foto: wikimedia.commons.org Irish Defence Forces (CC BY 2.0)

W nowym raporcie Banku Światowego ustalono, że nasilające się zmiany klimatu staną się motorem imigracji. Powinniśmy się szykować nawet na 150 milionów uchodźców, najwięcej ma pochodzić z Afryki Subsaharyjskiej.

Banku Światowy ostrzega, że z powodu zmian klimatu będziemy musieli zmierzyć się z milionami uchodźców. Bank wymienia tutaj spadek produkcji rolnej, niedobory wody i rosnący poziomu mórz.

Szacunki Banku Światowego mówią o 86 milionach „uchodźców klimatycznych” z Afryki Subsaharyjskie, 40 milionów z Azji Południowej i 17 milionów z Ameryki Łacińskiej. W Etiopii, gdzie wzrost populacji może osiągnąć 85% do 2050 roku, migracja może wzrosnąć z powodu niższych zbiorów.

Według Banku Światowego, zmiana klimatu może stać się zagrożeniem gospodarczym i społecznym, a w konsekwencji kryzysem humanitarnym.

Aby ograniczyć migrację „uchodźców klimatycznych”, Bank Światowy chce skoordynowanych działań na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i solidnego planowania rozwoju na poziomie krajowym.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

64
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
36 Comment threads
28 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
46 Comment authors
V73European Citizen.pawelszyszkinAnahu Yamito II Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o