MSWiA przygotowuje rozporządzenie w sprawie regulaminu pobytu w ośrodku dla cudzoziemców. Zgodnie z nim MSWiA da możliwość samorządom decydowania o tym, czy dzieci cudzoziemców będą odbywać obowiązkową edukację szkolną w polskich szkołach czy w ośrodkach. Pomysł budzi duże kontrowersje, media grzmią: to „getta edukacyjne dla uchodźców”.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce dać samorządom możliwość decydowania o tym, gdzie będą się uczyć dzieci cudzoziemców mieszkające w ośrodkach. Na terenie Polski przebywa obecnie 1579 nieletnich cudzoziemców. Obowiązkiem szkolnym jest objętych 967 dzieci.

Decyzję o tym, czy będą one uczone w ośrodku, a nie w normalnej placówce, samorządy podejmą w porozumieniu z szefem Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Pomysłodawcy nowego rozporządzenia przekonują, że to odciąży „lokalną sieć szkół w sytuacji wzrostu liczby uczniów oraz może zminimalizować negatywne nastawienie ze strony lokalnej społeczności”. „Zdarza się, że część dzieci cudzoziemskich, chociaż chodzi do szkoły, to się nie uczy z powodu opóźnień w realizacji programu szkolnego” – czytamy w uzasadnieniu ministerstwa.

Głosy poparcia

Dariusz Zieliński, burmistrz Góry Kalwarii jest pozytywnie nastawiony do planów MSWiA. Zieliński zauważa, że zdarzają się dzieci z Czeczenii, które przychodzą do szkoły, nie znają ani słowa po polsku. Burmistrz przyznaje również, że różnorodność kulturowa i religijna prowadziła do konfliktów rówieśniczych i obniżała poziom edukacji. „Naszym obowiązkiem jest trzymanie wysokiego poziomu kształcenia, a wejście dużej grupy dzieci cudzoziemskich odbiło się negatywnie na wynikach szkoły” – przekonuje burmistrz Góry Kalwarii.

Głosy sprzeciwu

Wójt gminy Wohyń jest innego zdania. W jego opinii polskie dzieci skorzystają na poznaniu nowych kultur i nauczą się tolerancji. Sekretarz gminy Tomasz Jurkiewicz uważa, że Polska nie uniknie zmian i trzeba się przygotować do wielokulturowości.

Polskie media ostrzegają, że to nic innego jak „getta edukacyjne dla uchodźców”. Powołując się na ekspertów alarmują, że to katastrofalny pomysł.

97
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
25 Comment threads
72 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
46 Comment authors
normalny rolnikczlstasioMarylka Sz.prawyobywatel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Patryk
Gość
Patryk

POLSKA DLA POLAKÓW I TYLE W TEMACIE !!! Żadnych imigrantów w Polsce !!!
Lewaki won !!!

Archer
Użytkownik

„POLSKA DLA POLAKÓW (…) Lewaki won !!!”
A jezeli ten lewak to rowniez Polak?
Nie brak u nas zaczadzonych lewakow, Patryku. I moga to byc czystej krwi Polacy.

arthur
Gość

więc dajmy im czadu…więcej czadu,i jeszcze więcej czadu!

banita
Gość
banita

Polska dla kochających Polskę. Gotowych ją bronić i umrzeć dla niej. Tusk, to też „polak”, i jego banda też. Jeśli rządy będą dobrze chronić swe wartości narodowe to będzie dobrze. Lewaków się nie pozbędziemy, zdrajców kupczących krajem też nie. Żydów tez raczej nie, byle im już nie dawać PL paszportów… Czytaj więcej »

prawyobywatel
Użytkownik

No to lewaka do lewakownii, np. do Szwecji. W Polsce nie ma dla takich miejsca i gówno mnie obchodzi, że to Polak skoro jest po lobotomii.

urbi
Gość
urbi

@ prawyobywatel
Archer to lewacki prowokator.

prawyobywatel
Użytkownik

Archer jest też na bialyrazizm.pl. bardzo fajny blog, ale pisze sensownie i ma spora wiedzę, z tego co czytałam. Jeszcze go chyba nie rozgryzłam he he, może tylko lubi prowokować.

pola
Gość
pola

prawyobywatel, urbi Pozwolicie że się włączę w waszą dyskusję. Archer (przynajmniej ktoś kto używa tego nika) pisze na stronie RacimiRa ale z tego co czytałem to wchodził w bardzo ostre spory z innym użytkownikiem tamtego portalu z @ michnikuremkiem. @ Michnikuremek to gość w 100% oddany naszej sprawie, natomiast @… Czytaj więcej »

Archer
Użytkownik

@prawyobywatel
No to Ci ulatwie rozgryzanie.
Nie znam tamtego Archera. Przy okazji poczytam jego wpisy.

