Tysiące muzułmanów, którzy znaleźli schronienie w Niemczech, przechodzi na chrześcijaństwo. Kościoły zacierają ręce, a urzędy doszukują się w tym procederze nieuczciwości.

Stale rosnąca liczba konwertytów wywołuje radość w niemieckich Kościołach, lecz w urzędzie BAMF i urzędach ds. cudzoziemców przeważa sceptycyzm. Chodzi przede wszystkim o to, żeby wnioskodawca mógł wiarygodnie udowodnić, że swoją nową religię będzie praktykował powróciwszy do swojej ojczyzny, i że z tego powodu grozi mu tam prześladowanie. Jest to podstawą do wystąpienia z wnioskiem o azyl.

Urzędnik podejmujący decyzję w procedurze azylowej musi ocenić, czy zmiana wyznania wnioskodawcy jest podyktowana względami taktycznymi, by uzyskać azyl, czy jego religijnością.

W zależności od kraju związkowego oceny niemieckich urzędników wyglądają różnie. Na przykład w Nadrenii-Palatynacie ludzi nie pyta się o żadne treści religijne. Natomiast w Nadrenii Północnej-Westfalii i Dolnej Saksonii tzw. uchodźcy muszą wykazać się wiedzą o dziejach chrześcijaństwa.

Takie testy z ogólnej wiedzy religijnej odbywające się w czasie rozpraw przed sądami administracyjnymi i w urzędach ds. cudzoziemców krytykuje Kościół ewangelicki. Obecną praktykę administracyjną skrytykowano na krajowym synodzie Kościoła ewangelicko-luterańskiego pod koniec listopada w Bad Reichenhall w Bawarii.

źródło: dw.com

 Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

54
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
19 Comment threads
35 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
ZniesmaczonyeuropeaszyszkinJerzyfi_n Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ABC
Gość
ABC

A chwilę po otrzymaniu azylu uchodźcy nawracają się na islam. No bo przecież muzułmanin nie może być chrześcijaninem. Taka to takija.

stanislaw
Gość
stanislaw

Gorsze człowieku, Taqiyya to możliwość mówienie nieprawdy i czynienia nawet jak ono jest sprzeczne z koranem, jeżeli chodzi o wyższy cel czyli pokonanie i zniszczenie niewiernych.

szyszkin
Gość
szyszkin

wali ssgównem,ścierwem islamskim

gieno
Gość
gieno

Odsyłac ta dzicz i nieważne czy to muslimy chrześcijanie czy ch*j wie co

Marcin Opus
Gość

Naiwni ci z kościoła ewangelickiego krytykujący władze. Myślą, że popłynie kaska z podarku wyznaniowego a tu może już niedługo popłynąć coś zupełnie innego.

888
Gość
888

Też rzuciło mi się to w oczy. Czyżby duchowni ewangeliccy byli aż tak naiwni? Z czego się cieszą? Myślę że raczej powinni płakać, choć już niedługo może i tak będzie.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

„Duchowni” ewangeliccy co to Islam i gender zachwalają pod niebiosa przyjmą tytuły imamów i dalej będą paśli stado. Kiedyś taki konwertyta musiał przebrnąć przez gęste sito. Widać teraz NWOwe porządki wszystko przyspieszają.

888
Gość
888

@lolo
„NWOwe porządki”. Ty to zawsze coś dobrego wymyślisz. I nie pisz tylko żebym „nie całował”

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@888
No jak chcesz… tylko na razie „bez języczka”. Howgh. wink

Ps
Wiesz, gdyby nie „koncepcje” lewactwa to komórki nerwowe by rdzewiały a tak to postęp, postęp, postęp… Każdy ma swego konika. Trzeba przyznać, że mojemu konikowi oni cały czas dostarczają paszy.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps (@888)
Napisałbym Ci coś miłego o Twojej wersji utworu p. Gepert, ale obiecałem, że się nie będę wtrącał.

888
Gość
888

@lolo (który nie pisze)
Obaj mamy dzisiaj zacięcie artystyczne.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@888
Ja mam zacięcie zawsze. I nie chodzi o maczetę.

