Prymas Czech ocenzurowany w katolickiej prasie. Nie można pisać o islamskiej przemocy!

Prymas Czech, arcybiskup Pragi kard. Dominik Duka nie może swobodnie publikować artykułów w prasie katolickiej o islamskiej przemocy.

Po zamordowaniu ks. Jacquesa Hamela na północy Francji przez islamskich terrorystów, kard. Dominik Duka przesłał do renomowanego czeskiego tygodnika „Katolicky Tydenik” swój komentarz. Choć jest prymasem kraju, redakcja odrzuciła tekst, oficjalnie argumentując to brakiem miejsca na swoich łamach.

Ostatecznie swój komentarz kardynał opublikował na blogu. Czeski portal „Novinky” przekonuje, że cała sprawa ma jednak drugie dno, a tekst kardynała nie został wcale odrzucony ze względów technicznych. Na przeszkodzie miała stanąć poprawność polityczna. W redakcji tygodnika nie chciano po prostu publikować artykułu tak jednoznacznie oceniającego islamską skłonność do przemocy.

Kardynał w swoim tekście wezwał bowiem do zerwania zasłony milczenia wokół islamskiego terroryzmu, stwierdzając, że kontynuacja biernej polityki byłaby „samobójstwem naszego społeczeństwa”. Jak dodawał, konieczne jest położenie większego nacisku na modlitwę za ofiary islamskiego terroryzmu, przy jednoczesnym porzuceniu prób usprawiedliwiania morderców. Prymas stwierdza wprost, że w religii islamskiej kryją się nurty pełne przemocy. Muzułmanie, którzy odrzucają agresywne rozwiązania, muszą jasno reagować i występować przeciwko nim, by zachować swoją wiarygodność.

„Katolicky Tydenik” od lat 90. należy do czeskiego episkopatu, którego przewodniczącym jest właśnie kard. Duka. Uchodzi za oficjalną kościelną gazetę kraju. Portal „Novinky” cytuje redaktor naczelną tygodnika, która tłumaczy, że wszystko jest wyłącznie nieporozumieniem prowadzącym do niepotrzebnych spekulacji. Portal przypomina jednak, że kard. Duka ma wśród czeskich katolików wielu krytyków, bo nie kryje się ze swoim stanowiskiem względem masowej imigracji, odmiennym od tego, które prezentuje choćby papież Franciszek.

źródło: pch24.pl

18 komentarz do “Prymas Czech ocenzurowany w katolickiej prasie. Nie można pisać o islamskiej przemocy!

 1. „Katolicky tydenik od lat 90. należy do czeskiego episkopatu, którego przewodniczącym jest właśnie kard. Duka.”
  To właśnie widać jak olbrzymia jest jego moc nad własnymi zwierzchnikami. unamused Tak to jest jak się za bardzo poluzuje obrożę. U nas w sumie też to widać… Księżule robią co chcą i nikt ich nie skontroluje; chcą sobie przyjąć uchodźcę; przyjmują, chcą dwóch; przyjmują dwóch… Albo ich zdyscyplinować, albo wypowiedzieć konkordat; jeszcze tego brakowało, żeby upasione wieprze podważały decyzję rządu ws. „uchodźców”

  1. A propo konkordatu, na sputnik news (wiem ze to pro ruska strona ale w tej tematyce są bardziej wiarygodne niż zachodnie) było info że Francja chce go podpisać z islamem by zapobiedz radykalizacji XD. Beczka. Co do tematu to już gościa lubie :D, nie boi się pisać prawdy.

 2. Co jest kur…wa z tą Jeuropą. Muzułman islamista może krzyczeć do nas niewierni zabijemy was i tak dalej a katolik nie ma prawa krytykować tych kozojebców ,którym aż cieknie z ryja jak widzą białych.

 3. Od Soboru Watykanskiego II, Kosciol Katolicki glosi herezje w kwestii oceny Islamu, zrownujac ta pelna nienawisci i agresji religie z Chrzescijanstwem, i sugerujac, ze obie religie prowadza do tego samego Boga. Z perspektywy lat wydaje sie, ze upadek moralny, cywilizacyjny i demograficzny Europy zostal zapoczatkowany przez wypaczenia i herezje w naukach KK, ktore w duzej czesci wypaczaja przeslanie Chrzescijanstwa i budza skonfundowanie i zagubienie wsrod Chrzescijan.

  1. Skoro w obu pismach świętych – Biblii i Koranie przytaczani są ci sami prorocy to tak można mniemać że jest to ten sam Bóg. Lecz islam to nie religia lecz system upodlenia człowieka mający go tyrzymać za przysłowiową „mordę’ bo inaczewj byle kacyk mułła lub ajatollach każdego myślącego rozważnie może kazać skrócić o głowę. Do XI wieku muslimy kłaniali się w kierunku Jerozolimy chcąc w ten sposób podejść zarówno żydów jak i chrześcijan aby przeszli ma islam a gdy to nie wyszło skierowali się w stronę Mekki.

   1. Co z tego, ze w Koranie jest przytoczony Jezus, jezeli Koran mowi wprost, ze to co mowia o nim Ewangelie to klamstwa i ze Chrzescijanie mijaja sie z prawda, a na dowod tego podaje steki niespojnych i dziwacznych rewelacji, ktore sa zaprzeczeniem znanych nam nauk Jezusa. Sam fakt, ze dany prorok pojawia sie w Koranie i Biblii to za malo, zeby uznac, ze Chrzescijanie i Muzulmanie wyznaja tego samego Boga. Nie mowiac juz o tym, ze islamski Bog – Allah to stary, poganski, arabski bog-Ksiezyc, ktory jako jedyny ostal sie po tym jak Mahomet „wyczyscil” caly panteon poganskich bogow.

   2. Jacy ci sami? W tej kwestii też łżą jak psy. Kolejna bajka wymyślona przez synów szatana. Prorocy Biblijni byli posyłani do żydów, a nie do arabów- odzszczepieńców, których potomkami są obecni muzułmanie/islamiści…

Dodaj komentarz