Integracja może odnieść sukces tylko poprzez pracę, mówi minister gospodarki Bawarii Ilse Aigner. Ale w jej oczach, dziewięciu na dziesięciu imigrantów nie ma wystarczających kwalifikacji aby podjąć pracę.

– Teraz wiemy, że prawie 90 procent uchodźców nie ma wystarczających kwalifikacji, aby być bezpośrednio włączonym do niemieckiego rynku pracy – przyznała minister.

Aigner jest zdania, że integracja imigrantów przybywających do Niemiec odniesie sukces jeśli zaczną pracować. Ostrzega, że nie stanie się to z dnia na dzień, ponieważ nie spełniają wymagań językowych oraz innych warunków wymaganych przez rynek pracy.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Niemiec szacuje, że w 2016r. do Europy przybędzie milion tzw. uchodźców. W tym kontekście warto zaznaczyć, że Niemcy zweryfikowali tylko 10% uchodźców, którzy już są w kraju.

Ostatnie wydarzenia w Kolonii pokazały także łamanie standardów demokratycznych – w niektórych landach były instrukcje by ukrywać przestępstwa imigrantów. „Kiedy trafiały do nas zgłoszenia o przestępstwach imigrantów, sprawę odsuwano na bok” – twierdzi funkcjonariusz policji z Frankfurtu.

źródło: welt.de / focus.de

40
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
16 Comment threads
24 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
yamatololoprawyobywatelrafkarkAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paff
Gość
Paff

No jak to? Przecież Środa, Żakowski, Szczuka i Lis mówili, że prawie wszyscy to lekarze, prawnicy, informatycy i inżynierowie…

sasa
Gość
sasa

Mieli racje bo u nich ; lekarze potrafią pobrać organy od żywego i świadomego niewiernego a także przeprowadzić dekapitacje, ich prawnicy studiowali koran oraz prawo szariatu, informatycy są biegli w montowaniu filmów propagandowych a inżynierowie są wybitnymi specjalistami od materiałów wybuchowych.

AntyMerkel
Gość
AntyMerkel

No właśnie…
Ja też się zawsze zastanawiałem nad tym no kto tam w końcu kozy pasał!?

yamato
Gość

Jak to kto ? Prawnik z elektronikiem smile

Alek
Gość
Alek

Jak to „Teraz wiemy, że prawie 90 procent uchodźców nie ma wystarczających kwalifikacji” ? Od początku było wiadomo.

prawyobywatel
Gość

No pewnie debile nie wiedziały…, ale pouczać nas to potrafią.

No to rasizm
Gość
No to rasizm

Brawo Niemcy! Islam, Islam über alles! Skoro większość nie może pracować to jak ich chcecie utrzymywać? wink za pieniądze wpłacane „dla Syrii”?

sasa
Gość
sasa

” „Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przyznaje w odpowiedzi na interpelację posła Roberta Winnickiego, iż można było odmówić przyjęcia uchodźców, wykazując, iż stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Tego jednak nie uczyniono, potwierdzając decyzje poprzedniego rządu. „W myśl art. 5 ust. 7 Decyzji Rady (UE) 2015/1523 z dnia 14 września 2015 r. istnieje… Czytaj więcej »

Kasi
Gość
Kasi

„USA nie przyjmą dalszych uchodźców z Syrii. Biały Dom: „Życzymy Europejczykom powodzenia w rozwiązywaniu tego kryzysu-to usa rozpietalo tam wojy a teraz cynicznie zosatwia caly prohlem Europie. Co mzoemy zporbic aby zmusic nasz rzad do odstapienia od przyjmowania muzulmanów???

sasa
Gość
sasa

Tu co robią mudzyni gdy czegoś chcą, wychodząc z domu by zadąć nie wiadomo czego zawsze zabierają ze sobą zapałki

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Powtarzasz się z tym samy wpisem. Pierwsza moja wypowiedź na ten tekst jest przy okazji informacji o bałkańskich dżihadystach na tym portalu. Pełny tekst odpowiedzi MSWiA jest na stronie „ruchnarodowy.net/jest-odpowiedz-msw-na-interpelacje-roberta-winnickiego-ws-imigrantow/”. A tu fragment omówienia z PCh24: „Rząd RP jest świadomy dotychczasowych zobowiązań podjętych na forum UE, pomimo zasadniczych zastrzeżeń co… Czytaj więcej »

sasa
Gość
sasa

Miałeś mi nie odpisywać zakonspirowany lewaku

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Dziecko drogie (czy wolisz UB-eku?) napisałem Ci przy Twoim powtarzanym cytacie (przy informacji o Bałkanach), że ponieważ „napisałeś jak człowiek to złamię swoją deklarację”. Ale widzę, w reprezentujesz stanowisko: im więcej wyzwisk tym większa racja. I to są jak widać powyżej całe Twoje argumenty. Ten sposób zapewne jest dobry w… Czytaj więcej »

sasa
Gość
sasa

SSij jajca lewaku

sasa
Gość
sasa

Będę powtarzał ten wpis w każdym temacie a co do twojej pierwsze odpowiedzi- wychodzi na to że wolisz stado kryminalistów biegających beztrosko po ulicach , gwałcących napotkane panienki a czasem obcinających łby takim lewusom jak ty niż sankcje. Jesteś lewakiem.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Będzie to mój ostatni wpis co do Twoich uwag pod moim adresem. Twoja propozycja w sumie sprowadza się do propozycji KOD-u – wyjścia na ulicę, tylko pod innym hasłem, i obalenia PiS-u przy pomocy „bratniej pomocy” czyli niemieckiej odmiany Doktryny Breżniewa. Bo innego sposobu obalenia „zdrajców z PiS-u” aktualnie nie… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps.
Nie działa na mnie także Twoje zaklinanie rzeczywistości, że „wolę stado kryminalistów biegających beztrosko po ulicach , gwałcących napotkane panienki a czasem obcinających łby takim lewusom jak ty niż sankcje. Jesteś lewakiem.”
Robisz to przy pomocy polecenia „copy-paste” czy męczysz się za każdy razem? Palce nie bolą?

