fot. screen youtube.com

„Trudno nie reagować, widząc kobiety i dzieci zmierzające do europejskiego raju. Niestety, to są obrazki, które pokazuje się nam po to, żebyśmy nie myśleli racjonalnie nad tym, co się dzieje” – mówił abp Marek Jędraszewski o problemach na Bliskim Wschodzie.

Metropolita krakowski ostatni raz przed wakacjami spotkał się z wiernymi na „Dialogach u św. Anny”. Opowiadał m.in. o tym, jak pomagać potrzebującym – odniósł się również do problemu tzw. uchodźców.

Abp Marek Jędraszewski tłumaczył, że wyrywając ludzi z ich rodzimej kultury, nie można oczekiwać, że będą szczęśliwi, żyjąc z dala od domu, nawet w relatywnie dobrej sytuacji materialnej. Zauważył też, że wojny na Bliskim Wschodzie i wielka migracja ludzi to problemy w pewnym stopniu wzniecane przez wielkich z tego świata.

„To jest ogromna krzywda, która się dzieje wielu narodom, a nami próbuje się manipulować, odwołując się do samych emocji. Trudno nie reagować, widząc kobiety i dzieci zmierzające do europejskiego raju. Niestety, to są obrazki, które pokazuje się nam po to, żebyśmy nie myśleli racjonalnie nad tym, co się dzieje” – zaznaczył.

źródło: gosc.pl

68
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
16 Comment threads
52 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
31 Comment authors
BenekOMAonalogicDominik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Jedna Jaskółka wiosny nie czyni, ale zawszeć dobre i to.

888
Gość
888

@lolo-ktory-nie-pisze Pewnie że nie czyni, tylko że dzisiaj to już druga jaskółka. Od rana oglądam tvp info, jadą po lewakach z PO i Nowośmiesznej aż miło posłuchać. Świetne wystąpienie ks. prof. UKSW dr hab. Waldemara Cisło który jawnie i bez ogródek określił kim są ci islamscy pseudo „uchodźcy”. TVP, Nasz… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@888 A tak oglądałem, ale tu jest hierarcha. No widać nie wszyscy jeszcze pod Bergoglio zdurnieli do reszty. A co do tego „kochania” to ja jeszcze bym był wstrzemięźliwy. Cieszą mnie oczywiście sukcesy PiS-u i to co dobre, ale dobrze jest „trzymać rękę na pulsie”. W każdym razie na tę… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Ps (@888)
Pomódl się za Benedykta XVI. On bardzo tego potrzebuje. Jest tam sam wśród stada wilków.

Asgard4444
Użytkownik

@lolo ktory nie pisze Wojna z krzyżem jest na wielu frontach. A zobacz proszę jak jest dziwnie np. we współczesnej muzyce czy filmie, zespoły z krzyżem nie mają dobrej reklamy, a filmy z udziałem krzyża dobrych opinii (chyba , że przedstawiają słabości KK) – patrz ostatnie widowisko pt. Transformers: Ostatni… Czytaj więcej »

Paff
Użytkownik

A propos jaskółek. Kilka dni temu wreszcie udało mi się dwie wypatrzeć w mojej okolicy. Kiedyś było ich zatrzęsienie. Zdecydowana większość skończyła w garnkach afrykańskiej dziczy u której zimowała. Z pozoru można by sądzić, że ich pojawienie się jest pozytywnym efektem masowych przenosin małpoludów do Europy. No ale niestety. Biedne… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Paff
Wszystko wydali na smartfony i najki a jeść coś trzeba.

