Dzięki imigrantom Czesi zaczęli jeździć nad polski Bałtyk

Panujący w Europie kryzys imigracyjny ma wpływ na turystykę. W tym roku niepokoje w rejonie Morza Śródziemnego sprawiły, że Czesi zainteresowali się Polską.

Groźby zamachów terrorystycznych w Turcji czy Egipcie, obawy związane z migrantami w Grecji i przepełnienie bułgarskich czy chorwackich plaż spowodowały, że Czesi zaczynają się rozglądać po swojej najbliższej okolicy.

Polskie wybrzeże w odróżnieniu od wschodnich Niemiec – jest zdecydowanie tańsze. Gazety w Czechach drukują specjalne dodatki o Polsce, a biura podróży informują o wzroście zainteresowania wypoczynkiem nad polskim Bałtykiem rzędu setek procent.

„W przypadku krajów do niedawna ulubionych, takich jak Turcja, Egipt czy Tunezja, spadek jest widoczny nawet ponad 50 proc. Klienci nie chcą również wyjeżdżać na greckie wyspy sąsiadujące z Turcją. Niektóre, specjalizujące się w tych kierunkach, biura podróży zawieszają działalność” – mówi członek zarządu Stowarzyszenia Czeskich Agencji i Biur Podróży Jiri Hájek.

Egipt traci najwięcej. Dla przykładu w lutym do Egiptu przyjechało 346 tys. turystów. To aż o 45,9 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Dodatkowym problemem jest to, że coraz więcej turystów przestaje wierzyć w zapewnienia o bezpieczeństwie w takich krajach jak Turcja, czy Egipt. Czy Polscy przedsiębiorcy wykorzystają to?

źródło: Forsal.pl

30 komentarz do “Dzięki imigrantom Czesi zaczęli jeździć nad polski Bałtyk

 1. Europę zachodnią opętało szalenstwo multi kulti..a my w efekcie tego automatycznie wylądowalismy w czołówce krajów bezpiecznych dla turystów.

  caly czas słyszymy w TV ze islam to nie problem, islam nie jest związany z terroryzmem, itp ..ALE na mapie „bezpiecznych krajów” są TYLKO i WYŁĄCZNIE kraje, które nie wpuściły do siebie islamistów, są „jednorodne”. bez ‚multi-kulti…

  „Lato zbliża się wielkimi krokami – brytyjskie Biuro Spraw Zagranicznych zaleca, aby za cel podróży wybierano kraje ze znikomym zagrożeniem terrorystycznym. Wśród takich państw z całego świata jest m.in Polska. Oprócz naszego kraju, rekomenduje się m.in. Islandię, Słowenię, Lichtenstein, Bahamy, Japonię, Fidżi i Kostarykę.”
  http://ndie.pl/brytyjskie-msz-poleca-polske-cel-podrozy-turystycznej/

  Czy Polska na tym skorzysta?
  Juz korzysta,(to było już zauważalne na Sylwestra) cała Europa w zmasowanych ilościach rezerwuje miejsca w Polsce głownie w nadmorskich i górskich hotelach …

  … ale może na forum jest ktoś z branży turystycznej i się wypowie?:)

   1. Zgadzam się z Tobą absolutnie, ale Niemcy nam tego nie darują, to oni rządzą dziś Europą, jeśli oni robią źle to i tak za to ko inny odpowiada. Gdy Macedonia zamknęła granice dla „imigrantów” to Niemcy ich za to skrytykowali, a spadek napływu „imigrantów” przyjęli jako sukces polityki Angeli.Jeżeli Polacy nie będą bardziej jednomyślni w ocenie polityki naszych zachodnich sąsiadów,jeżeli będziemy skłóceni w ocenie polityki EU to przegramy w budowie Europy o której chcielibyśmy powiedzieć NASZA EUROPA.

  1. jak już ktoś nie dawno wspomniał ostatnim bastionem który został jest Częstochowa.. ale nie mam 100% pewnosci ze tam wreszcie dostaną po pysku jak sie będą wozić.. chodzą w grupkach a ludziom ciężko sie tak nagle zmobilizować i na szybko stworzyć „oddział” z przechodniów dookoła o ile w ogóle jacyś są

  2. Bo to jest, niestety, przejaw ułańskiej fantazji w stylu „polecimy nawet na drzwiach od stodoły” czy „ze szwagrem po pijaku nie takie rzeczy robiliśmy”. Wiara w naszą wyjątkowość i to, że jesteśmy tacy mocni. Jednak przeciwnik też do słabych nie należy.
   Co prawda spodziewam się, że relatywnie częściej będziemy obserwować zdrowe reakcje ludzi niż na Zachodzie, jednak summa summarum rzeczywistość jednak będzie skrzeczeć. Wiele osób będzie odwracać oczy, uciekać, bać się zareagować.

