Przez lata otwarcie popierał ISIS i obiecywał prawo szariatu w Polsce. Teraz może zgnić w więzieniu

Działający w Wielkiej Brytanii imam Anjem Choudary uznany winnym wspierania Państwa Islamskiego. Może trafić za kratki na 10 lat.

Imam złożył przysięgę wierności IS i w serii publikowanych na YouTubie apeli wzywał do tego swych wiernych. Przed sądem został uznany winnym wspierania Państwa Islamskiego. Imamowi udowodniono powiązania z zabójcą brytyjskiego żołnierza Lee Rigby’ego Michaelem Adebolajem, a także bojownikiem ISIS Omarem Bakrim Muhammadem.

Ława przysięgłych uznała Choudary’ego za winnego w lipcu, jednak jej decyzja, jak i sam fakt, że odbył się taki proces, były do wtorku utajnione. Wyrok w sprawie imama ma zapaść we wrześniu; grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Zgromadzony w ramach śledztwa materiał dotyczący imama dokumentuje 20 lat jego działalności i zawiera 12,1 terabajtów danych.

Anjem Choudary w 2015 roku powiedział w jednym z wywiadów, że prawo szariatu zostanie wprowadzone również w Polsce.

„Pewnego dnia prawo szariatu zostanie wprowadzone także w Polsce, bo wierzymy, że należy usunąć wszystkie opresyjne reżimy. Jeśli rządzi wami ktoś inny niż Allah, to jest to forma ucisku” – mówił wówczas kontrowersyjny imam.

PAP

81 komentarz do “Przez lata otwarcie popierał ISIS i obiecywał prawo szariatu w Polsce. Teraz może zgnić w więzieniu

 1. Nie zamykać a rozstrzelać!

  Po co ma żyć na koszt obywateli, „nawracać” czy rekrutować morderców w więzieniach? Taki nie przestanie być tym kim jest czy to za kratkami czy na wolności.

  Pomijam już fakt, że może zostać wcześniej wypuszczony biorąc pod uwagę lobby islamskie w zachodniej europie i wróci do tego co robił przed skazaniem.

  Nawet bym go nie odsyłał do „jego braci” bo i tam będzie robił złą, propagandową robotę. Pozbyć się raz na zawsze i jeden kłopot z głowy.

  Pozdrawiam

  1. Jest jakaś nadzieja dla nas Polaków. To że wymienił nasz kraj w takim osobliwym kontekście oznacza że w nas widzi główne zagrożenie dla rozprzestrzeniania się islamu. Dziadku Polska była i będzie chrześcijańska, czy ci się to podoba czy nie, a twoje pobożne życzenia to możesz sobie wsadzić w buty!

   1. @Www
    Była i będzie chrześcijańska czy Ci się to podoba czy nie. A jak Ci się nie podoba to do Szwecji. Tam już kilka ładnych lat jak pożegnali chrześcijaństwo.
    Bóg Honor Ojczyzna!!!

     1. @Śmierć wrogom ojczyzny !!
      Ja się wcale nie unoszę.
      Polska przyjęła chrześcijaństwo od zachodu a dokładniej od Niemiec i bardzo dobrze zrobiła! Tylko w Europie dzięki chrześcijaństwu nastąpił rozwój na niespotykaną na innych kontynentach skalę. Pozwoliło to Europejczykom podbijać inne landy właśnie takie gdzie tubylczy lud wyznawał bożki jak Polska przed przyjęciem chrześcijaństwa. Upadek cywilizacji Zachodu następuje bo tam wyrzekli się swojej wiary. Wystarczy! Kolego nie chcesz to nie wierz w Boga ja Cię do tego nie zmuszam ale swoje tezy na temat mojej wiary to bardzo proszę zachowaj dla siebie i niepotrzebnie dodajesz złośliwości i docinki, ja w stosunku do Twojej wiary bądź niewiary tego nie robię. Pozdrawiam. Tekst odnosi się także do twojego kolegi www

