Kontrowersje wokół centrum muzułmańskiego w Białymstoku. Głos zabrał przewodniczący Tatarów

Przewodniczącym Związku Tatarów w RP Jan Adamowicz powiedział w wywiadzie dla „Sputnik News”, że centrum kultury muzułmańskiej, które ma powstać w Białymstoku za pieniądze Arabii Saudyjskiej, nie będzie służyć tylko polskim tatarom, ale muzułmanom z całego świata. Mówił też o „układzie” Polski z Arabią Saudyjską.

„Centrum będzie muzułmańskie, a w świetle powyższego to ma być budynek służący Tatarom. Ale z tego, co ja się domyślam, to ten budynek nie będzie służył Tatarom zamieszkałym w Polsce tylko i wyłącznie, będzie służył muzułmanom z całego świata.” – wyjaśnił Jan Adamowicz w rozmowie z „Sputnik News”.

„Ruchy Arabii Saudyjskiej trochę mi się nie podobają, ale w tym przypadku nic nie mogę zrobić, ani zadziałać, ponieważ tu jest układ pomiędzy państwami – Arabią Saudyjską i Polską, rządem Polski. My, jako społeczeństwo nie mamy praktycznie nic do powiedzenia. Ja mogę jedynie wewnętrznie się sprzeciwić, że to jest centrum kultury tatarskiej, czyli powinno służyć Tatarom polskim, a nie będzie” – przekonywał.

Adamowicz zapytany jakie jest stanowisko polskich władz w sprawie tego centrum, odpowiedział: „Stanowisko jest takie, że będzie pozwolenie na budowę”.

Dodaj komentarz