Mnóstwo sal gimnastycznych i treningowych w Niemczech zostało zaadaptowanych jako zakwaterowania tzw. uchodźców. Rozwiązanie miało być tymczasowe, jednak już wiadomo, że początkowy plan, by zwolnić pomieszczenia po wakacjach, nie powiedzie się.

Ponad 1000 niemieckich szkół zaoferowało tzw. uchodźcom miejsca noclegowe, stając się ich hotelami. Choć w niektórych landach uczniowie rozpoczynają rok szkolny już w sierpniu, wciąż istnieją setki szkół, w których żyją imigranci.

Pomijając oczywistość, jaką zdają się niebezpieczeństwa związane z kontaktami młodych ludzi z imigrantami, inną konsekwencją tej sytuacji może być kryzys w niemieckim wychowaniu fizycznym spowodowany zamknięciem sal gimnastycznych. To że Niemcom grozi zapaść sportowa widać chociażby na przykładzie parku sportowego Karower Dachse. Zawodnicy mogli trenować w jego obiektach w północno-wschodniej części Berlina, jednak do czasu. Pod koniec 2015 roku Państwowy Urząd Zdrowia i Spraw Społecznych skonfiskował hale sportowe. Podobnie jak wiele innych sal gimnastycznych w Niemczech stały się one schronieniem dla tzw. uchodźców.

Okazało się to tragedią dla placówki. Bilans zamknięcia parku to 230 zwolnień pracowników, straty wynoszące do tej pory 40 tys. euro i odejścia z jego szeregów licznych członków. Obecnie sale obiektu są wolne, jednak nie nadają się do użytku. W parku sportowym rozpoczęły się remonty. Wyliczono, że doprowadzenie do porządku jednej sali, to koszt od 80 do 100 tys. euro.

W szczytowym momencie napływu tzw. uchodźców tłum był tak wielki, że władze nie wiedziały, co robić, jak przystosować szkoły. Włodarze obiecywali, że jest to tylko rozwiązanie tymczasowe i będą pracować nad natychmiastowymi alternatywami. Czasy dla klubów i szkół okazały się trudniejsze niż sądzono. Planowano nie później niż w roku szkolnym 2016/2017 zakończyć okupowanie sal szkolnych i klubowych przez imigrantów, a następnie przystosować je z powrotem do użytku. Teraz jest jasne, że cel ten nie zostanie osiągnięty.

Blokada sal gimnastycznych to dla uczniów i sportowców niezwykłe utrapienie, gdyż muszą oni szukać dla siebie miejsc alternatywnych, często odległych od miejsca swojego zamieszkania. W miesiącach letnich można wykorzystywać obiekty zewnętrzne, lecz zimą zajęcia sportowe i treningi były często odwoływane i wszystko wskazuje na to, że będzie tak nadal.

Według najnowszych badań tuż przed wakacjami zablokowanych było 300 obiektów. W kwietniu ta liczba wynosiła 600. Już wówczas jednak liczono się z tym, że do rozpoczęcia roku szkolnego nie da się odzyskać sal i wykorzystywać ich zgodnie z przeznaczeniem.

Władze poszczególnych landów rozkładają ręce i wydają się bezradne w obliczu imigranckiego najazdu, a zwykli obywatele drżą przed możliwą kolejną falą tzw. uchodźców.

źródło: www.welt.de

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl zabronione. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

29
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
16 Comment threads
13 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
23 Comment authors
komandosantyhejtstopBobGrzegorzABC Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Badi
Gość
Badi

Ja bym ich ze świniami trzymał a nie w salach gimnastycznych.

Akwarium
Gość
Akwarium

Do obory!

Truthspeaker
Gość

Ale jak to tak trzymać w nieludzkich warunkach? Jeszcze się nabawią urazu psychicznego na całe życie!

A jeśli chodzi o uchodźców to wywalić z powrotem tam skąd przybili wink

antyISIS
Gość

Nie, ze świniami nie, bo potraktują je tak samo, jak kozy.