     2. To ile razy nas wkońcu,, ochrzcili,, zanim przykleili nam swoją łatkę? Wiele razy próbowali. L

    1. Wybaczcie ale czasami ludzi nosi. Polska kiedyś była POGAŃSKIM IMPERIUM LECHICKIM!! Rozumiecie? IMPERIUM. A teraz do jakiego stanu nas doprowadziła watykańska,przeszło 1050-letnia okupacja? Wyglądamy jak karykatura samych siebie z kagańcem i na smyczy. Gdyby nie nasze geny już dawno by nas wykończyli. Trochę szacunku dla przodków.NALEŻY IM SIĘ.

     1. dodajmy – tajnym imperium smile tak tajnym , że nie ma nawet żadnych źródeł na ten temat do dzisiaj .

     2. ,, Niezbadane są lochy Watykanu,,. Wejdz m.in. tam a dowiesz się kawałka histori. Oni nigdy nie niszczą takich rzeczy tylko ukrywają przed światem.

   2. Nie rozumiem minusowania komentarza Www. Takie są fakty. Chrzescijanstwo zostało narzucone nam poprzez chrzest. To że przyzwyczailiśmy się do tej religii to już inna sprawa. Ale nie uznawajmy jej za jedyną jaka była w Polsce. A zwłaszcza nie zapominajmy o wierzeniach słowiańskich.

   3. No i co go minusujecie? Po części ma racje, ale nie pogańska a słowiańska. Mieliśmy własną kulturę tradycje itd. Chrześcijaństwo poniekąd zasiedliło się u nas jak islam tylko nieco bardziej pokojowymi metodami. Mając wzgląd na to jak u nas chrześcijaństwo się zakorzeniło i to takiego stopnia że nikt już o rdzennej kulturze nie pamięta nie można dopuścić do czegoś takiego z islamem.

    1. No to jest prawda, moze to brzmi brutalnie, ale szaremu chlopowi chrzescijanstwo zostalo narzucone, wtedy to byla religia ekspansywna i nawracano na nia ogniem i mieczem. Mieszko I przyjal chrzescijanstwo bo byla to decyzja polityczna i tak bylo po prostu korzystniej i sie oplacalo, a wraz z nim caly narod ktory nie mnial w zasadzie wyjscia i zaczelo sie wykorzenianie slowianskiej wiary. Tylko chrzescijanstwo w pewien sposob nas rozwinelo, wprowadzilo pierwsze szkolnictwo, duchowni byli pismienni, wladcy dzieki nim wprowadzili jakis zhierarchizowany porzadek w panstwie i rozwinela sie panstwowosc. Uchronilismy sie przed ciaglymi najazdami zachodnich i poludniowych chrzescijanskich sasiadow bo juz nie bylismy poganami. Natomiast wprowadzenie szariatu tylko nas uwsteczni…

     1. Trochę inaczej. Najpierw chrześcijaństwo człowieka uwsteczniło, zepchnęło na bruk, bo ciemną masą łatwiej manipulować. Zrobili z człowieka małpę, która nie powinna się myć, a modlić. Leczyć, a modlić. My, Słowianie mieliśmy swoją kulturę, pismo, medycynę, wiele ciekawych praktyk. KRK wszystko spalił, zniszczył, wyrżnął, a to czego się nie dało zasymilował. Ponad to w historii uczymy się zakłamanej prawdy, od niedawna dopiero w szkołach nie uczą o mitach greckich tylko naszych, rodzimych. Dopiero po latach, zmianach ustroju, kiedy staliśmy się już cieniem narodu KRK zmienił zasady gry, które zmienia na przykład i teraz, bo wierni odchodzą. Coś ciężko z Wami jako narodowcami, kiedy nie znacie kultu swoich przodków i Bogów. A wielu wraca do starej wiary. Wspomnieć należy o symbolach małolaty, jakby ktoś nie wiedział. Do książek wróć raz! A nie głupoty wypisywać.

