foto: commons.wikimedia.org/isafmedia

Niemcy nie mogą opędzić się od problemów z tzw. uchodźcami. Tym razem tysiące imigrantów z Afganistanu przyznaje się do kontaktów z talibami i walki w ich szeregach.

Federalny Urząd do Spraw Migracji i Uchodźców (BAMF) poinformował władze bezpieczeństwa o wciąż rosnącej liczbie tzw. uchodźców z Afganistanu, którzy podczas postępowania azylowego składają oświadczenie, że utrzymywali kontakty z talibami, a nawet walczyli w ich szeregach. Liczba takich wyznań to już tysiące. Prokuratura generalna wszczęła postępowanie w ponad 70 przypadkach. Sześciu domniemanych talibów przebywa w areszcie śledczym.

Za najbardziej prawdopodobną przyczynę tego zjawiska uznaje się nadzieję osób przyznających się do kontaktów z talibami na uzyskanie azylu w Niemczech lub wstrzymanie ich deportacji do Afganistanu. Niemieckie przepisy stanowią, że nikogo nie można odesłać do kraju pochodzenia, jeżeli grożą mu w nim prześladowania. Talibowie są uznawani przez obecny rząd w Kabulu za terrorystów i w razie udowodnienia imigrantom walki w szeregach talibów muszą liczyć się oni z karą śmierci.

Mówi się o kilku tysiącach talibów przybyłych do Niemiec od 2015 roku, kiedy kryzys migracyjny osiągnął swoje apogeum. Klika tysięcy osób mających za sobą doświadczenia w krwawych walkach w Afganistanie to w najgorszym razie cała armia potencjalnych terrorystów. Stawienie im czoła zmusza niemiecką prokuraturę generalną, władze bezpieczeństwa i tajne służby do maksymalnej mobilizacji. Tymczasem prokurator generalny Peter Frank już w styczniu tego roku wystosował do ministrów sprawiedliwości niemieckich krajów związkowych okólnik, w którym otwarcie napisał o osiągnięciu przez podległych mu funkcjonariuszy granicy wydolności.

źródło: dw.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

34
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
14 Comment threads
20 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
krisAdamoanaWiedzonlolo ktory nie pisze Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karbulot
Użytkownik

No i dobrze, że są postrzegani jako terroryści. Bo to są terroryści. Skoro w Afganistanie teraz są karani śmiercią za terroryzm, to nie ma że boli. Taka „karierę” wybrali, niech ponoszą konsekwencje. Jak terroryzowali ludzi to było dobrze. Teraz jak ich w dupach przygrzało, to spierdalają na Zachód się chronić.… Czytaj więcej »

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

W imie lewackiej utopii i nienawisci do chrzescijanskich korzeni Europy

Jan III Sobieski
Gość
Jan III Sobieski

Za czasow Busha terrorystow odsylano do Guantanamo i innych miejsc na swiecie w celu wydobycia przesluchan torturami tymczasem UE całuje ich w dupe i pyta czy czegos wiecej im nie potrzeba, no czy to jest normalne ??? To rasizm w stosunku do rdzennych obywateli, razism podszyty nie wyobrazalna korupcja, garstka… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Karbulot Nie ujmując nic z Twojej wypowiedzi trzeba pamiętać, że główni terroryści, ci najgroźniejsi, siedzą w zaciszu swych gabinetów. Ten „dolny” terroryzm to tylko pokłosie tamtego. To przypomina słynny skecz z „Kabaretu Pod Egidą” pt. „Szachy personalne”: https://www.youtube.com/watch?v=Y2lX5J-8L9o Te doły to wyrobnicy co samolot rozwalą czy jakiś budynek wysadzą, dziewczynę… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

a jak odpowiem , że arabska wiosna ???

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Passangerstanislawpaluch To ja Ci napiszę – oczywiście z poczuciem megalomanii (to dla krytyków): dobrze Misiu, bardzo dobrze… Ale to oczywiście nasze zdanie. Tu jeden z internautów wcześniej pisał, że Rosja to największe „be”, no a jak kto inaczej myśli to „pożyteczny idiota”. Otóż ja nie widzę różnic w tzw. polityce… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Ps (@Passangerstanislawpaluch)
Ta nierówność podejścia w ocenie nieprawości świetnie wybrzmiewa w kwestii wypowiadanej przez tzw. czarny charakter granego przez Johna Lithgowa w filmie „Na krawędzi” (1993) z Sylvestrem Stallone (cytuję z pamięci):
„Zabijesz dziesięciu ludzi – jesteś zbrodniarzem. Podbijesz narody – jesteś zdobywcą. Kwestia semantyki”.

