Fot. Chongkian/Wikipedia

W Sesto San Giovanni koło Mediolanu miał powstać największy meczet, jednak cofnięto zgodę z powodu niewywiązywania się ze zobowiązań przez ośrodek kultury islamskiej.

Rada miasta Sesto San Giovanni cofnęła we wtorek zgodę na budowę meczetu, który zapowiadano jako największy w północnych Włoszech.

Miasto uzasadnia swoją decyzję. Zgoda na budowę meczetu została unieważniona po „serii powtarzających się przypadków niewywiązania się” z zobowiązań. Jednym z nich było wniesienie przez wspólnotę muzułmańską opłaty w wysokości 320 tysięcy euro na pokrycie kosztów części prac oraz przygotowanie terenu pod budowę.

Wspólnota muzułmańska zaskoczona jest taką decyzją. Podkreślają, że prawo do kultu zagwarantowane jest w konstytucji. Ich zdaniem krok ten jest „czysto polityczny”.

Miastem rządzi centroprawicowy burmistrz Roberto Di Stefano. W wakacje dyskusję w mieście wywołała decyzja burmistrza, który nie udostępnił obiektu użyteczności publicznej na obchody muzułmańskiego święta ofiarowania.

30
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
17 Comment threads
13 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
Kostek69AnnaTaoTaoAntyHegemonKris11 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
888
Gość
888

-Ich zdaniem krok ten jest „czysto polityczny”.- Jak się wam nie podoba to zwijać manatki i wypir…ć do siebie na pustynię.

easyrider
Gość

888 Marek Majewski
Przedstawione to jest tak, jakby to był jakiś sukces. Muzole nie zbudowali tam, to zbudują gdzie indziej. Nie dziś, to za miesiąc. Włosi są mistrzami kapitulacji. Teraz nie będzie inaczej.

888
Gość
888

@ easyrider Oczywiście że są mistrzami… kapitulacji. Takie cofnięcie pozwolenia, czy też nie udostępnienie obiektu użyteczności publicznej na modły to są półśrodki. Świetnie to ujął @papuga w swoim poście. Ale cóż każda taka wiadomość jest dla nas pocieszająca. A może wróg się odkryje i zaatakuje? Pamiętajmy że im wcześniej to… Czytaj więcej »

inz de
Gość
inz de

Trzeba poprostu Islam zdelegalizowac na podstawie zapisow w koranie…pedofilia, mordowanie niewiernych…Ale to nastapi dopiero po krwawej wojnie (mam nadzieje wygranej przez bialych chrzescijan)

Bachus
Gość
Bachus

Cyt. „opłaty w wysokości 320 tysięcy euro” ?, przecież te nieroby nie mają skąd wziąć pieniędzy, chcieli by być może, aby Chrześcijanie (i, lub ateiści) zapłacili za (tfu…!) ich świątynię?. Mamy z naszych pieniędzy stawiać Świątynie kultu szatana? Niech wypier…ą do Azji i Afryki, gdzie kamienie czczą ściera i bzykają… Czytaj więcej »

Dracu
Gość

Spokojnie Soros albo Arabia Saudyjska sypną za chwilę kasą i będzie git. Jak burmistrz się będzie dalej sprzeciwiał to miastu sprawę o odszkodowanie wytoczą. Jeden normalny facet pośród otaczającego go lewactwa nic nie zrobi. A szkoda. Ja się pytam, gdzie są słynni, włoscy carabineri. Powinni strzelać do asfaltów i śniadych… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

A ja się pytam gdzie jest słynna włoska mafia? Czyżby wszyscy wierzący z tej mafii zostali w kinie na filmie „ojciec chrzestny”? Niech mi ktoś wytłumaczy, bo czegoś tu nie rozumiem…cyt. „Wspólnota muzułmańska zaskoczona jest taką decyzją. Podkreślają, że prawo do kultu zagwarantowane jest w konstytucji. Ich zdaniem krok ten… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@pojawiam się i znikam
Na Włochów nie ma co liczyć. Chyba że wróg zaatakuje ich domy publiczne. Wtedy Włosi nie pozwolą zrobić z siebie rogaczy i staną do boju jak jeden mąż. Oczywiście teraz zakpiłem sobie z nich mając przed oczami scenę z filmu z Marianem Kociniakiem. Bordello bum bum.

Marcin Opus
Gość

888…
Mamma mia

AntyHegemon
Gość

Kazdy postawiony meczet w Europie wydziera fragment terenu danego Panstwa i tym samym owy teren staje sie ziemia muzulmanska, gdzie Europejczyk nie sprawuje nad nim kontroli. Tym razem obroniono kawalek ziemi wloskiej (nie wiadomo na jak dlugo). Lewaccy demokraci oczywiscie glosowali za nie cofaniem zgody – tak dla jasnej jasnosci.… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@ AntyHegemon
Ktoś jednak wyjściowo wydał zgodę na budowę. Tu się zaczął problem.