     2. Poproszę o przykłady zabytków pisma słowiańskiego .Było by epokowe odkrycie – dawaj śmiało świat nauki na pewno cię doceni .
      Jest tylko jedna wzmianka z epoki odnosi się do Słowian zachodnich że posągi bóstw opisane były imionami ( Thietmar ) ale jakim pismem ? – nie wiadomo .

    2. „tylko nieco bardziej pokojowymi metodami” to przypomnę :wybijanie zębów za nie przestrzeganie postu , obcinanie penisów za wielożeństwo , i cytat z epoki księżulka jak określał Polaków ” Lud jego bowiem wymaga pilnowania na podobieństwo bydła i bata na podobieństwo upartego osła” – Thietmar . Reakcja pogańska w XIw też nie wybuchła z powodów powszechnej szczęśliwości .

   4. Pierdolicie Polska chrezscijańska/pogańska gówno mnie to obchodzi byle by to była Polska biała i konserwatywna faktem jest że Polska przed przyjęciem chrztu była małym państwem skupionym wokół Gniezna a dzięki chrztowi nasze państo się rozrosło i nas Niemcy w średniowieczu nie zniewoli i być może mówiliśmy dziś by po niemiecku a prawda jest taka że ten cały burdel jaki mamy w Europie jest problemem rasowym a samo chrześcijaństwo podobnie jak islam i judaizm jest religią semicką wymyśloną przez żydów dla Europejczyków(Rzymian) z tym że pozostałe były już typowo semickie a my sobie „ucywilizowaliśmy” dlatego nie odprawiamu durnych szabasów czy ch.j wie czego i nie strzelamy do ludzi z pobudek religijnych

   5. Panowie! Była, nie była chrześcijańska, a ja Wam powiem tak:
    – Tacy Wieleci też byli. Pogańscy, słowiańscy jak się patrzy. No i Szkopy ich zeżarły;
    – Jeden z tutejszych (celowo używam słowa „tutejszy”, wyjaśnienie będzie dalej) „wziął się na sposób” i się „wziął i ochrzcił”. Chrzestnych se wziął od takiego trochę sprzymierzeńca, a trochę wroga tychże Szkopów. Nie brał chrzestnych od potencjalnego wroga tychże Szkopów (Bizancjum i pochodne i nie trujcie mi o Teofano), ani od samych Szkopów. Czyli wykazał się sprytem dużej klasy. Iście wąż;
    – Po tymże akcie politycznym (nie czarujmy się), zaczęli się tutejsi organizować na sposób kompatybilny z nowymi „wiecznymi przyjaciółmi” z Europy. Tj. Polska (to, co przez to pojęcie rozumiemy obecnie) powstała jako skutek chrztu. Nie wiem jak się nazywały te organizmy państwowe, księstwa, który były substratem wejściowym do utworzenia Polski. Nie wiem jak one nazywały same siebie. Na pewno były nasze. U Jasienicy jest na to ładne słowo „prapolskie”.
    Podsumowując: twór polityczny (oraz społeczny, gospodarczy, ideolo i in.) obejmujący to, co OBECNIE nazywamy i rozumiemy pod słowem „Polska” jest produktem działania politycznego (sorry, ale politycznego, nie religijnego raczej) zwanego jako „chrzest Mieszka”. Cwany wybieg tegoż Mieszka dał nam to, że w przeciwieństwie do Redarów, Wieletów i in. my istniejemy, że w przeciwieństwie do Połabian mamy swój kraj, że mamy go DO DZIŚ i to POMIMO ustawicznych apetytów niemieckich.
    Syn Mieszka – Bolesław poszedł za ciosem i… wewalił parę ton złota w to, żeby Polska miała… własne biskupstwo. Już nie misyjne, ale zależne tylko od Rzymu. I co? A to, że jak po ok. 800 latach po Chrobrym przyszły zabory, to polscy księża i biskupi próbowali bronić np. języka polskiego w modlitwach tym, że są zależni tylko od Rzymu. A Rzymowi wisiało w jakim języku będą wierni „klepać paciorki”, byle płacili świętopietrze. Sprytne? B A R D Z O.
    Dodatkowo akt chrztu wprowadził nas w orbitę cywilizacji łacińskiej (tej,która broni jednostki, własności, godności itp). Z tego osiągnięcia też do dziś korzystamy.
    Podsumowanie podsumowania: Polska zbudowana przez arcysprytnych Słowian stała się chrześcijańska i tylko dzięki temu przetrwała. Im, chyba nie chodziło o to, czy Polska ma być taka, czy śmaka, ale żeby była, żeby po prostu jakaś tam przetrwała. I proponuję tego się trzymać. Zwł. że w dalszej historii się pokazało, iż rozumne stosunki z Rzymem oraz opieka boska tylko wychodziły nam na dobre. Czyli lepiej, żeby Polska była chrześcijańska (dokładniej: katolicka, a nie protestancka jak Niemcy, czy prawosławna jak Rosja), nie zaś lewacka. Jeśli chcesz, żeby trwała, to nie ma innej drogi. Pogaństwo, jak chcesz, to sobie prywatnie odprawuj, Twoja sprawa. Ja tam polskiej mitologii swoje dzieci nauczam. Żeby wiedziały „skąd nasz ród”. I nie kłóci mi się to z katolicyzmem.