Kris11
Gość
Kris11

@karbulot
Problem polega na tym, że Niemcy uważają ich za poszkodowanych i prawdopodobnie przyznają im azyl. Napisałem problem, chociaż to jest skutek wojny którą elity niemieckie wypowiedziały swojemu narodowi. Dla nas to dobra wiadomość, wręcz bardzo dobra, pod warunkiem że będziemy potrafili wejść w miejsce osłabionych Niemiec.

Precz z pseudouchodźcami
Użytkownik

Absurd goni absurd! Teraz będziemy bronić przed sprawiedliwą karą ludzi, którzy otwarcie przyznają się do współpracy z terrorystami? Może powinniśmy dać im jeszcze karabiny i materiały wybuchowe? Myślę, że w kwestii praw człowieka to musimy się tymczasowo cofnąć co najmniej do XX wieku, jeśli nie do średniowiecza, inaczej nie rozwiąże… Czytaj więcej »

XaX
Gość
XaX

A we Francji Antifa i lewactwo dymi …. Jak widać lewica uszanuje wynik demokracji tylko wtedy gdy jest im na rękę i to widać wszędzie.

INDIE
Użytkownik

Przed wybuchem pierwszej wojny światowej mnóstwo ludzi przewidywało, że ta wojna wybuchnie. Militaryzacja i rozwój techniki wojskowej oraz mnogość sprzecznych interesów w europejskim tyglu narodowościowym musiały skończyć się konfliktem. I nie trzeba było długo czekać. Przed wybuchem drugiej wojny światowej też przewidywano jej duże prawdopodobieństwo. Znane były poglądy Hitlera, przyglądano… Czytaj więcej »

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Wpakowanie takiej ilosci dzikich do Europy musi skonczyc sie wojna domowa. Jak zabraknie kasy na socjal (a kiedys musi zabraknac) albo komus puszcza nerwy i odpali paru szmatoglowych, to dzicy chwyca za maczety. Wystarczy jedna iskierka i ta beczka prochu prdolnie z wielkim hukiem.

Logic1
Użytkownik

Tylko że teraz nie bedzie brania jeńcow i stosowania humanitarnych zasad postępowania z ludnoscią cywilna. Niemcy na froncie zachodnim w krajach okupowanych jednak nie eksterminowali masowo ludnosci cywilnej francji czy belgii chyba że żydów ale tez nie robili tego tam. Teraz to bedzie mordowanie calych miasteczek i wsi przez bojowki… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

” INDIE Przed wybuchem pierwszej wojny światowej mnóstwo ludzi przewidywało, że ta wojna wybuchnie ” Zgadza się , przewidział tę wojnę sławetny Josef Szwejk , ale nikt go nie chciał słuchać mając za kompletnego idiotę. Nawet jak na słupach wisiały ogłoszenia o wypowiedzeniu wojny zalecał ostrzezenie wszystkich oficerów z domu… Czytaj więcej »

fuckinbundeskalifat
Gość
fuckinbundeskalifat

mam nadzieje ze to sie stanie, juz zygam tym starym chorym ukladem…
trzeba najpierw zniszczyc aby moc odbudowac

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

Prawdopodobnie NICZEGO nie odbudujemy , bundeskalifacie. Zniszczy się wiele , ale my niczego nie odbudujemy a tylko to , na co pozwoli WIELKI LALKARZ. Po mojemu , zeby coś odbudować , to zniszczyc trzeba „najsamprzód” wielkie fortuny ( np. pana rotszylda ) i obnazyć twarz prawdziwych morderców i gwałcicieli i… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Użytkownik

@Passangerstanislawpaluch
100% racji, kilka razy już o tym wspominałem, zwłaszcza gdy chodzi o makaronów i Turcję.

Kris11
Gość
Kris11

@INDIE
Dlatego naciskajmy naszych polityków, żeby nas nie wpakowali nas w nową wojnę. Mamy w końcu historyczną szansę stać z boku, przyglądać się i co najważniejsze bogacić się na samobójstwie Europy.

Logic1
Użytkownik

No cóż Europa solidnie na to pracowała od 1968 roku.