888
Gość
888

@lolo Właśnie oglądałem jak to Szmatyna i lewacki prezydent Poznania razem zamierzają sprowadzić do Poznania islamistów i jednocześnie głosy mieszkańców tego miasta i co o tym sądzą. I na kanwie tego przyszła mi do głowy taka rymowanka: Słuchaj islamski terrorysto i draniu Nie chcemy cię tu u nas w Poznaniu… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@888 Ciekawe czy lud Poznania będzie zgodny w powtarzaniu tego hasła? Ale bym skrócił ze względu na rytm wypowiadania: „Słuchaj islamistyczny draniu”… Ta wersja byłaby nawet zgodna z poprawnością polityczną. Taka mniej poprawna to by było: „Słuchaj muzułmański draniu”… Do tej wersji można dać uzasadnienie o takiji: porządny człowiek z… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Ps (@888)
Choć rozumiem po co jest: „u nas”.
No to może być:
„Nie chcemy cię u nas w Poznaniu.”
To nawet jest płynne.

888
Gość
888

@lolo-ktory-nie-pisze
Nie pozostaje mi nic innego jak tylko posłuchać rad Mistrza. Przecież w końcu to Ty jesteś podwójnie awansowany gwiazdkami. Słyszałeś pewnie o akcji w Magdeburgu? Grupa lewaków wspomaganych przez islamskich imigrantów przez całą noc toczyła walkę z policją. Kiedyś byłem w tym pięknym mieście.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@888 Marek Majewski Dzięki. To prawda. Ponoć ostrzelany z broni pneumatycznej, na szczęście nikomu nic się nie stało.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@888 Marek Majewski Imam z poznańskiego meczetu (jest coś takiego w Poznaniu!? ja tylko mam info o jakimś bractwie muzułmańskim) mówi ponoć coś innego. ( KomentarzeTV „Imam z Poznańskiego Meczetu wprost o wojnie, rzezi i podatkach dla niemuzełmanów”) – link jak zwykle osobno – jak przejdzie. A ponoć przed chwilą… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@pojawiam się i znikam
Bardzo ładne. Wystarczy w gugla wkleić ten tytuł i się wygugla. Bardzo interesujące jest to końcowe pytanie do abp Gądeckiego. I wcale nie pozbawione podstaw.
A co do strzelania to na razie badają.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@lolo ktory nie pisze Lolo smile od jakiegoś czasu specjalnie tak wklejam, bo niekiedy linki się nie ukazują. Dzięki:)

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@pojawiam się i znikam Zgadza się. Oglądam TVP Info, kontynuację rozmowy z „Wiadomości” TVP1, 19:30. Następny geniusz p. Kierwiński PO, szantażuje pomaganiem „biednym sierotom”. „Poseł PO, Marcin Kierwiński okazał się być resortowym dzieckiem. I to jak resortowym! Według dokumentów, do których dotarli dziennikarze Gazety Polskiej Codziennie, pan Andrzej Kierwiński był… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Ps (@pojawiam się i znikam)
U jednego dziadek był w Wermachcie a drugiego tatuś w LWP i zaszedł wysoko. Dzisiaj ich potomkowie chcą załatwić Polaków „uchodźcami”.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@lolo ktory nie pisze Zawsze to powtarzam i powtarzać będę: najgorszy wróg to wewnętrzny wróg. A co do „biednych sierot” to już mapy do nas mają ze szczególnym uwzględnieniem: Warszawa, Częstochowa, Kraków…Nie nadaremno chcą do nas…Nie nadaremno?…
(„Witold Gadowski. Atak na Polskę Państwa Islamskiego.”

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@pojawiam się i znikam Walka z nami jest walką z Chrystusem, bo jesteśmy – przynajmniej w Europie – ostatnim bastionem chrześcijaństwa. No i będą kombinować by nas zniszczyć. Skoro stoi za tym p. Soros to złudzeń w tym względzie na pewno nie można mieć. Mamy dwie możliwości: albo kombinować po… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@lolo ktory nie pisze Na Tobie zawsze można polegać, bo zawsze zgadniesz…Nie wiem co Luter powiedział, bo też mi to nie było potrzebne nigdy do niczego. Sugestia Lolo? Nie to ja nie z tych…Ja myślę, że nie zawadzi 2 w 1 a może nawet i 3 w jednym…A wszystko zgodnie… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@pojawiam się i znikam Luter odrzucił pośrednictwo świętych. Sam Bóg i Sola Scriptura. Problem w tym, że odrzucając świętych odrzuca się w konsekwencji i samo Pismo Święte jeśli wyciągniemy ostateczne wnioski z tego twierdzenia. I tak na prawdę zostaje nam subiektywizm, rozeznawanie Bergoglio. To jakże by Bergoglio nie mógłby się… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@lolo ktory nie pisze Ty wiesz, ja wiem i wielu innych wie, że to teatr z wieloma aktorami i widzami („Komentarz Tygodnia: Powstanie nowa partia”) Dalej nie daje mi spokoju myśl, że to jednak czarny papież i jezuita??… (i wiesz co mam na myśli?)… ale czy inni nie kolaborowali z… Czytaj więcej »

