(Zdjęcie: dgmckelvey/Flickr)

W zeszłym tygodniu informowano w „Catholic Herald”, że zakonnicy wygnanej z miasta Karakosz w Iraku nie pozwolono na odwiedzenie jej chorej siostry w Wielkiej Brytanii. Ta zakonnica, zamiast mówić władzom brytyjskim, że uciekła przed ISIS i opiekowała się uchodźcami od czasu jej ostatniej wizyty w Wielkiej Brytanii, powinna była powiedzieć władzom brytyjskim, że okres od ostatniej wizyty spędziła przyłączona do ISIS, szkolona do zabijania i że nauczyła się również nienawiści do Wielkiej Brytanii. Gdyby to zrobiła, pewnie urządzałaby sobie teraz życie w Wielkiej Brytanii. W końcu to właśnie powiedział władzom brytyjskim Ahmed Hassan, kiedy nielegalnie dostał się do kraju.

Siostra Ban Madleen była wśród chrześcijan zmuszonych do ucieczki z największego chrześcijańskiego miasta na tym obszarze, kiedy weszło tam ISIS w 2014 r. Była wśród tysięcy chrześcijan, którzy uciekli przed zbliżającymi się dżihadystami i znaleźli schronienie w irackim Kurdystanie. Założyła tam przedszkola dla dzieci innych uchodźców, którzy także szukali bezpiecznego schronienia na obszarze kurdyjskim. W liście, który widzieli dziennikarze z „Catholic Herald”, brytyjski Wydział Wiz i Imigracji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych poinformował, że Siostra Ban nie przedstawiła dowodu o swoich dochodach jako kierowniczka przedszkola ani wystarczających dowodów, że jej zakon sfinansuje tę wizytę.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii zauważyło, że Siostra Ban poprzednio podróżowała do Wielkiej Brytanii i zawsze spełniała warunki swojej wizy. Jednak, Ministerstwo wskazało, że jej ostatnia wiza została wydana siedem lat temu, w 2011 r. i zanotowało brak późniejszych wizyt w Zjednoczonym Królestwie. Ministerstwo nie wykazało zrozumienia, dlaczego jej późniejsze podróże mogły być ograniczone. Czy nie przyszła im do głowy możliwość, że rozrost ISIS, próba eksterminacji chrześcijańskiej społeczności w Iraku i niemal biblijna ucieczka tej społeczności do bezpieczeństwa w regionie kurdyjskim mogłyby wyjaśnić tę niezrozumiałą nieobecność zakonnicy w Wielkiej Brytanii?

W każdym razie w liście stwierdzano, że z tych powodów władze Zjednoczonego Królestwa nie są przekonane, że prośba Siostry Ban o odwiedzenie jej chorej siostry jest autentyczna. Dlatego odmawiają jej prawa wjazdu bez „prawa do odwołani ani prawa do rewizji administracyjnej decyzji”.

Być może Siostra Ban popełniła podstawowy błąd. Ta zakonnica, zamiast mówić władzom brytyjskim, że uciekła przed ISIS i opiekowała się uchodźcami od czasu jej ostatniej wizyty w Wielkiej Brytanii, powinna była powiedzieć władzom brytyjskim, że okres od ostatniej wizyty spędziła przyłączona do ISIS, szkolona do zabijania i że nauczyła się również nienawiści do Wielkiej Brytanii. Gdyby to zrobiła, pewnie urządzałaby sobie teraz życie w Wielkiej Brytanii.

W końcu to właśnie powiedział władzom brytyjskim Ahmed Hassan, kiedy nielegalnie dostał się do kraju w 2015 r. Kiedy to samo Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które zakazało Siostrze Ban wjazdu do kraju, odkryło, że młody iracki mężczyzna znajduje się w Zjednoczonym Królestwie, wyjaśnił on wyraźnie, że był szkolony przez ISIS. Powiedział urzędnikom Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, że szkolono go do zabijania. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych natychmiast znalazło mu miejsce do mieszkania i nauki i traktowało go jako nieletniego, bo twierdził, że jest nieletni, choć wiedzieli, że najprawdopodobniej nie był. Następnie powiedział nauczycielowi, że ma „obowiązek nienawidzenia Wielkiej Brytanii”. We wrześniu zeszłego roku wsiadł do metra linii District i podłożył bombę, która nie wybuchła, ale która – gdyby wybuchła – zabiłaby dziesiątki podróżnych (włącznie z dziećmi) w metrze londyńskim.

