Zgodnie z najnowszym badaniem dot. aktywności mieszkańców Norwegii na rynku pracy, im dłużej imigranci przebywają na terenie kraju, tym luka między Norwegami a byłymi mieszkańcami krajów trzeciego świata się powiększa.

Naukowcy z Instytutu Badań Gospodarczych im. Ragnara Frischa przeprowadzili badanie, zgodnie z którym okazuje się, że spodziewana aktywność imigrantów na rynku pracy wkrótce po ich przybyciu do kraju daje powody do zadowolenia, jednak sytuacja się zmienia w ciągu 5–10 lat. Zróżnicowanie w aktywności na rynku pracy między imigrantami a natywnymi mieszkańcami Norwegii jest coraz większe. W dodatku tendencja imigrantów do korzystania z zasiłków społecznych również pozostawia wiele do życzenia, z coraz większą ilością przybyszów pozostających pod opieką państwa.

Jak stwierdził Knut Røed, starszy pracownik naukowy Instytutu im. Ragnara Frischa, „byliśmy po prostu bardzo zaskoczeni rezultatami badania, ponieważ różnice w kwestii chęci do podejmowania pracy pomiędzy imigrantami a rodzimymi mieszkańcami kraju powinny maleć, im dłużej ci pierwsi przebywają na terenie Norwegii, a okazuje się, że jest zupełnie odwrotnie”.

Z kolei Per Sandberg stwierdził, że rząd ma świadomość problemów uwydatnionych w badaniu wyżej wspomnianego instytutu, ale jak zasugerował, nie wszystko można rozwiązać metodami politycznymi. Dodał, że „nawet jeśli rząd zwiększy swoje wysiłki w kwestii zapewniania imigrantom pracy oraz innych możliwości rozwoju, nie możemy zapomnieć o tym, że politycy nie mogą zmusić ludzi do integracji”.

Verdens Gang, jeden z największych dzienników w Norwegii, donosi, że wyniki badania są bardzo niekorzystne w perspektywie stabilności systemu państwa opiekuńczego. Z artykułu wstępnego gazety możemy się dowiedzieć, że „wniosek, który wynika z raportu jest jasny: jeśli nie uda nam się nakłonić imigrantów do pracy, nasz cały system opieki społecznej znajdzie się w niebezpieczeństwie”.

źródło: breitbart.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

Dodaj komentarz

59 komentarzy do "Raport: Im dłuższy pobyt imigrantów w Europie, tym mniej chęci do integracji"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
ocoloto
Gość
ocoloto

„politycy nie mogą zmusić ludzi do integracji” jak to nie mogą? zabrać socjale a jak nie będzie co wsadzić do gara to szybko się wezmą do roboty:grin:

gieno
Gość
gieno

znowu lewackie szambo blokuje wolność i kto tu łamie wolność słowa i demokracje http://wawalove.pl/Nerowowo-na-Nowym-Swiecie-Blokada-marszu-ONR-przez-Obywateli-RP-a26161

Pedro Chubascos
Użytkownik
Początkujący

Norwescy naukowcy, po latach badań odkryli ku swemu zaskoczeniu, że kupa śmierdzi.

MarioBros
Gość
MarioBros

Jeszcze więcej ich przyjmujcie norweskie lewackie barany to będzięcie mieli taki dobrobyt, że was krew zaleje!

wpDiscuz