Dziennikarka w niemieckiej telewizji: Wyjdźcie z Unii, jeśli stawiacie opór wobec relokacji imigrantów

Dziennikarka telewizji publicznej ARD wezwała Polskę Czechy i Węgry do wyjścia z Unii Europejskiej za opór wobec relokacji imigrantów.

„Ja opowiadam się za silną Unią Europejską. Ci, którzy są tego samego zdania, powinni zostać na pokładzie” – powiedziała dziennikarka irańskiego pochodzenia Isabel Schayani w głównym magazynie informacyjnym telewizji ARD.

Jeśli ktoś ma inne zdanie, powinien jak najszybciej wyjść z Unii Europejskiej. Dziennikarka niemieckiej telewizji uważa, że sprzeciw na relokację migrantów osłabia solidarność UE. „Polsce, Węgrom i Czechom radziłabym opuścić Unię Europejską” – wyjaśniła Schayani.

„Ich wyobrażenie o polityce migracyjnej jest najeżone kolcami. Chcą budować zasieki, uszczelniać granice, to jest dla nich ważne i na to chcą wydawać pieniądze. Jeśli tak ma wyglądać UE, to nie będzie to silny podmiot. Jedni przyjmują uchodźców, inni się odwracają plecami. W ten sposób zasada solidarności będąca fundamentem Unii przestaje obowiązywać” – mówiła dziennikarka o krajach Europy Środkowej.

Dodaj komentarz