We Francji powstała organizacja, której celem jest walka z rasizmem wymierzonym w białych

W połowie stycznia we Francji powołano do życia nową organizację, której celem jest walka z rasizmem coraz częściej wymierzonym w białych mieszkańców kraju nad Sekwaną. Dość szybko spotkała się ona z atakiem mediów, a przede wszystkim lewicowych organizacji „antyrasistowskich”.

Organizacja do Walki z Anty-Białym Rasizmem (L’Olra) w założeniu ma prowadzić walkę z przejawami dyskryminacji Francuzów ze względu na ich biały kolor skóry. A przede wszystkim w ogóle tak wpłynąć na debatę publiczną, aby to zagadnienie w końcu zaczęło być dostrzegane.

Jak twierdzą bowiem założyciele L’Olra, zjawisko rasizmu wymierzonego nie tylko w białych mieszkańców Francji, lecz ogółem we wszystkich Europejczyków z zachodniej części kontynentu narasta od ponad dwudziestu lat. Zaś działające dotychczas organizacje mieniące się antyrasistowskimi jeszcze bardziej pogłębiają ten problem.

We Francji polityczna poprawność wyklucza jakąkolwiek debatę na temat dyskryminacji białych. Z tego powodu jednym z głównych postulatów L’Olra jest właśnie równe traktowanie wszystkich form niechęci ze względu na kolor skóry, aby w dłuższej perspektywie możliwe było ściganie osób lub grup dopuszczających się ataków na białych Francuzów.

Powołanie organizacji wywołało krytykę w środowisku „antyrasistów” na czele z istniejącym od 1984 roku SOS Racisme. Szef tego ruchu, mający togijskie korzenie Dominique Sopo, w rozmowach z mediami nie ukrywał, że jest mocno niechętny L’Olra, oskarżając nowe stowarzyszenie o związki ze skrajną prawicą i „wypaczanie idei antyrasizmu”.

Coraz poważniejszy problem

Warto tutaj przypomnieć choćby przykład zorganizowanego kursu przez lewicową federacje związków zawodowych Solidaires. Kurs o przeciwdziałaniu rasizmowi po nazwą „Na skrzyżowaniu ucisków, czyli jak wygląda antyrasizm w szkole” był skierowany do wszystkich grup oprócz białych.

Kolejnym przykładem jest „afro-feministyczny” festiwal Nyansapo w Paryżu. Podczas festiwalu były wyodrębnione specjalne obszary dla konkretnych grup. Do 75% tych obszarów białym miał wstęp wzbroniony, a na bramach była przeprowadzona selekcja rasowa.

źródła: bvoltaire.fr / Kresy.pl

Dodaj komentarz