Jak to jest, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Zjednoczonego Królestwa uznaje za niemożliwe udzielenia tymczasowej wizy zakonnicy, która uciekła przed ISIS, ale daje wszystko, co możliwe, nielegalnemu migrantowi, wyszkolonemu przez ISIS do zabijania w Wielkiej Brytanii?

Chrześcijańskie organizacje charytatywne, które monitorują proces podejmowania decyzji w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych mają już doświadczenie z tym dziwacznym procesem. Siostra Ban jest tylko jedną spośród wielu chrześcijan, którym władze brytyjskie nie są skłonne udzielić prawa wjazdu do Wielkiej Brytanii. Według Ojca Benedicta Kiely’ego (założyciela Nasarean.org: organizacji, która pomaga prześladowanym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie), władze brytyjskie dwukrotnie odmówiły wizy innej dominikańskiej zakonnicy z doktoratem z teologii biblijnej. W zeszłym roku zamknięto Institute of St Anselm (katolicki instytut kształcący księży i zakonnice, w Kent) z powodu problemów z udzielaniem wiz przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dla ich zagranicznych studentów. Jednej z zakonnic odmówiono prawa wjazdu do Wielkiej Brytanii, bo nie miała osobistego konta bankowego. Rok wcześniej – w grudniu 2016 r. – odmówiono prawa wjazdu trzem arcybiskupom z Iraku i Syrii. Zostali oni zaproszeni na poświęcenie pierwszej w Londynie Syriackiej Katedry – w którym to wydarzeniu uczestniczył książę Karol. A więc nie wpuszcza się tych, którzy uciekają przed ISIS, podczas gdy ci, którzy są szkoleni przez ISIS, są przyjmowani z otwartymi ramionami.

To nie jest tylko brytyjski system imigracyjny. Systemy imigracyjne w całej Europie wydają się być zarządzane przez klikę wrogów. Wydają się być zarządzane przez klikę ludzi, którzy sprzeciwiają się temu, by narody europejskie miały jakiekolwiek współczucie, zdrowy rozsądek a nawet instynkt samozachowawczy.


Autor: Douglas Murray, dziennikarz i komentator telewizyjny.
Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

źródło: gatestoneinstitute.org

57
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
17 Comment threads
40 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
39 Comment authors
bibuArcherAnahu Yamito IIchorwat jozuspisek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Metsavend
Użytkownik

To mnie utwierdza w przekonaniu, że ten „kryzys migracyjny” ma na celu zniszczenie cywilizacji zachodnioeuropejskiej a nie pomoc uchodźcom a biorą w tym udział lewaccy pożyteczni idioci. Przypomnę też, że Angole przyjmują terrorystów a nie wpuścili na swoje terytorium takich „zbrodniarzy” jak Rafał Ziemkiewicz, Wojciech Sumliński i Jacek Międlar żeby… Czytaj więcej »

Asgard4444
Użytkownik

Masz rację. Wielu z nas tak uważa, ale nadal jesteśmy mniejszością nawet w Polsce.

halina mucha
Gość
halina mucha

w necie ; manifest z vontetenmte . plan kalergi … dyktat rothschildów … świzt pod kontrolą domu rothschildów …. d . icke globalne przebudzenie ludzkości .

