Wygląda na to, że imigranci nie ustają w przecieraniu nowych szlaków, którymi będą starali się przedostać na zachód Europy. Tym razem padło na Białoruś.

Białoruscy pogranicznicy zatrzymali Algierczyków, którzy idąc po torach, zmierzali w kierunku polskiej granicy. Według telewizji Bielsat TV, białoruskie służby nie uwierzyły w ich tłumaczenia.

Dwie zatrzymane osoby miały przy sobie paszporty i karty migracyjne. Tzw. uchodźcy trafili do aresztu i już wszczęto przeciwko nim postępowanie administracyjne za próbę nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Prawdopodobnie zostaną deportowani do Algierii.

Obecnie w Algierii nie toczy się żadna wojna.

polskaniepodlegla.pl/parezja.pl/bielsat tv

62
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
12 Comment threads
50 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
MALA1tadeuszmoukkabkyamato Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jestem Gosciem
Gość

Przepraszam że troszkę nie na temat Wczoraj na konferencji w Brukseli osiągnięto sukces. Przypomnę tylko po krótce, Turcja za 6 miliardów Euro ma powstrzymać nielegalną imigrację. Dodatkowo Unia musi uprościć procedury wizowe dla Turcji i jeszcze za każdego imigranta którego Turcja przejmie od Grecji, Unia ma przyjąć jednego syryjskiego uchodźcę… Czytaj więcej »

Wiarus55
Gość

Tak, to porozumienie jak napisałeś @jestem gościem – będzie bezowocne. Zastanówmy się dalej na wykonaniu tych zobowiązań. Po pierwsze, jakie kryteria zastosować do weryfikacji uchodźców/emigrantów przebywających nielegalnie w Europie? Jak zorganizować logistycznie wymianę tych muzułmanów? Czy przyniesie to zamierzony skutek? Czy ci islamiści, którzy nie chcą się integrować z Europejczykami… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

@jestem gościem świetny komentarz….nikt nie rozumie sensu tego układu, bo w sumie dla Europy nic się nie zmienia, Turcja dostaje same przywileje i kasę, taką sama ilosc jaka przyjmie- Europa ma zabrac do siebie + muzulmanie z Turcji, ktorych nic juz nie zatrzyma przed przekroczeniem granic Europy. (nie wspominajac o… Czytaj więcej »

azotox
Gość

Tylko pomyleńcy mogą wierzyć, że owo „porozumienie” przynosi JAKIEKOLWIEK korzyści Europejczykom. Jedyną wygraną stroną jest muślimstwo z Turcją na czele. Porównanie Tuska do Chamberlaina jest świetne, niemniej uważam, że Merkel, Tusk et consortes stworzą na kartach historii zupełnie nową i dotychczas nieznaną jakość zdrady i zakłamania; czego byśmy nie wymyślili… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ładne to Twoje „najbardziej haniebny układ”. A swoją drogą widziałeś kiedyś by Zachód robił coś niehaniebnie? Podobno jednak wcześniej Turcja nastawiona była na 20 mld €. Więc wiele jeszcze przed nami. Poza tym w zasadzie przy ruchu bezwizowym to ja nie wiem czy jest jakikolwiek sens odsyłania „uchodźców”. Mam przeczucie,… Czytaj więcej »

yamato
Gość
yamato

Ja mam inne skojarzenie (tym razem dotyczy ono też Turcji – ale z drugiej strony Rzeczpospolitej) – to Hańba Buczacka (po utracie Kamieńca Podolskiego). Za te 6 mld euro można byłoby ogrodzić CAŁĄ EUROPĘ PŁOTEM POD WYSOKIM NAPIĘCIEM a wody terytorialne Grecji i Włoch zaminować. A jak Turcy nie chcą… Czytaj więcej »

yamato
Gość
yamato

Zresztą całe to porozumienie z Turcją to „klajstrowanie” problemu jeszcze z dwóch powodów : 1. Mowa w nim (na ile dobrze zrozumiałem) o SYRYJCZYKACH. A co z resztą Azji która się do nas pcha – Irakijczykach, Afgańczykach, Jemeńczykach, Pakistańczykach i czort wie jeszcze kim… Czy oni zostaną w obozach w… Czytaj więcej »

