Premier Beata Szydło na specjalnej konferencji prasowej odpowiedziała na ustalenia debaty Parlamentu Europejskiego w sprawie zmuszania państw UE do przyjmowania tzw. uchodźców. „Nie ma w tej chwili w Polsce możliwości, ażeby przyjmować uchodźców. Takie jest stanowisko polskiego rządu” — powiedziała Szydło.

Premier Beata Szydło była pytana przez dziennikarzy na konferencji prasowej o słowa Fransa Timmermansa. „Polski rząd w momencie, gdy pan Timmermans rozpoczął wobec nas dyskusję nt. prawodawstwa, pokazywał dobrą wolę i otwartość do prowadzenia dialogu” — stwierdziła. „Polski rząd jest i będzie otwarty na dialog. Jesteśmy przygotowani na udzielanie wszelkich informacji” — dodała. „Jesteśmy też zdeterminowani do tego, by dobre zmiany, które wprowadzamy, były wprowadzane zgodnie z naszym harmonogramem i planem działania” — powiedziała.

Szydło została zapytana o sprawę przyjmowania przez Polskę tzw. uchodźców. „Nie ma w tej chwili w Polsce możliwości, ażeby przyjmować uchodźców. Takie jest stanowisko polskiego rządu. Chcemy pomagać i robimy to tam, gdzie ludzie tego potrzebują. Zwiększamy pomoc humanitarną w odróżnieniu od poprzedniego rządu” — stwierdziła. Premier przypomniała także o współpracy polskiego rządu z organizacją „Kościół w potrzebie” i o tym, że rząd angażuje się w pomoc humanitarną w Syrii. „To jest wymierna pomoc, którą polski rząd przeznacza” — usłyszeliśmy.

„Nie ma w tym momencie możliwości, by w tym momencie byli przyjmowani do Polski uchodźcy. Nie zgodzimy się na narzucanie Polsce ani innym krajom członkowskim jakichkolwiek przymusowych kwot” — podkreśliła premier.

„Poprzedni rząd, rząd pani Kopacz zgodził się na to, by przyjmować do Polski uchodźców. PO sama pogubiła się w tym, jakie stanowisko powinna zajmować, dlatego ja nie wierzę politykom Platformy” – stwierdziła i dodała: „PO jak widzicie państwo cały czas nas oszukuje. Jaki będzie efekt, jak będą rządzić? Nie wiadomo, ale można wysnuć wniosek, że będą bezwzględnie popierać politykę narzucaną przez UE”.

„Takie stanowisko nie jest tylko stanowiskiem Polski. Poprzez konsekwentne pokazywanie błędnego procesu rozwiązywania problemu imigracyjnego zaczyna przynosić efekty, że taka refleksja zaczyna się budzić w innych państwach członkowskich. Trzeba nieść pomoc, taki jest nasz obowiązek, robimy to, pomoc humanitarna jest naszym obowiązkiem i rząd polski robi to i będzie robił” — zaznaczyła.

„Moje stanowisko w kwestii uchodźców jest niezmienne. To pokazuje, że mieliśmy rację nie tylko w kwestii uchodźców, ale też mówiąc o tym, że Unia Europejska powinna się głęboko zastanowić nad reformą. Bo Komisja Europejska nie uczy się na swoich błędach, popełnia ten sam błąd, który popełniła wielokrotnie. (…) Nie słucha państw członkowskich, tylko narzuca swoją wolę” – powiedziała i dodała: „Nie boję się takich zapowiedzi szumnych Komisji. Oczekuję, że Komisja zacznie merytorycznie i rzeczowo z nami rozmawiać i słuchać argumentów”.

źródło: wpolityce.pl

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

75
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
29 Comment threads
46 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
43 Comment authors
MArcinJohn WayneHelamistrzlogic Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
888
Gość
888

Czy mnie oczy nie mylą? Jest nareszcie jasna i klarowna odpowiedź. Brawo PiS mimo że na was nie głosowałem ale jak do tej pory to jestem dumny z tego jak rządzicie naszą Ojczyzną. Oby tak dalej.
Czołem Wielkiej Polsce!

