Japonia odrzuciła 99% wniosków o azyl. Przyjęła tylko 27 uchodźców

Japonia wciąż nie wpuszcza imigrantów i tzw. uchodźców. Liczba wniosków o azyl składanych wciąż rośnie, jednak kraj pozostaje zamknięty.

W 2015r Japonia otrzymała 7,586 aplikacji tzw. uchodźców. Ponad 99 procent wniosków zostało odrzuconych. Wydano jedynie 27 pozwoleń na pozostanie w Japonii.

Obrońcy praw człowieka w Japonii od lat narzekają na brutalne traktowanie uchodźców przez urzędników imigracyjnych. Stowarzyszenia proimigranckie naciskają na instytucje rządowe bez rezultatów. Mimo coraz większych problemów demograficznych, Japończycy wolą pozostać społecznością homogeniczną.

Premier Shinzo Abe ogłosił na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, że jego kraj najpierw musi się uporać z problemami wewnętrznymi. „Chciałbym powiedzieć, że przed przyjęciem imigrantów lub uchodźców musimy zapewnić więcej miejsc pracy kobietom i osobom starszym oraz zwiększyć swój wskaźnik urodzeń. Jest wiele rzeczy, które powinniśmy zrobić przed przyjęciem imigrantów.” – mówił premier Shinzo Abe.

Mimo wszystko Japonię nie można oskarżyć o brak pomocy. W ubiegłym roku przeznaczono 181,6 mln dolarów dla UNHCR. Chcą też przeznaczyć 1,5 mln na stabilizację problemu „kryzysu” uchodźczego.

źródło: ndie.pl / globalpost.com

8 komentarz do “Japonia odrzuciła 99% wniosków o azyl. Przyjęła tylko 27 uchodźców

  1. Jeśli mają niski wskaźnik urodzeń a wiadomo jak ekspansywne w tym przypadku są społeczności muzułmańskie to im się nie dziwie. Poza tym 27 wniosków przyjęli czyli jakieś szanse zawsze są. Pytanie czy to wina tylko Japończyków czy tylko 27% imigrantów coś sobą reprezentowało że warto nimi ubogacić kulturę japoni.

  2. Japonia to wyspa na końcu świata, może sobie pozwolić na izolowanie się, jest samowstarczalna. Europa i Polska nie ma tego luksusu. PS. Polska przez 2 lata przyjęła tylko 2 uchodźców z Ukrainy na kilka tysięcy wniosków.

  3. Tu nie chodzi tylko o proporcje.Japonia jest przeludniona.Trochę większa powierzchnia niż w Polsce,a terenów uprawnych sporo mniej a ludzi ponad 3 razy tyle.Gdyby nie było importu żarcia to by musieli mocno zaciskać pasa.

Dodaj komentarz