Costooh
Gość

Przecież z tą wymianą to jakaś paranoja. Jeden muslim z Grecji do Turcji = jeden z Turcji do UE, czyli po jakimś czasie wszyscy imigranci z krajów arabskich, via Grecja znajda się w UE. Najprościej można wytłumaczyć to tak. Mohamed jest w Grecji, jego brat Josuf, w Turcji, Mohameda deportują… Czytaj więcej »

allahuj
Gość

wojna idzie na całego.

Svarog
Gość
Svarog

Deal tysiąclecia nie? Europejczycy chyba mają jakiś fetysz na punkcie bycia gwałconym przez muzułmanów, jak nie dzieci w Rotherham to Kobiety w Kolonii a potem cały kontynent. Cała ta umowa to tak jakby Ribbentrop i Molotov się dogadali że Rosja sobie bierze Polskę i całą resztę Europy a Niemcy sami… Czytaj więcej »

Eg
Gość
Eg

Tylko, że potem była wojna po całości. Pamiętam jak koledzy mówili, że Rosjanie do nas wjadą- teraz ja mam obawy, że zachód(celowo z małej) nam się na łeb zwali, a pretekstu szukają wężowe języki. Jak u nas ludzi ciągali po sądach za okrzyki/napisy i jak rozsprzedawano państwo to było ok-… Czytaj więcej »

tadeusz
Gość
tadeusz

Wiele wskazuje niestety na to, o zgrozo, że to prawda, iz porozumienie Turcja-UE to straszna zdrada Europy – którą widzimy zresztą kto reprezentował – ale też i równie wielkie zagrożenie dla niej. Wystarczy bliżej przyjrzeć się osobie przywódcy Turcjii. I w tym w zupełności się zgadzam z moim przedmówcą, którego… Czytaj więcej »

Eg
Gość
Eg

A te pierd***** cipiszony z wiejskiej to się teraz na TK i 500+ dla patologii zastanawiają a zagrożenie już nam pod drzwi podchodzi. Browar dla Białorusinów, mam nadzieję, że im dowalą ładnie w areszcie.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Nie jestem pewien czy „dla patologii”. Ja bym się tam Korwinem nie ekscytował. Zresztą jak się zadeklarował, że będzie brał te 500 bo dają, to w zasadzie i on „patologia”. Po niektórych jego wypowiedziach byłbym skłonny tak na to spojrzeć. Zapewne część zostanie roztrwoniona. Ale nawet jeśli spojrzeć w ten… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps. Poza tym przy powszechnej „pracy na czarno” i umowach śmieciowych kwota wolna od podatku najbiedniejszych, nie stanowiących patologii, nie obejmie. To trzeba też widzieć. Zmienić by trzeba było przede wszystkim cały system podatkowy. Problem w tym, że mamy ogromny dług i związany z tym szantaż bankierów, a potrzeb jest… Czytaj więcej »

Eg
Gość
Eg

To 500+ dla pato obrazuję przykładem rodzinki, która mieszka piętro wyżej: ojciec alkoholik i drobny złodziej, matka narkomanka i prostytutka (stoi przy trasie Wawa- Katowice) zrobili czwórkę dzieci, które „hodują” (bo inaczej tego nazwać się nie da),ich babka która z nimi mieszka, wyprowadza je jak na wybieg: 2 razy dziennie… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Jak masz jakiś skuteczny pomysł na zlikwidowanie patologii, poza pomysłami w stylu rozstrzelania, to rzuć to „na ruszta”. Nikomu jednak nie udało się dotychczas rozwiązać skutecznie problemu. Niewątpliwie jakby dobra była gospodarka i ludzie mogliby normalnie zarabiać, tworzyć przyszłość, mieć poczucie sensu życia i zadowolenie z tego co robią, to… Czytaj więcej »