Patriota
Gość

Przyznam szczerze, z PiSem pod różnymi względami jest mi nie po drodze ale dopóki stanowczo będą przeciwstawiali się przyjmowaniu islamskiego bydła, będą mieli mój głos. Swoją drogą czy nie jest to żałosne, że cała reszta (może poza częścią Kukiza) ma w stosunku do najeźdźców co najmniej neutralne stanowisko? To idealnie… Czytaj więcej »

XaX
Gość
XaX

Tak może nie na temat ale odnośnie poprzedniego info, poczytajcie sobie komenty pod zdjęciem zagranicznych 90% z nich nie wspiera lewackiej polityki poza muslimami i lewakami ogłupionymi w ich kraju: https://twitter(tu kropka)com/AltRight_Report/status/862779714741694469/photo/1

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

No teraz niech lemingi zrobią sobie podsumowanie Szydło v Kopacz w sprawie przyjęcia muzułmanów do Polski, ale do lemingów pewnie i tak nic nie dotrze.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Gal Anonim Właśnie wysłuchałem jak unijna gnida p. Awram… straszy, że zostaną wszczęte procedury względem Polski (no, nie tylko) za złamanie procedur unijnych i niechęć do relokacji. No a ja się pytam tego unijnego specjalisty na jakiej zasadzie przyjmowano w granice UE tłumy ludzi z krajów nie objętych wojnami? W… Czytaj więcej »

Patriota
Gość

Ja się po prostu dziwię zarówno politykom PiSu którzy w europarlamencie są jak i całej bandzie eurosceptyków którzy tam nadal zasiadają. Przecież państwa takie jak grecja, włochy które przyjmują tysiące tych najeźdźców zgodnie Z PRAWEM UNIJNYM jako państwa zewnętrzne mają OBOWIĄZEK STRZEC ZEWNĘTRZNYCH GRANIC UNIJNYCH. Jeżeli łamią prawo i wprowadzają… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Patriota P. Błaszczak mówił „przed chwilą”, że państwa Zachodu zbierają owoce swojej polityki kolonialnej. I że my w tej polityce nie uczestniczyliśmy. Jedynym pozytywnym wytłumaczeniem jest takie, że PiS (w ogólności) nie chce doprowadzić do ostrej konfrontacji i stosuje tzw dyplomację. Przemawia za tym zachowywana stałość w artykułowaniu swojego stanowiska… Czytaj więcej »

Logic1
Gość

To akurat jest bardzo proste – patrz plan kalergi europa ma być wymieszanym kulturowo kołchozem bez państw narodowych. W Grecji i włoszech rządzą lewacy wiec czyje polecenia wykonuja ?

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps (@Gal Anonim)
Przypomniała mi się niedawna filmowa „gn-Ida” (S. Michalkiewicz)…

Logic1
Gość

Czyli mamy sie 1 wrzesnia spodziewać meserschmitów i Heinkli nad Warszawą ? bo nie rozmiem. Normalnie powinna iść ostra nota protestacyjna do kancelarii Rzeszy czy Brukseli ? – jakim prawem ktoś smie mieszac sie w sprawy suwerennego kraju. Walcie sie chamy taka powinna byc odpowiedź.

Logic1
Gość

No niech mają taką odwagę jaką Polska miała w sierpniu 1939 odrzucając rządania Niemiec, wtedy rząd Polski był w o wiele gorszej sytuacji niż teraz. Nie wiem czy teraz te rządania nie idą dalej niż wtedy bo to jest instalacja u nas islamskiego konia trojańskiego który zmieni nam strukture społeczną… Czytaj więcej »

papuga
Gość
papuga

Pamiętajmy, że lewactwo nie popuści i takie oświadczenia to mają gdzieś. Ciągle knują. Wystarczy, że obiecają nowym nachodźcom niemiecki socjał jak przejdą do Polski i wtedy hordy ich przenikną przez granicę i nic z tym nie zrobimy. Musimy się już na to przygotować bo jak wpadną tu to żadna siła… Czytaj więcej »