Anna
Gość
Anna

…u nas też były protesty na Ochocie i co???? wladze mają nas w odwłoku – meczet stoi i podobno mają być następne. Istnieje kilkaset nielegalnych domów modlitewnych. Na terenie całej Polski wykupują domy i nie ma nad nimi żądnej kontroli. Nasi rządzący żyją w błogiej nieświadomości a to my potem… Czytaj więcej »

AntyHegemon
Gość

Anna Najwidoczniej to byly slabe protesty. Poza tym kto rzadzi w Warszawie? HGW, czyli kobieta, ktora powinna siedziec teraz w celi, a nie urzedzie. Gowno jej zrobia, bo dobrze wiemy, ze prawdziwa sprawiedliwosc tych ponad prawem nie dotknie. PiS nie bierze „uchodzcow”, ale od zaplecza pozwala muzulom na wjazd i… Czytaj więcej »

Lestek
Gość
Lestek

Proszę- kiedyś prosili, teraz oczekują a później będą żądać. Od konika do rzemyka. tak właśnie wygląda powolna kolonizacja narodów. Kiedyś trwało to pokolenia, teraz dzieje się na naszych oczach.

papuga
Gość
papuga

To takie tam półśrodki. Bez meczetu to bedą na ulicach łbem o chodnik walić. To nic nie da, jak ich nie wywalą z Włoch to czy jest meczet czy nie – syf i tak będzie. Dlatego do nas ani jednego nie wpuszczać.

Jan
Gość
Jan

Chcialbym wierzyc, ze Wlochy sie budza, ale to wstrzymanie meczetu nastepuje z przyczyn formalnych, a nie dlatego, ze Wlosi uswiadomili sobie, ze tolerancja/akceptacja Islamu prowadzi do samozaglady.

kowalski
Gość
kowalski

Tylko że to nie budynki meczetów stanowią główne zagrożenie dla Europy i Europejczyków lecz ich zawartość czyli wielomilionowe i wciąż puchnące na zasilkach i afro-azjatyckim imporcie krewnych populacje agresywnych pasożytniczych muslimów.Jak już zauważył Papuga muslimy mogą „walić łbami na ulicy” a za 10-15 lat gdy podwoją swoją liczebność zwyczajnie przejmą… Czytaj więcej »

Obywatelka Ziemi
Gość

320 tys to jest kropla w morzu na taka budowe nie wywiazuja sie, bo im to zwisa – robia co chca prawo do kultu- hahaha- nikt muzulmanowm nie borni, ale sa przepisy prawa budowalnego, ja wiem, ze postawienie domku z gowna/namiotu/szalsu gdzies na pustyni nie wymaga podpisywania kontraktu, noo ale… Czytaj więcej »

Burn
Gość

wiele meczetów było finansowanych przez arabie, ale tez wiele było opłaconych w 100% przez wloski rząd, i obstawiam na to iż właśnie czekali aż włoski rząd w pełni opłaci budowę, a tu sie zdziwili więc wyjeżdżają z islamofobią i polityką, aby wymusić pełne finansowanie przez włoski rząd bądź inną organizację… Czytaj więcej »

Deutsche Konzentrationslager
Gość
Deutsche Konzentrationslager

Przykro patrzeć jak kolejne kraje opanowane przez ta zbrodnicza ideologie sie staczają w kierunku wojny domowej ….

aqw
Gość

I bardzo dobrze

Adamo
Gość
Adamo

powinno się zakazać w Eurpie budowania meczetów chociaż by ze względu na to iż w krajach muzułmańskich nawet nie wolno mieć oznak swojej innej religii niż islam. Z tego powodu powinno się traktowaćich tak samo jak oni traktują wyznawców pozostałych religii.

Kris11
Gość
Kris11

Błąd. Arabia jest państwem muzułmańskim i może zakazywać, Większość krajów europejskich NIE JEST chrześcijańskie więc nie ma woli zakazywania budowy meczetów.

Paolito
Gość
Paolito

Wysadzać.

stanislaw
Gość
stanislaw

Rzym został zniszczony przez wandalów z północy. Teraz historia powtarza się, tym razem najazdem z południa.

Marcin Opus
Gość

Radości i faszyści

Marcin Opus
Gość

Kurtynka, miało być rasiści i uśmiech. Tak to jest przy pisaniu z telefonu.

TaoTao
Gość
TaoTao

Teraz się powołują na konstytucję…..wolność wyznania ….demokrację a potem jak będzie ich dość to to wszystko zniosa i będzie szaria