Irak: „religijne” małżeństwa z pożądania z małoletnimi dziewczynkami

Mut’a jest w języku arabskim określeniem na rozkosz, przyjemność lub pożądanie. Małżeństwo mut’a jest małżeństwem zawieranym na krótki okres czasu przez muzułmanów szyickich zamieszkałych w Iranie i Iraku tylko dla zaspokojenia potrzeb seksualnych mężczyzny. Prawo do mut’a, oprócz istniejącego już małżeństwa lub małżeństw jest opisane w jednej z interpretacji Koranu.

Małżeństwa takie zawierane są podczas pobytu mężczyzny poza domem i mogą trwać od pół godziny do kilku lat. Mężczyzna wypłaca kobiecie uzgodnioną sumę pieniędzy i małżeństwo kończy się automatycznie po uzgodnionym czasie i nie może być przedłużone. Małżeństwa krótkie nazwijmy je „godzinne” mutʿat an-nisāʾ dla zaspokojenia potrzeb seksualnych odrzucają sunnici stanowiący większość muzułmanów (min. Turcja, Arabia Saudyjska). Małżeństwa „godzinne” zawierane po pielgrzymce do miejsc świętych mutʿat al-ḥağğ (hidżra) nie są praktykowane, ale nie generalnie odrzucane przez sunnitów.

Brytyjska dziennikarka śledcza Nawal Al Maghafi pracująca dla BBC wraz ze swoim zespołem nakręciła reportaż o małżeństwach „godzinnych” zawieranych przez pielgrzymów w irackim mieście Karbala, w którym znajduje się grób wnuka Mahometa. W reportażu duchowni szyiccy bez ogródek mówią o dozowolnym seksie „pielgrzymkowym” (mutʿat al-ḥağğ) z dziewczynkami, jeden z nich mógł nastręczyć seks z 13-latką. W tym przypadku małżeństwo jest zawierane przed imamem i zgodne z Koranem. Inny imam twierdzi w reportażu, że nie widzi żadnego problemu w małżeństwie z dziewięciolatką!

Podczas seksu dozwolone jest włożenie penisa pomiędzy uda dziewczynki od przodu lub od tyłu, ale nie jest dozwolona penetracja pochwy.

Dziewczynki te znajdują się pod kontrolą pewnych grup prowadzących takie domy z kobietami oferującymi małżeństwa „godzinne”. W Karbala i innych miejscach pielgrzymek nie ma sutenerstwa i prostytucji, tam jest wszystko na najwyższym poziomie moralnym. Naprawdę wzruszające jest to, gdy się pomyśli, że ojciec z synami lub nawet wnukami wspólnie się modlą i następnie „odprężają się” z nastolatką.

Nie jest zrozumiałe dlaczego media polskojęzyczne milczą gdy chodzi o ubogacenie multikulturalne z najwyższym poziomem moralnym.

Źródła:
https://www.bbc.co.uk/news/extra/iuKTEGjKgS/teenage_iraq_brides

https://www.bbc.co.uk/mediacentre/latestnews/2019/undercover-with-the-clerics

https://www.bbc.com/news/av/world-middle-east-49938123/iraq-s-secret-sex-trade

https://www.bbc.co.uk/programmes/p07ptd0f

https://www.thesun.co.uk/news/10079169/girls-sold-temporary-marriage-shia-cleric/

https://www.theguardian.com/world/2019/oct/06/pleasure-marriages-iraq-baghdad-bbc-investigation-child-prostitution

 

Dodaj komentarz