Według rewelacji dziennika „Die Welt”, niewiele brakowało, by Niemcy we wrześniu 2015 roku zamknęły swoje granice przed tzw. uchodźcami.

W 2015 roku kanclerz Merkel nie potrafiła konsekwentnie uchronić Niemiec przed napływem imigrantów. Jednak jak ustalił jeden z dziennikarzy „Die Welt”, w decydujących dniach kryzysu uchodźczego rząd Niemiec nosił się z poważnym zamiarem zamknięcia granic kraju.

Robin Alexander pisze w swojej książce „Die Getriebenen”, która wkrótce ukaże się na niemieckim rynku, że Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych miało już sformułowany odpowiedni rozkaz dla Policji Federalnej, lecz w ostatniej chwili go jednak zmieniło.

4 września 2015 roku decyzję o niezamykaniu granic kanclerz Merkel uzasadniała tym, że humanitarna sytuacja tzw. uchodźców, którzy utknęli na dworcu w Budapeszcie, była zbyt paląca, aby nie wpuścić ich do Niemiec. W następnych dniach rząd miał próbował jednak znów zapanować nad sytuacją na granicach.

Jak przekazał dziennikarz „Die Welt”, 12 września 2015 miała miejsce konferencja telefoniczna z udziałem kanclerz Merkel, szefa Urzędu Kanclerskiego Petera Altmeiera, szefa MSW Thomasa de Maiziere’a, szefa CSU Horsta Seehofera, szefa MSZ Franka-Waltera Steinmeiera oraz wicekanclerza Sigmara Gabriela. W czasie konferencji ustalono, że następnego dnia wprowadzone zostaną kontrole graniczne, a tzw. uchodźcy nie będą przepuszczani przez granicę.

W rozkazie do Policji Federalnej wyraźnie napisano, że służby graniczne mają odsyłać imigrantów bez dokumentów także w przypadku, gdyby chcieli oni wystąpić o azyl. Aby sprostać zadaniu zabezpieczenia granic, Policja Federalna już nocą autobusami i helikopterami przerzucała funkcjonariuszy na granice. Jednak przed wypełnieniem rozkazu MSW zaczęło mieć wątpliwości natury prawnej.

Według Robina Alexandra, minister spraw wewnętrznych de Maiziere opuścił zespół planujący w MSW wypełnienie rozkazu, aby telefonicznie naradzić się z kanclerz Merkel. Szefowa rządu nie podjęła konkretnej decyzji, tylko zażądała, aby decyzja o zamknięciu granic miała podstawy prawne i by można było bronić jej przed sądem. Chodziło też o to, by nie pojawiły się drastyczne zdjęcia działań policji i wojska przeciwko tzw. uchodźcom, które mogłyby zaszokować opinię publiczną.

W drugiej rozmowie telefonicznej szef MSW miał także nie uzyskać jednoznacznej decyzji partnerów koalicyjnych. Grupa naradzająca się w MSW doszła do wniosku, że niemożliwe jest udzielenie wymaganej gwarancji prawnej, w związku z czym złagodzono rozkaz przystąpienia do działań przez Policję Federalną. Zdecydowano o wprowadzeniu kontroli granicznych, lecz osoby zgłaszające na granicy zamiar wystąpienia o azyl miały być wpuszczane do Niemiec, niezależnie od tego, skąd przybywały.

Bez wymaganych gwarancji ani kanclerz, ani minister spraw wewnętrznych nie byli gotowi do zarządzenia zamknięcia granic, co zostało ustalone z partnerem koalicyjnym poprzedniego dnia. Książka „Die Getriebenen” wyjaśniająca sytuację w kulminacyjnym momencie kryzysu uchodźczego wkrótce będzie miała swoją premierę.

źródło: dw.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

71
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
24 Comment threads
47 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
31 Comment authors
Benekocolotosdfhgymyślącylolo ktory nie pisze Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
nina
Gość
nina

Czy dziennikarze „Die Welt” maja wszystkich za bezmozgowych ???????
Z kata Europy robia ofiare.

Propaganda az cuchnie.
Chca jej pomoc w nadchodzacych wyborach ??????????? Zenujace !!!!!!!!!
Smiech na sali. Ciekawe, jak sie te herezje beda sprzedawac.
Pewno nastepny bestseller ….