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Gowno wyborcze rozpacza nad zdjeciem z warszawskiego metra. Smiecie lewackie uwazaja, ze brak roznorodnosci i nieubogacenie to bląd.

http://wpolityce.pl/polityka/340042-gw-na-tropie-faszyzmu-w-warszawskim-metrze-redaktorzy-z-czerskiej-nie-podzielaja-entuzjazmu-obcokrajowcow-ktorzy-pytaja-czy-to-utopia

Mareczyk@o2.pl
Gość

Wszystkich tych, którym tak przeszkadza brak różnorodności w Polsce, należy oddelegować do Saudyjskiej, żeby tamtejsi nieszczęśnicy nie musieli w poszukiwaniu tej różnorodności człapać aż do Europy.

Jan III Sobieski
Gość
Jan III Sobieski

Nie mam nic przeciwko roznorodnosci ale nie takiej jak proponuje komisja europejska czyli ze my tu wszyscy mamy pracowac na miliony nachodzcow z b.wschodu i afryki ktorzy chca jedynie doic socjal i szerzyc zbrodnicza ideologie, Polska jest bardzo roznorodna, mamy tu miliony obcokrajowcow ktorzy zyja tu w spokoju i pracuja.… Czytaj więcej »

tytkoski
Gość
tytkoski

Lewakom nie chodzi o to zeby pomoc uchodzcom ale zeby nas zayebac. Taka jest prawda

bkkkk
Gość
bkkkk

Janie! Poza tym Rzplita od dawna była różnorodna. Od stuleci żyli w niej (w pokoju i dobrobycie): Polacy, Rusini, Litwini, Niemcy, Żydzi, Ormianie, Tatarzy, Szkoci i *uj wi kto. Dało się? Dało. A dlaczego sie dało? Bo wszyscy oni (niektórzy z nich dostawali nawet obywatelstwo, czyli szlachectwo), uwaga, uwaga, PRZESTRZEGALI… Czytaj więcej »

spisek
Gość
spisek

Jesteśmy też JEDYNYM krajem w Europie, w którym nigdy nie było praw dyskryminujących homoseksualistów. O tym też czerskie GóWno nie wspomni.
Nie pasuje im do obrazka, który stworzyła niemiecko-francusko-żydowska koalicja antypolskiej propagandy.

Mareczyk@o2.pl
Gość

No i właśnie na tym polega nasza jednorodność! Nie chodzi o to, skąd pochodzisz, tylko jakim jesteś człowiekiem i czy szanujesz kraj, w którym żyjesz oraz jego zwyczaje i obywateli. Jak nie demonstrujesz, że „jesteś lepszy, bo inny”, to jesteś jednym z nas. Ja zresztą, choć zawsze wywieszam flagę na… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@bkkkk
Ale tak się działo dlatego, że dominującym wyznaniem był Katolicyzm.

Tom
Gość
Tom

Taa póżniej przy pierwszej okazji te różnorodności nam gardła podrzynały.Zaczęło się na Ukrainie w XVII w a apogeum w czasie II wojny światowej(Litwini,upowcy,Białorusini,Zydzi) wszyscy pałali wielką miłością do RP i jej obywateli-wyrazem tego były zerwane Polskie Orły w urzędach i stosy polskich trupów. Więc mówię-jebać różnorodność,zwłaszcza kolorową.

sharky
Gość

Tak, różnorodności nam nie brakuje, szczególnie banderowców, których coraz więcej, zabierają miejsca pracy, zaniżają zarobki

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Anahu Yamito
No popatrz… Ale opadła im czujność rewolucyjna. Nie zaproponowali zamknięcia metra i amerykańskiego dziennikarza… W tej kolejności.

Jan III Sobieski
Gość
Jan III Sobieski

to niech jada sie ubogacac do Malmo albo do Paryza jak im zycie w spokojnej praworzadnej Polsce nie pasuje

Anna K.
Gość
Anna K.

Ja p.i.e.r,d,o………wyborcza staje na podium w szukaniu DNA tzn dna :))!!!

