Przerażająca przyszłość Francji. Profesor ma pomysł, co zrobić, żeby uniknąć wojny domowej

Profesor i eseista Christian de Moliner twierdzi, że we Francji powstało drugie społeczeństwo, które określił jako „odłam, który chce wieść życie oparte na wartościach religijnych i jest zasadniczo przeciwny liberalnemu konsensusowi, na którym powstał nasz kraj”. Aby uniknąć wojny domowej we Francji, proponuje stworzenie państwa w państwie.

Profesor Christian de Moliner w felietonie na łamach dziennika Causeur.fr zaproponował utworzenie państwa alternatywnego wewnątrz Francji, inspirowanego Algierią i Majottą z XX wieku, czyli zakładające jedno terytorium, jeden rząd, ale dwa narody: Francuzów o zwykłych prawach i muzułmanów różnego pochodzenia ze statusem zawartym w Koranie.

Jego zdaniem jest to sposób na uniknięcie wojny domowej, ponieważ jak sam pisze: „Nigdy nie uda nam się nawrócić 30 proc. muzułmanów, którzy domagają się wprowadzenia prawa szariatu. Teraz zezwalamy na segregację, której nie nazywamy wprost”. „Dlaczego zatem nie ustanowić podwójnego systemu prawa we Francji?” – zastanawia się Moliner.

„Nigdy nie będziemy w stanie wykorzenić radykalnego islamizmu. Podczas gdy my nie jesteśmy jeszcze w otwartej wojnie, wierni proroka już się przegrupowują w strefach, gdzie czasami są one rządzonych specjalnymi regułami” – twierdzi.

Według badania IFOP z września tego roku 28 proc. wyznawców islamu określa swoje postawy jako radykalne – chcą m.in. zalegalizowania poligamii i wprowadzenia ustawowej zgody na noszenie burek przez kobiety. W grupie poniżej 25 lat odsetek zwolenników tych rozwiązań wynosi aż 50 proc.

Z tych powodów coraz częściej dochodzi do spięć na tle religijnym i kulturowym. W tym tygodniu w podparyskim Clichy muzułmanie modlący się na ulicy starli się z katolikami oraz urzędnikami miasta Clichy, policja musiała oddzielać dwie grupy. Dla francuskich katolików nowym źródłem konfliktu światopoglądowego stała się śmierć księdza Jacquesa Hamela, zamordowanego podczas mszy w swoim kościele w lipcu 2016 r. przez dwóch islamistów. Przyszłość Francji nie zapowiada się dobrze.

causeur.fr / nczas.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

84 komentarz do “Przerażająca przyszłość Francji. Profesor ma pomysł, co zrobić, żeby uniknąć wojny domowej

  1. Proste. Nic mu nie zrobią, bo według SWOJEGO prawa, nie popełnił przestępstwa. Francuzka także nie popełniła przestępstwa według SWOJEGO prawa, więc nic się nie stało. Dzień jak co dzień w kalifacie.

   1. No, ale wg szariatu Francuzka jednak popełniła przestępstwo/grzech – wszak chodząc bez burki sprowokowała biednego „wiernego”! Jak nie spojrzeć – d* z tyłu, czyt. p. profesor bredzi jak w malignie, acz odruchy jeszcze mu zostały.

 1. HAHAHA francuzi znów planują jak tu się poddać i oddać własne terytorium wrogowi, w imię politycznej poprawności.
  Dlaczego mnie to jakoś nie dziwi wcale?

  Najpiękniejsze w tym jest to, że to katolicy są nadal tymi złymi i należy ich wytępić grin
  a islam cacy i w ogóle naj naj naj hahahaha
  Totalna kpina

  Nie mogę się doczekać w takim pryzpadku konfliktów francusko islamskich grin
  Francuska jak zostanie zgwałcona przez islamistę to islamista zostanie skazany za gwałt czy francuska ukamienowana za cudzołóstwo??

