Coraz więcej kościołów i synagog zmienianych jest w meczety. Największe zmiany widać na Zachodzie Europy.

Kluczowym momentem w powieści Michela Houellebecqa, Submission (Uległość), jest wizyta w chrześcijańskiej świątyni głównego bohatera, profesora Sorbony, szukającego nawrócenia, a znajdującego pustkę. Taka jest rzeczywistość m.in we Francji.

We francuskim regionie Vierzon, kościół pod wezwaniem św. Eligiusza został zamieniony w meczet. Diecezja Bourges wystawiła kościół na sprzedaż, a najwyższą ofertę zaproponowała organizacja muzułmańska. W Quai Malakoff, w Nantes, stary kościół pod wezwaniem św. Krzysztofa stał się meczetem Forqane.

W holenderskiej prowincji Friesland, 250 z istniejących tam 720 kościołów zostało przeobrażonych w coś innego lub zamkniętych. Meczet Fatih Camii w Amsterdamie był kiedyś kościołem pod wezwaniem św. Ignacego. Synagogę w Hadze zamieniono w meczet Al Aqsa.

Główny meczet w Dublinie to dawny kościół prezbiteriański. W Anglii, katedra św. Marka nazywa się teraz Meczetem New Peckham, zaś w Manczesterze meczet Disbury był niegdyś kościołem metodystów. W Clitheroe, w hrabstwie Lancashire, władze wydały zezwolenie na transformację kościoła anglikańskiego, kościoła pod wezwaniem św. Piotra w Cobridge, w meczet Madina.

Niemcy dosłownie sprzedają swoje kościoły. W okresie od 1990 roku do roku 2010 niemiecki Kościół Ewangelicki zamknął 340 kościołów. Ostatnio w Hamburgu kościół luterański został wykupiony przez społeczność muzułmańską

Pisarz Emile Cioran rzucił swego czasu mroczną przepowiednię dla Europy: „Francuzi nie obudzą się dopóki Notre Dame nie przeobrazi się w meczet.” Trzy lata temu francuski historyk, Dominique Venner, zastrzelił się na ołtarzu Notre Dame, najsłynniejszej paryskiej katedry. Samobójstwo to, które media mainstreamowe potraktowały jako gest fanatycznego katolika, było straszliwym ostrzeżeniem dla Europy. Ale nikt nie zwrócił uwagi.

źródło: gatestoneinstitute.org

46
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
15 Comment threads
31 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
30 Comment authors
stefanNietzschetgbOluchna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bies
Gość

Nie chcieli Boga swego, będą mieć obcego ! Przeszkadzała Wielkanoc, Boże Narodzenie i inne święta, to mają jakieś święto zimowe, wiosenne itd. Zamiast kościołów dyskoteki. To się nie stało z dnia na dzień, to postępująca od dawna degeneracja. Czują się „obywatelami świata” i mają za coś lepszego i mądrzejszego od… Czytaj więcej »

Ink
Gość

To tylko lewackie pomysly jak muslimy dojdą do wladzy będzie koniec takich imprez ,tylko koran zero ateizmu bo to gorsze od chrześcijanstwa .

tgb
Gość
tgb

bies nie przesadzaj,nie jestes rasistą czy kseno-cos tam tylko bronisz tego co unas utrwaliło sie przez dziesiatki-setki lat,pewnych zwyczajów które nam pasują które nas chronią w spokoju przed obcymi.I nie uznajesz wyzszosci obcego nad starym-własnym kiedy sie okazuje ze to stare własne wcale nie jest takie złe i jest pewnego… Czytaj więcej »

XaX
Gość
XaX

To nie wina tego że przestali wierzyć logika albo to albo to jest strasznie płytka. To wina nieudolnych władz owładniętych chęcią zniszczenia własnego narodu, jakoś w Czechach są w większości ateistami i nie ma islamizacji.

