Jaber Albakr

Po tym jak domniemany terrorysta z Chemnitz Jaber al-Bakr powiesił się w celi aresztu, jego starszy brat Ala al-Bakr grozi zemstą trzem Syryjczykom, którzy wydali go policji.

„Moją reakcją jako Araba jest zemsta” – powiedział Ala al-Bakr w wywiadzie dla niemieckich mediów. Na pytanie prowadzącego wywiad, który zapytał, co przez to rozumie, odpowiedział: „Ty już to rozumiesz. Nie mam nic więcej do powiedzenia. Przybędę jako uchodźca”.

Ala przekonywał o niewinności swojego brata. „Przecież sam go wychowałem. Wiem, jaki jest. On nie jest żadnym terrorystą” – powiedział. Dodał on, że brat skarżył się mu na to, iż imamowie z berlińskich meczetów próbowali go radykalizować. Jak przekonywał – bezskutecznie.

Al-Bakr zażądał wydania zwłok młodszego brata i zapowiedział podjęcie kroków prawnych przeciwko policji z Saksonii. Zarzucił niemieckim funkcjonariuszom odpowiedzialność za śmierć Jabera.

Ala ma 30 lat, jest żonaty, mieszka z rodzicami i siedmiorgiem rodzeństwa w pobliżu stolicy Syrii Damaszku. Jego rodzina trudni się handlem i uprawą ziemi. Rodzice Jabera „widzą w nim męczennika i są z niego dumni” – stwierdził.

Niewykluczone, że najważniejszą wskazówkę o powiązaniach al-Bakra z Państwem Islamskim niemieckie służby otrzymały od jednej z amerykańskich tajnych służb, która miała przechwycić i nagrać jego rozmowy telefoniczne z dżihadystami. Na jednym z nagrań miał on ustalać odpowiedni cel ataku w Niemczech.

Domniemanego terrorystę aresztowano w Lipsku w mieszkaniu zajmowanym przez trzech Syryjczyków, których poprosił o udzielenie mu pomocy. Kiedy ci zorientowali się z kim mają do czynienia, skrępowali go i zadzwonili po policję. Dziś Syryjczycy obawiają się zemsty dżihadystów.

źródło: dw.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl zabronione. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

40
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
9 Comment threads
31 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
LargoChory światlolo (który nie pisze)DemPassanderstanislawpaluch Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obywatelka Ziemi
Gość

Wypowiedzial sie „as” w mediach, powiedzial co zrobi i komu. Uwazm, ze jest to wystarczajaca przeslanka do tego by zaczac zamykac granice, a owego delikwenta powinno sie po prostu wystrzelic w kosmos. Jego i cala rodzine, ktora uwaza go za bohatera.

fsadasdfa
Gość
fsadasdfa

Amerykanie organizuja zalogowa misje na Marsa, moze to szansa dla dzihadystow, niech tam robia dzihad, mozna wysadzac do woli, a no i nie ma innowiercow wiec raj. Zabrac duza liczbe koz i zyc w pokoju. Jedna planeta, jedna religia

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Pozabijali by się i tam. Oni przemoc mają we krwi.

Largo
Gość

1.5 milarda dzików mniej – byłoby 5.5 milarda ludzi, widzisz jaka oszczędność?
To się skończy czystką etniczną, może o te w tej całej zagrywce chodzi? Aby trochę przeludnić ludzkość?

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Largo „W tej całej zagrywce” o to na pewno chodzi. Planowana docelowa liczba ludzkości to od 2 mld (NSSM-200) do poniżej 0,5 mld (KAMIENNY MONUMENT Z GEORGII – The Georgia Guidestones). NSSM-200 („Raport Kissingera”) przewiduje następujące grupy do likwidacji: – niepełnosprawni, chorzy, nienarodzeni, starcy – Żydzi ortodoksyjni – Katolicy –… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps Do tego należy dołożyć rozwalanie Katolicyzmu od wewnątrz przez Bergoglio i jego klikę, a w perspektywie w ogóle wyrugowanie pozostałości po wierze w Chrystusa. Więc jak ktoś tam się z chrześcijan cieszy, że katolicyzm „walnie” to niech pamięta, że najpierw eliminuje się najgroźniejszego przeciwnika – a za takiego uznaje… Czytaj więcej »