  1. Katolicyzm, przynajmniej ten hierarchiczny, też już skapitulował. Zapytajcie swojego papę, gdzie jest wioska smerfów. Po tym, jak mój proboszcz przyciśnięty wyraził swój wielki podziw dla budowy europejskiego megapaństwa, przestałem chodzić do kościoła. Ja tam Boga nie widzę, modlę się sam i czytam Biblię, prosząc o powrót KK na właściwą drogę.

   1. Trzeba było zmienić parafię.
    W mojej, proboszcz powiedział, że modlić to się można tylko o to, by muzułmanie się nawrócili (nawiązując do absurdalnych dni islamu w kk).

    We Francji katolicyzm ma silny nurt tradycjonalistyczny i to reprezentowany przez część elit (dowodem są politycy walczący o zachowanie symboli katolickich w przestrzeni publicznej, czy występujący w obronie Polski w PE). Niestety tradsi, choć wyraziści, są nieliczni.

    1. A czymże jest „Prawdziwy Bóg” Mona? Hę? Jakaś definicja? Może najpierw postaw Tezę, a potem ją Udowodnij? Jak na razie to Boga nie ma lub nie potrafimy go odkryć. Najbliżej „Boga” to jest Energia. Jej ilość we wszechświecie prawdopodobnie musi bilansować się na 0. Tego też jeszcze nie wiemy ale na podstawie wielu naukowo udowodnionych teorii taki obraz nam się wyłania. Skoro energia to Masa, a Masa to Energia to…cóż więcej dodać? smile

     1. Natura Prawdziwego BOGA jest zdefiniowana w pismach świętych. Trzeba tylko je przeczytać:

      Wj. 34:5 I zstąpił Pan w obłoku, a on stanął tam przy nim i wezwał imienia Pańskiego.
      34:6 Wtedy Pan przeszedł obok niego, a on zawołał: Panie, Panie, Boże miłosierny i łaskawy, nieskory do gniewu, bogaty w łaskę i wierność,
      34:7 Zachowujący łaskę dla tysięcy, odpuszczający winę, występek i grzech, nie pozostawiający w żadnym razie bez kary, lecz nawiedzający winę ojców na synach i na wnukach do trzeciego i czwartego pokolenia!

      To są cechy Boga, co do Jego natury.

      Jana 4:24 Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie.

      I zachowuje On całą swoją moc:

      Objawienia 19:6 I usłyszałem jakby głos licznego tłumu i jakby szum wielu wód, i jakby huk potężnych grzmotów, które mówiły: Alleluja! Oto Pan, Bóg nasz, Wszechmogący, objął panowanie.

  2. PLAN ZACHODNIEJ EUROPY BYL ATAKI ABY ICH PRZENIESC DO POLSKI..ALE PLAN JAKOS IM NIE WYCHODZI…
   BRAWO POLACY.
   KOSCIOL POMOGL NAM OBALIC KOMUNE, TERAZ POMOZE NAM ZWYCIEZYC Z AFRO ARABSKO UNIA EUROPEJSKA,
   NA KTOREJ CZELE STOI OSAMA BIN MERKEL ABU TIMERCOSTAMMS I ICH RUDY KUNDEL.

   1. POLACY BRALI DOTACJE UNII…DALI NAM MILIONY EURO… TERAZ JUZ WIECIE DLACZEGO… ONI CHCA ZASIEDLIC POLSKE SWOIM ISLAMSKIM SYFEM, MIELI SIE TEGO POZBYC … DO POLSKI MIALO TO ISC…
    PLAN DLUGOTERMINOWY NA 30 LAT BYL TAKI ABY ZASIEDLIC POLSKE ISLAMEM…
    POLSKA TO BIEDNY KRAJ ALE ZAWSZE LACZYL NAS KOSCIOL..I DLATEGO ZAWSZE BYLISMY NIEZNISZCZALNI… MERKEL I GB I FRA CHCA NAS ZNISZCZYC POPRZEZ ZNISZCZENIE CHRZESCIJANSTWA W POLSCE..
    NIE ZA TO UMARL MOJ DZIADEK W 1939… POLSKA WALCZACA..
    YE66AC TENCZOVYCH LEVAKUF.

