Niemcy: Pasterki pod ochroną policji. Obawy przed islamistami

Policja w Niemczech szczególną uwagę będzie zwracać na kościoły i bożonarodzeniowe msze – ryzyko zamachów istnieje przez cały czas.

Rok temu po zamachu na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie wprowadzono szczególną ochronę kościołów. Do katedry św. Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii nie można było wejść bez wcześniejszej kontroli. Przed wejściami stali funkcjonariusze z karabinami maszynowymi.

W tym roku takiej ochrony nie będzie, jednak policja musi zwracać szczególną uwagę na kościoły. Podtrzymano zakaz wnoszenia do świątyni w Kolonii dużego bagażu, wszelkiego rodzaju toreb podróżnych i plecaków

„Bardzo ściśle współpracujemy znowu z policją, która wzmocni swoją obecność przy katedrze” – mówi rzecznik katedry Markus Fraedrich.

Parafie robią wszystko, by zapewnić wiernym bezpieczeństwo, jednocześnie, jak podkreśla rzeczniczka archidiecezji: „Bardzo nam zależy, żeby kościoły były otwarte, żeby ludzie zawsze mogli do nich wejść, by się pomodlić czy znaleźć chwilę wyciszenia” – mówi. Kościoły w żadnym wypadku nie mogą się zamienić w twierdze.

dw.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

Dodaj komentarz