sasa
Gość
sasa

Kopiuje i wklejam bo szkoda mi czasu na POlszewickiego lewaka, resortowcu.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps’
Dalej te same UB-eckie metody. Heh.

sasa
Gość
sasa

Miałeś przestać mnie trolować. Jesteś niesłowny tak jak PIS podrobiony oporniku

prawyobywatel
Gość

do lolo – nie karm trolla, on sam nie wie, o co mu chodzi.

kazek
Gość

ruchać bedą ruchać. Jak w raju mają

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

To ta lewacka cipa przedtem tego nie wiedziala? Pogratulowac rozumu – 10% normy

Anna.K
Gość

Merkel to największa idiotka w polityce, by pozwolić ciabatym wejść do Europy i jeszcze tych dzikusów zapraszać?? Trzeb być mocno walniętym w głowę, by tak się zachowywać!!!. Jak się myśli tak się też ma!!! Teraz Niemcom pozostaje budować obozy koncentracyjne i umieszczać tych nierobów obozach oraz stosować politykę znaną już… Czytaj więcej »

rafkark
Gość
rafkark

Odpowiedź na pytanie: „Dlaczego?”.
Wpiszcie na youtube „Bogusław Wolniewicz 69”.

Alek
Gość
Alek

W ramach solidarności z Niemcami Polska przyjmie dwukrotność a nawet trzykrotność tego do czego się zobowiązała poprzednia ekipa (choć to i tak bez znaczenia, obie są te same). Kto wie, może nam się trafią wykształceni.
Sarkazm.

yamato
Gość

W interpretacji Koranu ???

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Za to potrafią napadać, kraść, molestować, gwałcić oraz mordować :).

melas
Gość
melas

Niemcy hoduja wszy na swoim łonie a jak zaczyna swedziec to udają ze nic nie ma

Kasi
Gość
Kasi

ekspertka od terroryzmu, z arabskimi korzeniami mowi ze do EU na wiose ruszy z samej afryki 20 milionow ludz
prostozmostu.net/kraj/el-ghamari-sprowadzono-kilka-milionow-mlodych-mezczyzn-beda-sie-radykalizowac

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Dlatego uważam, że żadna siła ludzka nas przed tym nie obroni, tym bardziej, że całe to UE nie działa w interesie narodów europejskich czy inaczej mówiąc, w obronie cywilizacji łacińskiej. Ta emigracja ma przyzwolenie czynników zarządzających UE.

Daniel
Gość

Informacje z Szwecji …. ”Ekonomista Jan Ekberg w 2009 roku obliczył dla ministerstwa finansów, że współczynnik aktywności zawodowej imigrantów musi przekroczyć 72 procenty, aby imigracja zaczęła się opłacać. Dotychczas żadna grupa uchodźców nie zdołała osiągnąć tego współczynnika” A w tej bandzie co przyjechala do Niemiec 70 % to analfabeci, a… Czytaj więcej »

Asgard
Gość
Asgard

Dokładnie. My wiemy, że to początek. Dlatego czas działać póki mamy siły jako kraje UE. Potem zostanie walka o byt. Problemem jest niska świadomość społeczeństw. Dużo osób myśli, że to jego nie dotyczy albo siejemy propagandę – jak myśłał ten barman w Kolonii o Pegidzie – zmienił zdanie jak zobaczył… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ale to się powoli zmienia. Widzę to w swojej okolicy. Tym bardziej, że nawet w programach informacyjnych TV zdarza się mówić inaczej. Ostatnio w jakiejś dyskusji już nie kłócili się o to czy „uchodźcy” są „be” czy cacy, bo wyszło, że trzeba uważać, tylko o sposób pomocy. Oczywiście nadal skaczą… Czytaj więcej »

AntyMerkel
Gość
AntyMerkel

Rozwiązanie jest w sumie proste: Zamknąć w ośrodkach dla uchodźców, Intensywna nauka zawodu i języka, Zdajesz egzaminy to wychodzisz i zaczynasz w miarę normalne życie, nie zdajesz zostajesz, ale nie dłużej niż 2 lata. Nie usamodzielniłeś się? To znaczy, że nie jesteś w stanie sam egzystować w cywilizowanym kraju i… Czytaj więcej »

Andrzej
Gość
Andrzej

Ja mogę podać jeszcze prostszy algorytm: 0 lat i wracasz do swojej ojczyzny.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Biorąc pod uwagę usankcjonowane religijnie prawo do oszustwa niekoniecznie da to efekt. To jest ten sam problem co z judaizmem: co się w skrócie przekłada na twierdzenie, że Żydzi uważają, że mają trzech Mojżeszów: 1) biblijny – dał Prawo pisane (Tora) i ustne tajemne (Talmud). 2) Majmonides – uzasadnił możliwość… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Na PCh24 jest artykuł „Polska PiS. Faszyzujący uczeń w niemieckiej szkole demokracji” poświęcony widzeniu Polski w prasie niemieckiej. Ha, ha, ha… Niemcy stawiają tak sprawę, że w konsekwencji wychodzi na to, że każdy kto atakuje PiS musi być zdrajcą Polski. Sami Niemcy doprowadzą do tego, że nawet słuszna krytyka jakichś… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps.
Słowo niedoróbek powinno być bez cudzysłowu.