Turcja: brytyjska Queen i Coco Chanel jak pornografia

„Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” to polski tytuł bestselleru „Good Night Stories for Rebel Girls” przetłumaczonego na wiele języków świata, min. też i na turecki.
Autorki Francesca Cavallo i Elena Favilli stworzyły zbiór stu opowiadań dla dzieci, których bohaterkami są tylko kobiety, min. malarki, sportsmenki, gwiazdy estrady, pisarki i aktywistki polityczne. Obok brytyjskiej Queen opisane są min. Coco Chanel, Serena Williams, siostry Bronte, Frida Kahlo, Joan Rowling, Maria Callas, Beyonce lub Florence Nightingale – prekursorka nowoczesnego pielęgniarstwa. Władze tureckie zabroniły sprzedawać książkę osobom poniżej 18 lat i nie wolno jej pokazywać.

Tak wygląda demokracja i tolerancja w Turcji w kraju stowarzyszonym z UE, który wciąż doi pieniądze od podatników europejskich. Nie jest w pełni zrozumiałe dlaczego tysiące Turków immigruje corocznie do zdemoralizowanej Europy.

https://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/good-night-stories-for-rebel-girls-darf-nur-an-erwachsene-verkauft-werden-16417628.html

Dodaj komentarz