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Anna K. Szukaniu? Raczej to chyba tylko kolejne poziomy. Ale powtórzę to co wczoraj rzuciłem: Nie ma takiej głupoty na świecie, jeśli tylko istnieje gdzieś w całym kosmosie by lewactwo nie chciało jej wprowadzić w życie. Zatem nie łudź się, zapewne nie jedno jeszcze przed nami. W końcu np. wczoraj… Czytaj więcej »

starszy
Gość
starszy

Może by tak nasza dyplomacja raz coś zrobiła razem z eurodeputowanymi z PIS, bo o innych frakcjach lepiej nie marzyć. Oczywiście każdy na swoim podwórku. Wystąpić z interpelacją i wnioskiem o ukaranie Grecji i Włoch za brak ochrony granic zewnętrznych Unii ( naruszenie układu z Schengen) i poprosić o podanie… Czytaj więcej »

Jan III Sobieski
Gość
Jan III Sobieski

Oni sobie nie odpuszcza, wzieli juz pieniadze i pod stolem czekaja jeszcze wieksze, ci ludzie nie maja kregoslupa moralnego, pozwola komus nasrac sobie na glowe za pieniadze. Tych ludzi trzeba odsunac od wladzy bo to jest zorganizowana grupa przestepcza ktora dziala na szkode wszystkich obywateli.

starszy
Gość
starszy

Niech czekają na te pieniądze do swojej naturalnej śmierci. Każda taka interpelacja powoduje skutki prawne, muszą odpowiedzieć. Można zapytać o sens tej operacji sprowadzania imigrantów, kto płaci koszty, spodziewane korzyści i jak się to ma do praktyki. Tego się nie da obronić i zostają posiane wątpliwości w mózgach europosłów i… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

AMEN.

kowalski
Gość
kowalski

Skąd ta ciągła maniera by islamskich terrorystów czy zasiłkowych pasożytów nazywać „uchodźcami”.?!

Rodeo drivire
Gość
Rodeo drivire

praca mediów lewackich na tym , celowa

bnbb
Gość
bnbb

Dlatego że ; przykładowo napiszesz głupi komentarz o uchodźcach nie nazywając ich nawet bezpośrednio uchodźcami czy imigrantami pójdziesz do paki ale gdy napiszesz komentarz w którym jasno stwierdzisz że tam niema żadnego uchodźcy czy imigranta bo zostali wymordowani przez tą bandę opalonych krzyczących „allahfuckbar” morderców, gwałcicieli i pedofilii co tam… Czytaj więcej »

monnaa
Gość

Bardzo mnie cieszy wypowiedz pani Premier. Mam tylko pytanie…..skad w Polsce (a przynajmniej w duzych miastach) tylu kupopodobnych wraz z przybytkiem w postaci bab w szmatach i glosnych bachorow? W Warszawie laza ich stada, glosni, natretni i obrzydliwi.

nullable
Gość
nullable

Zadałem to samo pytanie ale mój post gdzieś powędrował….

bnbb
Gość
bnbb

Samorządy ich ściągają, w każdym mieście rządzi lewica . Przenoszą tu tych co już dostają zasiłki np. w szwecji i maja prawo podróżować po całej uni, zgadzają się na to bo za kasę z innego państwa żyje w Polsce jak lord

Miko
Gość
Miko

nareszcie jasne i klarowne stanowisko polskiego rzadu w sprawie pseudouchodzcow a raczej najezccow, oby te slowa potwierdzily sie w czynach. szkoda ze w Kanadzie nie ma takiego stanoiska rzadu wrecz niestety przeciwnie , czas pokarze ze Kanada na tym straci , opieka rzadowa, socjal itp.

Marcin Opus
Gość

@Miko
,,pokaże”. A że ich przy tym ,,pokarze” to inna sprawa. cool

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Marcin Opus
Mniam.