Asgard4444
Gość

W dodatku w tzw.głównym nurcie promuje się islam. Chociażby słynna seria gier Assassins’s Creed. O nonsensie tego tytułu mozecie poczytać poniżej, to co się dziwić zmianom. https://pl.wikipedia.org/wiki/Assassin%E2%80%99s_Creed_(seria) Promowanie assasynów, którzy byli przecież fanatyczynymi wyznawcami islamu, to tylko wierzchołek urabiania np. młodzieży. Serial „Wspaniałe stulecie” też robi swoje. Bez odpiwedniej wiedzy… Czytaj więcej »

fenix
Gość
fenix

gra, o ktorej wspomniales to tylko czubek gory lodowej. Jesli dobrze sie przypatrzyc to islam jest podswiadomie promowany wszedzie. Szczegolnie w modzie: ostatnio zauwazylem trend – lansuje sie zarost (broda) od ucha do ucha jak u jakis faryzeuszy. Co niepokojace, to rowniez trend ten nieswiadomie przyjmowany jest w Polsce.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ten trend to tzw moda – normalna sprawa – ludzie mają tendencję do różnego typu „jednoczenia” sie i przynależności do różnych grup społecznych i przejmowania pewnych zachowań. Tu nie potrzeba propagandy – po prostu im więcej ludzi przejmuje pewien styl – staje się on w pewien sposób obowiązujący – modny.… Czytaj więcej »

Nietzsche
Gość
Nietzsche

Ktoś tu chyba popada w paranoję. Gra to tylko gra i myślę, że jej ocenianie bez znajomości fabuły jedynie na podstawie strony w wikipedii to przesada. Grałem we wszystkie części i powiem, że nie jest to napewno gra proislamska. Pierwsza część owszem dzieje się w Ziemii Świętej a my jesteśmy… Czytaj więcej »

Waldek
Gość

Nikogo to chyba nie dziwi. Po ostatnich wybrykach myjnogi Franciszka i teraz naszych czarnopurpurowych coraz więcej ludzi odejdzie z kościoła katolickiego. W sensie że przestaną chodzić na msze i dawać co łaska bo wiary się nie wyrzekną.

Jabol
Gość
Jabol

Obawiam się, że purpuraci grubo przeceniają swoją bezkarność. Polska historia zna przypadki samosądów na klechach.

stanislaw
Gość
stanislaw

Targowica-Czwarty skazany, biskup inflancki Józef Kazimierz Kossakowski, po zdjęciu święceń kapłańskich został powieszony przed kościołem św. Anny

Jabol
Gość
Jabol

Zgadza się kolego… Dlatego jestem zwolennikiem Kościoła Polskokatolickiego.

Asgard4444
Gość

Rzym nas zdradza.

Dexter
Gość
Dexter

Tak to na pewno jest powód.

Coffe
Gość

Przerażające, że wprowadzanie ich chorego planu tak łatwo i szybko jest realizowane. Polska powinna być teraz zjednoczona.Polacy powinni mieć wspólne stanowcze stanowisko co do tych zmian.Wszyscy zdrajcy min. PO,Nowoczesna i inne KODy osłabiają nas. Mam nadzieje że doczekam tego jak będą dyndać na głównym rynku.

W-a
Gość
W-a

Do Coffe, w jaki sposób chcesz się jednoczyć z tymi, których nazywasz zdrajcami i chcesz wieszać ? Tylko widzisz, problem w tym, że tych, których opluwasz jest większość (m.in. ja się do nich zaliczam). Ci opluwani ( i ja też) są w ogromnej większości – jak pokazują badania – przeciwko… Czytaj więcej »

Coffe
Gość

Nie chce się z nimi / wami jednoczyć.Rozumiem, że popierasz te KODowskie parady,Nowoczesną i resztę? Przecież oni chcą sprowadzić do nas biednych uchodźców! Zdecyduj się

Oluchna
Gość
Oluchna

Biedne kobiety z dziećmi uciekające przed wojną i bombami za spuchniętymi jajami- dodam żartem

bkkkk
Gość
bkkkk

@Oluchna, coś Ci percepcja szwankuje;) To nie są biedne, tylko brodate kobiety z wyrośniętymi dziećmi;)) (Kpina nie z Ciebie, tylko w temacie „kobiet i dzieci z reklamówkami w rękach”)

Oluchna
Gość
Oluchna

To fakt, pieniędzy i innych kosztowności niektórzy z nich maja pewnie więcej niż niejeden/ niejedna, z nas piszących tu na forum więc trudno mówić o biednych.