Largo
Gość

@lolo
Ponieważ to są ludzie myślący? Ty to wiesz, ja to wiem, spora część NDIE.pl także wink
Dla mnie ten ‚Bergoglio’ to nie papież i za takiego go nie uznaję. Dla mnie to mason, a jak mason to wróg wink

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Largo Od strony formalnej Bergoglio nie jest masonem co najwyżej przynależy honorowo do organizacji paramasońskiej (tzw. przedszkole masońskie) czyli do Rotary Club. Członkostwo to przyjął jako kardynał co już w świetle dokumentów KK go dyskwalifikuje jako kandydata na papieża nie mówiąc o byciu papieżem. Do tego należy dołożyć złamanie pieczęci… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps Tzn. nie wiadomo mi o innej niż honorowa przynależność do Rotary Club. Być może są jakieś dane, dla mnie aktualnie niedostępne. Jeżeli ktoś coś wie poza przypuszczeniami, to dobrze aby podzielił się tą wiedzą. Nie oznacza to, że jego działalność nie jest pro masońska. Dla mnie on jest w… Czytaj więcej »

Largo
Gość

Dziękuje za wyjaśnienia @lolo, wiele się dowiedziałem, zgłębię wiedzę trochę więcej Mądrzę prawisz, ale co z tego skoro już nawet kościół przeciwko samemu sobie spiskuje. Może to i lepiej – bez religii ten świat byłby piękniejszy, a możliwe, że podbijalibyśmy już jakieś planety. Jeżeli Bóg istnieje to za bycie dobrym… Czytaj więcej »

Karbulot
Gość

Problem w tym, że cała ta zasrana ich religia nakazuje płodzić się jak króliki. Właśnie dlatego, że wielu ginie w różnych swoich wojnach, muszą rodzić nowe zastępy debili. Niestety, ten psi pomiot szybko się nie wybije…

Largo
Gość

Dopóki Nas to nie dotyczy – po co się wtrącać? Wtrącało się USA i jak się skończyło?
Niech każdy orze jak może, a resztę zostawmy Bogu, takiego czy innemu, do rozwiązania smile

Dem
Gość

Jakbym czytał f_in-a… Bóg nie będzie żył za nas tu na Ziemi, dlaczego miałby pomagać Tobie grzesznikowi, a nie innemu grzesznikowi? Można prosić o przychylność i działać w imię Boga, ale bez przesady…

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Dem 1) Bóg nie pomaga nam ze względu na naszą doskonałość, bowiem wszyscy jesteśmy grzesznikami. Kościół naucza, że ze stworzeń tylko jedno było doskonałe, bez grzechu. Jest nim Maryja, Matka Jezusa Chrystusa, Matka Boga Wcielonego. Bóg nam pomaga ze względu na Swoją miłość do nas i naszą pokorę wobec Niego.… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps
(@Dem)
W zasadzie przepraszam, bo chyba odpowiedziałem za @Largo. Ostatnio trochę pisałem o wierze to zrobiłem to zdaje się „rzutem na taśmę”.

Largo
Gość

Spoko @lolo, zgadzam się, po prostu się z @Dem nie zrozumieliśmy w intencjach.

Largo
Gość

@Dem, Ty mnie nie zrozumiałeś, ja nie żyje Bogiem teraz, ja mówię o tym, że po śmierci niech się dzieje wola Bogów, jeżeli istnieją.
Za życia jestem zdania, że mamy żyć zgodnie z jakimiś cywilizowanymi zachowaniami, nie szerzę katolicyzmu!
Jestem jego wrogiem nr. 1,

Dagmara
Gość
Dagmara

fakt mnożą się jak króliki ale w obrębie bliskich krewnych, kuzynów pierwszego stopnia – tak jest od setek lat – dlatego większość z nich jest upośledzona umysłowo w mniejszym bądź większym stopniu. Rasą panów to oni raczej nigdy nie będą – za mało klepek pod sufitem. Pozdrawiam

