Burmistrz Londynu wie jak ograniczyć zamachy. Przyszedł czas na zakaz samochodów

Burmistrz Londynu Sadiq Khan postanowił wkroczyć do akcji i ogłosił zamiar wprowadzenia zakazu dla samochodów w niektórych częściach miasta w jego centrum. Ma to ograniczyć zamachy terrorystyczne z użyciem aut.

Zakaz ma dotyczyć okolic Westminster i Parliament Square gdzie we wtorek doszło do zamachu. 29-letni muzułmanin z Sudanu pędząc samochodem ranił 3 osoby. Zatrzymał się dopiero na betonowych barierach przy siedzibie parlamentu.

Po tym zamachu muzułmański burmistrz Sadiq Khan wpadł na pomysł zakazu samochodów. W rozmowie z radiem BBC burmistrz powiedział, że niektóre rejony miasta byłyby przeznaczone tylko dla ruchu pieszego. Chodzi głównie o okolice parlamentu, gdzie doszło już do trzech zamachów.

„Musimy znaleźć jakieś specjalne rozwiązanie. Chodzi o to, by ludzie w budynkach i piesi byli bezpieczni, ale byśmy jednocześnie nie utracili to co jest tak wspaniałe w naszym mieście. Z jego tętniąca demokracją, i ludźmi, którzy mogą bezpiecznie chodzić gdzie chcą” – powiedział burmistrz Khan.

Dodaj komentarz