Archer
Użytkownik

@prawyobywatel „No to lewaka do lewakownii, np. do Szwecji.” Ale bys prezent Szwecji (czy innej lewakowni) zrobil… Juz teraz nie ma u nas komu pracowac a Ty jeszcze wywalilbys z kraju dobre kilkanascie procent co prawda otumanionych ale jednak przynajmniej czesciowo pracujacych mlodych Polakow. To raz. Dwa: w zetknieciu ze… Czytaj więcej »

Anahu Yamito II
Użytkownik

Lewak to nie Polak, to insekt ktory stanowi zagrozenie dla prawdziwych Polakow

AqqPanieKruq
Gość
AqqPanieKruq

Niestety muszę się zgodzić z Archerem. obserwuję młode pokolenie (20 do 25 lat). niestety tefauen zrobił straszną sieczkę z mózgów młodych ludzi (a więc przyszłości Polski)

Archer
Użytkownik

@Anahu Przypominam tylko niesmialo, ze pan Janusz Korwin Mikke (ktorego trudno chyba nazwac lewakiem nie?) za mlodu byl czlonkiem ZMS (Zwiazku Mlodziezy Socjalistycznej) apotem parszywej, kolaboracyjnej, gadzinowej przybudowki do komunistycznej PZPR zwanej SD (Stronnictwo Demokratyczne). Innymi slowy modelowy przyklad ideowego, czerwoniutkiego lewaka. Czy w latach komuny stanowil on „zagrozenie dla… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Niestety pan Korwin lewakiem jest. Wystarczy popatrzeć na jego stosunek do fundamentów naszej cywilizacji. Rzekłam.

czl
Gość

a co mnie obchodzi skundlony za młodu Mikke? co to ma do dyskusji?!

Paolito
Gość
Paolito

Zmień dealera, idź do lekarza,ale tego ostatniego też zmień,bo obecny oszukuje cię.

marek
Gość
marek

Japonia otrzymała w ubiegłym roku 20 000 wniosków o azyl, uznała tylko 20 wniosków za zasadne. Japończycy odrzucili prawie wszystkie wnioski o azyl i nie tłumaczą się z tego. W Europie powstał kult imigranta połączony z okjofobią czyli niechęcią do własnej kultury i tradycji. W Europie co kilkadziesiąt lat powstają… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Użytkownik

Gita Nabavi dedykuję Evicie i Sarze z ndie.pl Gita Nabavi feministka Git! bo nabawi się wnet listka… Skończy odwiedzać gołe plaże Nawet i cycka nie pokaże! Czador ubierze, potem burkę… Córka islamki (?) swoją córkę Znów na islamkę wyhoduje, Bo znieść granice sugeruje. Gita przeciwko deportacji Walczy muslimów. Szweckiej nacji… Czytaj więcej »

arthur
Gość

Zgadzam się.Ale i Angola tylko dla angoli.

Anahu Yamito II
Użytkownik

A to dobre jest lol Widze, ze paru nie zaczailo dowcipu smile

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Dziwię się Polakom że wybierają takich zjebów na urząd wójta gminy.

Grzyb
Gość
Grzyb

Jeszcze to kurła niedaleko mnie ta lewacka menda z Wohynia. Ciekawe czy swoje dzieci będzie z nimi do szkoły wysyłał jak wpierdol dostaną od czeczuchów? Z resztą tam są jeszcze i turasy i syriany a ośrodek w samym lesie, to na pewno dobrze się integrują tam z Polakami.

Anahu Yamito II
Użytkownik

Pedaly dzieci nie maja, wiec lewacki zbok sie nie przejmuje mad

Yamato
Gość
Yamato

@Gal Anonim : Ciekawe czy jesienią znów go wybiorą ?