 2. słuchajcie coś jest na rzeczy coś mi mówi że już niedługo w nowoczesnej i postępowej europie dzięki multu kulti poleje się krew i to mnie naprawdę zaczyna przerażać PATRZCIE I UWAŻAJCIE TAKA BĘDZIE PRZYSZŁOŚĆ niech to będzie przestroga i lekcja czym się kończy multi kulti wyciągajcie z tego wnioski brońmy siebie i naszych dzieci przed lewacko liberalnymi zdrajcami jesteśmy to winni Historii jak mawiał nasz obrońca kraju Józef Piłsudski

  Naród, który nie sza­nuje swej przeszłości nie zasługu­je na sza­cunek te­raźniej­szości i nie ma pra­wa do przyszłości.

 3. Teoretyk, w praktyce niczego to nie zmieni prócz dodatkowych sporów jajogłowych, wg której jurysdykcji sądzić przestępcę. Na styku kultur dalej będą konflikty np. w szkołach, szpitalach, urzędach, ulicy itp. Wszędzie na świecie obowiązuje prawo gospodarza, a nie gościa. Widać, że ślmakożercy gonią w piętkę i z koła chcą zrobić ósemkę, ale żeby działało. Pomysł umrze tak samo szybko, jak się pojawił. Szkoda zwykłych Francuzów.

 4. to absurdalne rozwiazanie, spojrzcie na izarel, muzulamnie i tak ich atakuja, kopia korytarze zazynaja ludzi, Muzulmnska dzicz nie potrafi zyc w pokoju bo ich religia nakazuje podbój, wiec i tak beda wysadzac Francuzow z tego 'drugiego” liberalnego panstwa.. i nie da sie ich wowczas juz w ogole ukarac czy kontrolowac bo bede mieli swoj rzad, swoje prawo (legalnie!)

  1. Takie rozwiazanie prowadzi w prostej linii do ustanowienia kalifatu we Francji.
   Najlepsze jest to, ze wlasciwie mowia oni glosno, ze chca zaprowadzic swoje prawa szariatu (w Polsce tez, nawiasem ), ale nikt tak naprawde sobie z tego nic nie robi. Zadne instytucje, ktore moglyby to zmienic. I tak jest w calej Europie. Nikt ich nie wezmie za morde i won. Oni na kazdym kroku prowokuja, czuja sie panami w Europie.
   Nawet w Polsce udalo im sie zainstalowac swoje kebaby, sa i dalej powstaja legalne i nielegalne meczety a i nawet male grupki wypinaja doopy na naszych podworkach (material na ten temat byl tez na tym forum) ….
   I co ?????
   Metodoa malych kroczkow proboja, na ile sobie moga pozwolic, nie tylko u nas.
   Przy biernej, wzglednie braku reakcji, pozwalaja sobie na coraz wiecej.
   Dlatego rzad polski musi zrobic wszystko, zeby ten proces zatrzymac, inaczej czeka nas podobny los jak Szwedow czy Francuzow.
   Bo protesty i marsze to jedno, ale rzad musi obcym w Polsce pokazac, ze my jako narod jestesmy u siebie, a nie odwrotnie.
   A im stale przypominac, ze sa u nas goscmi.

   Poza tym, zamiast smarowac doope miodem – Ukrom i innym cenniejszym od, zadbac o to, zeby Polacy wrocili zza granicy.