asd
Gość
asd

„pośrednictwo”…. jak czytam takie herezje że chrystus lub bóg potrzebuje pośredników zwłąszcza wojtyły to nóż mi sie w kieszeni otwiera….

bkkkk
Gość
bkkkk

Bóg nie potrzebuje. Ale my tak. „Boga nikt nigdy nie widział”, ale człowieka czyniącego wolę boską – już tak. I o to chodzi. Zresztą to na inne forum.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@bkkkk Czy my każemy komuś uznawać jakichkolwiek pośredników? Stoimy nad kimkolwiek z karabinem i „masz wierzyć” a jak nie to serią po łbie albo innym nożykiem po gardle? Ach, jest tyle wiar w świecie, komu potrzebny Katolicyzm… Banda oszołomów – jak mówią – w coś tam sobie wierzy i tyle.… Czytaj więcej »

asd
Gość
asd

Przestań chrzanić o dziadku w wermachcie bo kurski sie z tego pamfleta słowotwórczego wycofał i przeprosił. Ja by sprawdził życiorys Rajmunda który to od komuchów dostał wille na żoliborzu.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@asd Nie wiem co tam p. Rajmund dostał i za co. Może by go trzeba było wytarzać w smole i pierzu… Ale wiem, że p. Donald i p. Marcin chcą nam wcisnąć na siłę „uchodźców”, a to będzie raczej niemiłe dla wielu. Niewykluczone, ze dla drogiego/drogiej @asd też. I jej… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam
Mareczyk@o2.pl
Użytkownik

He he, ciekawe spostrzeżenie. Ciekawe, czy jaskółka ma w zachodnioeuropejskich kalifatach status gatunku chronionego, czy też ochrona takiej jaskółki czy powiedzmy bociana (o, to jest dopiero bydlę, tym to się można nażreć!) byłaby traktowana jako rasizm wobec afrykańskich „uchodźców”, u których ptaki te stanowią element codziennej diety. We Francji, jak… Czytaj więcej »

Daga
Użytkownik

@Paff, przez lata mialam jaskolcze gniazdo w piwnicy, i wiele ich latalo kolo domu . W tym roku rzeczywiscie, widzialam moze kilka sztuk.

bkkkk
Gość
bkkkk

Oprócz tego, że po drodze różne swołocze polują na skowronki, jaskółki, bociany i in. to jeszcze my jaskółkom i jerzykom nie pomagamy – nasze domy i bloki nie dają im możliwości budowy gniazd. Na wsiach *ujnia europejska kazała je powyrzucać z obór, gdzie jaskółki żyły „w symbiozie” z krowami. Przepraszam… Czytaj więcej »

tomuśniepiskaj
Gość
tomuśniepiskaj

Jaskólki to jedno. A arabskie brudasy strzelają do naszych bocianów w czasie ich migracji na południe Afryki i z powrotem. Takie to „ludzie” …

test24
Gość
test24

Problem z TVP Info jest taki, że nie jest to medium głównego nurtu, jak TVP1 i mało kto ten program ogląda tak naprawdę.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@test24 Całkiem możliwe ale kto wie czy oglądalność nie rośnie. Ktoś komuś przekaże po jednej czy drugiej audycji i jakoś to idzie. Co na przykład mi się podoba w programach publicystycznych z politykami… że sadza się na przeciwko po równo z dwu obozów i tzw. opozycja totalna może wylać swoje… Czytaj więcej »