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Dagmara Ale jako „mięso armatnie” znakomicie się sprawdzają, czyż nie? Odpowiednia motywacja do wysadzania się w powietrze i przywódcy mają „czyste ręce”. Czyż nie dlatego ichnia obietnica wiecznej nagrody jest taka przyziemna, łatwo „przyswajalna”, dostosowana do możliwości intelektualnych odbiorcy… Takie wszystko proste: wysadzisz w powietrze z paroma niewiernymi w towarzystwie… Czytaj więcej »

Largo
Gość

@Dagmara i @lolo Macie 100% racji, szczególnie tekst z mięsem armatnim, ale to, że nie będą rządzić nie powinno Nas uspokoić – to są zwiastuni burzy, która jak już rozgorzeje na dobre pochłonie miliony istnień (tamtych mi nie szkoda), a to osłabi Nas przed wjazdem ‚prawdziwej’ armii wyzwolenia przed którą… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Largo Po analizie różnych źródeł prawdopodobny scenariusz rozwoju wydarzeń, wg. mnie jest taki: 1) doprowadzenie do sytuacji granicznej, zagrożenia wojną, zagładą, w której ludzie będą chcieli spokoju za wszelką cenę i zgodzą się na wszystko 2) wprowadzenie na tron Antychrysta (człowieka „pokoju”) 3) wybuch III wojny światowej („Kiedy będą mówić… Czytaj więcej »

mefisto
Gość
mefisto

na Marsa? Nie szkoda pięknego kosmosu na to ścierwo?

Largo
Gość

Służby już od dziś powinny śledzić całą rodzinę, znajomych czy ktoś przypadkiem ‚nagle’ nie ucieka przed wojną, ale na to już za późno.

Passangerstanislawpaluch
Gość

A po mojemu , Largo , to ten cały „braciszek” nie musi się wcale tu fatygować. Odpowiednie „służby” i pólicaje zadbały o to , by nazwiska tych trzech syryjczyków były wszem i wobec wiadome. To juz wystarczy , by zagryzły ich jakieś inne wsciekłe psy. Po mojemu ci trzej juz… Czytaj więcej »

Marcin
Gość

Jak takie różnice kulturowe mają się połączyć? To jest kolejny dowód dla lewicowych władz! U nas rodzice cieszą się, kiedy ich potomek osiągnie sukces zawodowy i osobisty a u arabów cieszą, się, że ich syn zostanie męczennikiem A dwa, że bije trochę hipokryzją, potencjalny terrorysta który mówi, ze sam wychował… Czytaj więcej »

fsadasdfa
Gość
fsadasdfa

Nie kompatybilne zupelnie dwa systemy „wartosci” to tak jak by probowac polaczyćkabel wysokiego napięcia z kabelkiem USB ktory zasila iphone-a nie da sie, to oznacza unicestwienie dla urzadzenia na koncu kabelka USB tak samo jest z islamem to inwazyjna totalitarna ideologia ktorej celem jest opanowanie calego swiata i wprowadzenie swoich… Czytaj więcej »

Largo
Gość

‚Powiada się, że śmierć jest wliczona w los wojowników’
Tekst z głupiej gry, a jak wiele mówi o naszych uchodźcach – oni jadą tu jako wojownicy, a wracają jako męczennicy.
To jawnie pokazuje z kim mamy do czynienia i czego mamy się spodziewać.

bkkkk
Gość
bkkkk

Chwila, skąd niemieckie media wytrzasnęły tego brata? Tak od razu? W Syrii ponoć wojna a tu se dzienikarze jada, znajdują i rozmawiają? Ale brat jest fajny – od razu, prosto z mostu gada, że zrobi kęsim „zdrajcom”, a wykona to jako „biedny” „uchodźca”. Jaśniej już nie można. A gupie Szkopy… Czytaj więcej »