Jabol
Gość
Jabol

Żabojady nie zauważą zmian nawet wtedy, gdy jedyną pozycją TV będzie serial „Był sobie allah”.

qfweqwe
Gość
qfweqwe

Sa od wielu lat gotowani na wolnym ogniu, tak trudniej zmiany zauwazyc (:

Karbulot
Gość

Wykupowanie kościołów pod meczety oczywiście sponsoruje Arabia Saudyjska.

Oluchna
Gość
Oluchna

A któż by inny. Pieniądze… to właśnie one są gwoździem do trumny Europy, miejmy nadzieję że tylko Zachodniej i Północnej. Marne to dla nas pocieszenie ale zawsze…

azotox
Gość

Pieniądze – ludzie uczynili je wartością najwyższą, a to są rezultaty.

Kapitalizm, konsumpcjonizm, kult zysku – chcieliście pieniędzy, to je macie, pstrąg!

Ink
Gość

Europa sama sponsoruje swojego kata ,kupując ropę od arabów.A oni zamiast inwestować kasę w technikę oraz rozwój kraju inwestuja na walkę z Europą .

DTypy
Gość
DTypy

najbardziej obrzydliwy jest papież franek – bo zamiast bronić resztek godności i wartości chrześcijańskich – to on wyzywa chrześcijan (glownie Polakow) ze nie chcą brać arabów pod swój dach i sam… (omg) publicznie myje arabskim islamisom brudne syfiaste nogi. Poprawny politycznie papież zabija własny ustrój.

tgb
Gość
tgb

dtypy dlatego jakis czas temu pisałem ze swiatowe dni młodziezy u nas za moment to baaaaaaardzo duzy błąd.Nasz rząd bedzie w niezłych kleszczach miedzy obroną kraju przed najazdem muslimów a zapewne bardzo intensywnymi nawoływaniami i głosnym praniem mózgów przez papieża, który bedzie nawoływał do przyjmowania w Polsce Islamistów czyli notabene… Czytaj więcej »

Oluchna
Gość
Oluchna

@tgb
Z jaką lubością będą nas katolików pouczać, powoływać się na słowa najwyższego dostojnika kościelnego, będą odwoływać się do naszego chrześcijańskiego sumienia a raczej jego braku. Lewactwo które za nic ma jakąkolwiek wiarę tu będzie dawało upust swojej hipokryzji i zakłamaniu.

Coffe
Gość

Ostatnio nawoływał Europejki do rozmnażania się z muzułami. Pozostawie to bez komentarza..

tgb
Gość
tgb

coffe
to jest nie do pomyslenia.Pomijam juz KK,ale w biblii którą rzekomo Franek powinien bronić(na niej sie opierac), jest napisane zeby pobierac sie tylko w Panu,czyli przykładowo chrzescijanie razem.To jest nie do pomyslenia zeby papiez nawoływał do robienia tego z muzułami.Ten człowiek Byłby to jeden z najbardziej wyrazistych odstepców

ber&96Jndnard
Gość
ber&96Jndnard

Totalny ostracyzm lewactwa . Min spraw zagranicznych rozmawiał z petru !!!?????. O czym przedstawiciel rządu francuskiego. rozmawiał z przedstawicielem 1-3 % społeczeństwa. Czyżby USTALALI POLITYKĘ ZAGRANICZNĄ POLSKI NA TEN ROK. z przedstawicielem 1-3 % Półpolaków nie rozumiem ? no w pale się nie mieści. No zrozumiałbym. że min. sprawiedliwości lękający… Czytaj więcej »

stanislaw
Gość
stanislaw

Mam nadzieję, że obecny rząd przestudiuje uważnie stosunki królów polskich z watykanem. Już od zarania dawali oni papieżom do zrozumienia że Polka to niezależny kraj jak i polscy biskupi i to że są zwierzchnikami polskiego Kościoła nie oznacza przyzwalanie na wtykanie ich nosa do polityki prowadzonej dla dobra Polaków

