Wcześniej czy później w Polsce dojdzie do zamachów. Trzeba się na to przygotować i nie panikować – mówi w rozmowie z Onetem gen. Adam Rapacki – były zastępca Komendanta Głównego Policji, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i twórca Centralnego Biura Śledczego.

MSWiA jako swój sukces przedstawia fakt, że w trakcie Światowych Dni Młodzieży i szczytu NATO nie doszło do zamachów. Faktycznie możemy to uznać za duże osiągnięcie?

A były jakieś plany, żeby dokonać zamachu terrorystycznego w Polsce? Bo gdyby takie były, a służbom udałoby się je udaremnić, to rzeczywiście przyznałbym, że to sukces. Oczywiście to, że tak duże imprezy odbyły się bez jakichś poważnych incydentów świadczy o tym, że nasze służby, mimo różnych zawirowań, dobrze radzą sobie z takimi wyzwaniami.

Ale jeśli chodzi o naszą wiedzę wyprzedzającą na kierunkach zagrożeń terrorystycznych, to nie byłbym aż takim optymistą. Gdybyśmy zapytali, ile źródeł mamy usytuowanych w środowiskach, które mogłyby nam zagrozić, to odpowiedź wcale nie byłaby zadowalająca. Na szczęście Polska nie jest jeszcze na celowniku skrajnych islamistów, bo nie znajduje się na pierwszej linii frontu walki z terroryzmem.

Ale uważa pan, że nie jesteśmy na to przygotowani?

Myślę, że za chwilę możemy mieć do czynienia w Polsce z terroryzmem rodzimym. Politycy, którzy zasiali tak dużo nienawiści w społeczeństwie, powinni spodziewać się tego, że w którymś momencie jacyś desperaci spróbują dokonać zamachu. Mieliśmy zresztą już w naszej historii Eligiusza Niewiadomskiego, który zastrzelił Prezydenta Gabriela Narutowicza, a współcześnie zabójstwo działacza PiS w biurze poselskim w Łodzi, a w Krakowie Brunona K., który przygotowywał się do zamachu na parlament.

Nastroje mogą się aż tak zradykalizować?

Tak, to jest realne. Ja już od kilku lat powtarzam politykom, żeby zwracali uwagę na to, co mówią i robią, bo kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie. Zresztą wcześniej czy później w Polsce dojdzie do zamachów – czy to rodzimych, czy ze strony islamskich terrorystów. Trzeba się na to przygotować i nie panikować. To jest zjawisko, które w XXI wieku występuje praktycznie wszędzie na świecie.

Pytanie, czy będziemy w stanie wyprzedzająco pozyskiwać informacje na ten temat i minimalizować ryzyka. Do tego potrzebni są doświadczeni funkcjonariusze, którzy potrafią infiltrować takie środowiska. Dlatego nie powinno się zwalniać ludzi, którzy mają duże doświadczenie, ale według rządzących urodzili się za wcześnie.

Jest to fragment wywiadu przeprowadzonego przez Mateusza Baczyńskiego z Onet Wiadomości.

Dodaj komentarz

49 komentarzy do "Gen. Adam Rapacki: wcześniej czy później w Polsce dojdzie do zamachów"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Michal nr27
Użytkownik
Nowicjusz

Kolejny co gada, że „Trzeba się do tego przyzwyczaić”, a ja mówię gówno! Jak nie będzie muzułmanów w Polsce (poza naszymi rodzimymi Tatarami) a islam się zdelegalizuje i zabroni praktykować, to zamachów nie będzie.