yamato
Gość
yamato

lolo – skoro ruszyłeś ten temat – chyba przyznasz że za tzw. „komuny” tych patologii było mniej. I chyba nie chodzi o to że nie były „nagłośniane” ale że wtedy WIĘKSZOŚĆ ludzi którzy chcieli pracować – tą pracę miała. Życie było dość przewidywalne. Teraz nikt (może poza ‚resortami siłowymi ?)… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@yamato Mam prośbę. Czy mógłbyś jeszcze raz przeczytać sobie moje trzecie zdanie od góry w poście z godz 18:19 i napisać co na ten poruszony przeze mnie temat sądzisz? Wdzięczny lolo. Nie wiem czy patologii było mniej ale na pewno policja była skuteczniejsza nie tylko w wymiarze politycznym. Poza tym… Czytaj więcej »

Eg
Gość
Eg

Skuteczny sposób na prawdziwą patologię? Koniec społecznego przyzwolenia na „cfaniactfo” w stylu „Nie idę do roboty tylko siedzę na dupie bo kasa i tak przyjdzie” – część (niestety spora część ) społeczeństwa to chwali bo po co robić jak dają… Sposób nr 2- przymus pracy dla dla osób, które NIE… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Eg No mi się podoba to co napisałeś. Ale powiedz mi jak spowodować ten „brak społecznego przyzwolenia”? Za PRL-u były tzw. „niebieskie ptaki” piętnowane z całą surowością socjalistycznej moralności. I co? I miały się bardzo dobrze. Moje doświadczenie jest takie, że wszelkie nakazy administracyjne tak na prawdę są nieskuteczne w… Czytaj więcej »

yamato
Gość
yamato

lolo: Zanim przejdę do meritum – przyznaję że zdziwiły mnie „łapki” pod Twoim wpisem (3 w górę -O.K. ale 4 w dół ???). Podejrzewam że są one od bardzo młodych osób udzielających się na tym portalu – wychowanych już w erze „fantastycznego kapitalizmu” i nie mających OSOBISTYCH wspomnień z dawnych… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@yamato Zgadzam się z Tobą. Ta patologia jest raczej w obecnej sytuacji problemem systemowym. I po prostu cały ten system jest do niczego. Tak to robiono od 1989 r. by zniszczyć więzi. Obalono tradycyjne autorytety nie dając nic w zamian. Bo czy zamiennikiem może być hasło „róbta co chceta”. „Róbta… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps. Co do „łapek” to bawi mnie jakość intelektualna moich krytyków. Bowiem ich postawa, świadczy o tym, że nie ważna jest zawartość merytoryczna tego co piszę lecz osoba, która to pisze. Wobec czego wnioskuję, że prawda ich w ogóle nie obchodzi i pewnie jakby pojawił się p. Hitler a byłby… Czytaj więcej »

Svarog
Gość
Svarog

Ja nigdy nie rozumiałem dlaczego po prostu dają ludziom kasę. Zrobić konto, na konto wpływa suma którą można wydać tylko na określone artykuły (Nie można wypłacić, płatność kartą, jak pójdzie na alko to idzie alarm i traci się dotację, to się da zrobić w dzisiejszym świecie i to będzie BARDZO… Czytaj więcej »

yytutyu
Gość
yytutyu

gwałtów nie było tylko ubogacenie kulturowe

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

No ja się zgadzam, tylko wg. mnie problem w tym, że trzeba zmienić cały system podatkowy. Jak na razie nie bardzo opłaca się żyć uczciwie, chyba że dla idei, jak to ładnie wyartykułowała p. Bieńkowska. Oczywiście taka zmiana gwałtowna jest możliwa, ale wtedy mamy – nawet jeśli to stosunkowo chwilowe… Czytaj więcej »

Svarog
Gość
Svarog

Trzeba nam cudu innymi słowy.