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@nina Wiesz co mnie śmieszy? Uj jak bardzo śmieszy… „Jednak przed wypełnieniem rozkazu MSW zaczęło mieć wątpliwości natury prawnej.” No ale samo wpuszczanie, które łamało wszelkie traktaty międzynarodowe już nie powodowało takich „wątpliwości natury prawnej”? No, oni mają nas za jełopów do kwadratu. No, debile. No, jak to napisali już… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

A tu na otarcie łez Grzegorz Halama „Ja wiedziałem, że tak będzie”:
https://www.youtube.com/watch?v=xLTAGOgZoQE

Burn
Użytkownik

@lolo ktory nie pisze chciał bym się podpisać pod tym wszystkimi łapami i nogami, ale nie da się… to akurat prawda że: „Jednak przed wypełnieniem rozkazu MSW zaczęło mieć wątpliwości natury prawnej.” A dokładniej jak by Niemcy doprowadziły wtedy do zamknięcia granic, doszło by do złamania prawa i naruszenia konstytucji… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Burn Oczywiście masz rację, problem w tym, że poprzez naciski hegemonistyczno-finansowe Niemiec zostały przy okazji złamane wszystkie procedury azylowe UE i cały układ z Schengen. Zatem zostało naruszone prawo nadrzędne w stosunku do praw państw członkowskich. Co prawda Niemcy sobie zastrzegli, że będą przyjmować prawa unijne – które zresztą tworzą… Czytaj więcej »

Burn
Użytkownik

W pewnym sensie sam sobie odpowiedziałeś. Niemcy proszą o pomoc na zasadzie braterstwa solidarności, ponieważ sami za sprawą kary za II wojnę nie mogą odmawiać nikomu, nie dziwię się im że tak bardzo chcą wymusić na wszystkich innych przyjmowanie imigrantów, Zmusiliście nas do takiego prawa za wojnę? to macie teraz… Czytaj więcej »

Burn
Użytkownik

Władze UE powinni pełnić ludzie posiadający zdolność przewidywania konsekwencji, ja taką zdolność mam jak i na pewno wielu z was, potrafię przewidzieć gdzie doprowadzi mnie dana decyzja, widzę jej negatywne skutki jak i te pozytywne, ale to wszystko na skalę życia codziennego, często ma to wpływ na ludzi z otoczenia.… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Burn Od kiedy to lewactwo jest zdolne przewidywać konsekwencje własnych działań? Jak to w przysłowiu: Jak kogo ma Pan Bóg ukarać to mu rozum odbiera. albo co mi się jeszcze bardziej podoba: „A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego… Czytaj więcej »

Burn
Użytkownik

Pamiętaj jestem Ateistą więc na mnie te przesłania nie wywierają najmniejszego efektu a tu jest nawet wręcz przeciwnie, pomyśl jak inteligentni musieli być aby zdobyć taką władzę, jak sprytnie potrafili manipulować faktami aby oszukać większość…. ci rozum mają na nasze nieszczęście tak więc A ponieważ nie uznali za słuszne zachować… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Burn
Jeśli jesteś ateistą to jesteś w pewnym sensie w kropce. Nie masz Nikogo do kogo mógłbyś się odwołać gdy zawiodą wszystkie ludzkie przyrodzone możliwości. Wiesz, mogę Ci w zasadzie współczuć. Jesteś sam. Ale to Twój wybór.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Ps (@Burn) Ten fragment Pisma mówi o tym, że ludzki rozum pozbawiony pomocy Boga jest bezwartościowy, tak na prawdę. Oni mają władzę dlatego, że posługują się oszustwem, kłamstwem nieuczciwością. Na nic innego ich nie stać. W uczciwej walce przegrywają. Ponieważ my nie uciekamy się do oszustwa dlatego jesteśmy niejako „przegrani”… Czytaj więcej »

Burn
Użytkownik

mówienie ateiście ze jego postepowanie jest w zgodzie z bogiem i zbliza sie do boga dziala jak plachta na byka Pamiętaj ateista takie cos zawsze ale to zawsze odbierze jako atak na niego wlasnie z powodu odwiecznej dyskryminacji wiec w stosunku do ateisty staraj sie powstrzymywac przed takimi tekstami mimo… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Burn 1) Piszę słowo „Bóg” dużą literą a nie małą, co oznacza, że jest mowa o Jednym i Jedynym Bogu, a nie jednym z wielu bogów. 2) Pisżę o ogólnej zasadzie wierności zasadom, których źródłem jest Bóg. Użyłem słowa „prawda”, zarówno w odniesieniu do obiektywnych praw, którym podlegamy – mała… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Burn Ale to prawo jest ewidentnie łamane, biorąc (chyba) nawet pod uwagę sam proces stanowienia. Jednakże uwzględniając tylko to co wcześniej napisałem to wg. mnie są podstawy do wypowiedzenia umowy akcesyjnej bez konsekwencji zawartych w umowie stowarzyszeniowej czy jak to się tam nazywa. Nie potrzeba -exitu, całego zamieszania z referendum.… Czytaj więcej »

