Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chce pouczać dziennikarzy jak pisać o „uchodźcach”

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pod przewodnictwem minister Teresy Piotrowskiej przeprowadzi warsztaty dla dziennikarzy – wszystko wskazuje na to, że celem jest informowanie o nielegalnych imigrantach zgodnie z linią rządu i unijnych instytucji.

Darmowy transport, obiad i czterogodzinne warsztaty na temat uchodźców – tak MSW będzie starało się urabiać dziennikarzy. Najwidoczniej rząd nie jest zadowolony z przekazu niektórych mediów, dlatego potrzebne są warsztaty co i jak mówić, a czego unikać.

Na swoich stronach internetowych Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Urząd do Spraw Cudzoziemców i Polskie Forum Migracyjne zachęcają dziennikarzy do udziału w warsztatach na temat imigrantów – zapisy trwają od 24 września. Warsztaty odbędą się w przyszły wtorek, w ośrodku dla uchodźców Dębak pod Warszawą.

Tematy warsztatów:
„Ja, muzułmanka” – spotkanie z uchodźczynią,
„Moje życie w Polsce” – poznaj historie uchodźców.
„Fakty i mity” – eksperci o uchodźcach.

Teraz musimy obserwować jaki będzie przekaz o imigrantach przez tych dziennikarzy, którzy wzięli udział w warsztatach, już od najbliższej środy mogą być pierwsze efekty.

źródło:niezalezna.pl

18 komentarz do “Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chce pouczać dziennikarzy jak pisać o „uchodźcach”

 1. normalnie zdrada państwa. te ministerstwo powinno zostać aresztowane i skazane.

  czas opuścić kraj i jechać tam gdzie się rothshildzi i rockefelerzy poukrywali przed tą chołotą którą sami spowodowali, bo niedługo będą tu legalnie obcinać głowy jak w reszcie europy.

 2. Ja pierdole. Od kiedy dziennikarzy się poucza jak i o czym mają pisać? Kolejna Szwecja? Będą tematy „niemedialne”, bo po co pisać o granatach, o gwałtach, o tym że zgraja Turków wjechała mercedesem w zgraję Kurdów? To jest zamach na wolność słowa. Ponoć ludzie z TVP dostają dodatkowe pieniądze by mówić o imigrantach to co kopacz chce. A chce wiele bo kurczowo trzyma się stołka który jej ucieka spod nóg.

 3. Do tego zdjęcia zamieszczonego do artykułu nadaje się idealnie tekst Danuśki z Krzyżaków- „Boję się”.
  Przewodnictwo Teresy Piotrowskiej w MSW jest nie tylko kompletnym nieporozumieniem ale i fikcją. Jeden z ważniejszych resortów, któremu podlega między innymi ABW. Chyba dlatego powstało stanowisko koordynatora ds. służb specjalnych, żeby z bark poczciwej katechetki zdjąć odpowiedzialność. Czy ktoś w tym państwie ma kontrolę nad służbami? odpowiedź każdy zna.
  A w kwestii urabiania dziennikarzy.
  Nie wiem czy będą efekty poza jednym- maksymalną irytacją społeczeństwa, które traktuje się jak bandę półgłówków. Oprócz sztandarowych haseł (solidarność, tolerancja, rasizm, ksenofobia, uchodźca) pojawiają się liczne zarzuty (świata nie znamy, islamu nie znamy, lata izolacjonizmu sprawiły, że nie mamy parcia na multi-kulti, zaściankowość , etc.)
  To co się wyprawia obecnie to przykład propagandy rodem z najgorszych reżimów, zakłamywanie rzeczywistości zgodnie z wytycznymi z góry. W społeczeństwach zamkniętych, gdzie nawet internet jest pod kontrolą , dużo łatwiej karmić ludzi wytworami fantazji rządzących.
  W Polsce szacunek stracili nie tylko politycy ale i dziennikarze. Pewnie wielu wydaje się jeszcze, że mają tą moc aby wpływać na opinię publiczną, aby sterować głosem społeczeństwa. Nie w tym przypadku.
  Chyba najlepszym przykładem jest używanie na przemian słowa imigrant oraz uchodźca. To dość irytujące, bo jednego dnia na pasku informacyjnym mamy jedno słowo, drugiego dnia pada inne słowo. Wygląda to jak huśtawka emocjonalna na którą zapadli dziennikarze.
  Podobnie rzecz się ma z dwoma pojęciami- integracja oraz asymilacja. Z uporem maniaka wprost niektórzy powtarzają tekst o asymilacji. Asymilacja i integracja to nie są tożsame pojęcia. Muzułmanie nigdy nie będą się asymilowali- nie pomogą żadne projekty finansowane z Unii. Nie pomoże zaklinanie rzeczywistości. Owszem są zasymilowani Tatarzy ale to swoisty fenomen i prawie 600 lat wspólnej historii. Nie można ich brać jako przykład, co jednak robią dość często dziennikarze.
  Aby nie szukać daleko, kiedyś był ciekawy reportaż o gminach żydowskich w Polsce i sam rabin potwierdzał, że Żydzi nie mogą się asymilować. Co najwyżej integrować ze społeczeństwem.
  Zatem dlaczego np. Ormianie uchodzą za grupy, które mają najwyższy stopień asymilacji w społeczeństwach?
  Może dlatego że mamy wspólną płaszczyznę, którą jest chrześcijaństwo.

