Robert Ménard

Burmistrz Beziers, Robert Ménard, został skazany na 2000 euro grzywny za „podżeganie do nienawiści i dyskryminacji”. Ménard nazwał problemem liczbę muzułmańskich uczniów w jednej ze szkół w jego mieście.

Sąd w Paryżu nałożył karę grzywny w wysokości 2000 euro na burmistrza miasteczka. Przyznał również odszkodowania sześciu antyrasistowskim stowarzyszeniom, które wystąpiły z oskarżeniem. Pieniądze z odszkodowania otrzymały m.in SOS Rasizm czy Liga Praw Człowieka.

Prokurator stwierdził, że burmistrz Robert Ménard wysuwał oskarżenia pod adresem dzieci, uważając je za ciężar dla społeczeństwa. Zdaniem prokuratora, jego ocena sprowadzała się wyłącznie do religii.

Sprawa dotyczy wypowiedzi burmistrza z 2016 roku. „W jednej z klas szkoły położonej w centrum mojego miasta 91% uczniów stanowią muzułmanie. Jest oczywistym, że jest to problem. Tolerancja powinna mieć granice” – stwierdził Robert Ménard.

Na Twitterze wyrażał również żal w związku z „wielką wymianą” białej ludności chrześcijańskiej kraju na muzułmańskich cudzoziemców. Najbardziej oczywistym dowodem wielkiej wymiany mogą być stare zdjęcia szkolne. „Wystarczy spojrzeć na stare zdjęcia klasowe” – napisał.

Sam burmistrz nie czuje się winny. „Po prostu opisałem sytuację w moim mieście. To nie jest osąd wartościujący, ale fakt. To jest to, co mogę zobaczyć” – powiedział.

źródła: leparisien.fr / lemonde.fr

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

Dodaj komentarz

47 komentarzy do "Francuski burmistrz skazany za „podżeganie do nienawiści i dyskryminacji”"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Highlander
Użytkownik
Nowicjusz

Cyrk na całego. Szkody mi tych ludzi w zachodniej europie którzy widzą problem i starają się zwrócić na to uwagę. Szykanowani i poniżani. W moich oczach bohaterowie.

anty kalifat
Gość
anty kalifat

pierwszy kraj islamski w eurodupie francuski islamkalifat

Tre
Gość
Tre

Nie ma co z głupkami walczyć. Niech wymieniają, a ci co sądzą, lub ich dzieci będą tego żałować na wieki. Gdzie Francuzi są w Paryżu? W samochodach, bo pieszo się boją. Chodziłem to widziałem.

Mr. ??
Gość
Mr. ??

To jest ta ich „wolność” a mówią że w Polsce brak wolności smile

papuga
Gość
papuga

Francja to kraj tolerancyjny i demokratyczny więc litość mu okazali. W przyszłym francuskim kalifacie to by dostał baty na doopę a potem publiczne odcięcie łba. Vive La France!

wpDiscuz