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Jest jeszcze antifa i inni lewaccy degeneraci zdolni do mordowania w imie lewackich ideologii. PO, nowoczesna, komuchy i pedaly sa rowniez grozni.

gieno
Gość
gieno

już są głównie studenci

Logic
Gość
Logic

Ten rapacki to jakis resortowy dzieciak juz zaczyna piepszyc o brunonie K. Cos wam powiem znałem go osobiście i jak zobaczyłem w tv te cała szopkę z nim to wybuchnolem śmiechem. W wielkim skrócie to abwera prowokowala tego wariata do działania a potem kurwy chodziły po ludziach rekwirowaly zdekowana bron i wymuszali zeznania na niego. Jak ochrona antyterrorystyczna tak wygada to faktycznie ku…..a mamy sie czego bac. Ale nie pastowanych sie wpuszcza islamu sie nie delegalizuje a potem – no sory taka mamy tolerancje w Polsce musimy sie przyzwyczaić, wielkie ku….a sluzby jesli chodzi o rozbrajanie polakow.

Benek
Gość
Benek

Q…. jakimi ;naszymi Tatarami; Co to q…. ma znaczyc ;naszymi;? Oni sa wrogami wiec powinni wyjechać do Mongolii.

Wiarus55
Użytkownik
Początkujący

Michal nr27 – :O ?!

Obywatelka Ziemi
Użytkownik
Chorąży

Mam sie przyzwyczaic do kabuum i modlic sie jak wchodze do metra, bo moze to byc moj ostatni przejazd?
A kopa w dupe chcesz?

Asgard4444
Użytkownik
Początkujący

Logika lewaka:
a) są zamachy – przyzwyczaić się trzeba
b) krytyka LGBT przez prawicę jest gorsza niż rzeź LGBT przez islamistów.

Szlaban
Gość
Szlaban

jeśli nie wpuści się do Polski islamskiej zarazy to do zamachów nie dojdzie NIGDY !!

Wiarus55
Użytkownik
Początkujący

Szlaban – Ile ty masz latek? 12?

easyrider
Gość
Krzyżowiec
easyrider
W jednym Rapacki ma (prawie) rację. Do zamachów nie dochodzi, nie dlatego, że jesteśmy świetnie przygotowani. Nie jesteśmy. To są bajki propagandowe każdej ekipy. Do zamachów nie dochodzi tylko dlatego, że pastowani na razie nie mają takich planów. Zrobienie kilku prostych zamachów na miejsca użyteczności publicznej mając do dyspozycji strukturę i przeszkolonych ludzi, to nie jest problem. Wykolejenie np. trzech pociągów równocześnie, w określonych miejscach i przygotowanie pułapek dla nadjeżdżających ratowników i funkcjonariuszy mających zabezpieczyć miejsce, nie jest wielkim wyzwaniem logistycznym. Te zamachy, które są przeprowadzane na Zachodzie, to robota półamatorów, ludzi którzy i tak są wystawiani na odstrzał. Na… Czytaj więcej »
Karbulot
Użytkownik
Krzyżowiec

@easyrider oczywiście że nie jesteśmy przygotowani. Najlepszy wywiad antyislamski świata, izraelski Mosad nie jest w stanie kontrolować terrorystów u siebie. A mają z Arabami na co dzień do czynienia. Zapewnienia, że „Polska jest przygotowana” czy „nasze służby czuwają”, to zwykłe mydlenie oczu, w celu uspokojenia społeczeństwa.

easyrider
Gość
Krzyżowiec
easyrider

@Karbulot To dobry przykład. Żydzi pomimo niewątpliwych sukcesów w walce z Arabami, nie są w stanie ustrzec się przed zamachami. A ich możliwości infiltracji są bez porównania większe niż nasze. Ta sama grupa językowa czyli znacznie bardziej ułatwione przyswajanie języka. Ta sam rasa, czyli możliwość wytypowania ludzi o zbliżonych do Arabów cechach fizycznych. Poza tym szarpią się z nimi jeszcze od okresu przedwojennego, kiedy na terenie ówczesnej Palestyny zaczynało się zorganizowane osadnictwo żydowskie i wraz z nimi organizacje podziemne.