yamato
Gość
yamato

@Svarog : Konto chyba też nie rozwiązuje problemu. Tzw. „patologia” coś tam przecież dla dzieci kupuje – za gotówke. No to teraz kupowała by to za pieniądze z konta a „zaoszczędzone” w ten sposób pieniądze przeznaczyła by na „gorzałkę” czy „browar”. Były pomysły żeby zamiast 500 w gotówce dawać talony… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@yamato I wracamy do podstawowego problemu, naprawy całej gospodarki, zasad gospodarowania w państwie i państwem. Nie znalazł się jeszcze taki mądry, który by nakazami i zakazami zlikwidował patologię, bo to siedzi w sercach ludzkich. Co na najwyżej można stworzyć takie ramy by ludzie chcieli cenić uczciwość. Zresztą o faryzeuszach Chrystus… Czytaj więcej »

500+
Gość
500+

Jeszcze bykowe powinieneś płacić,patolu.

Eg
Gość
Eg

Mam pomysł- edukacja/wychowanie młodzieży, pokazywanie prawdziwych wzorców do naśladowania. Mnie wychowywano mówiąc, że facet ma pracować i (dobrze)zarobić, nie ma prawa być niezaradną, delikatną piz*ą i ma mieć swój honor. Widocznie ludziom, którzy potrafią nieraz publicznie zrobić z siebie bydło i wiecznie wyciągać łapę po kasę, widocznie go brakuje. Więc… Czytaj więcej »

yamato
Gość
yamato

@Eg. Masz rację – tak BYŁO ale … „to se uż ne wrati” :-(. Mężczyzna miał pracować i zarabiać – bo miał GDZIE (był przemysł, był POLSKI handel – była przewidywalność). Nie było może „różowo” ale ludzie wierzyli że to co robią ma sens – w perspektywie pokolenia lub dwóch.… Czytaj więcej »

Wiarus55
Gość

Brawo Białoruś ! smile Już oni wiedzą jak trzeba rozmawiać z muzułmanami. Wpier**l na łajbę i do Afryki małpy je**ć smile

Hhmm
Gość
Hhmm

Wedlug loklanej stacji TV : http://www.omroepwest.nl/nieuws/3053058/Bewoners-Polenhotel-Wateringen-moeten-plaatsmaken-voor-asielzoekers
Wyglada na to, ze wlasciciel ma „parcie na kase” i sam zglosil sie po nowych lokatorow poniewaz nie bylo pelnego obsadzenia pokoi. Za 3 miesiace wyda wiecej na remont pokoi niz zarobi kasy. Co za dupek. Holendrzy mieszkajacy w okolicy sa wk…ni do lez.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Z tą łajbą to jednak Białoruś miałaby kłopoty nieco. Prędzej latawce…

JOT 23
Gość
JOT 23

Niestety, jak widzisz…po „łapkach” nawet tu,
tumanów nie brakuje, którzy nie wiedzą że Białoruś nie ma dostępu do jakiegokolwiek morza… smile

Pablo_2015
Gość
Pablo_2015

Panowie i Panie, nie przejmujmy się – w końcu gdzieś ten umysłowy beton skruszeje

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ha, ha, ha… No mogli by sobie „wyguglać”. To odzwierciedla poziom umysłowy moich „wielbicieli” o czym już pisałem. Ale na to „nie ma medycyny”… Swoją drogą oni w takim układzie kompromitują to co popierają. No bo na pewno nie moje poglądy w tym układzie. Zaczynam już sobie robić prognozy ile… Czytaj więcej »

yamato
Gość
yamato

@JOT 23 : Dziwisz się ???? Przecież na tym polega teraz „edukacja” (wcale bym sie nie zdziwił gdyby te „łapki w dół” dawały osoby z „wyższym (kupionym) wykształceniem”. Ale w tym szaleństwie jest metoda – dlaczego zarówno hitlerowcy jak i komuniści najbardziej tępili POLSKĄ INTELIGENCJĘ ? Dla upilnowania stada owiec… Czytaj więcej »

yamato
Gość
yamato

I TO się właśnie dzieje w Szwecji i zaczyna dziać w Niemczech. Nawiązując do „klasyka” – NIE IDŹMY TĄ DROGĄ !!!