Burn
Użytkownik

W zasadzie to jest jeszcze jedna rzecz która tłumaczy wiele decyzji różnych narodów (rządów) w tym także Polski – Pieniądze pojawiające się na kontach co miesiąc… to trzyma polityków w UE niezależnie od tego co ta UE chce zrobić, będą tkwić tak długo i tak długo żreć tą kasę aż… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Burn Ale jak długo będą te pieniądze? Niech już im (na potrzeby tych rozważań) będzie, że ta „polityka azylowa” to sama sól ziemi czarnej. Ona jednak drenuje budżet UE i w nieskończoność nie da się finansować ciągle rosnącej armii młodych byczków z potrzebami, niedających nic w zamian. Nawet unijna kreatywna… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Użytkownik

@lolo który nie pisze
Czytałem kiedyś, że niemiecki odpowiednika TK wydał orzeczenie, że prawo niemieckie (albo tylko konstytucja, nie pamiętam) ma pierwszeństwo przed unijnym.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Marcin Opus To właśnie miałem na myśli. To jest podstawa by unieważnić prawo unijne w każdym z krajów członkowskich łącznie z wypowiedzeniem umów akcesyjnych. Pytanie: Na jakiej zasadzie jeden z krajów członkowskich wyłącza się arbitralnie ze sfery działania prawa unijnego w części lub całości? Czy orzeczenia niemieckiego TK są zatem… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Ps (@Marcin Opus) No, akurat słucham jak się 4 wielkich (Niemcy, Francja, i jakieś dwa inne) namawiają się nad Europą dwóch prędkości. Znaczy się my dostaniemy w d… finansowo bo nie chcemy chodzić na pasku niemieckim czyt. lewackim. No nie tylko my ale i Węgry, Czechy, Słowacja i pewnie parę… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Użytkownik

@lolo który nie pisze Ja mam nadzieję, ze ta prędkość dotyczy podkładania głowy pod maczetę. Osobiście nie wierzę, żeby te prędkości, poza powyższym, miały jakieś znaczenie. Od 2020 r. będziemy płatnikiem netto. Kasy, czym tak straszą nowocześni pełowcy, już nam zatem nie zabiorą. Rynek zbytu w Polsce to 38 mln.… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Marcin Opus Zgadzam się z tym co piszesz. UE ze względu na tzw. politykę „uchodźczą się wali. Nie ma co się dać zastraszać. Zresztą nie daliśmy się dwa lata temu – a przecież ciągle nas straszą – i dzisiaj widać różnicę pomiędzy nami a nimi. To musi przyznać nawet największy… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Użytkownik

@lolo który nie pisze
Jak najbardziej uczciwe.

nina
Gość
nina

Jeszcze raz: Merkel miala zadanie do wykonania, wszystko zostalo dokladnie przygotowane. Od lat. Ona jest jedynie ogniwem tego calego systemu, ktory dazyl i nadal dazy do Nowego Porzadku Swiata. Ona jest swiadoma tego wszystkiego, co sie dzieje, i aktywnie to wspomaga. To wszystko, co sie toczy, to walka z nami,… Czytaj więcej »

Pablo666
Użytkownik

O jestes znowu. Witaj krasomowco juz normalnie się stesknilem za twoimi zawiłymi wpisami.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Pablo666
Od kiedy to moje wpisy są zawiłe? Dla mnie są bardzo proste. Mniam.
cool

Pablo666
Użytkownik

Być może nie jestem na tyle inteligentny ale wole nie byc. Nie chciał bym mieć tak ciężkich przemyśleń jak ty nie mam na to czasu poprostu. Jestem prostym człowiekiem ale jak przyjdą tu hordy tych ciapakow ja będę rozwalal im mordy na pol a ty dalej będziesz pisał swoje wywody.… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Pablo666 He, he, he… Na współczucie mnie bierzesz? Ha, ha, ha… Ja znam te teksty typu „prosty człowiek”. Czasem te chwyty retoryczne sam stosuję. Ale poważnie. Nie rozumiem jednego. Rozumiem, że poglądy mamy różne co do spraw wiary – chyba dobrze to przedstawiłem? – nie mniej dlaczego jest tak trudno… Czytaj więcej »

ocoloto
Gość
ocoloto

@lolo ktory nie pisze a co się dziwisz jeśli lewacy przez 70 lat trwania unii europejskiej nie wpadli na pomysł, że jakiś kraj może ten kołchoz opuścić, obudzili się bardzo zdziwieni dopiero po Brexit, do tego serwują nam jeden kryzys po drugim, jakby nie patrzeć DEBILE W CZARNYCH GARNITURACH NAMI… Czytaj więcej »