Ganga
Gość
Ganga

To mówi wszystko. I te znane od lat frazy „znany policji, zradykalizowany” i nic. Kompletnie nic. Ale kiedy chce tam pojechać R. Ziemkiewicz to jest pospolite ruszenie w ich służbach specjalnych i od razu wynik, że facet nie wjeżdża na ich terytorium. To jest wszystko bardziej niż jasne i klarowne.… Czytaj więcej »

adavan
Gość
adavan

Historia próby islamizacji Europy nie jest pierwszą. Bardzo podobnie działano już na przełomie VI i VII wieku w Hiszpanii. Zaproszono islam tylnymi drzwiami. Każdy Europejczyk powinien znać tą historię. Szczególnie teraz. Niestety dostępna jest, dość szczegółowo, po angielsku na Wikipedii. Trzeba to wygooglować. Tu nie ma przypadku. To drugie podejście.… Czytaj więcej »

Rumcajs
Gość
Rumcajs

do adavan : mozna poczytac w jezyku polskim historie tu : pl.wikipedia.org/wiki/Arabski_podbój_Hiszpanii

marju73
Gość
marju73

Żydostwo wszystko kontroluje.Jak opanowali świat finansòw a po nim pozostałe sektory gospodarki kolejnych państw widać w książce Song Hongbinga „Wojna o pieniądz”.Kontrolowali pieniądze ktòre trafiały do Napoleona,. Bismarcka i innych.Teraz kontrolują demokrację.

halina mucha
Gość
halina mucha

necie ; spisek agentów nwo czcicieli szatana … dlaczego synagoga szatana islamizuje europę … kto depcze chrześcijańską cywilizację … dyktat rothschildów … świat pod ko9ntrolą domu rothschildów … globalne przebudzenie ludzkości

Macheta
Gość
Macheta

Są kolejne pozytywne zajawki na horyzoncie. Poza Chinami, które ścierają się właśnie z forpocztą Islamu (to w dzisiejszym the Economist), również sygnały z Italii. Salvini, nowo mianowany min. spr. wewn. na wieść, że wpłynęli dziś „uchodźcy” (ok 150) popędził na miejsce i solennie obiecał, że piękne życie w Italii się… Czytaj więcej »

Macheta
Gość
Macheta

I dalej, z dziś Opozycyjna, antyimigrancka Słoweńska Partia Demokratyczna (SDS) byłego premiera Janeza Janszy wygrywa niedzielne wybory parlamentarne – wynika z sondaży exit polls państwowej telewizji, według których ugrupowanie to zdobyło 24,4 proc. głosów

Garrus
Użytkownik

Salvini popedzil, pogadal, i… co? 150 czarnuchow jak wplynelo tak zostalo, bo rzad sie bedzie dopiero „dogadywac” ze zdrajcami z KK (nie rozumiem tego, nie pojmuje co sie stalo z KK, tyle wiekow walk z islamem, rozszerzania wplywow, przepedzania z europy, a dzis Kosciol robi im lache z polykiem na… Czytaj więcej »

banita
Gość
banita

Nie cywilizacji zachodniej, lecz chrześcijańskiej. Gdyby było jak piszesz zakonnicę by wpuszczono. Anglia od henia8 jest siedliskiem satanizmu, a następnie wolnomularstwa. To największy bestialski kolonizator i handlarz niewolników. To siedlisko najdzikszych wynaturzeń. Szwedzi to durnie, Niemcy buta i agresywna arogancja. Brytole to cyniczne wynaturzone bestie. Nie rozumieją od dawna ludzkiej… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Użytkownik

10/10
I uzupełnienie: Brytole Brytolom nie równi. Tak jak Żydzi Żydom. Dominuje kompletnie gardząca pospólstwem high-class. Gardząca, a nawet kosztem i życiem tego pospólstwa we wszystko opływająca, high-class – zupełnie ze swojego narodu wyalienowana! Pełna analogia z Żydowstwem!

banita
Gość
banita

Zgadza się, to ci potomkowie których przodkowie usłużnie i skwapliwie zwietrzyli interes w służeniu heniowi, tak samo jak żydzi, którzy nie posłuchali i dalej składali wota cielcowi – ich historia dłuższa, chociaż nie mniej śmiercionośna.

