Morgan Johansson / Foto: Mattias Vepsä flickr.com CC

Unia Europejska ma możliwość przyjęcia 1 miliona tzw. uchodźców rocznie. Powinna również forsować przyjęcie nowego prawa azylowego ułatwiającego uzyskanie stałego pobytu imigrantom – mówi w wywiadzie dla Reutersa szwedzki minister ds. Migracji. Skrytykował również postawę Węgier.

„Europa jako całość, jako kontynent musi wziąć odpowiedzialność za globalny kryzys uchodźczy” – mówi Morgan Johansson, Minister Sprawiedliwości i Migracji z lewicowego rządu.

„Jesteśmy najbogatszym kontynentem i oczywistym jest, że jedynym, który może zaradzić temu problemowi. Powinni stawić temu czoła mieszkańcy Europy, których jest ponad 500 milionów” – opowiada Reutersowi.

Szwecja przyjęła największą ilość tzw. uchodźców przy całkowitej liczbie swoich mieszkańców wynoszącej 10 milionów. Johansson komentuje, że Szwecja oddzielona morzem od reszty Europy tyle pomaga, kiedy jednocześnie w centralnej Europie zwalczane są przymusowe kwoty uchodźców, a Angela Merkel znalazła się właśnie w ogniu krytyki za swoją politykę „otwartych drzwi”.

Ponad 1.3 miliona tzw. uchodźców tylko w zeszłym roku dotarło do wybrzeży Europy z krajów takich jak Syria, Afganistan czy Irak. Szwecja próbuje nakłonić pozostałe kraje UE do zasypania podziałów i wspólnego dzielenia się odpowiedzialnością. Johansson twierdzi, że potrzebny jest nowy i stały system sprawiedliwego rozdziału uchodźców między wszystkie kraje UE.

„Jeśli nie dojdziemy do porozumienia, to stworzymy prawo, które pomoże nam osiągnąć cel. Głos większości powinien być respektowany i posłusznie akceptowany” – dodaje. „Unia Europejska powinna przyjmować 1 milion tzw. uchodźców rocznie”.

Johansson przy okazji wysuwa oskarżenia pod adresem Węgier. Oprotestowuje politykę niechęci Węgier wobec przymusowych kwot uchodźców, które miałyby odgórnie być narzucane krajom wspólnoty europejskiej. Ponadto twierdzi, że to właśnie Węgry były pierwszym krajem, do którego dotarli imigranci. Tam właśnie powinni być odsyłani według ustaleń wynikających z Konwencji Dublińskiej.

Wspólnie ze swoimi poplecznikami Johansson wystosował list do Komisarza UE, w którym domaga się podjęcia działań zmierzających do ukarania Węgier, którzy postawili na granicy wysoki płot pod prądem, żeby zatrzymać falę imigrantów. Dodatkowo już za miesiąc odbędzie się tam referendum w sprawie odrzucenia kwot tzw. uchodźców.

„W najgorszym wypadku Węgry zostaną postawione przed sądem” – konkluduje Johansson.

źródło: breitbart.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl zabronione. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

94
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
43 Comment threads
51 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
52 Comment authors
FrozenlakeBenekantyLewakJanuszbkkkk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
magdalena
Użytkownik

Zebrać wszystkich lewaków w kupę i puścić bombę. Pseudonachodzcow deportowac. Skonczylby się ten kryzys uchodzczy.

monnaa
Użytkownik

Eeee, po co bombe. Wyslac ich wszystkich do Calais chociazby. Zobaczymy ilu wyjdzie calo i nadal z pogladami….