   Powtarzałem i powtarzam – przede wszystkim musi się zmienić nastawienie Państwa, jego sił porządkowych, które powinny nieustannie kontrolować i sprawdzać każdego podejrzanego. Każdy muślim, który nie jest polskim obywatelem albo turystą, winien być odłowiony, izolowany i deportowany. Tak, wiem, to obecnie niemożliwe, bo na polecenie eks-agentki Stasi Merkel, są zaopatrywani w niemieckie papiery oraz cieszą się specjalnymi względami (w odróżnieniu od dyskryminowanych rdzennych Europejczyków). Jednak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby polska policja swoimi działaniami spowodowała, by islamska zaraza wiedziała, że jest stale i czujnie obserwowana.

    1. „polski lotnik jak będzie trzeba to poleci nawet na drzwiach od stodoły” te słowa wypowiedział chyba w 2010 roku Minister Obrony Narodowej w osobie Bronisława Komorowskiego. Do dzisiaj się modlę aby Bóg zesłał topór na jego zdradziecki kark.

   1. Trochę muszę Was poprawić.

    Powiedzenie o lataniu na drzwiach od stodoły nie ma związku z ułańską fantazją. Te określenie wykorzystywali Anglicy w określeniu do polskich lotników. Na początku sceptycznie traktowali naszych, ale gdy tylko pokazali co potrafią to wywołało podziw i tak tez mówili o polskich lotnikach, że dzięki wysokim kwalifikacjom polecą na wszystkim.

    Także był to duży komplement.

    Niestety wypowiedź Komorowskiego może miała mieć dobry wydźwięk, jednak w kontekście katastrof lotniczych i błędów decyzyjnych była delikatnie pisząc niestosowna.

    1. Zauważ, że byli z kobietami. Było 3 facetów kontra 5 facetów. Jak turasy to nie wiadomo czy nie mieli noża… różnie bywa. Polacy generalnie byli w mniejszości. Nie wiadomo też kto to był… może 40sto letni spokojni panowie?
     Lipa, że na ulicy nikt nie zareagował…ale też nie wiemy czy ktoś tam był.

  3. A to dlatego, ze w odniesieniu do jednostki to totalna bzdura. My jako narod musimy poczuc noz na gardle to wtedy uruchamia Nam god mode. Bandy turasow, czeczenow czy innego bandyctwa to stanowczo za malo aby wyzwolic w Nas ten stan. Rowny wpierdol mozna dostac na komisariacie, od nawalonych karkow, cpunow czy roznej masci psycholi. Musi wydarzyc sie o wiele wiecej abysmy stali sie tacy jak przechwalaja sie na roznych forach. A nawet wtedy nie jest to pewne… To ironia, ze czerwona zaraza skazila i wypaczyla umysly wielu naszych rodakow wtedy kiedy formalnie wkoncu sie jej pozbylismy pomimo, ze tyle dekad stawialsimy jej dzielnie opor…….

   1. Ale kooorwa niektórzy lewicowi popier… prezydenci miest gdsńsk poznań bytom w-wa są chorzy umysłowo-ideologicznie i kochają imigrsntów. Czy rząd może blokować ich chorą politycznie i społecznie działalność

 2. Chociaż turystyka nasza na tym zyska.. aczkolwiek nadal musimy szerzyć świadomość wśród ludzi czym jest islam i do czego prowadzi.. swoją drogą zupełnie przypadkiem dzisiaj podczas treningu włączyłem tv i leciał jakiś dokument.. tekst krótszy od filmu i zawiera to co najważniejsze:

  „1999 rok, Egypt Air 990

  Jedną z najtragiczniejszych była katastrofa samolotu Egypt Air 990 z 1999 roku. Zaledwie 30 minut po wystartowaniu z lotniska w Nowym Jorku, wejściu na pułap 36 tys. stóp (ok 10 tys. metrów) i przyjęciu kursu na Kair, zapełniony do ostatniego miejsca Boeing 767 z 217 pasażerami na pokładzie zaczyna pikować w dół z ogromną prędkością. Na wysokości 19 tys. stóp maszyna znika z radarów, chwilę później roztrzaskuje się o taflę oceanu atlantyckiego.

  Jak potem ustalą amerykańscy śledczy, autopilot maszyny został wyłączony przez jednego z kapitanów maszyny (na tak dalekich lotach są dwie zmiany załogi). Stery przejął kapitan Gamal al-Batouti i powtarzając pod nosem kilka słów z muzułmańskiej modlitwy za zmarłych pchnął wolant maszyny do przodu. Na nic zdały się wysiłki drugiego z pilotów, który do ostatniego momentu próbował wyciągnąć samolot do góry.

