Screen: YouTube.com Kirche In Not

Najaktywniejszy dziś nurt islamu kieruje się logiką podboju. Chce zdobyć cały świat, zaczynając od Europy – uważa ks. prof. Samir Khalil Samir, egipski jezuita i islamolog – informuje Radio Watykańskie.

Ks. prof. Samir Podkreśla, że jednym ze sposobów podboju jest dziś rozniecanie wojen, aby w świat poszło jak najwięcej muzułmańskich migrantów i uchodźców. W ten sposób, powoli, ale skutecznie, dokonuje się podbój. „Nie łudźmy się, jest to zaplanowana inwazja” – podkreślił wieloletni profesor Papieskiego Instytutu Wschodniego.

Jezuicki islamolog odniósł się również do ostatnich doniesień o przekazaniu przez Kościół Katolicki działki na budowę meczetu we Florencji. Ze strony kościoła był to gest braterstwa, jednak w jego opinii muzułmanie uważają to jako zwycięstwo nad chrześcijanami, jako naszą słabość.

Zdaniem egipskiego ks. prof. Samira ignorancja w sprawie islamu jest jednym z głównych problemów współczesnego Kościoła na Zachodzie. Zastrzega on jednak, że europejscy duchowni powinni się uczyć od chrześcijan, którzy mają osobiste doświadczenia islamu, a nie od imamów, którzy kłamliwie twierdzą, że islam oznacza pokój.

radiovaticana.va

29
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
15 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
WitekEWAkasiapojawiam się i znikameasyrider Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o