Foto: Gage Skidmore/Wikimedia

Ugrupowanie Nigela Farage’a UKIP (Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa) straciło ważnego sponsora i członka. Biznesmen Aaron Banks wycofał swoją kandydaturę na posła, bo „nie popiera wojny z islamem”.

Banks zareagował na niedawną konferencję prasową, której celem było ogłoszenie serii politycznych postulatów UKIP, które przewodnicząca Partii Zielonych Caroline Lucas określiła mianem „jawnej islamofobii” oraz atakiem na wielokulturowość.

Partia proponuje m.in. przepis zakazujący „zakrywania twarzy w miejscach publicznych”, coroczne badania lekarskie w szkołach przeprowadzane w „grupach wysokiego ryzyka”, a mające na celu wykrycie przypadków obrzezania dziewczynek, oraz zawieszenie działalności islamskich szkół w Wielkiej Brytanii.

Aaron Banks był dotychczas sprzymierzeńcem Nigela Farage’a, europosła i byłego lidera UKIP. Na jednym z portali społecznościowych napisał: „Nie jestem przekonany, czy kandydowanie z ramienia partii zmierzającej w złym kierunku, to dobry pomysł. Nie popieram wojny z islamem”. Podobnie wypowiada się Harun Khan, sekretarz generalny Muzułmańskiej Rady Wielkiej Brytanii (MBC): „Głęboko ubolewam nad faktem, że UKIP wyklucza muzułmanów, nie przebierając w słowach i opiera swoje działania na stereotypach, takich jak ‚bomby, brody i burki’”.

Propozycji ugrupowania broni jego wiceprzewodniczący Peter Whittle. „Burka nie pochodzi z Koranu, nie ma o niej nigdzie ani słowa, to praktyka kulturowa, podobnie jak obrzezanie kobiet. (…) Od wielu lat rozmawiamy na te tematy – w 2010 r. umieściliśmy te kwestie w naszym politycznym manifeście. Mowa tu o zakazie zakrywania twarzy. Nie chodzi mi o apaszki, ale o zasłanianie całej twarzy, które naszym zdaniem uniemożliwia integrację w społeczeństwie” – stwierdził.

Z kolei Harun Khan oznajmił: „Z powodu plagi terroryzmu, która nam wszystkim leży na sercu, do głosu dochodzą bigoci, zafiksowani na kwestii szariatu i gotowi w każdej chwili kwestionować naszą lojalność. To oni nie chcą zaakceptować nas jako integralnej części społeczeństwa”.

źródło: euroislam.pl

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

39
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
14 Comment threads
25 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
Nikt ważnyDagabernardtest24lolo ktory nie pisze Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan
Gość
Jan

Niech Harun Khan lepiej skomentuje słowa Mahometa: Dzień sądu ostatecznego nie nadejdzie, dopóki muzułmanie nie staną do walki z Żydami i zabiją ich. Żydzi będą chować się za skały i drzewa, a skały i drzewa będą wykrzykiwać: Muzułmaninie, jest tutaj Żyd ukrywający się za mną, chodź i zabij go”. Takich… Czytaj więcej »

AntyHegemon
Gość

@Jan A co tu komentować… Pewnie by powiedział, że zbyt dosłownie interpretujemy słowa Mahometa (a sam wie, że akurat tych słów nie trzeba interpretować, bo mówią same za siebie). Zresztą jak to ostatnio się dowiedzieliśmy, to muzułmanie zabijają z nudów… No cóż Europa jednak im nie daje rozwoju, więc przenoszą… Czytaj więcej »

papuga
Gość
papuga

Trzeba dopisać jak stoi w koranie: „W sobotę zabij Żyda a w niedzielę Chrześcijanina”. Prawdopodobnie w inne dni tygodnia to pozostałych. Czyli jesteśmy w jednym worku z Żydami I jak oni leją muzułmanów to tylko popierać bo my następni w kolejce. Tyle, że Żydzi nie dają sobie w kaszę dmuchać… Czytaj więcej »

Jan III Sobieski
Gość
Jan III Sobieski

To sa permanentni klamcy koran nakazuje zaklamywanie rzeczywistosci jesli sluzy to do szerzenia jedynej slusznej tzw religii, nie mozna wierzyc ani jednemu slowu tych ludzi bo oni dla realizacji wlasnych celow (tj lewaki) powiedza nam wszystko co chcemy uslyszec a swoje nadal beda robic. BAN na te zbrodnicza ideologie to… Czytaj więcej »

jdhshs
Gość
jdhshs

Nie żeby coś , ale w Biblii jest także wiele absurdalnych i brutalnych cytatów , pisze to ponieważ na to jak zachowuja się muzułmanie w małym stopniu wpływa Koran , oni mają po prostu taka mentalność , tak sa wychowywani szczególnie w Konserwatywnych rodzinach na wręcz Dzikusów , Koran nie… Czytaj więcej »