   1. Kiedy klasztor nie jest miejscem odbywania kary, a już na pewno nie dla psychopatów. Ja bym raczej temu panu na początek odebrała jego uposażenie (zasiłek od państwa, apanaże zza granicy, komunalne mieszkanie itp). A potem decyzja: deportacja metodą twardą, czy jednak rozstrzelanie, z tym, że kulami umaczanymi w świńskiej krwi i przez pluton złożony z bab. Sama się zgłaszam. Otrząsa mnie, ale jak mus to mus, a chodzi o efekt propagandowy – że imama zabiła baba, czyli on nie pójdzie do burdelicznego raju, tylko do morza ognia, czy co oni tam mają, i że taki jest koniec tych, którzy chcą nam zburzyć nasze kraje.

    1. Może to, że jak w tym dowcipie: od listopada we Francji trwa stan wyjątkowy. Od listopada rządzi w Polsce PiS. EU i jej wszelkie trybunały zajmują się sytuacją w… Polsce. Tak bardzo groźny jest ten PiS;))

 2. Kompletnie idiotyczny wyrok. 10 lat spokojnej na koszt państwa możliwości dalszej propagandy islamskiej w więzieniu UK.
  Jedyny sensowny wyrok to spadochron na plecki i zrzucenie na teren ISIS i to najlepiej w miejsce, gdzie wcześniej zostanie ustalone, że za chwile będą bombardowania.

 3. Mam nadzieję po wyroku imam szybko spotka się ze swoim „szefem” i otrzyma obiecane „72 dziewice”. (to taka moja „mowa miłości” w stosunku do imama – jak widać dobrze mu życzę – czy Hejt Stop ma inne zdanie ???)

  1. Zawsze mnie to zastanawiało – po co im dziewice po tamtej stronie, jak tam nie mają ciała, a seks jest potrzebą ciała, a nie ducha? Co niby mieli by z nimi robić, jak one by też ciała nie miały? Ot, pytanie :>

   1. @Adam Mój koment będzie 18+ i przepraszam, ale muszę być wulgarna, żeby oddać istotę zjawiska jakim jest islamski radykalizm.
    Pytasz o ten islamski raj, sprawy ciała contra sprawy ducha itp. No więc ja sądzę, że u nich to jest rozumiane dosłownie. To będzie taki ogród, w którym dla każdego będą tabuny chętnych pań (i piękni chłopcy na dokładkę). Nie ważne, czy to duch, czy ciało będzie tam zażywać rozkoszy, ale PENIS będzie. I o to chodzi. Tu po raz kolejny dochodzimy do wniosku, że tam się wszystko kręci koło penisa. No dobra, niech im będzie, że to religia. Skoro ktoś wierzy w Jedi, a ktoś w Potwora Spaghetti, to czemu nie w inne rzeczy. Ale ten Mahomet to miał pecha, że w jego czasach nie było psychologów, seksuologów i może też psychiatrów. Takie jest moje osobiste zdanie w tej sprawie.