Passangerstanislawpaluch
Gość

Kłam !!! A gdy cię złapią za rękę to mów , że to nie twoja reka !!! Ot , i tyle….łapać , znakować , komasować , kumulować , grodzić , barykadować , liczyć , odfajkowywać……a potem ???? Potem to ładować w kontenery z napisami ” deliver to Africa , anywhere… Czytaj więcej »

rafa
Gość
rafa

Oni bez problemu wysadzaja sie w powietrze. Jesli to robia dla swego boga, to czym jest dla nich zmiana wiary by dostac sie na teren wroga w imie allaha Czy mozna wiec wierzyc, iz zmieniaja swa wiare w ktorej przez lata byli wychowywani z przekonania do nowej wiary? Oczywiscie nie,… Czytaj więcej »

Qatar
Gość
Qatar

Kiedyś żydzi też przechodzili chrzest aby np. grabić Rzeczpospolitę pod patronatem Watykanu.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Qatar 1) Masz na myśli chrzest Mieszka czy Frankistów? 2) Może wolisz „światopogląd naukowy”? 3) Powiem Ci – o ile Cię dobrze zrozumiałem – co możesz teraz spokojnie wybrać, choć w aktualnej sytuacji to trochę ryzykowne ze względu na Bergoglio bo on już podąża NWOwą ścieżką: tak jak Zachód wypiąć… Czytaj więcej »

Publiusz
Gość
Publiusz

Quatar@ Frankisci w liczbie ok.24 tys. przeszli na katolicyzm tylko po to ,zeby uzyskac tytul szlachecki ,a ten ,jak wiadomo, nie podlegal bezposrednio patronatowi Watykanu niezbednemu do „grabienia” Rezczypospolitej…. Nawiasem praktyka nadawania „starszym braciom w wierze ” tyt. szlacheckiego zostala zarzucona ok. 1760 r. Dzisiaj potomkow Frankistow trzeba szukac w… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

To ma sens. Protestantyzm całkiem dobrze konweniuje z islamem w co najmniej jednym punkcie, ale jakże istotnym – przemocy. Rzezie protestanckie w Anglii w 17 wieku, powstanie autorytaryzmu pruskiego i grabieżczego państwa pruskiego, powstanie wojskowego państwa szwedzkiego na bazie kalwinizmu i grabież dokonana na Polsce w 17 wieku. Przykłady można… Czytaj więcej »

J-IIISobieski
Gość
J-IIISobieski

Infantylnosc wladz posunieta do granic absurdu, muzulmanie maja napisane w Koranie ze wszystko co prowadzi do szerzenia religii jest dozwolone a wiec i klamstwo ktore w tej ideologii stosowane jest powszechnie. Jakim idiota trzeba byc zeby uwierzyc ze prawdziwy muzulmanin nawroci sie na chrzescijanstwo i to w takiej masowej skali… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Administracja
No, z Wami to walczyć nie będę.

Marcin Opus
Gość

@lolo (który nie pisze)
Zablokowali Ci post?

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Marcin Opus
Dwa a w drugim nawet linka nie było tylko cytat z ogólnym wskazaniem skąd. Nie wiem czy to przejdzie to tylko powtórnie napiszę, że postawy prezentowane w wiadomości przypominają to co robili marrani hiszpańscy w XIV i XV w. No i Bergoglio robi czasami signum marrano.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps
Cytaty pochodziły z zaprzyjaźnionego portalu z NDIE poświęconego Islamowi w Europie, z ostatniego artykułu p. Katie Hopkins pt. Po Berlinie, przed…

888
Gość
888

@lolo
masz na myśli euro-islam?

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@888
No… jak tu przytaknąć a nie powiedzieć… Hej.