kaassi
Gość
kaassi

oczywiscie nikogo tu z nas to nie zaskoczyło….tylko rzad pewnie bedzie udawał zdziwienie…..Wisna to dopiero ruszy fala muzułmanów w naszym kierunku…

Brawo Białorus, mam nadzieje, ze deportuja do Algierii bo to byłby bardzo dobry ‚sygna’, ze cała ich wyprawa zostanie zniweczona jezeli ruszą w stronę Polski..

zerg
Gość
zerg

ciekawe jaki byl cel ich pobytu na Bialorusi (lub w Rosji jesli stamtad szli), z Algerii do Niemiec za cholere nie pasuje przez Bialorus. Moze miec to zwiazek z pogloskami (na jakie wczesniej trafilem w sieci), ze na Ukrainie sa juz tymczasowe obozy dla uchodzcow, ale jesli by tak bylo… Czytaj więcej »

moukka
Gość
moukka

Mam nadzieję, że jednak nie przez Przemyśl, ja tu mieszkam!

bk
Gość
bk

Mieszkasz w P-ślu? A strzelanie ćwiczysz (co tu parę osób radzi)? Bo oprócz „biednych” „syryjskich” „uchodźców” grożą nam też „bracia” Ukraińcy, zwł. w pięknym mieście P-ślu. A może by faktycznie zrobić tabliczki (po arabsku) z napisem „teren oblany krwią świni”??

moukka
Gość
moukka

„braci” Ukraińców jest już tu sporo (mniej więcej co 10 przechodzień) na razie to w większości „studenty” i się za bardzo nie wychylają… ale to zapewne tylko chwilowe. A co do przygotowań to jak najbardziej… co się da i jak się da.
pozdrawiam z prędzej czy później okupowanego Przemyśla sad

stanislaw
Gość
stanislaw

Wszystkim unijnym hienom z Tuskiem i Merkel na czele oskarżającymi Polskę o brak demokracji i dyktaturę PIS-u, wszystkim KOD-om, Lisom, liżącymi BUnię w tyłek mogę tylko z pogardą splunąć wich zakłamane mordy. Co za bezczelność i fałsz ze strony Bruxeli pouczając suwerenny kraj o demokracji kiedy dosłownie pod ich nosem… Czytaj więcej »

azotox
Gość

Oto jeden z punktów, w którym osiągnięcie białoruskich standardów byłoby ze wszech miar pożądane. Nie miałbym także nic przeciw temu, aby Polska osiągnęła poziom obronności Białorusi.

zerg
Gość
zerg

wczoraj na Onecie i WP czytalem, ze obowiazkowo Polska musi przyjac 7000 (to ci, ktorych nam jeszcze Kopaczowa zafundowala) a reszta ma byc wg dobrowolnego podzialu. Z tego, co tam pisalo to nasi sie specjalnie nie kwapili do ich przyjmowania, gdyz zglosili przyjmowanie max 100 osob na kwartal (dotyczy tych… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Za PRL-u, bodajże tow. Cyrankiewicz, odrzekł na pytanie o niskie zarobki lekarzy, że „oni sobie dorobią” i podtekst był taki, że łapówki. Nooo… uchodźcy też sobie u nas „dorobią”. I zapewne nie będą to tylko łapówki. Za ochronę. Przed nimi samymi.

yamato
Gość
yamato

Proponuję aby PIERWSZY ośrodek dla „uchodźców” powstał w SZYDŁOWCU (o ile się nie mylę tam jest dom rodzinny p. Kopacz) a następne w miejscowościach w których urodzili się lub mieszkają panowie Schetyna, Petru i Kijowski. Myślę że ktoś w PiS-ie uzasadni że jest to „optymalna lokalizacja” (infrastruktura,przyjaźni ludzie itd).