Asgard4444
Gość

Ma rację, ale co z wyborcami PO, Nowoczesnej dla których UE jest wyrocznią delficką? Oni są gotowi zniszczyć kraj w zamian za pseudokasę z dotacji. Dużo ludzi ulega propagandzie, że PiS niszczy gospodrkę – patrz ustawa o wycnice drzew (PiS tu uległ pseudoekologom i za mocno poszedł znowu w stronę… Czytaj więcej »

Paff
Gość

Najpiękniejszy jest widok POszustów stojących w rozkroku w temacie „przyjmować – nie przyjmować” negroidów i kozojebów. Lepsza poza nie mogła się PiSowi trafić. Teraz wystarczy brać solidne zamachy nogą i napeirdalać ich po odsłoniętych, skurczonych z przerażenia za oddalającym się korytem jajach.

Jan III Sobieski
Gość
Jan III Sobieski

Źle to sformułowała bo dała nadzieje tym sprzedawczykom z PE ze Polska kiedyś ich przyjmie. Powinno być jasne stanowisko NIE dla nachodzcow ekonomicznych z b.wschodu i afryki, koniec kropka. Przy czym nachodzcow ekonomicznych ktorzy są analfabetami, nie mają żadnej chęci na podjęcie jakiejkolwiek pracy a chcą jedynie doić socjal. Wszyscy… Czytaj więcej »

kowalski
Gość
kowalski

Miejmy nadzieje że „kiedyś” to po jewropejskiej UE pozostaną tylko złe wspomnienia i nauczka na przyszłość.Czyli Europa dla Europejczyków.

spisek
Gość
spisek

byś się zdziwił, jaką lewacką politykę imigracyjną prowadzą nieunijne kraje jak UK i Norwegia. I jak proislamska jest Rosja.
Rozpad UE nie oznacza upadku lewactwa i końca islamizacji Europy. Nie będzie niestety tak łatwo.

kowalski
Gość
kowalski

zgoda tyle że te kraje nie mają możliwości dzielić się z Polską swoim „muslimskim” bogactwem.Więc na razie to ich problem!

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@kowalski
No ja bym widział jednak jeden problem. W tym Twoim: „więc na razie…”

bkkkk
Gość
bkkkk

Brawo. Lepiej bym tego nie ujęła, pani premier.

Wiarus55
Gość

No to teraz poczekajmy co PE na to powie. Czy wytoczą „ciężkie działa”, czy też będą dążyć do nowego porozumienia zz grupą V4 i Austrią?

michnikuremek
Gość

W pewnym bloku mieszkalnym a konkretnie w jego piwnicy wybiło szambo. Dozorca wraz ze swoją świtą wpadli na genialny sposób rozwiązania tego problemu. Otóż zamiast uszczelnić przeciek, postanowili, że każdy z mieszkańców solidarnie przyjdzie z wiaderkiem i weźmie część fekaliów a następnie rozleje je w swoim mieszkaniu.

mistrz
Gość
mistrz

brawo, lepiej sytuacji w Jewropie nie mozna było opisać smile Pozdrawiam

PoPe_1
Gość
PoPe_1

Ani kroku wstecz! To gra o najwyższa stawkę – bezpieczeństwo przyszłych pokoleń. Przy okazji pozdrawiam funkcjonariusza służb monitorującego tę stronę. zawsze to jakieś urozmaicenie nudnej służby:)

Logic1
Gość

Ciekawe po czyjej stronie stanie w dniu X.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Ciekawe,nie głosowałem na PiS,ale na inną partie,szczerze przyznam,a lubię ludzi konkretnych,coraz bardziej PiS mnie zaskakuje,jak nie wpadną w samouwielbienie,i będą tak konkretni w tym co robią i mówią,to w następnych wyborach mają mój głos i mojej rodziny,tylko tak się nad czymś zastanawiam,czy znają hasło spodziewaj się niespodziewanego,w szachach musisz umieć… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Gość

@Krzysztof
,,uderzenia”. wink

Marcin Opus
Gość

Ja trochę z innej beczki. Kilka tygodni temu przemknęła w wiadomościach PR3 informacja, że USA chcą wprowadzić zakaz wnoszenia laptopów, konsol itp. do części pasażerskiej samolotów startujących z niektórych krajów UE; mają pozostać w bagażu w lukach. Zakaz ten dotyczy obecnie samolotów startujących z niektórych krajów muzułmańskich. Wiecie, co to… Czytaj więcej »