Nie chcą wpuszczenia do Wielkiej Brytanii polskiego publicysty za „islamofobiczne” artykuły

Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii zostało wezwane do wydania zakazu wjazdu Rafałowi Ziemkiewiczowi. Poseł brytyjskiej Partii Pracy Rupa Huq uważa, że Ziemkiewicz próbuje szerzyć nienawistne poglądy.

„Rafał Ziemkiewicz to polski pisarz i dziennikarz, który porównał muzułmanów do 'najeźdźców’ i 'barbarzyńców’. Napisał artykuły, w których nie dawał nadziei Francji, bo francuscy muzułmanie czekają tylko 'jak biali ludzie się zmęczą, a oni stopniowo będą rozszerzać swoje strefy szariatu i przejmować kontrolę nad całym krajem” – pisze lewicowa gazeta „The Guardian”.

„Ziemkiewicz nie jest zainteresowany wspieraniem dobrych relacji między poszczególnymi społecznościami. Nie jest tutaj mile widziany” – powiedziała Rupa Huq, członkini Partii Pracy.

„To mężczyzna znany z wielu słów antagonizujących mniejszości. Dopuścił się już islamofobicznych komentarzy czy wypowiedzi negujących Holokaust” – dodaje.

Rupa Huq wystosowała pismo do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w którym prosi, by uniemożliwić polskiemu prelegentowi przybycie do Wielkiej Brytanii, ponieważ jej zdaniem Ziemkiewicz próbuje szerzyć nienawistne poglądy.

Rafał Ziemkiewicz ma się pojawić na spotkaniach w Bristolu i Cambridge. Jego spotkanie w Londynie już zostało odwołane.

Dodaj komentarz