Szef Parlamentu Europejskiego ostrzega: Unia może zostać strącona w przepaść

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani ostrzegł, że spór ws. uchodźców może strącić UE w przepaść.

Przed nieformalnym szczytem UE ws. migracji w Brukseli w niedzielę 24 czerwca, czołowi politycy europejscy ostrzegli przed możliwym rozpadem UE. „Podejście do kwestii uchodźców nie może doprowadzić do zniszczenia Unii Europejskiej” – powiedział przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani w wywiadzie dla grupy medialnej Funke.

„Jeżeli każde państwo członkowskie UE będzie kierować się tu tylko własnym interesem, to wspólnota się rozpadnie” – dodał.

Zdaniem przewodniczącego PE w problemie uchodźców „nie może teraz chodzić o rozwiązania na płaszczyźnie narodowej”,. Nawiązując do jesiennych wyborów do parlamentu krajowego w Bawarii Tajani podkreślił, że „musimy znaleźć europejskie rozwiązanie tej sprawy i nie oglądać się na następne wybory regionalne”.

Państwa Grupy Wyszehradzkiej bojkotują szczyt UE ws. migracji. Grupa V4 miała swoje spotkanie ws. migracji 21 czerwca. „Musimy bronić naszych granic, musimy być w stanie zapewnić bezpieczeństwo naszym obywatelom” – mówił węgierski premier Viktor Orban po spotkaniu.

źródło: dw.com

Dodaj komentarz