azotox
Gość

Rozumiem o co kaman w Twojej wypowiedzi, ale oprócz zdrajców w takim Szydłowcu mieszka wielu normalnych Polaków, którzy nie zasłużyli sobie na towarzystwo islamskich zwyrodnialców. Dlatego tym razem nie przyklasnę i konsekwentnie będę stał na stanowisku, że w Polsce nigdzie nie powinno być tego rodzaju ośrodków.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Dałbym Ci więcej „łapek w górę” ale mam „moce przerobowe” tylko na jedną. Co za ból…

azotox
Gość

Nie ma żadnego bólu, policzę ją sobie za kilka. smile

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@azotox, możesz mi wytłumaczyć, bo nie jestem tego w stanie pojąć nijak, dlaczego dostałem „łapkę w dół” skoro Cię pochwaliłem a Ty dostałeś 6 „łapek w górę” i ani jednej „ujemnej”. Lata mi to w sumie, ale ten mój „adorator” wykazuje zupełny brak logiki. Przecież on wydaje świadectwo o poziomie… Czytaj więcej »

azotox
Gość

@ Lolo
Nie jestem w stanie tego wytłumaczyć. smile Zrozumiałbym każdy inny Twój post, ok, ktoś się nie zgadza z daną opinią i daje minus, ale ten, ideologicznie absolutnie neutralny, po prostu sympatyczny?? smile

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@azotox
Właśnie. I ja tego też nie rozumiem. Pewnie to tak samo jak w przypadku Stana Tymińskiego: czwarty wymiar. Może chodzi o to że był „sympatyczny”. To musi być jakiś ponurak. O ile pamiętam, taką mentalnością cechowali się „smutni panowie”.

yamato
Gość
yamato

Niestety – będą – niezależnie od naszego niechcenia – bo pacta sunt servanda. Jasne że możemy protestować ale obawiam się że to niewiele da. Wybory były o rok za późno sad

hermaniontko
Gość
hermaniontko

Bitwa pod Wiedniem – 12 września 1683 Jan III Sobieski wygrał z Imperium Osmańskim. Osmanie z tym dniem przestali być zagrożeniem dla chrześcijańskiej Europy. Czyżby Polacy znów byli zmuszeni w przyszłości do wypędzenia Turków z Europy? Czas obalić władzę w Polsce dopóki jesteśmy w stanie. Należy powiesić zdrajców kraju! Nie… Czytaj więcej »

Feri
Gość
Feri

Jeżeli chcesz aby twoje dzieci wychowywały się w kręgach chrześcijańskich to zacznij od uświadomienia sobie co Sobieski powiedział a co ty napisałeś. Kto zwyciężył pod Wiedniem, co Sobieski powiedział, myślisz że tak metaforycznie wszystko się dzieje na świecie i w historii koło człowieka jako centrum…. Wiary żywa….. to wtenczas twoje… Czytaj więcej »

yamato
Gość
yamato

Sobieski po zwycięstwie powiedział „Przyszedłem. Zobaczyłem. Bóg zwyciężył” – nawiązując do Juliusza Cezara „Veni.Vidi.Vici”. Czy naprawdę w dobie internetu tak trudno się dokształcać ??? Trzeba tylko CHCIEĆ !!! (kiedyś by tego się dowiedzieć trzeba było „ryć” w książkach – ale NA DOBRE NAM TO WYSZŁO)

Feri
Gość
Feri

Oni święcie wierzą w swoją prawdę. Że allach dał im cały świat jako zabawkę i oni mają sobie teraz wziąć. Jedynie jak możecie się temu przeciwstawić są lokalne więzi podparte u dołu podstawy z serca prawdą którą wierzą wy i wasi przodkowie od 50 pokoleń wiarą w Objawienie Jezusa Chrystusa… Czytaj więcej »

Waldek
Gość

No i co?
Znowu tory, pytałem gdzie ta ciufcia dla mnie, dajcie adres gdzie ona stoi i porozjeżdżam to robactwo z uśmiechem na twarzy.
Powyrywam chwasty!

MALA1
Gość
MALA1

w OSTATECZNEJ WALCE PRZECIWKO ISLAMISTOM A ZALEJA I TAK EUROPE TO BEDZIE OSTATNIA NADZIEJA SPIE. . . . C DO ROSJI ALBO CHIN,ONI DAJA SOBIE RADE Z ISLAMISTAMI A OBYWATELE MOGA SPAC SPOKOJNIE