Bronisław
Gość
Bronisław

Pamietacie jak skończyli polscy żołnierze na Wyspach? Pamietacie co Churchill powiedział gen. Maczkowi? Tak kończy się wchodzenie w durne sojusze. Angole nie są durni, potrafią wspaniale bić się cudzymi rękami. Nie potępiam ich tylko zazdroszczę realizmu. Czy oni w odróżnieniu od nas czczą klęski? A Niemcy? Przegrywają a i tak… Czytaj więcej »

spisek
Gość
spisek

Czy Pan Ziemkiewicz chcialby jechac do stalinowskiej Rosji? Dobrze, ze go nie wpuscili, bo gdyby wjechal i tam by go aresztowali to moglby tego nie przezyc.

Arar
Użytkownik

Chrześcijaństwo jest obecnie najbardziej prześladowanym wyznaniem na planecie. Jak widać te prześladywania zaczynają się i w Europie, do tej pory „europejczycy” tylko wycierali sobie mordy i szkalowali chrześcijaństwo, robią progres.

Anahu Yamito II
Użytkownik

Nawet w Polsce lewkom przeszkadzaly procesje Bozego Ciala. Lewactwo niszczy fundamenty naszej cywilizacji

klioes vel pislamista
Użytkownik

Kaśka Göring-Eckardt, „Zielonych” szefowa, Twierdzi, że „Europa musi być gotowa Przyjąć Afrykanów …circa sto czterdzieści Milionów.” – Tak mało? Więcej tu się zmieści! Antek Leaument, lewak z „Niepokornej Francji”, Wykazuje więcej światłej ignorancji I twierdzi: „Europa ma dwieście pięćdziesiąt Milionów ugościć.” Szkoci skąpi? – przesąd! Ruth Davidson, lider wśród torysów… Czytaj więcej »

Archer
Użytkownik

A ja do Afryki wyjade z ochota,
gdy wniesie sie stamtad cale „czarne zloto”.
Caly busz i sawanne miec tylko dla siebie,
nie musiec Merkel sluchac… bede w siodmym niebie.

klioes vel pislamista
Użytkownik

Dobre!

(Choć jak zwykle coś zaproponuję:

A ja do Afryki wyjadę z ochotą,
Gdy już się wyniesie stamtąd „czarne złoto”
Mieć busz i sawannę wyłącznie dla siebie,
I Merkel nie widzieć …będę w siódmym niebie!

Archer
Użytkownik

Dzieki za korekte.
Pisalem sybko, nie poprawialem literowek, rytm sie nie zgadza…
A co sie omawianego tematu tyczy to GB byla dla mnie symbolem europejskiej wolnosci. Niestety, dopuscili pakolstwo do wladzy i teraz maja. Moga sobie co najwyzej pokazac slub jakich dwoch blaznow.

klioes vel pislamista
Użytkownik

Po sądowym uśmierceniu Alfiego i sądowym, też prawdopodobnie uśmierceniu, Robinsona, jasne jest, że GB to państwo faszystowskie. Wolność słowa?… TAM JUŻ NIE ISTNIEJE!!!

Archer
Użytkownik

Miedlar, Ziemkiewicz, Sumlinski…
GB dla nich zamknieta bo to niestety nie terrorysci ani nie muzulmanie. W dodatku Miedlar to katolicki ksiadz… po prostu okropnosc.

Kaśka
Gość
Kaśka

„Kaśka” Nawet stary ją 2 lata temu rzucił, bo uznał, że kompletnie babie odbiło. Teraz chodzi w czerwonych kieckach, żeby znaleźć frajera, ale żaden niemiec jej nie tyka. Może jaki migrant albo migranty.

klioes vel pislamista
Użytkownik

A więc potwierdza się po raz 100-tysięczny: lewactwo to choroba umysłowa!

Kaśka
Gość
Kaśka

I to poważna, a do tego bardzo pazerna na srebrniki.