Karbulot
Użytkownik
Krzyżowiec

https://www.youtube.com/watch?v=jdg8Sp1HUKM

Nie są w stanie złapać faceta z piwem. Za picie jabola w parku zwiną bezdomnego dziadka, ale już za to samo nie podejdą do grupy kilku dresów. I oni chcą łapać terrorystów…

easyrider
Gość
Krzyżowiec
easyrider
@Karbulot Wyciąganie wniosków ogólnych na podstawie jednostkowych przypadków to błąd analityczny. Instytucją właściwą w rozpoznawaniu, przeciwdziałaniu i zwalczaniu terroryzmu jest ABW. To co pokazane jest na filmiku, to oczywiście nie jest budujący obraz. Winą za ten stan rzeczy jest konsekwentne wdrażanie liber-lewackiego modelu, w którym sprawca to biedna ofiara społeczeństwa. Państwowe instytucje są paraliżowane masą różnego rodzaju debilnych aktów prawnych, przyjmowanych często pod naciskiem krzykliwych ściemnionych elit. To jest celowe pozbawianie państwa elementów przymusu. Dokładnie tak samo jest z tresowaniem rodziców w kierunku bezstresowego wychowywania dzieci. Efektem w skali państwa jest to, że zwykły funkcjonariusz, po pewnym czasie ma wszystko… Czytaj więcej »
Karbulot
Użytkownik
Krzyżowiec

@easyrider chodziło raczej o to, że jak mamy safanduły w policji, to równie dobrze możemy mieć do dupy ABW czy UOP.

easyrider
Gość
Krzyżowiec
easyrider

@Karbulot Przeciętna w służbach nie będzie bardzo odbiegała od przekroju społeczeństwa. Jeżeli społeczeństwo będzie chorowite, niesprawne ruchowo, niedouczone, zdemoralizowane, to i proces selekcji będzie kulał a poprzeczka będzie stopniowo obniżana. UOP-u już nie mamy od 2002 roku, bo z niego zrobiono ABW i AW. Czy w służbach są „dupy”? Powiem Ci w ten sposób – jest dużo ludzi bardzo ogarniętych, z którymi można by diabłu łeb ukręcić. Bez cienia przesady. Kupa jednak przychodzi tam, bo stała gaża, bo ktoś wcisnął, bo emeryturka wcześniejsza (nawet pomimo podwyższenia wieku emerytalnego) etc. Temat rzeka, nie omówimy go tutaj.

Janek Sobieski
Gość
Janek Sobieski

Zgadza się. Ale nie podpowiadaj. Co się stanie jak wyznawca religii wzajemnego zrozumienia i pokoju postanowi rozkręcić szyny TGV.

easyrider
Gość
Krzyżowiec
easyrider

@Janek Sobieski Nie obawiaj się o takie „podpowiedzi”. Oni mają wielu ludzi z bardzo dużym doświadczeniem dywersyjnym i ostrzelanych w warunkach bojowych. Jeżeli uznają, że warto zrobić zamach na TGV, to zrobią to. Na razie większość szumu robią harcownicy, różne zindoktrynowane półgłówki, których akurat takie działanie jest im teraz wystarczające.

FTW
Gość
FTW
A moim zdaniem, to Ci, którzy przybyli do Europy nie są w stanie przeprowadzić tych zamachów, po prostu ich możliwości intelektualne im nie pozwalają. Nie mają dostępu do broni (nie mówiąc już o tym, żeby ją wykonać we własnym zakresie, co nie jest żadną magią), nie mają wiedzy z chemii na temat składu i otrzymywania materiałów wybuchowych itd. To co obserwujemy to jest maksimum ich możliwości. Widzieliście rodzinę zamachowca z Berlina? Jego ojciec wyglądał na pasterza, jego bracia o tyle się odróżniali, że mieli europejskie ubrania. To nie są ludzie zdolni do zaplanowania takiej akcji. Patrzycie na nich zakładając, że… Czytaj więcej »
komentator
Gość
komentator

Aleś ty głupi. To był chłopek wystawiony na odstrzał.
Prawdziwych zamachowców nie znaleźli i nie znajdą.
A czy to niemieckie, czy francuskie, czy belgijskie służby muszą się wykazać, że znaleźli zamachowca, żeby uspokoić opinię publiczną.