Anahu Yamito II
Użytkownik

Zalezy ilu tefauenem ksztalconych, momem pasionych i kaczorem straszonych lemingow mieszka w Wohyniu

Annag
Gość
Annag

CHWAŁA POLSCE i POLAKOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kąserwatysta
Gość
Kąserwatysta

Dla mnie sprawa jest oczywista. Polska dla Polakow! Wszystkich obcych cza zdeportowac.

samiec ALFA
Gość
samiec ALFA

Polska dla Polaków, ale Mężczyzn, kobiety polki natomiast należy deportować z Polski tak samo i jak i „imigrantów”, gdyż one obniżają rozwój naszego społeczeństwa, bo są głupie i puszczają się z tymi czarnuchami i ciapakami, również kolaborują z wrogami naszej Polski. Pobrać od nich komórki jajowe i wyrzucić z Polski,… Czytaj więcej »

urbi
Gość
urbi

I jeszcze lewackiego przygłupa samca ALFA, trzeba deportować, zapomniałeś dopisać. Hahahahahaha

Anahu Yamito II
Użytkownik

Rozumiem, ze przez twoja orientacje seksualna nie potrzebujesz kobiet do szczescia tylko wlochatych kochasiow. Tfu! exclamation

Anahu Yamito II
Użytkownik

Towarzysz Tomasz Jurkiewicz, zgaduje ze z PO, niech Polakow na sile dzikimi nie ubogaca bo sie moze dobrego oklepu dorobic, lewacka gnida mad

Kinga
Użytkownik

Wohyń? Pierwsze słyszę… Co to za wiocha?

Jar
Gość
Jar

Dokładnie Bezwola 107,21-310 Wohyń koło Radzynia Podlaskiego. Jeden z kilkunastu ośrodków dla cudzoziemców poukrywanych wśród lasów i pól głównie wschodniej i centralnej Polski. Często są to dawne ośrodki wczasowe i wypoczynkowe przejęte przez państwo i przekształcone w ośrodki dla cudzoziemców np. w Ustroniach koło Sokolnik powiat zgierski koło Łodzi. W… Czytaj więcej »

Obcy
Gość
Obcy

Debil, zapomnialeś że twoja matka kiedyś stała w kolejce po chleb a dostała garnek? Ale teraż dzieki Niemiecom obcokrajowcom masz co jesć!!!!!!.
Obudż się i jak nie z WON z UNi.

Marylka Sz.
Gość
Marylka Sz.

@Obcy Mikrocefalu! nie powinieneś się odzywać. Może twoja matka była na liście folksdeutchów i nie miała kłopotu zarówno z chlebem jak i z garnkami. Niemcy zburzyli nam kraj, wymordowali ponad 3 mln ludzi i gówno im zawdzięczamy. To zboże rośnie u nas. A oni potrafią tylko kraść. Jakbyś się pouczył,… Czytaj więcej »

czl
Gość

mam co jeść dzięki ciężkiej pracy i nieustannym wyrzeczeniom. moi przodkowie takich jak ty w najlepszym razie płazowali…

Niki2
Gość
Niki2

Dlaczego polskie dzieci maja się dostosowywać do imigrantów. Uczyć ich naszej kultury,zwyczajów można na wszelkiego rodzaju spotkaniach z rówieśnikami a inicjowane przez szkoły!

Chory swiat
Użytkownik

( Bez naiwności please ) – Nie istnieje żadna nauka , kultura , tradycja itp. która była by w stanie chociaż dać muslimom do myślenia , a co dopiero przebić zastąpić ich chorą wiare i obyczaje . Mission impossible . Istnieją tylko jednostkowe przypadki samo nawrócenia ( które ze względu… Czytaj więcej »

Archer
Użytkownik

A ja mam lepszy pomysl: wyuczyc ich gangsterki i deportowac do Niemiec. Niech ich tam ubogacaja kulturowo ku uciesze i zadowoleniu pani Merkel. W koncu sama ich zaprosila i niejako wciaz zaprasza skoro w Dublinie oswiadczyla ze ‚nie ma gornch limitow’.

urbi
Gość
urbi

@ Niki2 Mnie oczy nie mylą? Co Ty za pierdoły wypisujesz? A ja nie chce aby moje dzieci miały w ogóle jakakolwiek styczność z muzułmańskimi dziećmi które dziećmi są tylko z nazwy a w rzeczywistości to stare byki. Wieku nie można sprawdzić bo to według głupich lewaków uwłacza godności „uchodźcy”.… Czytaj więcej »

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Dokładnie.Od kiedy to gość narzuca gospodarzowi co ten ma robić w swoim domu?

czl
Gość

odkąd gospodarz to d ureń i i diota

HSR
Gość
HSR

A dlaczego ci „uchodźcy” „uchodzą” do EU-ropy z kilkudziesięciu, w przeważającej części islamskich krajów, na trzech kontynentach?! Czyżby to właśnie islam był źródłem problemu?! Czy też problemem jest EU-socjał, który przyciąga wszelkiej maści biedotę i zwykłych nierobów?! Ps. zapewne i jedno i drugie.

