Rząd Mateusza Morawieckiego otwiera się na imigrantów spoza Unii Europejskiej – obecnie rząd pracuje nad zmianami w prawie, które nie tylko pozwolą wydłużyć imigrantom czas pobytu w Polsce, ale także dadzą możliwość sprowadzania swoich rodzin do Polski.

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, Prawo i Sprawiedliwość chce wydłużyć możliwość pracy na oświadczeniach dla obywateli sześciu byłych republik Związku Radzieckiego, aby mogli oni przebywać na terenie Polski cały rok, a nie jedynie sześć miesięcy jak dotychczas.

To jednak nie koniec, kolejną zmianą będzie ułatwienie uzyskiwania pozwoleń na pracę i wydłużenie ich obowiązywania. Dziś to maksymalnie trzy lata, zaś po zmianach – pięć.

Dużo bardziej istotny wydaje się kolejny z pomysłów rządzących, którzy chcą zniesienia obowiązku uzyskania pozwolenia na pracę przez małżonka osoby posiadających już odpowiedni dokument. Dzięki temu możliwe byłoby łączenie rodzin, a tym samym zwiększenie napływu obcokrajowców do naszego kraju.

Jak informuje gazeta, politycy PiS-u chcą tym samym łatać polską lukę demograficzną, stąd chcą między innymi ściągać przybyszów z Azji Południowo-Wschodniej.

170
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
71 Comment threads
99 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
80 Comment authors
michnikuremekJam JanKristofelchupamakabraszyszkin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o