urbi
Gość
urbi

@komentator Użyłeś dobrych argumentów, pewnie jest tak jak mówisz tylko po co od razu wyzywasz? Chcesz pokazać tym że Ty jesteś mądry?

komentator
Gość
komentator

Nie. Nie chcę nic pokazywać. Po prostu trochę się uniosłem czytając komentarz FTW.
Sorry.

fqweqw
Gość
fqweqw
Nie jestesmy bezpieczni i takie sa fakty bo granica na zachodzie jest otwarta i kazdy debil z bomba w bagazniku moze wjechac legalnie do Polski, trzeba byloby przywrocic kontrole na granicach i zbudowac mur patrolowany przez pogranicznikow i drony, nie miejmy zludzen, to ze nie bylo zamachu ok, w pewnej mierze moze i jest zasluga sluzb ale nie gloryfikowalbym ich zanadto bo gdybysmy mieli taki socjal jak Niemcy mielibysmy tu troche inna sytuacje teraz …. Dopoki nie powstana rozwiazania systemowe czyli de facto dopoki lewactwo nie zostanie w Europie odsuniete od wladzy zaden kraj nie jest bezpieczny bo te ponad… Czytaj więcej »
Spokoloko
Gość
Spokoloko

Oczyscic Polske z islamu zamachow nie bedzie!!!

Kris11
Gość
Kris11

Facet z formacji która chciała przyjąć 100 000 agresorów twierdzi, że trzeba się przyzwyczaić. Panie Rapacki, wujku dobra rado, panu już dziękujemy, pożegnaliśmy się z wami w 2015 i więcej was tu nie chcemy.

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Towarzysz Stalin w stosunku do sowieckich generałów, (którzy myśleliby na wojnie tak jak gen. Adam Rapacki) miał takie powiedzenie: ,,Winnym wybaczać albo likwidować”. Zazwyczaj wybierał to drugie rozwiązanie. Myślę, że gdyby w Polsce doszło do zamachu powinno się w stosunku do takich jak Rapacki zastosować to stalinowskie powiedzonko.

Publiusz
Gość
Publiusz
Rapacki swoja kariere zaczynal jeszcze w MO w PRL-u wiec jest ,jak wszystkie postkomuchy naznaczony mentalnym pietnem odwetu za utracony raj.Nalezal oczywiscie do okraglostolowego establiszmentu i do niedawna uczestniczyl w POstkomunistycznej mafii ,teraz odstawiony na boczny tor wyraza swoje frustracje i odnosi sie wrazenie ,ze wrecz zyczylby sobie ,zeby w Polsce doszlo do zamachow!Zapomina jednak o jednym ,ze lisc najlepiej schowac w lesie ,a jak lasu nie ma ,to trzeba go zasadzic …na szczescie POmylency dostali na czas kopniaka i „lasu” ,czyli sprowadzenie do Polski klikuset tysiecy bambusow (Trzaskowski: mozemy przyjac kazda ilosc) nie doszlo do skutku!Niech tez general nie… Czytaj więcej »
mat nie pasozyd
Użytkownik
Początkujący

nawet nie czytalem tego wywiadu,wkoorwilem sie juz przy naglowku.Dojdzie do zamachow jak bedziemy dalej wpuszvzac dzikusow.Narazie jest ich ok.300000 wiec jeszcze jest szansa zeby to wyplewic,ale w sumie gosc ma racje,bo wie ze ci nad nim nic nie zrobia w temacie,a wrecz odwrotnie jeszcze Pani Premier zaprasza turasow i albanczykow do UE.Takze puentujac,zachecam do wspolnego odczekiwania az pyerdolnie pierwsza bomba.Z pozdrowieniami dla mieszkancow Warszawy i innych duzych miast.3majcie sie.

