foto: jobskills.se

Portal internetowy dla bezrobotnych imigrantów poszukujących pracy okazał się totalną porażką po trzech latach działalności. Pomimo wydania 90 milionów koron szwedzkich na portal, zarejestrowało się niewielu imigrantów i znacznie mniej pracodawców chętnych do zatrudniania chociażby inżynierów i architektów z Bliskiego Wschodu.

Trzy lata temu, minister pracy Ylva Johansson oświadczyła, że rząd zamówi usługę internetową, która pomoże azylantom znaleźć pracę – czytamy na stronie publicznej telewizji SVT.

Po trzech latach podliczono ile kosztowało całe przedsięwzięcie – wyniosło 90 milionów koron i zaliczyło sromotną klęskę, bowiem zarejestrowało się znacznie mniej osób niż zakładano.

Pieniądze zostały wydane głównie na działania informacyjne. Zatrudniono 100 osób, które miały za zadanie znaleźć osoby ubiegające się o azyl i zmotywować je do zarejestrowania się na Jobskills.se. Dzisiaj portal ma około 14 000 zarejestrowanych azylantów, czyli poniżej celu wynoszącego 25 000 osób.

„Nie osiągnęliśmy w pełni celów w zakresie liczby zarejestrowanych klientów” – przyznaje w rozmowie z SVT Gunilla Dyrhage, kierownik działu zatrudnienia.

Jobskills oferowało bardzo małe szanse na znalezienie pracy. Po trzech latach działania serwisu prawie nie ma pracodawców z kontami w serwisie. Dopiero teraz Jobskills.se chce zacząć lepiej docierać do pracodawców i nakłaniać ich do rejestrowania się.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

33
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
16 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
25 Comment authors
Archerklioes vel pislamistatpabkkkkpapuga Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o