78 procent Europejczyków chce lepszej kontroli granic

Badanie przeprowadzone we wszystkich krajach Unii Europejskiej – ujawniło niepokój związany z nielegalną imigracją. 78 proc. Europejczyków chce, aby granice zewnętrzne UE były lepiej chronione.

Badania we wszystkich krajach UE przeprowadziła w lutym Fundacja Századvég. Douglas Murray z tygodnika „Spectator” podkreślił, że najbardziej dla niego uderzająca jest „niezwykła jednomyślność Europejczyków w kwestii imigracji.”

„Podczas gdy w każdym z 28 państw członkowskich istnieją liczne podziały polityczne, a między nimi samymi istnieją znaczne różnice, to jedynie kwestia migracji, granic i bezpieczeństwa ich nie dzieli” – zauważa.

Europejczycy wyrażali również niepokój w związku z perspektywą napływu migrantów z Afryki do Europy. 68 proc. ankietowanych boi się ich napływu.

Szybki wzrost populacji muzułmanów w Europie jest kolejnym obszarem szczególnej troski Europejczyków – badanie pokazuje , że ​​70 procent Europejczyków uważa, że ​​rosnąca obecność muzułmanów stanowi problem, a zaledwie 8 procent twierdzi, że nie stanowi to żadnego problemu.

Większość Europejczyków uważa, że ​​napływ imigrantów do ich krajów zwiększy zarówno wskaźnik przestępczości, jak i zagrożenie terrorystyczne. Większość ankietowanych (57 procent) twierdzi, że napływ imigrantów zmieni kulturę ich krajów.

Większość respondentów uważa, że to kraje Europy Środkowo-Wschodniej lepiej sobie poradziły z kryzysem migracyjnym niż państwa Europy Zachodniej. Tylko 24 procent uważa, że ​​Bruksela wykonała lepszą pracę w radzeniu sobie z kryzysem migracyjnym.


breitbart.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

Dodaj komentarz