E.G
Gość
E.G
Z WWA to ch*j- z kim bym tam nie gadał(studenci/wykładowcy) to każdy mówi, że jacy to uchodźcy biedni, schorowani a jacy prawicowcy źli, bo faszyści, naziści itp itd…. na dworcach, w centrum częściej usłyszysz ukraiński niż Polski(specjalnie z dużej). A i beżowych spore stadka sobie już chodzą, bo UW sprowadza ich hurtem (zajęcia WF na Stawki- w grupie było 9!!! pastowańców(na 32 osoby) a przez cały semestr żaden ani razu nie przyszedł). OGUN z geografii- 4 pastuchów na 19 osób. Sytuacja jak wyżej… dobrze, że już mam ten cały „dołek” za sobą… Zresztą- jebnie coś to się ludzie powinni obudzić… Czytaj więcej »
Alex
Gość
Alex

http://www.citizengo.org/pl/34875-ukarac-khalidowa-i-wydalic-z-ue. Petycja. Ciekawe czy skromna zonka w chuscie tez za nim pojedzie…

ocoloto
Gość
ocoloto

@Alex odfajkowane cool

szokman
Gość
szokman

No piekna wizja , „trzeba sie do tego przyzwyczaić” no ładne jaja !!! Do niczego nie zamierzam się przyzwyczajać a tym bardziej do zamachów w moim kraju. Każdy ciapaty bedzie dla mnie celem , nie ja dla niego…

Daga
Użytkownik
Rotmistrz

Typowy lewacko-zachodnioeuropejski belkot. Czyli za klasykiem Pudzianowskim : nasralem w salonie, teraz będziemy musieli się nauczyć żyć w smrodzie.

Chory świat
Gość
Chory świat

O.k. jak dojdzie w Polsce do zamachów to będzie tak – Jak sie zamachowiec od razu nie unicestwi to po wyczerpaniu amunicji i zanim przyjadą służby ludziska rozrewą pojebanego sukinsyna gołymi rękami . Dobrze by było jakby znalazł sie czas na oplucie , obsikanie albo obrzucenie truchła boczkiem lub szynką i najlepiej przez kobietę . Na pewno ktoś to nagra to na smartfon i puści w necie . Ciekawe czy po takim odwecie znajdą sie nastepni chętni ?

master
Gość
master

o stare kiejkuty

inz de
Gość
inz de

Nie bylo zmamachow bo malpy nie maja bazy w postaci ciemnej masy wspolziomkow…I niech tak zostanie… a ten pan broni specow szkolonych w Moskwie, niestety oni sprawni tylko w sianiu lewackiej porpagandy I zwalczaniu patriotow

inz de
Gość
inz de

Wpuszczanie to jedna glupota, gorsza to zapewnianie im mieszkan umeblowanych, pelnej sluzby zdrowia, mediow, edukacji dla malych terrorystow, dawanie gotowki…Merkel I jest ziomkowie powinni byc oskarzeni o wspieranie terroryzmu

Andrzej Pudziański
Gość
Andrzej Pudziański

Kuźwa, skoro nie było nic planowane to można przypisać służbom sukces, bo muslemy wiedzą że w Polsce się nie cackają i nie wypłacają odszkodowań za zamknięcie na 48 i się zwyczajnie bali to zrobić.

John Wayne
Gość

Jak będziemy tu mieć dzikusów to ich po prostu wytępimy, Polska jest bardzo nieprzychylnym krajem dla tego ścierwa a większość Polaków nie jest zainteresowana ubogaceniem kulturowym

Daga
Użytkownik
Rotmistrz

Ten pan odbył kursy specjalistyczne i szkolenia w USA na pewno nie za darmo. Mówiąc dosłownie ten pan jest szpiegiem/ agentem na usługach. cool

Remik71
Użytkownik
Nowicjusz

Witam. Według mnie w chwili obecnej żadnych(oby) zamachów „islamskich” nie bedzie.Za mało jest ICH u NAS -a Polska obecnie odgrodziła sie ciut murem od europy zach.-Przy ewentualnym zamachu Polska zabetonowała by sie na dobre -a przecież nie o to chodzi „sponsorom tego cyrku”.Myśle że na rózne sposoby beda wpierw chcieli nie które organizacje czy inne „popierdółki” wprowadzic ta dzicz do nas np. Caritas-i tu paradoks organizacja chrześcijańska a ma obecnie zapędy by wprowadzac i pomagać wszystkim tym co zabijają chrześcijan.Gdy tych ciapatych jakoś w wiekszej ilosci się u nas osiedli wówczas zamachy będa …i to często.