Jerzy
Gość
Jerzy

Biblia ( w tym Pwt) czyli Stary Testament jest Biblią ŻYDOWSKĄ i odzwierciedla normy postępowania STAROŻYTNYCH IZRAELITÓW.., Fakt – na ona wpływ na chrześcijaństwo – ale podstawą naszej wiary jest Nowy Testament – a w nim raczej takich tekstów nie ma. Natomiast w Koranie przemoc wobec „niewiernych” wyrażona jest expresis… Czytaj więcej »

test24
Gość
test24

Już dawno zauważyłem, że specjaliści od Chrześcijaństwa powołują się tylko na Stary Testament, co jest dowodem na ich kompletną nieznajomość tematu. Ba, spotkałem nawet osobę, która mówiła, że Stary Testament to jest ten prawdziwy, bo w Nowym jest wiele przekłamań – facet twierdził, że Stary Testament to jest oryginalna Biblia,… Czytaj więcej »

Daga
Gość

@jdhshs, akurat z 9 i 10 zgadzam się jak najbardziej, więc nie wiem w jakim celu przytoczyłes te słowa.

XaX
Gość
XaX

Dziś 13 maja i nic się nie dzieje i większość teorii na ten dzień okazało się bzdurą.

ocoloto
Gość
ocoloto

XaX nie chwal dnia przed zachodem słońca grin

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@XaX A kto Ci powiedział, że akurat 13 maja musi się COŚ wydarzyć? Okres „fatimski” to trwa do października. Wszyscy, którzy podchodzą poważnie do tematu rozpatrują dzisiejszą datę jako prawdopodobną by coś zaistniało, ale nie jako pewną. Niewątpliwie procesy destrukcji przybierają na sile i w odniesieniu do świata w ogólności… Czytaj więcej »

XaX
Gość
XaX

Ja to wiem, że możliwe że mogło zaistnieć a że musi się stać. Co do okresu fatimskiego to nie wiedziałem o tym nawet, że tyle trwa nie zagłębiam sie jakoś w sprawy religijne. Po prostu to podważa wiele teorii które przewidywały na ten dzień jakąś większą zadymę jak i samego… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@XaX Sam fakt, że Bergoglio robi ściemę w Fatimie już wystarcza. Teorie teoriami a rzeczywistość sobie. Mogą być jakieś plany lecz nie oznacza to tym samym iż dojdą do skutku. Dla mnie pobyt Bergoglio w tym dniu w Fatimie jest już obrazą. A co do przejęcia władzy to to już… Czytaj więcej »

bernard
Gość

Ale polski ????? episkopat bz przerwy drąży do przyjmowania. Czytaliście co się dzieje w szkole w Kalwarii. k/W-wy. I te muszę tak określić dupki w fioletach. bez przerwy frążą. Czytałem że podczas powstania styczniowego powstańcy powiesili paru biskupów kolaborantów. Wielu fioletowych jest żydowskiego pochodzenia. Jestem katolikiem ale mam o episkopacie… Czytaj więcej »

papuga
Gość
papuga

Niech on teraz przekona muzułmanów, żeby nie popierali wojny z Chrześcijanami. To nie my tą wojnę zaczeliśmy. My żadnej wojny nie prowadzimy, my (w EU zachodniej) nawet sie nie bronimy.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@papuga On nikogo nie przekona. Natomiast podejrzewam, że przekonano go – albo dostał wytyczne by uderzyć w odpowiednim momencie – iż jeśli dalej będzie kontynuował tę współpracę to biznes zacznie przynosić straty. No a jeśli i pić trzeba i to nie byle co np. wydobyte ze śmietnika. Zresztą imię p.… Czytaj więcej »

Kapelusznik
Gość
Kapelusznik

Tak szczerze to chrześcijaństwo zaczęło tą wojnę kilkaset lat temu. A przekonywać nie ma co, bo to walka z wiatrakami. W życiu jak byś był na ich miejscu nie dałbyś się przekonać. Ludzie będą różnych sposobów próbowali lecz myślę, że koniec końców będą to załatwiać siłą, bo to jedyna droga.… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Kapelusznik
Nie kilkaset lat temu tylko ponad 1000 i nie Chrześcijaństwo tylko Islam. Krucjaty były odpowiedzią na prześladowania Chrześcijan przez wyznawców Allaha. I to odpowiedzią „nie od razu” ale po dłuższym czasie.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps (@Kapelusznik)
Ty tak jak w tym PRL-owskim dowcipie o rozdawaniu samochodów na Placu Czerwonym.

Jerzy
Gość
Jerzy

@Kapelusznik : „Tak szczerze” to muzułmanie rozpoczęli podbój chrześcijańskiego Cesarstwa Bizantyjskiego już w VII wieku (Bliski Wschód. Egipt itd ; oblegali Konstantynopol i gdyby nie ogień grecki być może by go zdobyli – w Stambule jest grobowiec chorążego Mahometa który zginął podczas tego oblężenia) tak więc może wróć do książek.… Czytaj więcej »

Asgard4444
Gość

Gdzie takie typy rosną?
W lesie…lewackim.