  Z tych warsztatów może być jeden efekt, media będą miały parę historii imigrantów, którymi będą karmić społeczeństwo. Szkoda tylko, że dziennikarze tak chętnie nie zajęli się sprawą Czeczenów w ośrodku. Jak rozumiem psułoby to medialny wizerunek imigrantów muzułmańskich.

  1. (stary „lolo”)
   Informację o kupowaniu przez TVP, wypowiedzi przychylnych „uchodźcom”, poddał dziennikarz Rafał Otoka-Frąckiewicz na FB.
   Ja się dziwię tym funkcjonariuszom prasowym i nie tylko, że oni tak chętnie są przeciwko społeczeństwu. Przecież o ile „góra” ma szansę się obronić jakoś tam, to doły czy to dziennikarskie, porządkowe itp. dostaną w d… aż się będzie kurzyć, jak tu Islam zagości na dobre. Kto im zaręczy, że nawet jak taki policjant będzie chronił p. Kopacz to jego żona nie zostanie zgwałcona. Albo taka dziennikarka np. będzie prowadziła program integracyjny a tu muzułmanin zintegruje się z zapałem z jej ukochaną córeczką na przykład… I co wtedy? Będzie gadanko: ja nie wiedziłem/łam… Ale wcześniej się ścigało „ksenofobów”, „oszołomów” i innych „-istów”. Niemcy nas – pomijając wszystkie inne zaszłości – nie ochronią bo oni sami mają coraz większe problemy, tym bardziej, że UE „pruje się w szwach” aż miło. I na końcu okaże się, że każde państwo zostanie „samo na swoim” ze swoim muzułmańskim problemem. Ciekawe kto wtedy będzie winien temu wszystkiemu wg. „stokrotki”?

 4. Cześć,
  kolegów i koleżanki chcących pomóc, proszę o śledzenie wjeżdżających do na to spotkanie i podane nazwisk oraz stacji w rozwinięciu tego artykułu.
  Abyśmy mogli w miastach rozrzuconych po całej Polsce i Świecie mogli zareagować na ich „prawdę prawdziwą”.
  Dziękuję

  1. Bez względu na to co myślimy o Islamie jest to religia. Ma swoje objawienie, swoje prawdy wiary, swoje centra kultu – bardzo przypomina to zasady opisane w Starym Testamencie: Świątynia i synagogi, a tu Mekka i meczety, czym różni się to od katolicyzmu ponieważ Najświętszy Sakrament jest w każdym kościele – swoich duchownych i swoich wyznawców. I wszystko jest to skodyfikowane.

     1. (stary „lolo”)
      Oczywiście ale „ubrane” jest to w normy religijne i takoż jest sankcjonowane. Właściwie obok cywilizacji żydowskiej i bramińskiej jest to „cywilizacja sakralna”. Prawa dane (objawione) raz na zawsze w zasadzie. Nie mylić praw z zasadami, które te prawa formułują. Zasadą w chrześcijaństwie jest np. „miłość bliźniego” i w oparciu o tę zasadę formułuje się poszczególne prawa szczegółowe. Katolicyzm np. funkcjonował w feudalizmie i funkcjonuje w demokracji. Islam demokracji nie przewiduje.

 5. No proszę MSW będzie pouczać dziennikarzy a Kopacz chce walczyć z hejtem w sieci . Jakoś dziwnym trafem zabrała się za taką akcję w momencie tematu imigrantów oraz społecznego niezadowolenia. Jestem ciekawa czy krytyka poczynań polityków lub krytyka islamu będzie także uznawana za hejt? W tym kraju wszystko jest już możliwe.

  1. (stary „lolo”)
   „Mowa nienawiści” dotyczy wszystkiego prócz Kościoła Katolickiego”. Tu mamy do czynienia z „mową miłości” chyba, że jest to „kościół otwarty” ks. Sowy czy ks. Lemańskiego. A to wtedy tylko i wyłącznie „mowa nienawiści”.

 6. widzę, że trzeba natychmiast odsunąć PO od władzy i zrobić bardzo głebokie zmiany w ministerstwach. To mają być patrioci dbający o dobro Polaków czy zdrajcy gotowi, jak Judasz, sprzedać naród za garść srebrników? Polacy – kto nie idzie na wybory ten popiera PO!

 7. Macie i tak juz przegwizdane ! Ludzie wychodzą na ulice coraz cześciej a przypominając o wyborach , zakładam ze 80% społeczeństwa wszystko bedzie robiło by PO nie kontynuowało swojich rządów . Podziękujcie swojej Oani Kopacz , ze możecie zacząć pakować swoje rzeczy!

 8. Dziennikarze zostali pouczeni przez MSW, dlatego media pominęły informacje o fali protestów w sobotę, by uciszyć nastroje społeczne by nie były takie jak w sprawie ACTA. W internecie krótkie wzmianki, na wp.pl wogóle, nawet pisowski serwis niezalezna.pl nie napisał ani słowa o protestach. Co o tym myśleć i nie wiadomo kogo poprzeć w wyborach? Czy to skutek owego „pouczenia dziennikarzy”

Dodaj komentarz