Karol
Użytkownik

W końcu jakiś duchowny mówi jak jest,bez tej lewackiej propagandy

AntyHegemon
Użytkownik

Dobrze powiedziane, ale polscy kapłani są w tej kwestii podzieleni. Postępowy papież Franciszek jest pro-imigrancki, pro-islamski, pro-politpoprawny i to czyni go zakałą Kościoła Katolickiego. Manipulacja jest częścią UE. Bez niej ta struktura nie miałaby racji bytu.

hitman
Gość
hitman

podzieleni??? kurna prawie wszyscy są na tak ten to tylko jest jakimś wyjątkiem

AntyHegemon
Użytkownik

Tak, podzieleni. W mediach i w Internecie spora część kapłanów wyraża się nieprzechylnie na temat nachodzcow. Jest też taki problem, że wielu kapłanów boi się głośno o tym mówić z obawy przed krytyką i konsekwencjami z góry.

hitman
Gość
hitman

Sorki myślałem że chodzi ci o tych z „góry” tam to niezłe bagno ci z dołu to rzeczywiście jest podzieleni

hitman
Gość
hitman

bo zazwyczaj tylko tacy się wypowiadają

NIE
Gość
NIE

Te obrazki to jest manipulacja lewackich mediow, my widzimy kto jedzie do europy, blodzi muskularni faceci ze spuchnietymi jajami. Matki z dziecmi zostaly przez nich porzucone na pastwe losu, taka jest tradycja w ich spoleczenstwie ze kobiety i dzieci traktuje sie jak śmieci. Chcemy tego w Europie ?

gieno
Gość
gieno

Więcej takich, ale no niestety to jest jedyny hierarcha katolicki w Polsce który ma takie zdanie albo podobne(nie licząc takich którzy się w tej sprawie nie wypowiadają) a reszta…. szkoda gadać

hitman
Gość
hitman

a w szczególności nycz, pieronek, dziwisz, gądecki,skworc, polak (głównie) ale też budzik , dzięga, kupny czyli poza tym panem wszyscy ważniejsi oprócz tych co nie zabierają w tej sprawie głosu

kowalski
Gość
kowalski

Jest pocieszające że oprócz w/w polskojęzycznych anty-Polaków trafiają sie rozsądni i patriotycznie nastawieni hierarchowie KK.Niestety jest ich zbyt mało a chazaro-masoneria jest w KK.zbyt rozpanoszona

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

Po i Nowczesna posluchali waszych rad gdy piszecie „wezcie sobie ich do domu” i wlasnie dogaduja sie z parafiami aby przyejli muzulmancowe, pozniej oni sprqodza tez swoje rodziny! Prfzestancie pisac „neich wezmie do domu” bo oni nie mieszkaja na bezludnej wyspie ale w naszych miastach, na naszych ulicach i sprwoadza… Czytaj więcej »

Asgard4444
Użytkownik

@Rodeo Drive
Zgadza się.
Nie wpuszczać – to przede wszystkim.
Inaczej będą rozruby jak w Niemczech np.
http://www.pch24.pl/zamieszki-w-magdeburgu–wsrod-napastnikow-byli-imigranci,52549,i.html

Logic1
Użytkownik

Pisząc do domu mialem na mysli specjalna spec ustawe o pomocy. Pomagajacy bieze odpowiedzialność za imigranta wiekszą niż przy adopcji – bieze na siebie odpowiedzialnosć karna finansową odszkodowawcza za czyny popelnione przez imigranta – jest odpowiedzialny za jego integracje nauke polskiego znalezienie pracy i jest za to rozliczany, przyjac imigranta… Czytaj więcej »

