Inger Støjberg Minister integracji i imigracji foto: Flickr.com

Minister Inger Støjberg zaczyna walczyć z równoległym społeczeństwem tworzonym przez imigrantów. Zapowiedziała, że imigranci w ciągu trzech lat będą musieli nauczyć się języka, w przeciwnym razie powinni wynająć sobie tłumacza.

Støjberg w artykule dla duńskiego portalu „BT” napisała, że imigranci w Danii powinni robić więcej, aby nauczyć się języka duńskiego.

Zapowiada, że przybysze będą mieli trzy lata na nauczenie się języka. Po tym okresie, jeśli będą chcieli korzystać z pomocy tłumaczy np. w czasie wizyt u lekarza, to będą musieli za to zapłacić z własnej kieszeni.

„W swej naiwności zafundowaliśmy imigrantom, którzy nie chcą się integrować, dożywotnie, darmowe usługi tłumaczy. A potem się dziwimy, że nie uczą się naszego języka” – napisała.

Minister jest zdania, że lenistwo i niechęć do nauki języka duńskiego powoduje powstawanie równoległych społeczeństw.

„Jeśli nie będziemy stawiać przybyszom wymagań, to będziemy musieli zmierzyć się z konsekwencjami równoległego społeczeństwa w Danii, którego członkowie nie pracują, nie mówią w naszym języku, nie podzielają naszych wartości” – wyjaśniła Inger Støjberg.

nczas/bt.dk

69
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
21 Comment threads
48 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
39 Comment authors
spisekocolotoeasyriderTZ.stanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o