     1. Fak, czekam na to jak małolat na prezenty pod choinkę. Czekam na ten dym na Zachodzie, bo wtedy nikt nam tutaj nie będzie patrzył na podwórko i „polski” rząd może też przymknie oko. Ale byłby bal. Tyle sprzętu mam od czasów liceum/studiów i stoi zakurzony. Znowu by człowiek się coś poruszał z przedłużeniem kończyn. Grupa na grupę.

     2. Jak się zaczną dymy na zachodzie europy to winę zwalą na nas, proste..
      powiedzą wtedy że gdybyśmy ich przyjmowali, to mniej by ich było w pozostałych krajach a dzięki temu nie doszło by do wojen domowych
      Zawsze byliśmy winni wszystkiego co oni zrobili

    1. NIE WOLNO? WOLNO I TRZEBA ICH LAC.

     bedziesz sluchal tenczowych skorumpowanych cioci z europarlamentu jak beda ci gwalcili córke?
     OBUDZ SIE… JESTES FACET, BÓG DAL CI ZYCIE I DWOJE POLAKOW DALO CI ZYCIE…WSZYSTKO CI WOLNO.
     BRONMY POLSKI JAK NASI DZIADKOWIE W 1939.

     YE666AC KEBABY

 5. By uporać się z islamem we Francji i innych krajach Europy to trzeba zastosować postawę króla polskiego Jana III Sobieskiego, czyli przegonić siłą wojska to towarzystwo darmozjadów do ich krajów.Pozbawić ich socjali..

   1. pozobawią ich socialu to europa spłynie krwią debilnych francuzików niemców brytoli szwedów itd.
    miało by to swoje wady i zalety
    z zalet że może się obudzą i zaczną walczyć
    z wad że się obudzą zdecydowanie zbyt późno i wszyscy zginą a my niestety razem z nimi

    wiec albo teraz rządy coś zaczną robić albo koniec z europejczykami

     1. Weź pod uwagę że tam zacznie się burdel to dosłownie dziesiątkami tysięcy przypełzną do nas i nie damy rady ochronić granic. Zrobią dokładnie to samo u nas co wcześniej u nich

 6. Brawa dla emiratów francuskich za obudzenie się z palcem, albo już raczej ręką po łokieć w dupie. Ale to trochę już za późno na kombinowanie i próbę ocalenia tych okruchów cywilizacji i kultury francuskiej. Wasza władza sprzedała wartości, historię i własnych obywateli wybierając uchodźców i inne badziewia, wciskając ludziom papkę moralną o państwie multikulti. Pozostaje życzyć francuzom owocnego wrzeszczenia kredą na chodnikach…

 7. Cytat – „W grupie poniżej 25 lat odsetek zwolenników tych rozwiązań wynosi aż 50 proc. ” Piękny efekt prania mózgów islamskimi naukami , już niemal od kołyski . Nie ma bata – tam musi być kiedyś wojna ! Chyba , że prawie wszyscy niemuzułmanie uciekną , a reszte naiwnych będą więzić albo torturować i/lub ścinać .

 8. Nie chcemy wojny poddajemy się
  Niech od razu cala francja przejdzie na islam świeckim państwem już nie będą
  broń atomowa oddadzą w ich ręce a potem oni użyją jej przeciw Rosji wrogowi ISIS więc wojna będzie.

 9. Pytanie do tego „profesora i eseisty”-Kto będzie utrzymywał to „drugie” państwo w państwie?Przecież już obecnie 50% funduszy francuskich samorządów idzie na socjal dla muslimskich rodzin.Kto utrzyma szkoły,służbę zdrowia i infrastrukturę u muslimów?

 10. Oni chcą poligamii tylko skąd oni chcą wziąć te kobiety – przecież masowo swoje zabijają a dodatkowo więcej się rodzi chłopców niż dziewczynek . Najgorsze co może być na tym świecie to ciemnota – tych ludzi trzeba do szkół i uświadamiać a tych ich całych imamów na gilotynę.