 4. 10 lat w pierdlu to jak 10 lat wakacji smile Bravo!
  Ten czlowiek sie nie zmieni. W wiezieniu bedzie nawracal, staral sie przekonac. On jest psychicznie chory. W wariatkowie, w kamizelce powinni go trzymac, w izolatce. No…ale jest jak jest.
  Moim zdaniem do pierdla nie trafi, a jesli juz to wyjdzie bardzo szybko.
  Takie mydlenie oczu.
  Ktos tu napisal by rozstrzelac. I ja sie z tym zgadzam.

 5. Powinni go posłac na kopach na tereny ISIS niech walczy ramie w ramie ze swoimi bracmi w wierze. Tacy ludzie w Europie nie sa potrzebni, po co ciezko pracujacy europejczyk ma placic za jego wczasy w wiezieniu.

 6. HAHAHA, „grozi mu”. Mieszkam w tym UK i widze jak jest, JEst pelno nastepcow a jakakolwiek krytyka muzulmanow to od razu kare za wzbudzanie nienawisci religijnej/rasowej. noby burmistrz Londynu bedzie to tepil a i tak jest tepione z urzedu. Jednego kaznodzieje nienawisci z Jordani chyba juz deportowano do Jordani ale kosztowalo to podatnikow 3 miliony £, bo ciagle byly apele, ze grozi mu w Jordani ciezkie wiezienie albo i nawet kara smierci, ciagle byly apele zeby go nie deportowac. Anjem Choudry ma obywatelstwo brytyjskie, i jest tu urodzony, deportowanie go bedzie bardzo ciezkie bo gdzie? Syn innego kaznodziei nienawisci, pracowal sobie w metrze londynskim jako pracownik techinczny a sam byl poszukiwany przez panstwa arabskie, za to ze organizowal tam zamachy terrorystyczne, z ofiarami smiertelnymi. Prawo angielskie chroni takie osoby, bo tam w ich krajach grozi im kara smierci to nie mozna tam ich deportowac. Na zasilku siedzi jeden Iranczyk, co to okolo roku 1980 zrobil zamach na ambasade Iranu, wzieli zakladnikow, cos tam chcieli wymusil na rzadzie Iranu. SAS zrobil rajd, wystrzelali prawie wszystkich, za wyjatkiem tego jednego, bo juz dziennikarze wpakowali sie z kamerami, poszedl na pare lat siedziec, ale ze w Iranie grozila mu kara smierci, to zostal azylantem i siedzi na zasilku.

    1. @Kusznik Też widziałam cud/cuda. ALE. Ale cud nigdy (poza może św. Pawłem, który zresztą też miał możliwość wyboru) nie zdarza się wbrew osoby, która ma być/jest podmiotem tegoż cudu. Uważasz, że co? Że imam będzie się modlił o rozeznanie i nawrócenie? Owszem, my się możemy o to modlić dla niego, i nawet powinniśmy (co ja też czasem czynię). ALE. Ale ostatecznie to dany człowiek dokonuje wyboru: zło, czy dobro. Mało jest sług szatana, którzy się nawracają. Owszem, u Boga wszystko jest możliwe. Ale nie u ludzi. Zwł. nie u takich z wypranymi mózgami. To nie jest odmawianie Bogu jego przymiotów, tylko stwierdzenie faktu o naturze ludzkiej. Zatwardziałość. Znasz to pojęcie.
     To takie dłuższe wyjaśnienie skrótowo użytego określenia „fantasta”.