888
Gość
888

@lolo (który nie pisze)
Wybacz, ale osobiście nie mam zaufania do tego portalu. Wydaje mi się że pod płaszczykiem walki z islamem… promują go. Chyba nie jestem odosobniony w swojej ocenie skoro także ndie usuwa wpisy gdzie jest jego nazwa.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@888 Ujmę to tak. Nie wszystko co tam jest mi odpowiada bo oni w sumie mają ciągoty lewackie (no, może za mocno) w kierunku multi-kulti, a przynajmniej tego, że nie cały Islam zły, ale akurat ten artykuł nie jest najgorszy wg. mnie. Każdy może sobie sam ocenić. Tu końcówka (ale… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@lolo (który nie pisze) Ostatnio bardzo zniesmaczył mnie teks na euro-islamie o tym jak to gdzieś tam, już nie pamiętam gdzie Polak ściągnął z muzułmanki chustę. Incydent drobny nie zasługujący nawet na wzmiankę a oni zrobili z tego artykuł na dwa ekrany tekstu. Wypisywali jaki z niego podły człowiek jakiego… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@888
No to masz – trzeba cedzić. Te informacje (informacje!) oddzielić od komentarza. I tyle. Ale nie zablokowali komentarzy to chociaż to pocieszające. A jak spojrzysz w redakcyjne życiorysy to będziesz wiedział, że należy być ostrożnym.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Jakże to przypomina marranów hiszpańskich z XIV i XV w. Zobaczymy jak ci „nowo narodzeni chrześcijanie” będą tym liderom kościelnym podrzynać gardziołka w godzinie X… Zresztą signum marrano prezentuje od czasu do czasu i sam Bergoglio. A tu śliczny fragment: „Ile jeszcze zbrodni potrzeba, żeby nasi liderzy przestali kłamać i… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@lolo (który nie pisze)
Doczekałeś się wreszcie. Mocne, muszę przyznać.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@888
Rozumiesz już te moje uwagi o roztropności w wybieraniu. Ja tak funkcjonuję. Np. jako katolik sięgam do tekstów buddyjskich czy taoistycznych ale z tego jeszcze nie wynika, że przechodzę na Buddyzm. Są po prostu pewne rzeczy, które wzbogacają moje pojmowanie świata. Ale tego pojmowania nie zastępują.

Publiusz
Gość
Publiusz

lolo@ Marranow , hiszpanskich Zydow ,ktorzy przeszli na katolicyzm w koncu wygnala krolowa.Elzbieta Katoliczka dokladnie w 1492 ,ktora to data zamyka okres Sredniowiecza.Wtedy to ogromna fala zydowskich uchodzcow zalala zach.Europe (Niederlandy ,Niemcy Francja) dotarla do nas i nawet do dalekiej Turcji stajac sie tam zalazkiem partii mlodoturkow ,ktorzy prawie 450… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Publiusz U nas to głównie Aszkenazi (Chazarzy) a tamci to Sefardyjczycy. No i powiedziałbym, że Sefardyjczycy (zdecydowana mniejszość wśród Żydów) jeszcze mają coś wspólnego z Hebrajczykami z Biblii. Chociaż wg. Szlomo Sanda to tymi Hebrajczykami są Palestyńczycy. No i bądź tu mądry i pisz wiersze… Sprawa w sumie na swój… Czytaj więcej »

michnikuremek
Gość

Takija. Dla dobra islamu muzułmanin może zrobić wszystko: napić się wódki, zjeść wieprzowinę, obejrzeć pornola i… kazać się ochrzcić. Jeżeli ktoś się na to daje nabierać – to trudno…..

lol
Gość
lol

oni takie rzeczy robią i bez specjalnych pretekstów.

poi
Gość
poi

i żal du.ska chrześcijańskich apologetów którzy to w powrocie do wiary widzieli szansę na ratunek dla europy
a tu masz … islamizacja przez chrzest …

oiu
Gość
oiu

to ciekawe , ze jako argument podaja przesl;dowanie chrzescijan przez muuzlmanow, a jednoczesnie to my przyjmmujemy muzulmanow do krajow chjrzescijanskich ot paradoks glupoty unii

hahahahahahahaha
Gość
hahahahahahahaha

to niech ich chrzczą. niech się bawią smile

Jerzy
Gość
Jerzy

Najlepszym testem publiczne spalenie świętej księgi przez przyjmującego chrzest