Jan III Sobieski
Gość
Jan III Sobieski

Brawo niemcy, brawo aniela, ty tego dokonalas …… no to teraz tylko czekac az socjal sie skonczy i zacznie sie rzeź. A kiedys sie skonczy bo Niemcy beda emigrowac i nie bedzie komu pracowac na miliony nierobów z b.wschodu. Czas na wprowadzenie w Polsce powszechnego dostepu do broni dla wszystkich… Czytaj więcej »

Chory swiat
Użytkownik

Niestety nie doceniasz głębi shizy rządzących Niemcami – do roboty zaczną wpuszczać nawet ukrów , wietnamców czy kogokolwiek byle by tylko ktoś harował na nich i ich pieszczochów – muzoli .

AntyHegemon
Użytkownik

Czyli jak chcesz dostać azyl, musisz przyznać się, że jesteś terrorystą i boisz się o własne życie w Afganistanie… Dlatego udajesz, że masz zamiar się zrehabilitować i tak dostajesz azyl – ciekawe. Z drugiej strony jest też taka sprawa, że jeśli kandydat, który ubiega się o status azylanta, miał czy… Czytaj więcej »

infidelka
Użytkownik

Niemcy toną w oparach absurdu lol Ratują tch, których w ramach koalicji próbowali wytrzebić w Afganistanie.HAHAHAHAHAHA!!! Cyrk!
Zamykajmy granice, bo talibowie będą nas od zachodu atakować.. whew

Dagmara
Gość
Dagmara

Talibowie oficjalnie tuż za granicami Polski … ,,takie rzeczy to się nawet fizjologom nie śniły,,

Chory swiat
Użytkownik

( Na własne życzenie ) – A ja sie ciesze , pętla wokół szwabskiej szyi zaciska sie co prawda stopniowo , ale za to bez przerwy .

Paweł
Gość
Paweł

PATOLOGIA!!! W takim razie ja zabije kogoś w Polsce, ucieknę np. do Niemiec i tam otrzymam pomoc (darmową kasę, mieszkanie itp.) i nie zostanę deportowany z powrotem do Polski gdyż w Polsce został bym ukarany za czyny które popełniłem.
Niemcy powinni więc witać emigrantów hasłem „witamy przestępców”

Marcin Opus
Użytkownik

@Paweł
Najpierw się musisz opalić. wink

michnikuremek
Użytkownik

http://www.pch24.pl/masowe-muzulmanskie-modly-pod-koloseum—krok-do-podboju-rzymu–si,47112,i.html

Proces islamizacji Zachodu jest już nieodwracalny. Zgodnie z filozofią neomarksizmu wszystko idzie w dobrym kierunku tzn. permanentnej rewolucji we wszystkich dziedzinach życia. Z wojen domowych planowanych przez neomarksistów ma wyłonić się nowy porządek (z neochrześcijaństwem). Problemem jest to, że rozumie to mniej niż 1% ludzi.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@michnikuremek Kiedy zrównujesz neomarksizm z neochrześcijaństwem to siłą rzeczy popełniasz błąd z tego powodu, iż neomarksizm oznacza marksizm, choć w nowej szacie. Natomiast neo-chrześcijaństwo nie jest powrotem do chrześcijaństwa tylko budową satanistycznego porządku przy mechanicznym odwołaniu się do nazwy „chrześcijaństwo”, jako metody ściemniania. Przykładem Bergoglio, który coraz jawniej głosi herezję… Czytaj więcej »

ana
Gość
ana

Kiedy otworzą się oczy UE ,ze to nie są uchodźcy a najeźdźcy.Wyszkoleni żołnierze,którzy czekają na sygnał.Na łodziach większość to młodych ,jurnych poborowych a sporadycznie matka z dzieckiem.Historia sie kolem toczy…..chcesz pokoju szykuj się na wojnę sad

ana
Gość
ana

Dołącz do dyskusji jeszcze jak idaja młodocianych w żywe oczy klamia ,maskują sie (dentysta po uzębieniu sprawdza wiek a on w żywe oczy mówi.ze on tyle lat nie ma )to jakie zamiary ma ?Ich agresja z byle czego ,z braku budyniu,bo ma za dużo czasu .Jak nic nowy porządek świata… Czytaj więcej »

Adamo
Gość
Adamo

bo za terroryzm powinien być sąd wojskowy i kara śmierci.

Wiedzon
Gość
Wiedzon

Trump & egzekucja oficjalna dzieci Syryjskich https://youtu.be/uxg7mI2PDGo

kris
Gość
kris

Niemiecki rząd jeszcze całkiem niedawno chwalił się, że wszyscy imigranci są sprawdzani i dokładnie wiedzą kogo przyjmują w swoje granice, a tu taka niespodzianka. Któż by się spodziewał.