Archer
Użytkownik

Socjal to jedna sprawa a otwarte zaproszenie do Europy (wygloszone jasno i wyraznie przez europejskich swietych, zwlaszcza jedna) to drugie.
Skoro niemieckie wladze tak muzulmanow kochaja, to powinnismy nieba Niemcom przychylic i otworzyc najszerszy korytarz o jakim swiat slyszal.

HSR
Gość
HSR

Może lepiej zacząć od wysłania im tych, których już mamy?! Bo jak my otworzymy „korytarz” to oni wtedy pewnie zamkną granicę z nami…

pola
Gość
pola

Osobiście o niczym innym nie marzę.

Archer
Użytkownik

Masz oczywiscie racje HSR. Dlatego trzeba to zrobic madrze. Powolac sie na uklad o granicach z Schengen, glosno krzyczec o tolerancji, prawach czlowieka, wolnosci, rownosci i takich tam… Zobacz jak to zalatwil Erdogan. Granice byly oczywiscie zamkniete ale ciapactwo i tak przechodzilo przez nie jak przez sito az w koncu… Czytaj więcej »

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

HSR@ w niemieckiej tv 20.02 wypowiadał się jeden na temat, jasno i wyraźnie : To JEST jedyny w swoim rodzaju EXPERYMENT!!!!! Wymieszać wszystkie rasy do kupy.Ludzie się buntują ale uda się zapewniał. To nie” uchodźcy” a my jesteśmy częścią .exsperymentu!!!! Uświadomienie sobie króliczki o co chodzi

prawyobywatel
Użytkownik

My o tym dawno wiemy. O to już mówiono, co najmniej o ile pamiętam, 15 lat temu w Stanach. O tym już się mówi w polskiej telewizorni. Żadne novum.

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

Skoro wszyscy ,wszystko już wiedzą..To po co to mielenie tematu? Do dzieła Ułani,szblą ( albo czym tam umiecie) a nie językiem bla bla bla .My pokażemy ,My przegonimy..itp pożyjemy zobaczymy

pola
Gość
pola

Królowo, po co te uszczypliwości? Skoro stoimy w jednym szeregu i walczymy z islamizacją to trzeba zewrzeć szyki a nie wzajemnie się ze sobą kłócić. Pozdrawiam i głowa do góry. I więcej wyrozumiałości… oops

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

No jeśli tak jest..Jak piszesz to bardzo pokrzepiające..Cieszę się!

prawyobywatel
Użytkownik

Nie chciałam Cię urazić. Jeśli tak się poczułaś, sorry.

ass
Użytkownik

A dlaczego Polacy musza sie „uczyc tolerancji” i „przygotowywac do wielokulturowosci”?!!!Nie podoba mi sie to rozporzadzenie.

bkkkk
Gość
bkkkk

No właśnie. Dlaczego to nie Czeczeńcy, Syryjczycy i inni nie mają się uczyć tolerancji i wielokulturowości, tylko my? Przecież jak już, to właśnie oni, w ramach integracji powinni się uczyć tolerancji i wielokulturowości!

pola
Gość
pola

@ bkkkk
… a najlepiej żeby się nie uczyli naszych wartości, tolerancji i naszej kultury i omijali nasz wspaniały kraj szerokim, bardzo szerokim łukiem…

bkkkk
Gość
bkkkk

To swoją drogą Polaku miły. To podstawa. Mój w.w koment był retoryczną dyskusją z lewakami. Z tymi, którzy trąbią o „potrzebie” (czyt. przymusie) „tolerancji”, „otwartości”, „wielokulturowości” i czego tam jeszcze. Otóz wg mnie trzeba głośno mówić o tym, że ich wizja „tolerancji” to przymus. I to jednostronny. Bo wg ich… Czytaj więcej »

jacuś
Gość
jacuś

skorzystają na poznaniu nowych kultur?? czy ten pajac jaja sobie robi? polskie dzieci będą terroryzowane w szkole przez dzieci kolorowych! tak jest na Zachodzie i u nas będzie podobnie!

aqw
Użytkownik

Kategorycznie sprzeciwiam się nauce dzieic imigrantów w zwykłej szkole, pomijając wszelkie jasne dla nas aspekty jest jeszcze jeden: nie znają języka więc jak niby mają w nich uczestniczyć? Zaniżą poziom

