Kto głosował za obowiązkowym przyjęciem imigrantów? Lista polskojęzycznych eurodeputowanych

Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Danuta Huebner, Michał Boni z PO i Lidia Geringer de Oedenberg –  to lista eurodeputowanych z Polski, którzy głosowali za obowiązkowym rozdziałem 120 tysięcy imigrantów na poszczególne kraje UE.

Wszyscy eurodeputowani PiS zagłosowali przeciwko zmuszaniu nas do przyjmowania tzw. 'uchodźców’. Przeciwko głosował również Jarosław Wałęsa i Marek Plura oraz politycy Kongresu Nowej Prawicy – Robert Iwaszkiewicz i Michał Marusik. Europosłowie SLD wstrzymali się od głosu w tej sprawie.

– Kwoty przeszły, 370 za, 134 przeciw, 52 wstrz. PiS przeciw, PO się wstrzymała, rządząca partia nie ma w tej sprawie zdania. – pisze na Twitterze Janusz Wojciechowski.

Głosowanie PE nad propozycją KE nie jest jednak wiążące, to jedynie opinia. Jest to jednak mocny sygnał, że większość w UE popiera Brukselę. To także forma nacisku na kraje, które się sprzeciwiają jak Polska, Słowacja, Czechy, Węgry czy Rumunia.

Donald Tusk ma jeszcze w czwartek zadecydować o tym, czy i kiedy zwołać nadzwyczajny szczyt Rady Europejskiej w sprawie imigrantów. Na jak najszybsze zorganizowanie spotkania nalega między innymi Angela Merkel.

źródło:RMF FM/PAP

29 komentarz do “Kto głosował za obowiązkowym przyjęciem imigrantów? Lista polskojęzycznych eurodeputowanych

  1. Sami mają problemy z ciapatymi i muszą gdzieś tą dzicz jeszcze upchnąć. Ale dobra Nasza.. u nas nie ma socjalu na poziomie starej UE tak że nasz kraj będzie szybkim tranzytem dla kozojebców w drodze do GB, SE, D i innych. Mam nadzieję że górale ze Szkocji dadzą im łupnia….

   1. Masz rację. Będziemy tylko krajem tranzytowym. Niemniej jednak nie możemy dopuścić nawet do tego, w przeciwnym razie muzułmanie będą z każdej strony. Należy ich zwalczać na obcej ziemi, w pierwszej kolejności. Jakkolwiek to zabrzmi powinniśmy wspierać działaczy anty-musli w UK, D, SE.

    1. Nie możemy pozwolić sobie na bycie krajem tranzytowym. To jest absurd i przyczynimy się tym do łamania wszelkich zasad (nie można pozwalać na wędrówki nielegalnych imigrantów, przepisy powinny być przestrzegane). Zresztą czy ktoś sobie wyobraża, że Niemcy by nie zareagowali i nie zaczęli kontroli granicznych z Polską? Bycie krajem tranzytowym to idealne rozwiązanie aby utknąć z tysiącami imigrantów. Reakcja Litwy była szybka, wystarczyło kilku Irakijczyków, którzy od strony Polski wjechali bo kierowali się do Skandynawii. Litwa już wzmogła kontrole granicy z Polską.
     Wbrew bełkotowi serwowanemu nam przez naczelną katechetkę z MSW, Polska nie jest przygotowana na uporanie się z dużą falą imigracji (jeśli problemem okazało się 20 nielegalnych imigrantów, to co w przypadku np. 500?)
     T. Piotrowska kontroluje za to wschodnie granice, zamiast całą uwagę skupić na południowych, a zwłaszcza zaciskać współpracę ze Słowacją oraz ich służbami. Bo to od południa może nastąpić większy ruch (chwilowo wstrzymany przez Węgrów). I tak na koniec, co to za minister, który nie pojawia się na szczytach europejskich szefów ministerstw spraw wewnętrznych? Ona już 4 takie opuściła, czy na kolejnym także jej nie będzie?? Marionetka, która zajmuje jedno z ważniejszych stanowisk w rządzie, zahukana kobiecina, która odpowiada za najważniejsze służby w Polsce. Czy w 40 milionowym społeczeństwie nie było bardziej kompetentnej osoby na takie stanowisko????