mefisto
Gość
mefisto

jeśli dojdzie do zamachów, to tylko dlatego, że państwo stworzyło dla nich dobre podłoże – np. zezwalając na wjazd wojsk amerykańskich.
celem zamachu niekoniecznie muszą być Polacy – prędzej wskazywałbym na amerykańskich wojskowych.

najwidoczniej komuś zależy na tym, aby w Polsce przestało być bezpiecznie.

Lephantis
Gość
Lephantis

Co on kurwa pierdoli?
Kolejny kompletnie oderwany od rzeczywistości pierdziel

Ala
Gość
Ala

haha, co z pedal, moze i dojdzie do zamachow ale beda one mialy na celu czyszczenie Polski z brudu i lewactwa.

hansi
Gość
hansi
Jakie „zamachy” ma Pan generał na myśli ?.. Takie, jak dotychczas, gdzie „zamachowcy islamscy” pozostawiają na fotelach kradzionych aut dowody, osobiste, paszporty, czy „kartę stałego pobytu”, jak „zamachowiec” z Berlina ? Albo „terroryści” z Charlie Hebdo ? Albo Pilot rzekomego samolotu pasażerskiego, jaki rzekomo uderzył w wieżę WTC ? . (Na czym pewien parch zrobił fortunę, WYNAJMUJĄC i ubezpieczając obydwie wieże miesiąc wcześniej, na zawrotne sumy, od jednoznacznie „uderzenia samolotu” i kasując potem PODWÓJNIE, bo były jakoby DWA samoloty i DWA uderzenia w wieże, ergo – DWA RAZY zrealizowany został zakład ubezpieczający ..). Ale – wierzę Panu generałowi. „Nasze” własne… Czytaj więcej »
antojni
Gość
antojni

Umowa z amerykanami pewnie opiewa na kilka zamachów w ciągu roku.Antoni m musiał ją negocjować,ciekawe czy dostał wazelinę?

myślący
Gość
myślący

Jak zamiast chronić granicę oraz etniczną jednolitość, rząd kłamliwej swołoczy będzie wpuszczał banderowców (ups… obywateli kochanej Ukrainy) opowiadając bajki dla kretynów o tym jak to słusznie i inaczej od UE działa, to na pewno zamachy będą
I nie ma co do tego żaden wątpliwości – tak samo jak w UE będą pierd…, że się nie spodziewali i nic na to nie wskazywało (to normalne, jak się zaklina rzeczywistość pt. jedni imigranci są dobrzy, a tylko niektórzy źli, zamiast pogodzić się z faktami, że chodzi tylko o ilość, i masowo zawsze są źli, nawet grupy tysięcy ministrantów)

Karo
Użytkownik
Nowicjusz
Myślę, że minister Macierewicz oraz Błaszczak będą wiedzieli jak i kogo angażować do ewentualnej walki z terrorystami w Polsce. Niech islamiście szerokim łukiem omijają Polskę, bo dostaną popalić jak pod Wiedniem. Wiedzą, że Wiedeń nie miło im się kojarzy z Sobieskim i Polską i jak dotychczas jako kraj swojego nachodźctwa umiłowali sobie Niemcy. Oj Detschlandy, kiedy wasz kraj został sprzedany muzułmanom, że tego nie zauważyliście? Czyżbyście byli zaślepieni jak wtedy, gdy Luter stawiał tezę, że Bóg zanim stał się Bogiem musiał stać się szatanem? Więcej na temat nauki Lutra tu: https://www.youtube.com/watch?v=Po33t0rOsz8&spfreload=5 O reformacji M. Lutra – najbardziej rozpowszechnionej herezji wszechczasów… Czytaj więcej »
wpDiscuz