Yamato
Gość
Yamato

Pan Tomasz Jurkiewicz chyba teoretyzuje – Pan Dariusz Zieliński zna już z autopsji „koegzystencję” dzieci czeczeńskich z polskimi… Może niech wymienią doświadczenia . A swoją drogą – skoro dzieci „uchodźców” nie mówią po polsku to w jakim języku (czy w jakich wielu językach) będą prowadzone zajęcia ??????? I jak będą… Czytaj więcej »

Archer
Użytkownik

„w jakim języku (…) będą prowadzone zajęcia ??????? ”

Nasi nauczyciele musza nauczyc sie Arabskiego.

Podpis,
Prezydent Sopotu,
Jacek Karnowski.

Yamato
Gość
Yamato

@Archer: Plus przejść przyspieszone kursy czeczeńskiego, farsi, afgańskiego (jeśli taki istnieje) i kilku narzeczy afrykańskich -bo inaczej będzie to „rasizm” względem w/w nacji. Wykształcimy sobie poliglotów.

Archer
Użytkownik

Tak jest Yamato. Duzy plus za inicjatywe.
Dorzucilbym jeszcze wietnamski i juz mozna mozna brylowac przed swiatem jako wzor tolerancyjnej edukacji.

prawyobywatel
Użytkownik

Wydaje mi się, że nie zrozumiałeś, o co chodzi. Przepis wyraźnie zostawia wolną rękę samorządowi, a to dobrze, bo przecież to on będzie decydował, gdzie się ciapaki będą „uczyć”. Sądzę, że lewactwo dostanie po doopie i zadecydują normalnie myślący ludzie zgodnie z wolą społeczeństwa. Jednak gdyby jednak trafił się jakiś… Czytaj więcej »

Yamato
Gość
Yamato

@prawyobywatel : To wyobraź sobie (niestety prawdopodobną) sytuację że w Gdańsku wygrywa Adamowicz, w Krakowie Majchrowski, w Łodzi Zdanowska a we Wrocławiu Dutkiewicz (już wolę nie mówić o Warszawie)… I obowiązuje „rejonizacja”. Ciekawe czy nawet jeśli będą strajki – coś one dadzą. No, chyba że chodzi o to by jesienią… Czytaj więcej »

prawyobywatel
Użytkownik

Dałam Ci + i zgadzam się z Tobą. Tylko powiedz, jaki wpływ mają ludzie, którzy akurat nie mieszkają w tych miastach? No, żaden. Jeśli teraz barany wybiorą złodziei i oszustów, to obudzą się dopiero za kilka lat, jak ich dzieci będą molestowane, bite i zmuszane do jedzenia halal.O nauce w… Czytaj więcej »

Yamato
Gość
Yamato

@prawyobywatel: To nie tak prosto bo co będzie jeśli jesienią wygrają w dużych miastach obecne „władze” ? (rzuciłem kilka znanych nazwisk ale … nie przeszło cry ).

prawyobywatel
Użytkownik

Rodzice mogą bardzo dużo zrobić swoim sprzeciwem, jeśli będzie taka ich wola. Jak wygrają lewacy, to czeka nas dalej walka. Jednak chyba ciężko byłoby zrobić taki przepis, że uchodźcy mają się uczyć osobno. Uważam, że te dzieciaki absolutnie nie powinny uczyć się z naszymi dziećmi, ale raczej trudno byłoby zrobić… Czytaj więcej »

marek
Gość
marek

hmmm…moze okazac sie, ze to faktycznie ciekawe rozwiazanie i madry tok rozumowania…..tyle, zeby nie wyszlo k… JAK ZAWSZE -bo sie moze rownie dobrze okazac ze rzad zwala na samorzady aby- co tez logiczne-uciekac przed spoleczenstwem przed odpowiedzialnoscia za proby osiedlania i integracji -uda sie spoleczenstwo spusci z tonu w gminach… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

A ja napiszę tylko tyle : Jeżeli dzieci które „uszły” wraz z rodzicami siedzą w ośrodku , jeżeli nie mają prawa pobytu na terytorium RP , to po jakiego grzyba mają wychodzic poza tenże ośrodek ?? Nie wiem jakim sposobem i za czyje pieniądze , ale powinny uczyć się tam… Czytaj więcej »

pola
Gość
pola

@ Passangerstanislawpaluch Masz plusa za „całokształt” ale ostatnie zdania Twojej wypowiedzi nie za bardzo do mnie trafiają. Znasz taką piosenkę? „Bo to się zwykle tak zaczyna…”. Każdy naród ma swój kraj. Żadna integracja nie istnieje! Zobacz Żydzi żyją z nami w Polsce od tysiąca lat i właśnie widać jak nam… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