pussycat
Gość
pussycat

Nie ma w Koranie? To o czym jest werset 33:59 O proroku!Powiedz swoim żonom, córkom i kobietom wierzących, aby się szczelnie zakrywały swoimi okryciami. To jest najodpowiedniejszy sposób, aby były poznawane i nie molestowane. Allah jest przebaczający, litościwy! FMG jest w hadisach które w kategorii ważności są zaraz za Koranem.… Czytaj więcej »

michnikuremek
Gość

Polka mieszkająca ponad 20 lat w Szwecji opowiada jakiego syfu w tym pięknym kraju narobili rządzący tam neokomuniści…..
https://www.youtube.com/watch?v=3AWjx-HMmPE

Arek
Gość
Arek

Islam to nie religia. 61% procent wersetów Koranu mówi o tym, co musi robić niemuzułmanin oraz co ma robić muzułmanin niewiernemu. Tylko 39% wersetów mówi co mają robić muzułmanie. Ale to nie oznacza, że islam to w 39% religia, bo religia to relacja człowiek-‚sacrum’. Z tych 39% dużo to nakazy… Czytaj więcej »

Karbulot
Gość

Anglicy to taki ciemny naród. Polaków nie znoszą więcej od Arabów, bo rzekomo zabieramy im pracę. Już prędzej zaakceptują półczarnego Pakistańczyka niż Polaka. Jakoś nie widzą, że Polacy obstawiają prace nieatrakcyjne dla Anglików, nie narzekają i są bardzo pracowici. Mam kilku znajomych w Anglii i opowiadają mi, jaką tam może… Czytaj więcej »

test24
Gość
test24

Pewien brytyjski komik powiedział (w wolnym tłumaczeniu): „jeśli przyjeżdża człowiek z Polski, nie zna języka, nie ma żadnych znajomych, nie ma pieniędzy i już pierwszego dnia zabiera ci pracę, to znaczy, że to ty jesteś do dupy. Odpierdol się” grin

Logic1
Gość

Najpierw bedzie miał hańbę a potem wojnę. Ale oni mają doswiadczenie.

Jan III Sobieski
Gość
Jan III Sobieski

Uwolniliscie sie ze smyczy Brukseli …. to gonić całe to towarzystwo sponsorowane przez „S” plemie i petrodolary na co czekacie az wam podpala kraj tj w Szwecji i Francji ???

w.....y
Gość
w.....y

@Jan III Sobieski. Jak walnie w europie to sprawy bardzo przyspiesza.Tak jak kiedys pisalem, w uk ludzi trzyma za morde twarde prawo. Szkolenie od dziecka daje teraz efekty w postaci tzw posluszenstwa i biernosci. Ale to tylko pozory. Coraz wieksza grupa ludzi zaczyna glosno mowic o „problemie”. Sledza wolny internet,… Czytaj więcej »

Aniazpoznania
Gość
Aniazpoznania

Czy ktoś mieszkający w UK mógłby odpowiedzieć na poniższe pytania:
Czy „ukip”, zgodnie z hasłami z brexitowej kampanii zaczął już deportacje Polaków i innych białych wschodnioeuropejczyków????
Jakie są „sztandarowe” hasła ukip-u przed najbliższymi wyborami w UK?

U s
K iss
I sraeli
P enis

w.....y
Gość
w.....y

Od 12 lat glosuje na UKIP i znowu sie nie zawiodlem. Co do religi pokoju to wszyscy wiemy co to za ” radocha i szczescie ” dla pozostalych mieszkancow tej planety.A jak ktos jeszcze ma watpliwosci to granice sa nadal otwarte i na dowodzie os mozna sie wybrac na wycieczke… Czytaj więcej »

gieno
Gość
gieno
Centro-prawicowy
Gość
Centro-prawicowy

Ciekawe czy dziś coś yebnie

gieno
Gość
gieno

trzeba to nagłośnić i przypomnieć pisiorą swoje obietnice rozumiem ze santaż watykanu itp http://fakty.interia.pl/swiat/news-rzeczpospolita-co-z-korytarzem-humanitarnym,nId,2392830

gieno
Gość
gieno

i dlaczego na nich głosowali

test24
Gość
test24

Przecież utworzyliśmy taki kanał – prowadzi przez Włochy grin Organizowanie takiego korytarza w kraju nazistów i ksenofobów, z kiepską pogodą i tysiące km od Afryki to dopiero byłoby niehumanitarne! A tak to sobie płyną parę godzin w ciepełku i spacerują pod samym nosem kochającego papieża.

AntyHegemon
Gość

@test24 Unii nie do końca pasuje korytarz, który jednak omija Polskę Teraz poważnie mówiąc, to jak mniemam ten przejsciowy korytarz w Polsce by się zakończył. Nie byłoby tego obiecanego transportu dalej na zachód Europy. Wydymaliby nas jak zwykle, zostawiając syf na naszej ziemi. Obecny rząd nie jest kiepski, ale brak… Czytaj więcej »

gieno
Gość
gieno

Nie rozumiem czemu tyle mam dysków zrozumcie ze pisiory to politycy i wszystko robią pod publikę żeby ich dalej wybrali dlatego trzeba im przypomnieć żadnych i z nikim kompromisów w tej sprawie

Nikt ważny
Gość
Nikt ważny

Ciekawe co by mój kumpel z NS ZADRUGA powiedział na temat islamu. Oj byłoby poruszenie w tv.