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Co Ci świnie zrobiły że chcesz je tak uchodźcami pokarać smile

komandos
Gość
komandos

@Grzegorz
@qwfew
@kowalski
@Helga
@lena
@Zbyszek
Jestescie wszyscy dzidziusiami

qwfew
Gość
qwfew

No to fajnie, oddaja im hotele, motele wykupuja podobno na potęge od wlascicieli tych ludzi coś opętało dążą do samounicestwienia

kowalski
Gość
kowalski

Niemieccy uczniowie mają zapewnioną dawkę ruchu.Ciągle muszą uciekać przez agresywnymi i złodziejskimi muslimskimi wyrostkami [każda próba aktywnej obrony jest traktowana jako rasizm] co non stop pokazują internetowe filmiki.

Truthspeaker
Gość

Bardzo dobrze, że nie mogą uprawiać sportów, wszystko zgodnie z planem! Jeszcze by im do głowy przyszło trenować samoobronę i biedni uchodźcy mieli by utrudnione zadanie przy wzbogacaniu kulturowym.

Jasio Snow
Gość

Muzułmanie mają wszyscy czarne pasy mistrzowskie w kali-fu, pasikoniku.
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/61/6c/fe/616cfe97438e6a0ace270b4b1e9aa731.jpg

orbi
Gość
orbi

spudalaj przyglupie do psychiatry

monnaa
Gość

Czyli uczennica w wieku lat 12 bedzie chodzila do szkoly, gdzie gniezdza sie ciapackie smieci????

Marcin
Gość

Zaraz jakieś nowe skandale wyjdą na jaw… Ja też się zastanawiam w jaki sposób władze szkolne przekonają dziesiątki wyznawców allacha przed nieprzechadzaniem się po szkolnych korytarzach wśród dzieci podczas zajęć… Przecież to są dzieci i nie mają szans na obronę…

Marcin
Gość

No bo po co młodzież ma utrzymywać sprawność fizyczną? Po lekacjach przyjdą do domów, zasiąść przed TV, albo komputerem, z paczką chipsów. Później bedą się bronić przed napastnikami tylko werbalnie krzyczać zdyszanym głosem ,, nie bij Pewnie tylko nieliczni coś robią ponad program i uczęszczają na jakieś pozaszkolene zajęcia sportowe.… Czytaj więcej »

Helga
Gość
Helga

SZANOWANA PANI ANIELCIU – I PO CO WAM TO BYŁO ???
A można było sobie spokojnie i bezpiecznie żyć, było, ale się – zbyło .:)

Zbyszek
Gość
Zbyszek

A Ja czekam aż każdy obywatel niemiecki zostanie zmuszony do przyjęcia „imigrantów”we wlasnym domu i tego szczerze Im życzę.Oj To Już Niedługo.

Marcin
Gość

Juz o tym pisalem kiedys. Jak do tego dojdzie to to juz bedzie ostateczny upadek, koniec Niemiec…

Akwarium
Gość
Akwarium

Proponuję zamiast lekcji wychowania fizycznego, więcej lekcji z plastyki.

Prawy
Gość
Prawy

DOBRZE IM TAK NIECH ICH ZALEJE TEN MUZUŁMAŃSKI SYF

manio
Gość
manio

powinni szybko każdemu wybudować domek jednorodzinny i po kłopocie, ale ci Niemcy są nierozgarnięci, przecież to najlepsze rozwiązanie

gieno
Gość
gieno
ABC
Gość
ABC

A od września będą mogli molestować niemieckie uczennice.

antyhejtstop
Gość
antyhejtstop

NO TO WSPOMNICIE MOJE SŁOWA…. małe powakacyjne zdziry z zachodu będą kusić biednych imigrantów swoim nieobyczajnym zachowaniem (krótkie szorty)… a wiec zostaną zgwałcone… oczywiście z winy uczennic… ale cóż nachodźcy to tylko inny krąg kulturowy… minie więc bez echa… merkelowa popieprzy trochę o deportacji… a życie będzie toczyło się nadal… Czytaj więcej »

Bob
Gość
Bob

Rodzie puszczą dzieci do szkoły? wink W każdej toalecie 1 ciapaty pewnie będzie.

Bob
Gość
Bob

Rodzice*