foto: Vito Manzari wikimedia.commons.org CC 2.0

Blisko 6 tysięcy ofiar – to ubiegłoroczny bilans na szlakach lądowych i morskich łączących Afrykę i Bliski Wschód z Europą. „Gazeta Wyborcza” już grzmi… „to efekt rosnącego w siłę nacjonalizmu w całej Europie”.

Blisko 6 tys. imigrantów zginęło w drodze do Europy w ubiegłym roku, większość utonęła na Morzu Śródziemnym. Natomiast w latach 2015-17 przy próbie dotarcia do Europy w Morzu Śródziemnym utonęło ponad 12 tys. imigrantów.

„Gazeta Wyborcza” w związku z tą informacją przeprowadziła krótki wywiad z lewicowym aktywistą, stawiając go w roli „eksperta”. W opinii niejakiego Tomasza Puła, liczba ofiar na Morzu Śródziemnym będzie rosnąć i ma na to proste wyjaśnienie.

W jego opinii jedną z przyczyn takiej sytuacji jest utrudnianie pracy „organizacji pozarządowych” oraz… rosnący w wielu krajach Europy nacjonalizm.

wyborcza.pl

62
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
34 Comment threads
28 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
50 Comment authors
TomaszArtemissimonpojawiam się i znikamandrzej kiełbasa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
janek
Gość
janek

Śmierć zdrajcom lewackim za chęć przyjmowania imigrantów

Kacyk
Gość
Kacyk

Ten ich ekspert świetnie wygląda na tle tęczowych flag. Zdjęcia w google.

Łukasz
Gość
Łukasz

Może mi possać kuta*a grin

TakiJa
Gość
TakiJa

Nie brzydzisz się? wink

Anahu Yamito II
Użytkownik

Hemorojdy go swedza a tu tyle mozliwosci straconych sad

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Artykuł pt. „Jak się sprawy w Polsce mają” Panie i Panowie! Coś dla Orłów – zwłaszcza temat „Pipe Gun” „Znalezione w necie: Jak się sprawy w Polsce mają: Zapisać i rozdać znajomym – TO JEST ROZKAZ PATRIOTYCZNY!” Mały fragment, cyt. „1. Brak dostępu do broni dla uczciwych i ciężko pracujących… Czytaj więcej »

kirgizja
Gość
kirgizja

Powiedz, jak łączysz patriotyzm z rusofilią? Oraz lęk przez „depopulacją” i walkę ze szczepieniami?

Rafal Karkosz
Gość
Rafal Karkosz

pojawiam się i znikam „7. Szczucie Polaków na Rosję i prowokowanie sąsiada Rosji. 9. Kradnięcie pomysłów i patentów przez obce służby (mosad,cia).” ad. 7.- Taaaa…!!! Rosja to nasz przyjaciel!!! „Sąsiad”, który od 500-ciuset lat traktuje Nas, jako „sąsiada”. Oni tylko wyzwalają wszystkie Narody, które oczekują „wyzwolenia” od braci towarzyszy Rosjan.… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Rafal Karkosz,
Ręce opadają przy tym naiwnym narodzie…Skoro z resztą się zgadzasz, to czy nie zauważyłeś jeszcze, że to nie jest moje. Ja też ze wszystkim się zgadzam, ale są pewne ciekawostki, które być może mi się przydadzą.
A być może komuś też się coś przyda. To tekst nie tylko dla Ciebie.

Observer
Gość
Observer

A tam śmierć od razu. ja bym ich wyjebał wszystkich do jakiejś szwecji i dał zielone światło na wprowadzenie wszystkich lewackich pomyślunków w życie, oczywiście granic by nie było (Znaczy takie z szweckiej strony linia ciągła a tak to przerywana).

Bo lubię patrzeć na płąnące śmietniki.

islamofob
Użytkownik

Dla tego Pan A. Breivika zaczął od lewaków.

WieR
Użytkownik

Według gazety wybiórczej Ginie coraz więcej wilków bo owce próbują się przed nimi grodzić.

Karol
Gość
Karol

Lewaki juz dawno zapomnieli co to europejska kultura tworzona przezkazdy narod oddzielnie.wola gownianych mahometow ze spedofilowacialymi mozgami

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

WieR, Najgorszy wróg to ten już od lat usadowiony – wewnętrzny wróg. No i ciekawe, że tej zarazy dziczolubnej przybywa a ducha w narodzie ubywa… Jeśli naród będzie dalej taki bierny to wezmą nas bez wystrzału, może nawet i szybciej jak inne kraje Europy? Jakim prawem obca dzicz ma cokolwiek… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Ps. Ci z wybiórczej niech się przyznają i napiszą, kto tych „nowych niemców” tak nauczył ładnie historii i organizuje ich do protestów przeciw Niemcom w Niemczech? Do takich komedyi już dochodzi, cyt. „Zabawne sceny zostały sfilmowane w poniedziałek w Chemnitz podczas demonstracji przeciwko protestującym Niemcom. Tzw. uchodźcy którzy w przeddzień… Czytaj więcej »

Pesz
Gość
Pesz

Albo nieroby lecą do socjalu jak muchy do g…wna, nie mając świadomości że coś może pójść nie tak. W obu przypadkach wielkość mózgu podobna.