He he
Gość
He he

Ojejujeju!!! Amerykę odkrył ! Wysil się na głębsze przemyślenie, a nie na dwa głębsze bez zapitki.
Na Boga, chyba stać cię na to! Szanuj siebie i twoich czytaczy.

Don Pedro Makutas Posampas y Yondro Mahore
Gość
Don Pedro Makutas Posampas y Yondro Mahore

kim ty jestes debilu i co ty bierzesz? zmien dilera bo yebie ci na dekiel

Anahu Yamito II
Użytkownik

Lewaczysko wyczolgal sie ze szczurzej nory i smrodzi chuckle

halina mucha
Gość
halina mucha

filmy w necie ; alex j . bohemian grove … karoń unia komuno europejska . grupa bilderberg .iluminati konspiracja a nie teoria …. nowy porządek świata wg antychrysta .

Tasior Dawid
Gość

Niech zdychają lewackie brytolskie skurweseny pod islamską maczetą.

Anahu Yamito II
Użytkownik

I taki los ich czeka. Los, ktory sami sobie gotuja evil

myślący
Gość
myślący

pewnie wydaje się, że system imigracyjny PISlandii jest inny , niezarządzany przez klikę wrogów

Asgard4444
Użytkownik

Betrand Russell „Chrześcijanstwo i buddyzm są przede wszystkim religiami indywidualnymi, z mistycznymi doktrynami oraz umiłowaniem kontemplacji. Mahometanizm i bolszewizm są nurtami praktycznymi, społecznymi, w którym najważniejszą kwestią jest zagadnienie ,jak opanować świat”.

Rumcajs
Gość
Rumcajs

Holokaust Chrześcijan , ludobójstwo dokonywane na Chrześcijanach ma niespotykaną dotąd w historii ludzkości skalę , material jest okropny do przekazania , ale to co się dzieje jest gorsze niż to o czym tu rozmawiamy :

gloria.tv/article/fHtdpQ34RC4R2g34EJvkg3qf3 .

gggggg
Gość
gggggg

zobazcycie co sie bedzie dzialo jak oni wybiora swoich ludzi do rzadzenia…. teraz mamy jedynie przedsmak

Zama
Gość
Zama

Tommy Robinson, wielki orędownik Polski, został skazany w ramach walki o wolność słowa. Ale widać, że lewacy są bardzo świadomi, że słowo jest dla nich bardzo groźne.

papuga
Gość
papuga

Popierajcie Tommy Robinson !!!! Jak kogo stac to wyslijcie mu troche kasy na papugi. To chlopak z robotniczej rodziny z Luton, policja mu nachodzila regularnie rodzine, jak w komunie. Kasy nie ma , w pierdlu go muzole zciukaja. I poto tam go zamkneli, lewackie szuje.

Aniazpoznania
Gość
Aniazpoznania
Chłop z Mazur
Gość
Chłop z Mazur

Robinsonowi przed islamską inwazją bardzo przeszkadzali Polacy na wyspach i jak każde bezrobotne brytyjskie zwierzę na zasiłku narzekał że zabieramy mu robotę. Niech ginie

Suweren
Użytkownik

Witki mi opadły. Uczciwość terrorysty i uczciwość siostry zakonnej na jednej wadze stały. Faktycznie zachód jest coraz głupszy skoro gość mówi otwarcie jakie ma zamiary a oni go wpuszczają. Wszystko to wygląda na celowe działania. Mimo to po dokładnym sprawdzeniu należy pomagać chrześcijanom na Bliskim Wschodzie (na miejscu) bo to… Czytaj więcej »

Malkontentka
Gość
Malkontentka

Ta historia ma już starsze korzenie. Już Brudny Harry czy Miami Vice przedstawiały problem, gdzie ofiara na próżno szukała sprawiedliwości, a zbir śmieje się nam wszystkim w twarz. To trwa na zachodzie od dekad. Słusznie, e nazwanym zgniłym. Dlatego tam rzeczy niewyobrażalne dla Polaka, niepoddanego indoktrynizacji od pokoleń zadziwiają, szokują,… Czytaj więcej »

hasd
Gość
hasd

Dziś, lewacki The Economist donosi, częściowo jako główny artykuł i okładka, jak Chiny zaczęły proces kontroli i reedukacji mniejszości etnicznej o języku zbliżonym do tureckiego, zapatrzonej w Islam, żyjącej w jednej z odległych prowincji na północnym zachodzie. Tu jesteśmy z Chinami zbieżni, że mamy problaem. Co oni robią w odpowiedzi… Czytaj więcej »

