Papież Franciszek spotkał się z włoskim prezydentem Sergio Mattarellą. Podczas spotkania pochwalił hojność Włoch w kwestii przyjmowania „licznych uchodźców, którzy wylądowali na brzegach kraju”.

W swoim przemówieniu Franciszek zauważył, że w obecnej chwili Włochy i cała Europa są wezwane do stawienia czoła „problemom i zagrożeniom różnego rodzaju”, z których wymienił w szczególności trzy: „międzynarodowy terroryzm napędzany przez fundamentalizm; zjawisko migracji pogłębiane przez wojny i przez poważne i trwałe nierówności społeczne i ekonomiczne w wielu częściach świata; trudności, jakim młode pokolenia muszą stawić czoła przy znalezieniu stabilnej pracy, co wzmacnia brak wiary w przyszłość i zniechęca do powstawania nowych rodzin i rodzenia dzieci”.

Zdaniem Franciszka Włochy odpowiedziały na te problemy z hojnością. Zauważył on, że Włochy „z aktywną hojnością swoich obywateli i zaangażowaniem swoich instytucji oraz korzystając z bogatych zasobów duchowych, wzbudziły okazję do przekształcenia tych wyzwań w możliwości wzrostu”. Dowodem na to jest „powitanie licznych uchodźców, którzy lądują na brzegach, praca pierwszej pomocy gwarantowanej przez statki na Morzu Śródziemnym i zaangażowanie wielu wolontariuszy, wśród których wyróżniają się stowarzyszenia kościelne”. Innym dowodem jest „duże zaangażowanie Włoch w sferę międzynarodową w celu pobudzenia pokoju, utrzymania bezpieczeństwa i nawiązania współpracy między narodami”.

Papież powiedział, że postawa włoska świadczy o głębokim chrześcijańskim duchu tego kraju. „Sposób, w jaki państwo i obywatele Włoch radzą sobie z kryzysem migracyjnym jest wyrazem sentymentów i postaw, których najbardziej oryginalne źródło znajduje się w wierze chrześcijańskiej” – stwierdził.

Jeśli chodzi o „rozległe i złożone zjawisko migracji, jasne jest, że kilka narodów nie może ponieść całego ciężaru, zapewniając uporządkowaną integrację nowo przybyłych do tkanki społecznej”. Z tego powodu „pilne i niezbędne jest rozwijanie szerokiej i rozbudowanej współpracy międzynarodowej”.

Przypomnijmy, że papież Franciszek wielokrotnie w swoich wystąpieniach nawoływał do przyjmowania tzw. uchodźców, którzy mają potrzebować pomocy, powołując się m.in. na chrześcijański obowiązek każdego wierzącego człowieka.

źródło: breitbart.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

73
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
54 Comment threads
19 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
52 Comment authors
PawełonaasdGoskaanna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karbulot
Gość

A teraz przerzucić tych „uchodźców” przez płot do Watykanu, ciekawe czy byłby dalej taki wylewny.

emer
Gość
emer

Odrzuciłby ich z powrotem- taki watykański ping-pong .

E.G
Gość
E.G

Byłby, bo jest na 120% wielbicielem czarnych/brązowych pytongów no i sam jest tak chroniony, że jemu by i nic nie zrobili… co innego w przypadku innych, zwykłych ludzi.

Arar
Gość

Byłby bo mu to na rękę. Papieże siedzą w próbach NWO po uszy i po Franciszku to widać szczególnie dobrze. Nie bez powodu mu prawie każdy przywódca światowy cmoka sygnet.

Eliza
Gość
Eliza

Podejrzenia o nieważności pontyfikatu Franciszka I okazały się słuszne. Za sprawą wydanej biograficznej książki emerytowanego brukselskiego kardynała Godfrieda Danneelsa wyszedł na jaw ukryty spisek jaki grupa kardynałów od lat prowadziła przeciw papieżowi Benedyktowi XVI. Główni członkowie grupy spiskowej: kardynał Jorge Mario Bergoglio kardynał Cormac Murphy-O’Connor kardynał Godfreid Danneels kardynał Karl… Czytaj więcej »

Sanjaya
Gość
Sanjaya

A widzałeś jak sam całował tych syjonistów po rękach, załatwili mu taką robotę to całuje ich po rączkach

hitman
Gość
hitman

zapraszam na stronke

easyrider
Gość

To jakiś czarci pomiot a nie papież. Nie wierzę, że ta atrapa papieża nie widzi co faktycznie się dzieje i że ci „uchodźcy” niszczą i destabilizują cały porządek społeczny, który biała cywilizacja budowała przez wieki.

maru2
Gość

@easyrider Spotkałem się z jego dwoma określeniami:
1. Antypapież
2. Imam w białym kombinezonie
Nie wiem które bardziej trafne, klepać formułki z mszału każdy potrafi a na miano Ojca Św. to trzeba sobie zasłużyć.

