W Chemnitz zorganizowano koncert „przeciwko ksenofobii”

​Ok. 50 tys. ludzi wzięło udział w poniedziałek wieczorem w Chemnitz w koncercie rockowym przeciwko ksenofobii – podały władze miasta.

Najwyższe władze Niemiec stanęły po stronie zwolenników imigracji i multikulturalizmu. Władze w pełni poparły inicjatywę koncertu rockowego w Chemnitz i wezwały do mobilizacji przeciwko tzw. mowy nienawiści szerzonej przez „skrajną prawicę”.

Mieszkańcy Chemnitz zostali również zaproszeni za pośrednictwem portali społecznościowych do „demonstrowania w oknach” i zawieszania na balkonach haseł dotyczących tolerancji – informuje agencja AFP.

„To nie jest wojna lewicy z prawicą, ale oczywisty fakt, bez względu na przynależność polityczną, przeciwstawienia się skrajnie prawicowemu tłumowi, który staje się brutalny” – powiedział Campino, wokalista znanej niemieckiej grupy punk rockowej Die Toten Hosen.

Wcześniej w poniedziałek rzecznik kanclerz Niemiec Angeli Merkel, Steffen Seibert zaapelował o mobilizację „przeciw nienawiści”, propagowanej przez „skrajną prawicę”.

źródło: PAP

Dodaj komentarz