 7. Powinni go skazać na karę śmierci i to takiej po której do raju na pewno nie trafi. A nie 10 lat w wygodach na koszt podatników. Przecież w ich chorych głowach Uznane to zostanie za formę dzizji. Tragedia

  1. No tego się właśnie obawiam. Na psychoterapię dla niego za późno, zresztą kto miałby ją robić? Zwolennicy multi-kulti? W więzieniu będzie w komfortowych warunkach produkować następnych terrorystów. Więzienie o zaostrzonym rygorze (nawet gdyby na zachodzie takie dopuszczali dla islamistów) zrobi z niego męczennika, czyli znowu pożywkę dla następnych terrorystów. Problem jest naprawdę poważny. Z jednej strony ogranicza nas humanitaryzm, a z drugiej konieczność zadbania o własne bezpieczeństwo. Bardzo trudne do rozwiązania

    1. @Spisek. No ale wiesz… pokonanego umierającego wroga średniowieczne rycerstwo dobijało, żeby się nie męczył. Z humanitaryzmu właśnie. Ubój zwierząt staramy się prowadzić względnie bezboleśnie itp. Tym się m.in. różnimy od muzułmanów, że unikamy zadawania zbędnego cierpienia. Nawet wrogom. Broniąc się nie dręczymy, nie poniżamy itp. I problem w tym, by nasz humanitaryzm nie poszedł na marne w tym sensie, że np. jedne rodzaje śmierci są w islamie w zasadzie dobre (bo produkują męczennika, a sam męczennik idzie na dziewice), a inne są hańbiące ergo działają odstraszająco.

  1. Och, przecież wiesz, że terroryzm nie ma nic wspólnego z islamem. Ci lewacy (ateiści) lepiej od imama wiedzą na czym polega islam;). Oni nawet idąc na szafot będą mu (imamowi) mówić, czego powinien nauczać i na czym polega islam.

 8. Patrzę i patrzę na jego zdjęcia i się zastanawiam, czy to nie jest twarz, którą widziałam ok. 10 lat temu w Hyde Parku w Speakers Corner. Bo tam był taki bardzo podobny z twarzy i postawy – wielki, gruby, zarośnięty (stąd trudno rozpoznać twarz, zwł. po latach), w brązowym worze, wrzaskliwy, agresywny. Ogólne wrażenie było „brunatny Lenin” (tj. totalizm w stylu Hitlera, Stalina i Pol-Pota, z kultem jednostki włącznie; plan masowego przerobienia ludzi na mierzwę; myślenie – zbrodnią; logika-grzechem itp.). No i ten cymbał grzmiący nadawał o… prawach kobiet. w taki sposób i takie było to przesłanie, że czym prędzej z tego Hyde Parku(!!!) czmychnęłam. (Tłumaczy mnie to, że byłam z małym dzieckiem i poza tym sama, a posiadałam przy sobie jedynie scyzoryk, zresztą w GB białym zabroniony). I już wiedziałam, że „to rypnie”.
  Opowiadałam o tym wszystkim znajomym. Wszyscy lekceważyli sprawę. A przecież on OTWARCIE mówił co nam szykuje on, i jego mocodawcy (no, że ogólny kęsim poprzedzony masowymi torturami).

 9. Dobrze gadacie,za takie rzeczy o ile je czynił należy się kara.Ale jesteście sadyści tacy sami jak on idąc na noże OKO za OKO. Oby takim samym sprawiedliwym osądem was sądzili jak sądzicie ,ze szczerego serca życzę smile shutmouth

 10. Skoro islamiści nie chcą żeby byłą wolność na świecie to po prostu trzeba ich się pozbyć (czt. zabić). Bo po co mają żyć skoro tylko przeszkadzają wszystkim. Na świecie jest spokojnie nawet jeśli nie chcemy zabijać to chociaż wywierajmy presje, ucisk i opresje na tych gnojach co nie dość że opuścili swoje rodziny w kraju to jeszcze nie dość że pracować nie chcą to jeszcze chcą zmieniać „czyjś” kraj.

Dodaj komentarz