AntyHegemon
Użytkownik

To był jej najgorszy błąd, że nie zamknęła swojej granicy przed imigrantami. Wystraszyła się, bo nie dano jej „wymaganej gwarancji prawnej” i jednak postanowiła zalać swój kraj falą szkodników… Merkel, gdybyś miała choć odrobinę honoru, to przeprosiłabyś swój naród za wszystko i podała się do dymisji.

nina
Gość
nina

Honor u niej ?????? Prozno szukac. Ona jest jak zaprogramowana maszyna, wykonuje polecenia. Potrafi manipulowac i intrygowac. „Kosila” swoich konkurentow do wlady bez zmruzenia oka. Idzie „po trupach” do celu. Jest jak czlonek sekty. Na zewnatrz robi wrazenie, jakby muchy nie mogla skrzywdzic. Ale obce jej sa emocje pozytywne i… Czytaj więcej »

XaX
Gość
XaX

Taka ciekawostka, znalazłem wypowiedź Franciszka z 2016 który stwierzdził, że „Europa winna odrodzić się w islamie” i że państwa narodowe to przeżytek … Co ciekawe jeden z kandydatów wysuwanych przez kardynałów jest Gwinejczyk jeśli dobrze pamiętam który jest czarnoskóry (a znając współczesne standardy wybiorą go) i dzięki temu przejdziemy w… Czytaj więcej »

Burn
Użytkownik

A była jakaś przepowiednia kiedyś że, jak czarny zostanie papieżem to zwiastować będzie to koniec świata, ale ówcześni jasnowidze koniec świata mogli postrzegać nie koniecznie jako zagładę ale jako np: koniec jakiejś kultury, epoki dobrobytu, wolności itd. Jako Ateista chyba zacznę wierzyć w przepowiednie takie jak te od Nostradamusa i… Czytaj więcej »

Profectus
Użytkownik

Czasy ostateczne podobno trwają od zmartwychwstania Chrystusa więc gdyby wierzyć wizjom i przepowiedniom to wejdziemy w końcową fazę czasów ostatecznych i dopiero zacznie się wielkie sprzątanie. „Kto ma uszy, niechaj słucha”

Karbulot
Użytkownik

Teraz Niemiaszki to mogą sobie pluć co najwyżej w brodę, a 2015 nazwać w kalendarzu „Rokiem, w którym Niemcy zdecydowali się oddać swój kraj pod panowanie muzułmanów”. Albo „Rok, który rozpoczął rozpad Niemiec jako państwa chrześcijańskiego”. Ta chwila słabości i ufanie w nieomylność Merkel spowodowało coś, po czym się już… Czytaj więcej »

J-IIISobieski
Gość
J-IIISobieski

No, a jak zaczna ich wyganiac do gry wkroczy 100 milionowa rzesza tureckich fanatykow ktorzy moga chciec „ratować” braci w wierze oni im nie dadza zrobic krzywdy Wpuscilismy konia trojanskiego do Europy, to sie dobrze napewno nie skonczy, czekajmy dalej i pozwolmy dzialac naturze, za 15 lat ci ludzie wybiora… Czytaj więcej »

Burn
Użytkownik

Po 12 września 1683 roku Jan III Sobieski otrzymał mnóstwo listów z gratulacjami przede wszystkim od głów Państw całej Europy, także od papieża, a królowa szwedzka Krystyna napisała: „W tym szczęśliwym dniu Wasza Królewska Mość okazałeś nie tylko, żeś godzien korony Polski, ale nawet tej całego świata. Panowanie na światem… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Użytkownik

@Burn
Zauważ, pisała to Królowa Szwedzka!!!! Co to się porobiło, teraz to by go przed jakiś trybunał postawili za ksenofobię i rasizm.