 11. „Nigdy nie będziemy w stanie wykorzenić radykalnego islamizmu. …”
  to wlasnie takie euro-madrale, dr. , prof., …. , doprowadzily dp takiego stanu rzeczy. Ta intelektualna elita nienawidzi nas ludzi w imieniu koncernow, kore obecnie maja zapotrzebowanie na prymitywnego pracownika. Korzysci z takich przemian to pozbycie sie wszelkich oplat socjalnych za pracownika i to nie tylko przez firmy ale i przez panstwo, by nawet na tej plaszczyznie zamknac koszty i powiekszyc ZYSK wink Robol niech zdycha, oni maja swe osmiorniczki, a wiec swiat jest piekny i demokratyczny. Kazdy z tych euro-VIP’ow chce przebic wysokoscia swego konta bankowego bill gates’a, tego goscia co by wszystkich zaszczepil i to najlepiej nie tylko wirusem windows wink Dzis Europa staje sie Ameryka. Powstaje mala grupa zwyrodnialcow co ma i posiada oraz gigantyczna masa zyjaca na ulicy i czekajaca w biedzie, az zdechna z glodu, zimna, …. . Powracaja czasy faraonow, carow, …., w ktorych digitalizacja umozliwi nowa forma brutalnego niewolnictwa.

  Natomiast z islamistami sprawa jest prosta, jesli tak latwo rozwalilo sie Jugoslawie, wiec nie widze problemu by nie poradzic sobie z wyrzuceniem co do jednego islamisty z Europy. Ale to nie oto chodzi, wiec dalej beda nam bredzic klamstwa jak te, bysmy uwierzyli w bezsilnosc wobec tej sytuacji i poddali sie bez walki.

 12. Francuziki.Przypominam wam iż strategia ustępstw nie sprawidziła się za faceta z wąsikiem.”Niech sobie buduje arsenał,niech se anektuje austryje, niech se weźmie czechosłowacje …byle by nam dał spokój”
  Historia lubi się powtarzać, mądre przysłowie.
  Poza tym sądze iż zachowania ludności na zachodzię mogą mieć zwiącek z encefalopatią (vCJD ;). Okres inkubacji choroby chyba dobiegł końca.Zidiocenie będzie postępować. Na szczęscie nasz kraj nie był zbyt bogaty i tym samym nie konsumował tak dużej ilości wołowiny (karmionej mączką kostną).
  Pozdrawiam wegetarian i życzę dużo zdrowia Wam wszystkim!

 13. A co na to Scheuring Wielgus z Nowoczesnej? Miłośniczka multi kulti,islamistów i milosci a la islam.Wg pani posłanki wciąż za mało ich kochamy,stąd ta ich nienawiść do Zachodu.Więcej miłości! Pani pierwsza,pani poseł!

 14. Prosciej bedzie wprowadzic zasady ze w dni nieparzyste prawo szariatu, a w parzyste zasady republiki. Niedziele za katolikow . Kazda pelnia nalezy do wilkolakow a reszte w drodze losowania, raz do roku. I wszyscy beda zyli dlugo i szczesliwie.Francja uratowana !

    1. Lewaku ale ja ICH NIE CHCĘ U SIEBIE rozumiesz ! I nie bredź że skoro Polska została oszukana i przystąpiła do euroszamba to musi akceptować samobójcze pomysły Brukseli i Berlina. Idąc waszym tokiem rozumowania to przyjde do twojego domu i zacznę robić syf wyjadać ci z lodówki a na koncu zabawie sie z twoją kobietą. Albo prowokujesz albo kasa od sorosa czyni cuda.

