Włoski biskup: „Zamieniłbym wszystkie kościoły na meczety”, by uratować imigrantów

Tydzień temu włoskie media podały, iż emerytowany włoski biskup powiedział, że będzie skłonny do zakończenia chrześcijaństwa i ustanowienia dominacji islamu, jeśli będzie to oznaczało ratowanie życia migrantów.

„Moralnie i jako człowiek wiary byłbym skłonny zamienić wszystkie kościoły na meczety, gdyby były one użyteczne dla sprawy i gdyby pomogły uratować życie biednym i nieszczęśliwym mężczyznom i kobietom, ponieważ Chrystus nie przyszedł na ziemię, by budować Kościoły, ale pomagać ludziom bez względu na rasę, religię czy narodowość.” – powiedział emerytowany biskup Caserty, Raffaele Nogaro.

„Zamiast tego są politycy, którzy w swoich przemówieniach kontynuują nauczanie deportacji, a najgorsze jest to, że robią to z koroną i różańcem w ręku i na próżno przyjmują imię Boga, co jest bardzo poważnym grzechem.” – powiedział Nogaro, w nawiązaniu do słynnego zdjęcia ministra spraw wewnętrznych Matteo z różańcem w ręku.

Podczas kampanii poprzedzającej wybory 4 marca, Salvini, 45-letni przywódca partii Ligi, podczas przemówienia w Mediolanie machał różańcem i przysięgał na chrześcijańską ewangelię oraz włoską konstytucję.

Raffaele Nogaro był katolickim biskupem, od kwietnia 2009 r. nie pełni posługi duszpasterskiej z racji podeszłego wieku. Urodził się w 1933r.

Dodaj komentarz