Nemo
Gość
Nemo

Nie oczekiwalem juz jakiegokolwiek wystapienia hierarchy koscielnego, mowiacego niewygodna prawde o problemie „Wielkiefgo Najazdu”. Co na to inni swiatobliwi funkcjonariusze ? Wypadalo by przeanalizowac wspolnie sytuacje , zastanowic sie takze nad cierpieniami ludnosci tubylczej Europy (zdegradowanej przez moslemow do roli zwierzyny lownej), oraz o szansie przetrwania w przyszlosci kultury chrzescijanskiej.… Czytaj więcej »

ania
Gość
ania

Nie zrobią tego. Nie po to nastąpiła wymiana Benedykta XVI na lewaka komunistę Franciszka, żeby kościół miał się chrześcijanami przejmować. Mnie np. bulwersuje to, że papa franek nigdy nie ujął się za mordowanymi chrześcijanami z Afryki i Bliskiego Wschodu. To jest przerażające, że ten człowiek udaje, że nie istnieje holokaust… Czytaj więcej »

Nemo
Gość
Nemo

Taka jest rola Franca(y). Jego fachowcy od wizerunku klada nacisk , by chodzil w trampkach i jezdzil tanim samochodem. To chwyta za serca miliony !(naiwnych). Jednoczesnie , zgodnie z rola przygotowana przez rezyserow globalizmu , rozklada kosciol od srodka. Mysle ze wiekszosc wysokich hierarchow koscielnych jest takze dobrana i przygotowywana… Czytaj więcej »

Violanta
Gość
Violanta

To nie pierwsza jego publiczna wypowiedź w tym tonie. Czytałam, że w Poznaniu nie był lubiany, ale w Krakowie jest inaczej. Dobrze, że zastąpił Dziwisza. Prezydent Krakowa tez jest antyislamski.

Lisweek
Gość
Lisweek
Jan
Gość
Jan

Okazuje sie, ze sa jeszcze prawi, czyli niezaklamani ludzie w przypominajacym marksistowska komune, Kosciele Katolickim. Szkoda tylko, ze takie apele przypominaja glos wolajacego na puszczy. Wierchuszka KK jest przesiaknieta oblakancza idea swietoszkowatego kochania kazdego i kazdej ideologii (jak gdyby przykazanie milosci anulowalo wszystkie inne przykazania) – bez patrzenia na konsekwencje.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Jeszcze trochę więcej „Europy w Europie” a w ogóle „postępu” u nas nie będzie.
http://www.pch24.pl/porazka-liberala—zwyciestwo-zdrowego-rozsadku–meller–nie-chce-w-polsce-zbyt-wielu-muzulmanow,52547,i.html

Konstancja
Gość
Konstancja

Czytelnikom Gościa Niedzielnego pytanie dotyczące oświadczeń biskupów i postępowania publicystów określających się jako „katoliccy” podaję bez zniekształceń z jakimi przedstawiono je podczas Dialogów u św. Anny w dniu 22 czerwca 2017 r. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Dziękuję za poruszenie tematu wyobraźni miłosierdzia. Św. Jan Paweł nauczał, że jest ona… Czytaj więcej »

Dominik
Gość
Dominik

”Trudno nie reagować, widząc kobiety i dzieci zmierzające do” to dlatego ludzie od was odchodzą pieprzycie głupoty że aż miło i wtrącacie się w politykę każdy kto był poza granicami kraju i ten kto ma internet widzi co się dziej nikt się już dzisiaj nie posiłkuje wiedzą z tv i… Czytaj więcej »

ona
Gość
ona

Nastepna puszczlska kurxa do odstrzalu!

OMA
Gość
OMA

CZYŻBY ROZŁAM NASTĄPIŁ WŚRÓD BISKUPÓW??????????????

Benek
Gość
Benek

Tak trzeba jednak realnie spojrzeć na te „kobiety i dzieci” – jest ich raptem 2 – 3 % spośród całej masy inwazyjnej muzułmanów na Europę !!!!! Więc jak tu mówić o wielkim nieszczęściu biednych kobiet i dzieci lub też inaczej pokrzywdzonych rodzin. Przybywanie imigrantów to faktycznie inwazja sił muzułmańskich celem… Czytaj więcej »