Prawie 4700 mieszkańców Nowosybirska podpisało się pod apelem do mera miasta z żądaniem zakazu budowy medresy. Kampanię przeciwko budowie muzułmańskiego seminarium duchownego zorganizowali aktywiści ruchu Restrukt i Platformy Narodowo-Bolszewickiej.

Autorzy proszą władze miejskie o wyłączenie z projektu kompleksu wielkiego meczetu muzułmańskiej uczelni. Zebrali 4673 podpisy.

„Meczet i medresa są położone na terenie, który jest reprezentowany w Zgromadzeniu Ustawodawczym obwodu i radzie miejskiej przez deputowanego Jednej Rosji Beniamina Aleksandrowicza Paka, dlatego też jeśli postanowili wybudować obiekty na terenie dzielnicy Kirowskiej, to deputowani albo zamknęli oczy na budowę danego budynku, albo są współuczestnikami budowy w celu uzyskania politycznych korzyści, co jest całkowicie nie do przyjęcia”. – czytamy w oświadczeniu nacjonalistów przekonanych, że zakaz budowy „umocni międzywyznaniowe i międzynarodowe stosunki w Nowosybirsku”.

Imam-hatib wielkiego meczetu w Nowosybirsku Salim Szakirzjanow w odpowiedzi oświadczył, że „używają nacjonalistów do gry politycznej”, a sam projekt będzie realizowany „nie wcześniej niż za 5-10 lat”.

rusimperia.info

9
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
3 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
bkXiadzEustachyKopytkoDonC,,karol+nawroz,,progo9 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
progo9
Gość
progo9

I tak powinno wyglądać nastawienie do islamu i do muzułmanów. Można nie lubić Rosjan ale jeżeli chodzi o państwowość to nie dadzą sobie wejść na głowę. Brawo za odwagę.

,,karol+nawroz,,
Gość
,,karol+nawroz,,

za pijanego jelcyna twierdzono ze nikt nie powstrzyma mafii rosyjskiej i przestepczosci w Rosji-ale pijaka Jelcyna zachodnie mediai politycy ,,kochali,,!!!! pomimo ze to za jego czasow nagminnie mordowano w Roji dziennikarzy i osoby krytykujace korupcje rzadu!!!! ———————————————– Natomiast Putin odsunal KGB i GRU i wygral walke z mafia i przestepczoscia… Czytaj więcej »

DonC
Gość
DonC

Po części się z tobą zgodzę. Ale w jednej części gadasz głupoty. Mianowicie zachodnie media wchodziły w dupę Putinowi przez lata. Powstało oczywiście kilka programów szykanujących Putina ale ogólnie był postrzegany przez media jako prawdziwy i porządny polityk. Cała sytuacja zmieniła się dopiero po zmianach na Ukrainie. Dopiero od tego… Czytaj więcej »

DonC
Gość
DonC

A i dodam jeszcze że w Rosji żyje dane z 2010 roku 16,4 mln muzułmanów (11,6% populacji rosyjskiej). Do 2030 ma być ich 18,6 mln, czyli 14,4% populacji Rosji. Dziwnego sojusznika nam wyszukujesz pomijając fakt że sojusz jakikolwiek z Rosją odbywa się na zasadzie Pan(Rosja) podnóżek (inny kraj np:Polska). Oni… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

W sedno.

,,karol+nawroz,,
Gość
,,karol+nawroz,,

W 1991 roku na terytorium rosyjskim istniało mniej niż 100 meczetów. Dzisiaj jest ich już ponad 7000. Dawniej nie było w Rosji żadnej religijnej uczelni islamskiej. Teraz jest ich w Rosji już 95, w tym 7 islamskich uniwersytetów. Proces integracji i rozwoju świata islamskiego w Federacji postępuje. W kwietniu 2012… Czytaj więcej »

DonC
Gość
DonC

Dokładnie tak jak mówisz. Dodam tylko że i tak już jest po nas. Uratować może nas tylko cud. W przeciągu kilkunastu lat do władzy w niemczech dojdzie kolejny hitler tyle że zamiast książki main kampf będzie w ręku trzymał koran. Tak samo po naszej wschodniej granicy do władzy dojdą ludzie… Czytaj więcej »

XiadzEustachyKopytko
Gość
XiadzEustachyKopytko

Rosjanin jak chce, to wygna muzułmanów…

bk
Gość
bk

Podejrzewam, że wątpię;). Ruskie nawykłe do naginaia karku oraz pędzenia bimbru nielegalnie. A Tatarzy i inni im podobni mają rację mówiąc, że sa w Rosji u siebie;))) (takie uproszczenie historii Rosji) hihi.