Szwedzi szykują się: popyt na licencje na broń palną wzrasta, coraz więcej Szwedów zapisuje się do klubów strzeleckich i zakłada samozwańczą straż obywatelską. A to wszytko z obawy przed pokojowo nastawionymi tzw. uchodźcami.

Po niewielkim spadku w 2014 roku, liczba nowych pozwoleń na broń znów znacznie podskoczyła w tym roku. Według statystyk policyjnych, w Szwecji 567 733 osób posiada 1 901 325 licencjonowanych sztuk broni palnej. Aby otrzymać pozwolenie na broń w Szwecji, trzeba mieć ukończone 18 lat, być niekaranym, dobrze ułożonym i posiadać licencję na polowania lub być członkiem akredytowanego klubu strzeleckiego. W 2014 roku, licencję na polowania otrzymało 11 tysięcy osób, o 10% więcej niż w roku poprzednim. Jedna na pięć licencji była wydana kobiecie.

„Istnieje teraz także wysokie zapotrzebowanie na systemy alarmowe” mówi sprzedawca w jednej z firm ochroniarskich w wywiadzie dla Gatestone.

„Wynika to głównie z zawirowań, które obserwujemy obecnie w całym kraju. Ludzie utracili zaufanie do Państwa. Policja nie chce już przyjeżdżać. Wielu właścicielu domów mówi, że śpią z kijem baseballowym pod łóżkiem. Ale to jest ryzykowne: policja może wtedy powiedzieć, że byłeś przygotowany na użycie siły, a to z kolei może obrócić się przeciwko tobie.”

Czytaj także: Austriacy chwytają za broń. Wyprzedano 900 tys. sztuk broni palnej

W innej firmie ochroniarskiej sprzedawca powiedział, że za każdym razem, gdy Służba Imigracyjna kupuje lub wynajmuje nowe ośrodki zakwaterowania, jego biuro tonie w zalewie telefonów. Mówił: „Następnego dnia dzwoni połowa wsi i chce kupować systemy alarmowe.”

Sprzedawca, który poprosił o anonimowość, mówił także o wielu szwedzkich grupach na Facebooku, gdzie osoby z różnych wsi otwarcie dyskutowały o tym, w jaki sposób zamierzają się bronić: „Czasami przeraża mnie to, co oni wypisują. Proszę jednak zrozumieć, że Szwedzi naprawdę obawiają się, gdy w ich miejscowości zostaje otwarty ośrodek dla uchodźców. Widzą przecież, co się dzieje w innych miejscach.”

Już przed masywnym napływem migrantów jesienią 2015 roku, Szwedzi czuli potrzebę, aby się chronić – i mieli do tego powody. Odkąd Parlament zadecydował w 1975 roku, że Szwecja powinna być krajem wielokulturowym, a nie „czysto szwedzkim”, nastąpiła eksplozja przestępczości. Liczba brutalnych przestępstw wzrosła o ponad 300%, a gwałtów o niewyobrażalne 1472%.

źródło: gatestoneinstitute.org / hd.se / polisen.se

14
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
6 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
HarryAlicjaterryloloLilith Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lolo
Gość
lolo

Jakby to powiedzieć… multi kulti szlag trafia. Może trzeba Michnikowi posłać kondolencje albo wieniec pogrzebowy?

ja
Gość
ja

nie michnika trzeba wyslac do obozu imigrantow o spuchnietych jajach. nawet jego stara pomarszczona dupa bedzie dla nich niezlym kaskiem.

lolo
Gość
lolo

Wiesz, pomijając moje osobiste preferencje intymne to ja bym się jednak brzydził… Można dostać egzemy w miejscu zakrytym a służba zdrowia teraz taka sobie… Hmm, ale skoro koza jest atrakcyjna to i może odpowiednik starego capa też? Niestety na gustach plemion pustyni się nie wyznaję.

RK
Gość
RK

Qurwa, o co chodzi, ten akapit mnie powalił:

„Policja nie chce już przyjeżdżać. Wielu właścicielu domów mówi, że śpią z kijem baseballowym pod łóżkiem. Ale to jest ryzykowne: policja może wtedy powiedzieć, że byłeś przygotowany na użycie siły, a to z kolei może obrócić się przeciwko tobie.”

lolo
Gość
lolo

To jest najbardziej interesujące, że – powtórzę – te ich mózgi nadają się znakomicie na reklamę Perwollu. Ale jeszcze bardziej interesujące jest jak taki proces wypierania mózgu u całego społeczeństwa przebiega. Od czego to się zaczęło i jakie etapy tresury następowały. A taki policjant co to ściga tego „bejsbolitę” też… Czytaj więcej »

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Mam uwagi do tej sympatycznej Pani ze zdjęcia:
1. Nieprawidłowo wykorzystuje przyrządy celownicze broni.
2. Nieprawidłowe (przedwczesne)przełożenie palca na język spustowy.
3. Zła postawa. Odrzut pierwszego wystrzału powali ją na plecy, a byłoby przykro.
Innych uwag do tej sympatycznej Pani ze zdjęcia nie mam.

Thomas
Gość
Thomas

To sturmgewehr – ponad 5 kilo wagi więc raczej kopie mniej niż kałach, może jej nie przewróci. Co do tematu, to lewaki z KE chcą w trybie przyspieszonym przeforsować dyrektywę, zakazującą posiadania broni samopowtarzalnej i zwiększenie restrykcji posiadania pozostałej broni. Oczywiście uderzy to tylko w praworządnych obywateli, a terrorystom jeszcze… Czytaj więcej »

terry
Gość
terry

Hehe znawcy broni- plastikowej ASG.

Harry
Gość
Harry

Spokojnie, dopiero się uczy wink

Kozmur
Gość
Kozmur

Sprawa , jak kij, ma dwa końce.Jestem pewien że skretyniałe urzedasy w Szwecji nie czynią rozróżnień pomiędzy obywatelami i dużo, duuuużo broni trafi w ręce
Szwedów imigrantów.

Lilith
Gość
Lilith

Normalnie aż trudno w to uwierzyć.
„Wielu właścicielu domów mówi, że śpią z kijem baseballowym pod łóżkiem”. Czy lata temu ktoś by w ogóle pomyślał, że tak się skończą bajki o wzorcowym modelu społeczeństwa multi-kulti w Szwecji? Straże obywatelskie, wzrost popytu na broń, systemy alarmowe czy kije baseballowe pod łóżkiem.

lolo
Gość
lolo

Myślę, że parę osób przewidywało upadek chociaż nie za pośrednictwem kija baseballowego. Raczej chyba brano pod uwagę złudzenie wychowania bezstresowego.

Alicja
Gość
Alicja

Obejrzyjcie dwa linki i przestańcie snuć śmieszne teorie, że politycy są głupi przyjmując imigrantów, bo nie są. Tylko nad wszystkim stoją żydzi, u siebie wokół Izraela chcą zrobić porządek (tzw. wiosną arabską) wysiedlić arabów do Europy, zająć tamte tereny. Europa multikulturowa to destabilizacja i słabość bo podział. w tym państwie… Czytaj więcej »

Harry
Gość
Harry

Twoja teoria ma jeden słaby, acz bardzo znaczący punkt. Arabska wiosna nie doprowadzi do wysiedlenia Arabów z Bliskiego Wschodu i wyczyszczenia pola wokół Izraela. Jest ich zwyczajnie za dużo, a rodzą się kolejni. Doprowadziła wręcz do pogorszenia sytuacji, bo władzę w większości przejmują islamiści co raczej Izraela nie darzą sympatią,… Czytaj więcej »