     1. Panie kostek to tylko incydenty islamskich bojowników , pamiętajmy że Islam to religia pokoju i to widać od lat muszą znosić naszą zacofaną europejską kulturę…

     2. Muszą znosić bo są gośćmi – jeżeli im towarzystwo nie odpowiada to droga wolna…. Jakich bojowników? Bojownicy walczą na ich ziemiach a Ci to dezerterzy którzy (zostawili swoje żony i dzieci na terenach objętych wojną (większość) ) i ze sobą przywieźli swoje obyczaje udowadniając że sami są zacofani – kamieniowanie, obcinanie głów, zoofilia, gwałty, pedofilia, demolowanie, anarchizm. Takie rzeczy to w średniowieczu były, zacofani to są oni. Ja tu nie widzę żadnego postępu wszystko to już było – historia zatacza koło

 15. Po co się pieprzyć, po co udawać że chodzi im też o tożsamość religijną katolików??? Po co te brednie, i tak wkrótce całkiem legalnie islam będzie religią wszystkich „nowych” Francuzów i tyle. Reszta będzie płacić dżizję . Byłem tam nie raz, widać ten syf jak w Afryce, pełno czarnych i bialych jak na lekarstwo. Żabojady znowu schowali głowę w piasek, tak jak mają w zwyczaju. Takie społeczeństwo musi upaść bo islamską stonka postępuje i rozmnaża się jak szczury.

 16. Uwaga podaje plan na uniknięcie wojny domowej we Francji mojego autorstwa!!!
  1. Wyprowadzić Policje i wojsko na ulicę (połowicznie nawet pierwszy punkt zrobili :P), zmobilizować, rozbudować i uzbroić Straż Graniczną.
  2. Policja w asyście wojska wyłapuje i aresztuje każdego muzla, czarnucha i islamistę, nawet jeśli posiada obywatelstwo francuskie.
  3. Muzli nie mających obywatelstwa wsadzić na pontony na brzegu Morza Śródziemnego, dać trochę prowiantu i zmobilizować salwą z karabinu do powrotu do siebie.
  4. Muzli mających obywatelstwo wysiedlić na Wallis i Futuna, zaś tamtejszych mieszkańców przesiedlić do Francji sowicie ich wynagradzając za trud (przykre, ale jednak straty muszą być), pilnować aby żaden muzlak nie zdołał uciec.
  5. Straży granicznej wydać rozkaz strzelania bez ostrzeżenia do każdego kto nielegalnie chce się przecisnąć przez granicę.
  6. Profit, Francja jednolita, bez zamachów, gwałtów, i roszczeniowego gówna.

  Zrzekam się praw autorskich do planu, zezwalam na użycie planu przez rząd Francji bez wypłacania mi wynagrodzenia grin

 17. PLAN ZACHODNIEJ EUROPY BYL ATAKI ABY ICH PRZENIESC DO POLSKI..ALE PLAN JAKOS IM NIE WYCHODZI…
  BRAWO POLACY.
  KOSCIOL POMOGL NAM OBALIC KOMUNE, TERAZ POMOZE NAM ZWYCIEZYC Z AFRO ARABSKO UNIA EUROPEJSKA,
  NA KTOREJ CZELE STOI OSAMA BIN MERKEL ABU TIMERCOSTAMMS I ICH RUDY KUNDEL.

 18. Fajnie, fajnie, tylko jak on sobie wyobraża sytuację typu muzułmanin zamordował niewiernego? Które prawo stosować? Szariat? To mordercy należy się nagroda. Prawo europejskie? Toż gwałt na odmienności kulturowej osobnika „cenniejszego od złota”. Ale pewnie i na to tak óczony (nie poprawiać) profesor wymyśli rozwiązanie.

 19. Posłuchajcie sobie na youtube p. Krzysztofa Karonia. Ma całe wykłady nt. marksizmu, jego historii, a także skutków tej ideologii. Europa jest od około 200 lat skażona marksizmem. Wiek XIX, a jeszcze bardziej XX, to pokazały aż za dobrze. Inwazja islamu to tylko narzędzie: głównym celem jest zniszczenie europejskiej kultury, z chrześcijaństwem na czele. Ten cel został jawnie postawiony w czasie rewolucji francuskiej i jest realizowany do dzisiaj.

Dodaj komentarz