  Gamal al-Batouti rozbił samolot z powodu problemów psychicznych. Jak się potem okazało, od kilku lat molestował pokojówki w hotelach, w których mieszkał. W dniu tragedii drugi z pilotów miał mu powiedzieć, że więcej nie będzie tego ukrywał. Rozwścieczony Al-Batouti zdecydował więc, że będzie to ostatni lot tak załogi jak i pasażerów.

  Zdaniem komisji badającej tragedię nie było żadnej mechanicznej usterki, która mogłaby spowodować katastrofę. Strona egipska do dziś jednak nie uznaje, że winny tragedii był pilot.”

  http://m.newsweek.pl/swiat/samobojstwa-pilotow-drugi-pilot-swiadomie-rozbil-airbusa-a320,artykuly,359837,1.html

 3. wysnułam pewną teorię spiskową wink mianowicie: zbliżają się Światowe Dni Młodzieży, przyjechać może każdy, z każdego kraju na świecie…a to stwarza zwolennikom islamizacji i afrykanizacji Europy genialne warunki, aby „legalnie” i bez przeszkód przerzucić do Europy kolejne grupy muzułmanów lub w ogóle Afrykanczyków – wystarczy aby jakas organizacja sprzyjajaca islamizacji Europy założyła sztuczną grupę pielgrzymów np w Ghanie, Nigerii, czy Libii (gdziekolwiek) i..legalnie wysłała ich do Europy (raczej nikt nie odmówi pielgrzymom wjazdu w głąb Europy na ŚDM, nikt tez nie bedzie sprawdzał czy to na pewno są chrzescijanie, nawet nie trzeba być Syrjczykiem, wiec odpadnie koszt podrabianych dokumentów;)) i obawa ze ktoś ich zatrzyma na szlaku bałkanskim …A ze po do polski „pielgrzymi” rozbiegną sie po całej Europie i nigdy już nie wrócą do swoich krajów… to juz nie będzie problem organizatorów tej grupy;)
  Rozbiegną się i aby uniknąć deportacji..”pogubią” dokumenty, doskonale wiedzą ze tak mogą zrobić..bo Europa całkowicie oszalała i nie wymaga w praktyce żadnych dokumentów, aby w niej pozostać, wystarczy po dostaniu sie na jej teren.. udawać uchodzce.

  (zorganizowanie takiej grupy „pielgrzymów” to swoją drogą doskonale też rozwiazanie dla przemytników, bo tym sposobem mogą dać gwarancje „swoim klientom” ze zostaną wpuszczeni w głąb Europy )
  Dotychczas dostawali sie do europy na tzw „uchodzce” , teraz dojdzie jeszcze drugi wariant ” na pielgrzyma”;)

 4. Tymczasem w Bangladeszu…

  …strzały, wybuchy, ranni, dwudziestu zakładników. Kto za tym stoi? Bingo!!

  „A kitchen worker who managed to escape the building said the attackers chanted »Allahu Akbar«”.

  rt.com/news/349188-shooting-bangladesh-hostage-reports/

 5. No to ja się wypowiem w temacie , gdyz tak się składa że mieszkam w bałtyckim kurorcie. Otóż od dłuzszego juz czasu wszyscy tu wiedzą , że „pogłowie” turystów w tym roku ma podskoczyć bardzo , bardzo znacznie. Osobiście zauważyłem juz na wiosnę wzmozony ruch ludzi którzy z tego zyją. W co lepszych hotelach 100 % obłożenie na cały sezon było juz na poczatku maja , i jak nigdy przedtem , gdzie tylko się da i jak grzyby po deszczu powstawały budki z różnymi małymi sezonowymi biznesikami ( kebaby , lody , paciorki itp ). Ludzi też jakby wiecej , choć to dopiero początek wakacji. Oprócz tradycyjnych już Niemców coraz częściej słyszy się język rosyjski , osobiście spotkałem kilku Madziarów i nawet dzisiaj słyszałem Czechów oglądajacych jakieś tureckie badziewie . jednym słowem , to chyba prawda i mogę to potwierdzić. Dzisiaj będąc na spacerze z dumą skonstatowałem , że ogół populacji to zdecydowanie przewaga białej populacji. Nie wiem , może nie miałem szczęścia , ale dotad nie spotkałem żadnego ewidentnego „peryskopa” czy „kalesona” . Zdarzają się czasem ortodoxyjni Żydzi w swoich tradycyjnych czarnych garniturkach i kamizelkach , ale jak na razie nie widać krzyczącego , agresywnego islamu. Piszecie , że są już w Trójmieście i Szczecinie ale póki co , w mniejszych miastach Pomorza Środkowego jest jeszcze spokojnie.

 6. Czy ktos sobie z was wyobraz Niemieckich managerow o ciemnej skorze,ktorzy beda mowili co my biali ludzie mamy robic………………………….Alke tak wlasnie bedzie za 30 lat.To tak samo jakby kon mowil co ja czy ty masz robic

Dodaj komentarz