Sonic
Gość
Sonic

Mamy potęęęężnego sojusznika. Trzeba tylko połączyć jedno z drugim.

Anahu Yamito II
Użytkownik

W Myanmarze tez nie prdola sie z muzulami. Muzuly sprdalaja do muzulskich krajow a lewactwo wyje.

anty
Użytkownik

W postępowym Berlinie policja właśnie zabezpiecza katedrę po awanturującym się bliżej nieokreślonym osobniku, który groził nożem obecnym w niej ludziom, po czym został niestety tylko postrzelony przez policjanta. Z braku jakichkolwiek informacji na temat sprawcy, można się domyślać, że to kolejne „ubogacenie kulturowe” dokonane przez przedstawiciela „religii pokoju” alias „chorego… Czytaj więcej »

SARA
Gość
SARA

Z AUSTRII……GENTELMEN…Z nożem…,zdezorientowany…!Nie mógł się zdecydować,kogo najpierw zachlastać! Niemcy! Kto wam zorganizował taką zabawę? Komuś bardzo zależy ,żebyście już nigdy nie czuli się bezpiecznie we własnym kraju!

nina
Gość
nina

Ten kraj nalezaloby juz szerokim lukiem omijac, ta ich politpoprawnosc jest nie do wytrzymania, to chyba ta choroba wscieklych krow tak dziala, ze poczynaja, jak by rozum juz ostatecznie stracili i instynkt samozachowawczy. Polacy powinni ten nieprzyjazny nam kraj opuscic, maja nas za nic, o czym mozna sie na wielu… Czytaj więcej »

Slav
Gość

Widziałem jak Gdańsk się cieszył, ze Anglicy na mundialu zamiast siedzieć w Rosji będą siedzieć właśnie w Gdańsku. Glupki nie zdają sobie sprawy z tego jaki syf potrafią po sobie zostawić pijani Angole. Będą biegać na golasa, oddawać mocz na wszystko co się da, żygać gdzie popadnie, zaczepiać kobiety ale… Czytaj więcej »

Paolito
Gość
Paolito

Nic dziwnego, skoro cała kur. wska(królewska) rodzina należy do ‚illuminati”.

szokman
Gość
szokman

Od początku tej chorej sytuacji, chrześcijaństwo było dyskryminowane a nawet zwalczane przez rządy zachodnich państw. Nit nie widział w tym nic złego, bo przecież islam to przyszłość Europy. Dzikusy nie mają ani konta bankowego, ani żadnych dokumentów ale mimo to na hasło „muzułmanin , islam”, wpuszczani sa wszędzie i rozłażą… Czytaj więcej »

ANIA
Gość
ANIA

Wczoraj na stacji trt english mówili że Turcja pozwala emigrantom z Iraku wrócić na czas ramadanu do Iraku… Normalnie żarty to wakacje?!?!? Imigracja biedni uchodźcy….

chorwat jozu
Gość
chorwat jozu

Wybaczcie Ludzie ale czytam Wasze wpisy to az dziw Bierze ,jezeli sledzicie wydarzenia w nepeuropie jak stwierdzil swego czasu niejaki holender Wilder to winniscie wiedziec ze tam tj:zachodniej europie juz stracone prawie wszystko opczywiscie nadzieje zawsze jest….ale ktos kto jezdzi sobie po europie dla przyjemnosci badz z obowiazku wie doskonale… Czytaj więcej »

Aniazpoznania
Gość
Aniazpoznania

Prosze sprawdzic kto jest szefem w Home Office UK.