„Czauszević dopuścił się zamachu terrorystycznego, aby wywrzeć nacisk na władze kraju, zastraszyć mieszkańców i zdestabilizować państwo, mając na celu zaprowadzenie na terytorium Bośni i Hercegowiny państwa rządzonego prawem szariatu” – powiedział sędzia.

Bośniacki muzułmanin Haris Czauszević usłyszał wyrok 45 lat pozbawienia wolności za zamach na komisariat policji  w 2010 roku z w mieście Bugojno w środkowej części Bośni i Hercegowiny, aby „zaprowadzić państwo islamskie” To najsurowszy wyrok jaki wydał sąd Bośniacki za atak terrorystyczny.

W ataku na komisariat zginął jeden policjant, a sześciu zostało rannych. Według sędziego Czauszević przygotowywał zamach „bardzo długo”, od 2008 do 2010 roku, gromadząc ogromne ilości ładunków wybuchowych, broni i amunicji.

W ataku na komisariat zginął jeden policjant, a sześciu zostało rannych. Według sędziego Czauszević przygotowywał zamach „bardzo długo”, od 2008 do 2010 roku, gromadząc ogromne ilości ładunków wybuchowych, broni i amunicji.

 

Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subscribe  
Powiadom o