Paolito
Gość
Paolito

„High Sparrow” jako Wielki Wróbel na wzór tego z „Gry o tron”.I jak skończył?

alexi
Gość

Jak już mowa o określeniach. To tak mi się skojarzyło nazwisko tego prezydenta jako mortadela. Ps. Jaka trójka – makrela, makaron i mortadela.

Dem
Gość

Naczelny wróg chrześcijan!!! tyle na temat…

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Tak, tak Franiu…Poklepać po pleckach i pochwalić to ja też potrafię… Skoro tak chwalisz Włochów za przyjmowanie nielegalnych i odwiecznych wrogów chrześcijan na nasz ląd, to daj im też „instrukcję obsługi” dziczy i niech trzymają Włosi ten „skarb” u siebie a nie w kolejce za Junkersem i innymi zdrajcami rdzennych… Czytaj więcej »

maru2
Gość

Włosi – a dokładnie Rzymianie – łupili tamte tereny przez setki lat i majątki po tych zdarzeniach mają do dziś. W jakiś sposób dosięgła ich sprawiedliwość dziejowa. Nie zmienia to faktu że ta naciągana szczodrość i zbieranie wszystkich którzy tylko wlezą do wody jest zwyczajną głupotą, a jeżeli już chcą… Czytaj więcej »

ania
Gość
ania

„szczodrość” rządu i reakcje włochów w praktyce
https://www.youtube.com/watch?v=rwj9NVwGl-c

AntyHegemon
Gość

Zapomniał powiedzieć, że zapewniając nachodzcom bezpieczeństwo, zapewnia się swojemu narodowi niebezpieczeństwo. Czy on nie wie, że aby ktoś mógłby być szczęśliwy, to ktoś musi cierpieć? Masowa migracja wytwarza destabilizację, a on pieprzy głupoty na temat szlachetności całego „przedsięwzięcia”. Ja wiem, że papież musi mówić i robić pewne rzeczy z otoczeniem… Czytaj więcej »

kowalski
Gość
kowalski

A czemu ten argentyński mason nie kieruje muslimskiego najazdu do niedoludnionej jeszcze Argentyny?!

ononaono
Gość
ononaono

Franciszek to typowy komunista. I jak oni niszczyli każdy kraj w którym przejęli władzę, tak samo on niszczy Chrześcijan przynajmniej na zachodzie. Franciszek to kropka nad „i” w upadku. Jak każdy komunista wierzy bardziej w utopię niż Boga. Ja mogę tylko zapytać Quo vadis Franciszek. Quo vadis? Chociaż dokąd idzie… Czytaj więcej »

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

warto posluchac, dlaczego nie powinnismy sie uspokajac gdy ktos nam mowi ze wiekszosc muuzlmanow jest pokojowych
https://www.youtube.com/watch?v=yU7gpnHBmFA

Violanta
Gość
Violanta

Anty papież i antychryst

NIE
Gość
NIE

Ciekawe czy przeciętny Włoch też chwali polityke swojego rządu, ale pewnie tak skoro przed parlamentem nie płoną jeszcze opony ….

To jest zmowa, to jedna wielka organizacja mafijna, biznes, kosciół i polityka, nikomu nie śmierdzi kasa robiona na nieszczęściu i śmierci niewinnych ludzi ….

ania
Gość
ania

Tak wygląda „szczodrość” włoskiego rządu. Bezdomni Włosi mieszkają w prowizorycznych namiotach, a najeźdźcy z Afryki są kwaterowani w wyremontowanych apartamentach.
Nie zdawałam sobie sprawy, że we Włoszech jest aż tak źle, póki nie obejrzałam tego filmiku.
https://www.youtube.com/watch?v=LRamfrkLV1A

marek
Gość
marek

Antychryst z tego Franka.

Codec33
Gość
Codec33

Przecież arab to jest największy wróg chrześcijaństwa, to jest 100x gorsza plaga niż hitler i jego personel. Co ten papież bredzi? Jak widać jest tylko słupem, jak cała reszta.

Mareczyk@o2.pl
Gość

Nie no, szacun! Jak Franciszek chwali, no to nie ma co się zastanawiać! Trzeba jeszcze więcej ich przyjmować! Ech, co tam przyjmować… Trzeba ich sprowadzać prosto z Afryki, zanim część z nich rozmyśli się w połowie drogi!

dsad
Gość
dsad

Jak staną przed nim z bronią też będzie taki happy ? Bo to kwestia czasu

Na początku myślałem że to pierwszy prawdziwy papież. Teraz widze ze jest tak samo udany jak poprzednicy