Wikimedia Commons/Irish Defence Forces

Grupa pochodzących z Afryki imigrantów, których do Hiszpanii przetransportowano na statku „Aquarius”, uciekła z ośrodka w Alicante. Część z nich została odnaleziona przez policję, ale nadal poszukiwanych jest 12 osób.

Minęło dopiero dwa tygodnie od zaprzysiężenia lewicowego rządu w Hiszpanii, kraj stał się nowym rajem dla imigrantów. Przyjęli już imigrantów, których nie chciał rząd we Włoszech i Malcie, jednak część przyjętych imigrantów uciekła i nie wiadomo co robią i gdzie przebywają.

28 nieletnich ze statku „Aquarius”, których w weekend przyjęli Hiszpanie, uciekło z ośrodka dla uchodźców w Alicante, na południu kraju. Część odnaleziono, poszukiwanych jest nadal 12. Na razie nie podano dokładnie, z jakich krajów pochodzili, w jakim byli wieku i jaka była przyczyna ich ucieczki.

Warto dodać, że miejsce, z którego postanowili uciec nieletni było i tak jedynie tymczasowym miejscem ich pobytu. Trafiają do niego imigranci oczekujący na uzyskanie prawa do azylu, po czym są przenoszeni do innych ośrodków.

Hiszpański socjalistyczny rząd Pedro Sancheza chce, aby władze UE wprowadziły obowiązkowy system kwot uchodźców rozdzielanych między poszczególnymi krajami członkowskimi.

źródło: PAP

42
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
22 Comment threads
20 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
35 Comment authors
fsdfsdklioes vel pislamistakoala_kKONIEC Europy !Robota do zrobienia. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o