Polaku , nie reaguj tak alergicznie Zresztą , zanim to zrobisz , spróbuj sobie wyobrazić ilość obcych na „mecie” . Ilu z nich przejdzie katusze nauki Jęz. polskiego , hostorii , i tego wszystkiego o czym wspomniałem ? I jeszcze pewnie wkradł się bład bo nie oznaczyłem być może jasnej… Czytaj więcej »

sdds
Gość
sdds

A ja tam wole żeby ich w ogóle nie wpuszczać a nie robić niby takie odzielne szkoły

Bielik
Użytkownik

Zanim barany napiszą LEKCJA TEMAT będzie już dzwonek na przerwę i będą na tym tracić te dzieci co chcą się uczyć. Moim zdaniem dobry pomysl

banita
Gość
banita

Wójt gminy Wohyń powinien raczej się martwić o to czy cudzoziemskie dzieci naucza się tolerancji. Ja mam już dość pieprzenia byśmy uczyli się tolerancji NIE! PO TRZYKROĆ NIE!. Tolerancji niech się uczą przede wszystkim islamskie śmiecie. To oni korzystają z gościnności, a my jako gospodarze możemy ich co najwyżej z… Czytaj więcej »

Rumcajs (+>C*) Antyislamista nie chce równoległego społeczeństwa islamskiego obok nas
Gość
Rumcajs (+>C*) Antyislamista nie chce równoległego społeczeństwa islamskiego obok nas

Polska dla Polakow bedzie wtedy
Kiedy pogonimy wszystkie zjeby

kowalski
Gość
kowalski

Na ten temat najlepiej niech wypowiedzą się dzieci,ich rodzice oraz nauczyciele którzy mają do czynienia z nauką w klasach gdzie „uczą się” np. uczniowie z Czeczenii.

prawyobywatel
Użytkownik

Wójt gminy to niech sobie te dzieci weźmie do domu i w ten sposób uczy swojej rodziny tolerancji. Kolorowi w szkole to jazda z górki bez trzymanki. Rodzice nie powinni się zgodzić na żadną integrację, no chyba że chcą kalifatu, ale to też niech wypieprzają z Polski, a takiego wójta… Czytaj więcej »

marek
Gość
marek

Nie no…macie PISiorow, he,he luzik! Zaglosowaliscie? no i ok!…..a teraz w d…..maja wszystkie deklaracje bo poparcie w sondazach nie spada wiec co sie beda-a co! Polske czekaja OSTRE zmiany, mowilem!!!!! jakiis rok temu znajomy ze wschodnich rubiezy opowiadal mi ze Czeczenskie matki pytaja czemu inne dziewczynki w przedszkolu nie chodza… Czytaj więcej »

prawyobywatel
Użytkownik

Odniosę się tylko do „chęci” wprowadzenia euro w Polsce. Do tego trzeba by zmienić konstytucję, a co śmieszniejsze, że ci o tym mówią (zaprzańcy z PO), którzy i tak nic nie maja do powiedzenia, a sami są przeciwni jej zmianie. To po pierwsze. Po drugie. Morawiecki określił się jasno, że… Czytaj więcej »

pola
Gość
pola

@ prawyobywatel
I jak zawsze 100% racji. Pozdrawiam

prawyobywatel
Użytkownik

Też pozdrawiam i cieszę się, że się ze mną zgadzasz.

marek
Gość
marek

Jak wiesz faktyczne dochody kosmicznie roznia sie i beda roznic sie od wyimaginowanej sredniej krajowej – a po tekstach typu ,,albo Unia albo smierc,, lub ostatnie ,,predzej Niemcy opuszcza Unie niz Polska,,(no i racja bo Polski poprostu nie stac na wypad z Unii a jesli tak to rzad widzi to… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Ja tam nie jestem optymistką. Lemingi nie kojarzą nawet tego, że np. po przyjęciu euro przez Słowację „narty na Słowacji zrobiły się takie drogie!”. Serio. Ci sami najwyraźniej upośledzeni umysłowo ludzie uważają, że „euro to szansa” itp. androny. Temat Grecji w ogóle dla nich nie istnieje. itd. A że tego… Czytaj więcej »