Dexter
Gość
Dexter

Chyba papież miał w średniowieczu więcej do powiedzenia jeśli chodzi o kierowanie polityką europejską niż dzisiaj.

stanislaw
Gość
stanislaw

Być może ale Franciszek swoją źle zrozumianą chrześcijańską tolerancją nietolrancji islamu i ciepłoletnie podejście do tragedii chrześcijan na Bliskim Wschodzie, relatywizujac ich tragedię z problemami stworzonymi przez islamistów daje amunicję krytykom Polski w sprawach migracji.

Czarna Husaria
Gość
Czarna Husaria

Po prostu nie do wiary ze nikt o tym nic nie mowi. Sam mieszkam w Holandii, w moim miasteczku jest spory kosciol ktory organizuje swieta muzlumanskie. Dodam takze, ze muslimy wykupily dom trzy pietrowy i przeobrazily go w meczet. Teraz jak tylko przechodze tamtedy Turki juz na mnie krzywo patrza.… Czytaj więcej »

Malina
Gość
Malina

za taki stan rzeczy można „podziękować” tym co chcą rządzić światem na wyłączność, czyli masonom, iluminatom, grupie bilderberg, komisji trójstronnej… NWO nadchodzi

Jakob
Gość
Jakob

Polecam „wezwanie do przebudzenia” widze ze nie tylko ja interesuje sie tym tematem smile Trzeba wiedziec kto pociąga za „sznurki”

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Trochę to przypomina płacz nad rozlanym mlekiem. Ilu z komentujących tutaj – i nie tylko – operuje zbitką słowną: „wszyscy czarni to pedały i pedofile”? Że tacy są, to oczywiste iż w takiej grupie zawsze się ktoś trafi, W Polsce jest 30 tys duchownych – czy to dużo czy mało… Czytaj więcej »

Oluchna
Gość
Oluchna

Prawdę piszesz. Zwróć uwagę z jaką pompą i we wszystkich prawie lewackich mediach piszą kiedy uda się zlokalizować jakiegoś pedofila w kościele katolickim. Zdawałoby się że to hymn triumfalny. Wiadomość na pierwsze strony i to przez kilka dni.

smutek
Gość
smutek

Na naszych oczach Chrzescijanstwo przegrywa z Islamem oraz ateizmem, i nie przegrywa jakiejs malej bitewki – to jest pogrom i bliski koniec Chrzescijanstwa na kilku kontynentach.

grz
Gość
grz

smutne, straszne, obrzydliwe. moze tzw. Zachod jeszcze sie obudzi, ale bez rozlewu krwi juz sie nie obedzie.

SF01
Gość
SF01

Nadjordańska dżuma wymiera, to dobrze, szkoda, że jej miejsce zajmuje nowotwór złośliwy…

Obywatelka Ziemi
Gość

Religia to jest zlo. Kazda religia. Polecam poczytac Richarda Dawkinsa i jego ” Bog urojony”. Nie wazne do jakiej religi nalezysz. Zawsze zabijasz w jej imie. W imie kogos wymyslonego, gdzies w niebiosach. Upada swiat…a ja mialam nadzieje, ze ludzkosc potrafi wejsc na wyzszy poziom. Wolalabym urodzic sie 100 lat… Czytaj więcej »

tgb
Gość
tgb

obywatelka nie kazda religia TO ZŁO.Tylko te które nie są scisle oparte na biblii albo udają lub są na niej oparte wybiórczo lub powierzchownie.Bo prawdziwy Bóg,Jah,to jest TA Droga.To jest dobro,tylko ludzie nawet nie zauwazyli jak władca tego swiata,a wg biblii szatan – odsunął ludzi od przestrzegania jej zasad.A to… Czytaj więcej »