 1. Troche stronniczo dobrane nazwiska sugeruja jakby Polacy o niepolskich nazwiskach automatycznie nie byli patriotami. To metody brukselskiej dyktatury medialnej i nie stosujmy jej wobec siebie.
  Maly przyklad :
  – patriotycznie myslacy G.Braun
  – z drugiej strony renegaci: jakis tam Lis czy Mucha
  W naszych zapasach z czambulami proroka nie powinnismy dyskredytowac ludzi ze wzgledu na nazwisko ,narodowosc (nawet Niemcow) czy pochodzenie (gdzies przeczytalem ze Wegrzy to Azjaci!). To niuanse ,a w jednosci sila.
  Kazdy sojusznik sie liczy w walce o nasza przyszlosc.
  Gdy zawiedziemy – przyszlosci nie bedzie !

  1. Zgadzam się z Tobą, w jedności siła. Musimy walczyć o to co dla nas ważne, ale bez wpadania w skrajności i bez wzajemnych animozji. Ludzie którzy walcza o to samo są różni, ale skupmy się na tym co nas łaczy a nie co dzieli.

  2. Cyt. „…czy pochodzenie (gdzies przeczytalem ze Wegrzy to Azjaci!)”. Ja o tym pisałem. To fakt naukowy. Węgrzy przywędrowali nad Dunaj ze środkowej Syberii. Pisałem w następującym kontekście – wykazali się niemałym sprytem na dworcu Keleti podstawiając pociąg widmo, może w grę wchodzi ich DNA. Absolutnie bez cienia dyskredytacji. Wręcz odwrotnie. W jedności siła! Podpisuję się pod tym! Przykładowo, już w kilku miejscach została przytoczona wypowiedź Syryjczyka, będącego właścicielem sporej warszawskiej sieci 'Amrit Kebab’. Koleś mówi jasno: ta maszerująca horda to hołota, wyciągająca łapy po zasiłki. Nie będzie z nich żadnego pożytku. To słowa Syryjczyka o Syryjczykach. Nic tylko cytować…

 2. „To nie ucieczka, to… „hidżra”, słowo oznaczające… podbój przez imigrację. Właśnie taki cel mają mieć setki tysięcy uchodźców dobijające się do Europy. Moi mili, ja jestem muzułmaninem i mnie nikt kitu ani ciemnoty nie wciśnie. To co się dzieje to jest regularna inwazja, nazywana w islamie Hijra (Hidżra), czyli zdobycie terenu wroga poprzez zasiedlenie, najczęściej pokojowe, bez walki. Ja się tego boję bardziej niż większość z was bo wiem jak to się prawdopodobnie skończy. Nikt mi nie powie że setki tysięcy młodych mężczyzn w wieku poborowym jadą tutaj ze strachu przed wojną. Nikt mi nie powie, że ludzie wychowani na bliskim wschodzie i w Azji dostosują się do naszych, tak, naszych europejskich wartości”.

  1. Ciesze sie ze czytam te slowa napisame przez muzulmanina.
   Nikt z nas nie ma na pewno nic przeciwko istocie religii. Gdyby ten agresywny islam ,zrodzony na Bliskim Wschodzie przez matke Nietolerancje i ojca Petrodolara ,byl tylko jedna z wielu filozoficznych orientacji duchowych , nie byloby za pewne tej internetowej strony.
   Lecz islam ten , ktory obecnie stoi przed naszymi drzwiami , to niestety totalitarna i agresywna ideologia ,szukajaca nowych mozliwosci podboju.
   Pozdrawiam.

 3. Już jest wskazówka jak głosować w wyborach parlamentarnych: wiemy co mówili posłowie w czasie debaty, wiemy jak głosowali w europarlamencie. Ze względu na tę trudną sytuacją, pójdę na wybory, choć nigdy nie chodziłam, oczekując od kandydata jasnego stanowiska antyimigracyjnego. Ale niestety do czasu wyborów wiele w kwestii imigrantów może zostać namieszane.

