Hiszpania zwróciła się do Komisji Europejskiej o pomoc nadzwyczajną w związku z rekordowym napływem migrantów do tego kraju.

Socjalistyczny rząd Hiszpanii najpierw sam zachęcił imigrantów do przyjazdu, a teraz prosi o pomoc. Rząd powiedział, że będą przyjmować wszystkich odprawionych z kwitkiem przez Włochów. Nikt się zatem nie powinien dziwić, że fala migrantów ruszyła w kierunku półwyspu Iberyjskiego.

Od piątku do soboty do południowej Hiszpanii z Maroka przybyło ponad 1,2 tys. nielegalnych migrantów. Piątek, kiedy łodziami do brzegów Andaluzji dotarło około 1000 Afrykańczyków, był rekordowym dniem pod względem napływu migrantów drogą morską.

Do Hiszpanii przybyło w tym roku ponad 20 tys. migrantów. Według ONZ-owskiej Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji (IOM) jest to dwa razy więcej, niż w tym samym czasie w poprzednim roku.

Komisja Europejska przypomniała w poniedziałek, że już dostarczyła wsparcia Hiszpanii oraz Maroko. 2 lipca KE przyznała prawie 25 mln euro hiszpańskiemu ministerstwu ds. zatrudnienia i zabezpieczenia społecznego oraz tamtejszemu Czerwonemu Krzyżowi. Środki zostały przeznaczone na zapewnienie opieki zdrowotnej, żywności i zakwaterowania migrantom, przybywającym na południowe wybrzeże Hiszpanii oraz do miast Ceuta i Melilla.

54
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
34 Comment threads
20 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
47 Comment authors
Anarcho-NacjonalistaszyszkinAnahu Yamito IIABCJac Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o