Obywatelka Ziemi
Użytkownik

Najbogatszy kontynent to jest akurat Azja, a nie Europa…dwa Panu myla sie juz pojecia i przechodzi lekko z uchodzcy na imigranta. OO jak starszy sadem…wole sad niz barachlo w kraju. Trzy…on ma problem z glowa i to ogromny. Tak..to jest pokolenie ludzi urodzonych w latach 50….dzieci kwiaty, anarchia, wolnosc, hipisi…tak… Czytaj więcej »

Aureliusz
Gość
Aureliusz

Lewackie bydło z pokolenia 68 zaszczepiło neomarksistowską zarazę na dobre w wielu krajach Europy. Ten kretyn z SDAP (szwedzcy socjaldemokraci) powinien zgnić w więzieniu.

kowalski
Gość
kowalski

Czy do tego szwedzkojęzycznego „wybranego” nie dotarło że tego kitu nie kupuje już nawet większość lewactwa a w samej Szwecji rozważane są scenariusze ekspulsji nadmiaru afro-azjatyckich nachodźców .Czyim jest on pionkiem i jaka nienawiść motywuje do takiego niszczenia Europy i Europejczyków?!

bkkkk
Gość
bkkkk

No wiesz. Kasę wziął, to musi odpracować. Czyli gebelsić tyle czasu i w takim natężeniu, żeby się zgadzało z umową. – Tak mi to wygląda. Bo takie androny to może wyplatać tylko jurgieltnik. Aż tak tępym normalny człowiek być nie może.

Thomas
Gość
Thomas

Rzekoma konieczność przyjmowania miliona imigrantów rocznie to słowa Sorosa, więc to raczej bezspornie wskazuje czyim figurantem jest szwedzki sprzedawczyk, dziwne tylko że tak słabo to ukrywa.

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Szwedzki czosnek nigdy nie jest dobry.

bkkkk
Gość
bkkkk

Im dłużej czytam, tym więcej wyłapuje zafałszowań w wypowiedzi tego gebelsa. Musimy ratować innych przed nimi samymi? tj. ludzi z krajów islamskich przed skutkami ich własnej doktryny? Węgry pierwszym krajem? A gdzie Grecja, Serbia, Chorwacja?! Przed jakim sądem on chce postawić Węgry? I z jakiego przepisu? Może nadchodzi czas, by… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

Ze steku bzdur tego lewackiego oszołoma chcę Wam zwrócić uwagę na jedną , moim zdaniem kompletną a przemilczaną przez piszącego powyżej bkkkk. A więc ten czosnek w randze szwedzkiego ministra twierdzi , ze Europa jest najbogatsza więc ( itp , itd ) . A ja się pytam , czy bogatym… Czytaj więcej »

blantomat
Gość
blantomat

80% Polaków mających kredyt na 30-40 lat uważa się za bogatych Zawsze się z nich cicho w duchu śmieję jak mają jeszcze 20 lat do spłaty, a kupują Srajfony po 4000 PLN i się chwalą. Hhahahahahahha durne pały. No ale cóż. Przyjdą żydy pewnego dnia i zabiorą co ich. Wtedy… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

W dodatku a te 30-40 lat za swoją ciężką krwawicę będą mieli nie wymarzony dom/mieszkanie, tylko budynek wymagający dalszych nakładów, bo po takim mniej więcej czasie te najtańsze technologie (namiętnie stosowane przez deweloperów) będą, tak na oko, wołać o remonty. Dlatego lepiej mieć mniejsze, ale za gotówkę/za własne, albo siedzieć… Czytaj więcej »

Zwolenniczka PIS
Gość
Zwolenniczka PIS

Dlatego głosuje na PIS bo Kaczyński daje mieszkanie+ i 500+:wink:

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Jesli to lewacki KODerski sarkazm to zaglosuj na PO i Nowoczesna a dostaniesz hooy w doope i kamieni kupe

Damian
Gość
Damian

Od dłuższego czasu już nawet nie próbuję tego zrozumieć. Jak trzeba być ślepym aby nie widzieć oczywistych faktów ? Nic nie wiedząc wystarczy przecież jedynie posłużyć się znanym przysłowiem „historia kołem się toczy”. Czasami wydaje mi się że ‚oni’ (politycy, fundacje ‚non profit’ itp) i ja żyjemy w innych światach.… Czytaj więcej »

gwergwe
Gość
gwergwe

Ci agitatorzy to wiedza ale nie potrafie zrozumiec dlaczego ich narody tego nie widza ze oni prowadza je do autodestrukcji …

be&96Jndnard-
Gość
be&96Jndnard-

K….rwa co on takki uśmiechnięty. hehe he he . Na przepustce ze szpitala. :-))). A nas oddziela gylko bałtyk.!!!!

