foto: wikimedia.org

Z dniem 1 sierpnia w życie wchodzi nowy zakaz na terenie Holandii. Od tej pory w miejscach publicznych niedozwolone jest noszenie jakichkolwiek nakryć głowy zasłaniających twarz.

Zakaz początkowo miał wejść już w poprzednim roku, jednak ze względu na trwający rok szkolny i protesty muzułmańskich rodziców termin ten został przesunięty tak, żeby nie wchodzić w środku roku szkolnego.

Nowy przepis obowiązuje jedynie w miejscach publicznych jak szkoły, urzędy, środki komunikacji czy szpitale. Za jego złamanie grozi mandat do 150 euro. Decyzja o jego nałożeniu jest zależna od osoby nakładającej, można bowiem dopuścić pewne wyjątki, jak kwestie bezpieczeństwa czy zdrowia.

Kierowcy środków publicznych i policja mają jednak nakaz unikania starć w przypadku egzekwowania tego prawa. Organizacja partii islamistycznych zapowiedziała już, że zobowiązuje się do pokrywania mandatów za kobiety, które będą łamały przepisy.

Podobne przepisy obowiązują już we Francji, Belgii i Danii.

 

Dołącz do nas w mediach społecznościowych i zaproś znajomych:

https://www.facebook.com/niedlaislamizacjieuropy

https://twitter.com/NDIE_pl

Grupa na FB:

https://www.facebook.com/groups/869466070094146/

 

52
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
19 Comment threads
33 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
Anahu Yamito IIPaoloOLAbkkkkMarkus Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o