Ania Kropelka
Gość
Ania Kropelka

Pan redaktor z GW myli się, przyczyną nie są rosnące nacjonalizmy, przyczyną jest islamofobia, która jednoczy coraz więcej Europejczyków niezależnie od ich narodowości. No ale monopol na internacjonalizm i wychowanie nowego społeczeństwa mają przecież towarzysze marksiści. Ach gdyby tak władza wpadła w ręce towarzysza Puły Tomasza to postawiłby on nas… Czytaj więcej »

Karbulot
Użytkownik

No ekspert mnie powalił swoją „ekspertyzą”. Ponieważ e Europie jest nacjonalizm, to pontony z tego powodu się topią.

bkkkk
Gość
bkkkk

Echhh to nacjonalistyczne Morze Śródziemne!

Adrianz
Gość
Adrianz

Tak co parę metrów czai się nacjonalista w stroju płetwonurka i topi biednych uchodźców ;>

koala_k
Użytkownik

Faszystowskie smile

bkkkk
Gość
bkkkk

Hmm… gdzie są wszystkie plusy, które przednio miała Koala? Jakieś chochliki, czy co?

Yamato
Gość
Yamato

„Liczba ofiar na Morzu Śródziemnym będzie rosła” bo … coraz więcej czarnych pcha się tamtędy do Europy. Prosta statystyka panie Puła. A jakby nie płynęli to by nie ginęli. Chce pan uniknąć ofiar ? – niech pan wytłumaczy tym ludziom by siedzieli u siebie.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Yamato,
A czy ten Pluła też tak przejmuje się zamordowanymi, gwałconymi, bitymi, okradanymi itd. przez obcą, agresywną dzicz rdzennymi Europejczykami!? Ależ skąd! Nami się nikt nie przejmuje. Obrali sobie nas za cel do urabiania, kłamania w żywe oczy i dojenia, dojenia…aż do wydojenia i wyeliminowania nas z NASZEGO! lądu!? Praaawda!? dziczolubni

Yamato
Gość
Yamato

@pojawiam się … : Tak jakby lewacy nie zdawali sobie sprawy że z NASZEGO lądu także ONI (lub ich potomstwo) zostaną wyeliminowani -wszyscy nie uciekną . Chyba że myślą że uda im się -jak ich przodkom z NSDAP -do Ameryki Południowej… neutral

Zaniepokojony
Gość
Zaniepokojony

6 tysięcy? I tu pasuje przysłowie. ,,Kropla w morzu”

selekcja naturalna
Gość
selekcja naturalna

Gdyby ode mnie to zależało – niech zdychają wszyscy. Żaden mi to brat ni swat, ajuż na pewno nie bliźni.

Ola
Gość
Ola

Lewak to jak faszysta

prawyobywatel
Użytkownik

Nie jak faszysta, tylko faszysta. Łaskawa jesteś.

Zygmuny
Gość
Zygmuny

Nie obrażajmy Mussoliniego i innych faszystów :/

Zaniepokojony
Gość
Zaniepokojony

6 milionów to może bym lekko się uśmiechnął.

Kasia
Gość
Kasia

A 250 milionów muzoli i smoluchów?

Slav
Gość

A u nas jak informują portale 30tys Hindusów czeka na wjazd do Polski. Podmiana społeczeństwa następuje w trybie pilnym. Juz nigdy nie usprzątamy tego co fundują nam Pisiory

El-Raton
Użytkownik

Ten tez czeka. Kwiat czarnej inteligencji:

youtube.com/watch?time_continue=2&v=3F0lDcjdHnw

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Slav, Problemem jest tylko wola…Jeśli naród będzie chciał to szybko pozbędzie się i wszelkiej obcej dziczy i dziczolubnych oraz wszelkiego wrogiego ścierwa zagrażającego tubylcom. Ale jeśli będziemy tylko gadać i pesymistycznie patrzeć na problem a właściwie realne zagrożenie dla NASZEGO! państwa i Polaków to będzie podobnie albo i gorzej jak… Czytaj więcej »

Irene
Gość
Irene

@pojawiam sie… Na „musisz to wiedziec”bylo ze woda, wodociagi, scieki w PL naleza do cooperacji szydowskich.A co zrobisz jak Ci wode zakreca? Turystyka nadbaltycka w tym roku tez nie miala sie najlepiej ( po co ma Polak zarobic) jak przez przypadek(?) poszlo w Gdansku tyle sciekow do Baltyku akurat przed… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Irene, Już dawno o tym trąbiłam, że strategiczne sektory ważne dla Polaków i gospodarki są w obcych rękach Nie tylko woda. Ale widocznie mnie tylko to przeszkadza. Mnie na razie jeszcze nikt nie zakręci, chyba że w tym czasie jak będę u nas na urlopie. Ten naród wywodzący się z… Czytaj więcej »

banita
Gość
banita

Tylko 6 000. Napiszcie gdy będzie 60 000 albo 600 000 . Tak to nawet nie kropla w kropli.

Paolito
Gość
Paolito

Takie życie.Jakby siedzieli u siebie i nie szwendali się po morzach,nie byłoby problemu.A zastanowił się ten pustak,dlaczego siły narodowe rosną w siłę???

Kasia
Gość
Kasia

przynajmniej 18 tysięcy miłośników kóz mniej.

Mariusz Gajusz
Gość
Mariusz Gajusz

To jest baran, ale powód znalazł

Pablo
Użytkownik

Czy ktoś z Białegostoku może potwierdzić informację o ataku polskich dzieci przez Czeczeńców z nożami przy al. 1000-lecia?

Szoszon
Gość
Szoszon

wsadzić go do ośrodka dla ”uchodźców”, niech zazna ”wdzięczności”…