  1. Jako piszący dotychczas „lolo” tego wpisu nie zrobiłem. Możesz gościu sobie go używać ile chcesz ale to już nie moje. Można sprawdzić po IP. W takim razie wyłączam się i nie biorę odpowiedzialności za wpisy pod nickiem „lolo” nawet jeśli bym się z nimi zgadzał. Ale może być tak, że z jednym się zgadzam a z innym już nie. Jak ktoś chciał mnie „z rynku” wyeliminować to proszę bardzo, ja się nie upieram. Być może taką moją reakcję nawet przewidziano. „Lata mi to i powiewa”.
   Ostatni mój wpis był 17 września 17:15.
   Dotychczasowy „lolo”. Pa pa.

 4. PO się wstrzymała, chyba mało zaskakujące. Oni dalej stoją w rozkroku pomiędzy polskim społeczeństwem a dyrektywami z Brukseli. W tym wypadku jednak nie da rady „zjeść ciastko i mieć ciastko”.
  Tusk to też niezły agent, dopiero po telefonie Merkel zwołuje szczyt Rady Europejskiej grin Zamiast siedzieć na dupie w Brukseli i dążyć do rozwiązania problemu z imigrantami, on gdzieś w Azji na wizycie heh. Co za cymbał. Tu każdy tydzień to kolejne tysiące nielegalnych imigrantów a UE kłóci się o rozlokowanie jakiś 120 tysięcy.

 5. „Po wczorajszej inspekcji granic mogę powiedzieć, że z Polski można brać przykład – mówiła podczas sejmowej debaty o uchodźcach premier Ewa Kopacz. Przeciwko urzędowemu optymizmowi protestuje jednak Sławomir Siwy, szef związku zawodowego Celnicy PL. – Premier nie powinna wprowadzać Polaków w błąd. Prawda wygląda tak, że jesteśmy właściwie bezbronni wobec działań przemytników. O ile na wschodzie odbywają się jeszcze jakieś kontrole to ruch z południa odbywa się bez żadnej kontroli. Sam sprawdzałem, że tamtędy wjeżdżają TIRy z krajów muzułmańskich.”

 6. Nurtuje mnie jedno, może ktoś łaskawie mnie oświeci. Z informacji podanych w mediach wynika, że do UE dostało się ponad 430 tysięcy imigrantów (z czego 40% stanowią Syryjczycy). Solidarnie ma być rozlokowane 120 tysięcy. A co z resztą?? A co z tymi którzy jeszcze do końca roku dotrą??? Bo chyba nikt już nie wierzy w jakieś większe deportacje.
  I druga kwestia, bo odnoszę wrażenie, że niektóre kraje wprost wpadły w opary absurdu i zamiast pracować nad zatrzymaniem tego exodusu, jeszcze go pogłębiają. A sprawa dotyczy tego nieszczęsnego imigranta, co mu nogę podstawiła węgierska dziennikarka. Otóż dzisiaj w mediach jest kreowany prawie na bohatera narodowego. (pomijam pytanie czy faktem jest, że skasował FB bo namierzono tam go i widać było jego sympatię dla Dżabhat an Nusra- suryjskiej filii Al Kaidy) Hiszpanie dumnie wypinają pierś, mówiąc o pomocy imigrantom i większej solidarności. Media pokazują, że dostał 100 metrowe mieszkanie, pracę a jeszcze piłkarski klub hiszpański go zaprosił… Czy mamy świadomość tego jaki to daje przekaz? Bo obawiam się, że teraz nie dość że będą się chętnie podstawiali mediom czy służbom, to jeszcze więcej determinacji będzie aby dotrzeć do UE.
  A potem zdziwienie, że narzekają bo jeden dostał mieszkanie i traktowany jak gwiazda, a inni w namiotach siedzą. Z jednej strony krytyka pada kiedy mówimy o podziale imigrantów (bo nie można mówić głośno o pomocy chrześcijanom) a z drugiej strony takie historie powodują głębokie podziały wśród imigrantów, oraz coraz większą frustrację. Brawo, genialna polityka.
  Francja i Szwecja zapowiadają większe naciski na oporne państwa członkowskie i będzie powtórka z rozrywki; Polska usłyszy to co zwykle.

Dodaj komentarz