Largo
Gość

Zadałaś (?) mega dobre pytanie z tą szybkością mediów!
Coś tu zaczyna śmierdzieć na odległość i może faktycznie to jakaś rozgrywka, aby wykręcić jakiś ciężki numer.
Trzeba się przyglądnąć dokładnie sprawie, bo coś tu jest nie tak.

fsadasdfa
Gość
fsadasdfa

Slowa takiej jak zemsta, męczennik, pomszczę są na stałe wpisane w islam, każdy kto odpowiada za otwarcie drzwi dla nachodzcow z b wschodu popelnia zbrodnie przeciwko europejskiej ludnosci i powinien zostac surowa osadzony i odsuniety przede wszystkim jak najszybciej od wladzy. Ci ludzie sa nie reformowalni, totalitarna ideologia przeslania im… Czytaj więcej »

fsadasdfa
Gość
fsadasdfa

już samo to ze kaza kobietom sie zaslaniac mowi jasno ze nie potrafia panowac nad swoimi emocjami i odruchami, Europejczyk bylby szybko zdiagnozowany – chory psychicznie … dlatego odbija im totalnie szajba w Europie gdzie kobieta chodzi połnaga

fsadasdfa
Gość
fsadasdfa

„Trzynaście osób zostało wychłostanych publicznie na dziedzińcu meczetu w prowincji Aceh w Indonezji. Jest to autonomiczna prowincja, w której wprowadzono szariat po trwających wiele lat walkach miejscowych fundamentalistów z rządem centralnym. Ofiary zostały skazane za takie przestępstwa jak trzymanie się za ręce albo przebywanie z niespokrewnioną osobą przeciwnej płci w… Czytaj więcej »

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Coś takiego jak „łagodny islam” nie istnieje. Kumanie się z muzułami to jak zabawa ze lwem w klatce albo kąpiel z krokodylem. Łagodni są jak im pasuje i jak mają z tego kożyści.

Dem
Gość

Dokładnie, znam to z autopsji… a potem wyszło szydło z worka…
Jego brat nie był radykalny, a on przybędzie się zemścić hehe lol
Tak by udowodnić ich dobroć…

Largo
Gość

Wszak jak sam powiedział – „Moją reakcją jako Araba jest zemsta” – tak chce Nam pokazać dobroć. Ludziom się knebluje twarz i robi kretynów, ale jak to wszystko w końcu runie to krew się poleje, ale nie nasza, a zdrajców i agresorów. Mam tylko nadzieję, że tym razem wojna religijna… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Largo Nie będzie żadnych krucjat. Kto miałby to robić i w imię czego? W Europie? Zachodniej? Tolerancja nie pozwoli a chrześcijan już nie ma poza niedobitkami. W Europie będzie co najwyżej wzajemne wyrzynanie ale wygląda na to, że zamiana Zachodu w kalifat podąża pełną parą. Kiedyś było Cesarstwo Zachodnie i… Czytaj więcej »

Dagmara
Gość
Dagmara

,,Nie miała baba kłopotu, kupiła sobie prosię,, życzę Niemcom dużo szczęścia…. będzie im potrzebne

TUTEJSZY
Gość
TUTEJSZY

Przybadz;adres ci podam jesli zechcesz.Zgodnie z koranem zakonczysz swoj haniebny zywot.Na dwa tempa;ALLAH AKBAR!!

jakob888
Gość

I on publicznie mówi o swoich zamiarach i nic? A jak znowu będzie jakiś zamach, to wielkie zaskoczenie i jak mogło do tego dojść. Przecież to nie jest normalne. W Stanach już też zaczynają obserwować własnych obywateli zamiast skupiać się na muzułmanach http://www.prawdaobiektywna.pl/swiat/chcieli-wysadzic-w-powietrze-muzulmanskie-osiedle-353.html. Jak tak na to wszystko patrzę co… Czytaj więcej »

Chory swiat
Gość

( Znaczy już uzbierał na miejscówke w pontonie ) – Jak tylko postawisz nogę na europejskiej ziemi to zgłoś służbom , że masz niezwykle pilną sprawę do załatwienia bo w grę wchodzi honor rodziny – zlewaki natymiast chętnie ci pomogą .