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Usmiechniety bo mu wlasnie paru czekoladowych doope przeorcowalo

coco
Gość
coco

Ano jesteśmy najbogatszym kontynentem. Bo ciężko na to pracowaliśmy. Mamy za to płacić? A może pozwolić zaprzepaścić tą ciężką pracę i jeszcze przeprosić? Kto bronił nygusom pracować?

gwergwe
Gość
gwergwe

Tak, mamy przepraszac swiat islamu za to ze ciezka praco doszlismy do tego i bic sie w piersi ze nie podzielilismy sie tym do tej pory z banda nygusow/nierobów …

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Jestes bogaty? Oddaj wszystko kozoyebcy. A jak nie oddasz to albo ci lewacy zabiora i oddadza kozoyebcy, albo kozoyebca sobie sam wezmie.

Zawisza
Gość
Zawisza

Bóg i Historia ich rozliczy.
Judasze byli i będą w każdej epoce. Teraz sprzedaje się własne kraje za dostatnie życie.
Czarny się panoszy w krajach post-chrześcijańskich.

Zwolenniczka PIS
Gość
Zwolenniczka PIS

Czyli nasza opozycja to też Judasze Sorosa. PO chciało przyjmować muzułmanów-uchodźców. Zresztą tak jak jej nowoczesna kropka. Dzięki Bogu żądzi DOBRA ZMIANA!

bkkkk
Gość
bkkkk

No dobra. Unia może. Pytanie czy musi. I dlaczego cała (jeśli już).

Patriota
Użytkownik

Wybacz ale się nie zgodzę. Unia NIE MOŻE. Dlaczego? Ponieważ wewnątrz unii jest nadal miliony ludzi bezdomnych czy żyjących w skrajnej biedzie. Skoro taka „bogata” szwecja czy niemcy chcą pomagać to niech najpierw zabiorą się za naprawdę sytuacji w państwach UNIJNYCH a nie latają po świecie szukając „potrzebujących”. Mało mamy… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Wypraszam sobie! To, że „Unia może” (przyjmować „uchodźców”), to nie moje zdanie, tylko tego pana! Ja na chwilę uczyniłam założenie, że „no dobra, załóżmy, że Unia może przyjąć”. Zrobiłam je tylko po to, by zapytać, czy Unia musi przyjmować. Bo wiesz… móc, to ja mogę np. sąsiadowi spalić auto. Ale… Czytaj więcej »

Patriota
Użytkownik

Wybacz, tak to odebrałem. Mój błąd wink

Pozdrawiam

bkkkk
Gość
bkkkk

Nic się nie dzieje. To przez te skróty myślowe. A plusa ode mnie i tak masz;).

bkkkk
Gość
bkkkk

A tak w ogóle, to się zastanawiam jak ten Szwed wyliczył ową „najbogatszość” Unii. Co przyjął jako kryterium lub wg jakich wskaźników to oceniał. Ale to wszystko są kwestie wtórne wobec jego pomylonego stanowiska, że móc, to musieć;).

mefisto
Gość
mefisto

„Europa jako całość, jako kontynent musi wziąć odpowiedzialność za globalny kryzys uchodźczy” – niby dlaczego? „Jeśli nie dojdziemy do porozumienia, to stworzymy prawo które pomoże nam osiągnąć cel” – czyli „jeśli się nie zgadzacie – to w ryj”. „Głos większości powinien być respektowany i posłusznie akceptowany” – większość nie chce… Czytaj więcej »