Burn
Użytkownik

Głównie z tego powodu przytoczyłem cały ten fragment tekstu smile
Królowa Szwedzka smile
Ale co jeszcze zabawniejsze To właśnie Polska wraz z Niemcami odpierali islam w europie smile

inz de
Gość
inz de

Jednej nacji udalo juz im sie pozbyc

Obywatelka Ziemi
Użytkownik

Co bylo, a nie jest, nie pisze sie w rejestr.
Dobry chwyt przedwyborczy. Brawo dla manipulantow, ladnie, bardzo ladnie.

Burn
Użytkownik

Niemiecka konstytucja nakazuje udzielać azyl każdemu kto go zażąda, ja osobiście bym w tym przypadku złamał konstytucje, ale nie jestem politykiem a jedynie szarym człowiekiem, w każdym razie taki zapis powstał po II wojnie światowej jako forma kary dla Niemiec, ponoć forma kary bo kij wie czy nie chodziło o… Czytaj więcej »

Burn
Użytkownik

Tak więc można a nawet trzeba wrzucić do jednego worka wszystkich wyznawców allaha, bo nawet ci grzeczni będą zmuszeni walczyć z nami zaciekle by ratować własne życie, jednocześnie powracając do korzeni własnej religii, która dla nas jest niesamowicie niebezpieczna w dzisiejszych czasach ale z punktu widzenia to chyba tylko chrześcijaństwo… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Użytkownik

@Burn
Wojny w islamie to przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

J-IIISobieski
Gość
J-IIISobieski

a jakze, przeciez wybory sie zblizaja, a po wyborach kolejne 4 lata łamania prawa i niekontrolowanej islamizacji Europy… az do skutku. Ciekaw jestem czy zwykly Niemiec da sie na to nabrac.

bkkkk
Gość
bkkkk

No pewnie, że się da. Oni nie mają modułu nieufności wobec mediów. No i widzisz, jak dziennikarz w książce(!) napisze, to znaczy, że tak właśnie było. Bieda Mutti Merkel, w jakże hamletycznym dylemacie!

ANDE
Gość
ANDE

Wybory sie zblizaja to niemieckie media zaczynaja krecic.Adolfina dobrze wiedziala co robi i dalej to kontynuuje.

kowalski
Gość
kowalski

To rodzi pytanie jaka można i wężowa siła przekonała ją do „zaproszenia” islamskiej inwazji.Bajki o braku podstawy prawnej na ochronę własnej granicy są zbyt infantylne.

bkkkk
Gość
bkkkk

Dobra mama Merkel! To nie ona narobiła tego bajzlu! To „się samo” zrobiło! No, a teraz, jak już wszystko jasne, to ein Volk ma befehl maszerować do urn (na razie tylko wyborczych) i karnie wybierać mamę Merkel. Niechętni mają do wyboru Szulca.

Fun Fucktory
Gość
Fun Fucktory

„Jakie szczęście dla polityków że ludzie nie myślą” A.Hitler

ABC
Gość
ABC

To jest manipulacja przedwyborcza. Mówi tak, bo nie chce stracić głosów.

kowalski
Gość
kowalski

Jeśli Merkel chce być teraz uczciwa to powinna ujawnić naciski ekipy Obamy, albo tych co w tych latach realnie rządzili w USA na współudział na zalanie Europy islamskimi hordami.A to jednak nie zmniejsza winy samej Merkel.

nina
Gość
nina

Jeszcze raz, dla tych, do ktorych ta rzeczywistosc jeszcze nie dociera: Merkel miala zadanie do wykonania, wszystko zostalo dokladnie przygotowane. Od lat. Ona jest jedynie ogniwem tego calego systemu, ktory dazyl i nadal dazy do Nowego Porzadku Swiata. Ona jest swiadoma tego wszystkiego, co sie dzieje, i aktywnie to wspomaga.… Czytaj więcej »

Dan
Gość
Dan

Nie na temat, ale wrzucam, ostatnie Max TV –> https://www.youtube.com/watch?v=KhTGk8Rzlb4. Pozdrawiam wszystkich z NDIE

J-IIISobieski
Gość
J-IIISobieski

Cos w tym jest …. oni nas urabiala metoda malych kroczkow, badaja granice i je obalaja jesli nie ma oporu a ludzie bez punktu odniesienia, bez systemu wartosci sa latwym obiektem manipulacji …

Archer
Użytkownik

Kampania wyborcza i tyle. Chodzi o odebranie AfD glosow.
Niestety, przecietni Niemcy moga dac sie na to latwo nabrac.

Bogus
Użytkownik

………..taaa,chcem,ale nie mogem.Fajna bajka pzedwyborcza !!!